Rain

Płyty Do Synchronizacji Półkul Mózgowych,alfa,theta

6 postów w tym temacie

Witam,z ciekawości nabyłem pewną płytę mającą zapewnić mi "synchronizację półkul mózgowych" wejście w stan Theta itp.zacytuję

:

Twórcą i pionierem piewszej metody synchronizacji półkulowej poprzez odpowiednią muzykę jest Monroe Institute Hemi Sync®. Alfa Synchro Theta jest doskonałym odpowiednikiem tej muzyki.

Mózg jest najbardziej skomplikowanym i wrażliwym narządem w ciele człowieka. Poprawne jego działanie decyduje o postrzeganiu naszej rzeczywistości i umiejętności radzenia sobie w życiu. Jak to się dzieje, że jednym wszystko przychodzi łatwo, uczą się szybciej, kreatywnie (twórczo) rozwiązują problemy, potrafią korzystać ze swoich talentów, są bardziej inteligentni i zostają geniuszami?

Trochę teorii.

Nasza świadomość i podświadomość pracowałaby znacznie lepiej, gdybyśmy wykorzystywali cały potencjał dostępny w naszym mózgu. Ale przeciętny człowiek wykorzystuje tylko 3-6% możliwości swojego mózgu. Naukowcy i ludzie z wysokim IQ 6-10% a geniusze ponad 10%. Co się więc dzieje z tymi 90%? Ta znaczna część jest w stanie uśpienia (wyłączona). Okazuje się, że tajemnica uaktywnienia tej części mózgu tkwi w nas samych, w tym jak mózg pracuje, a mówiąc jaśniej jak się między sobą (na jakich częstotliwościach) porozumiewają się półkule mózgu. Czy ich praca jest zsynchronizowana. Nie uruchomimy tych ponad 90% jeśli będziemy przebywać w stanie aktywności beta.

Stymulując odpowiednio fale mózgowe specjalnie przygotowaną muzyką, uzyskujemy w sposób świadomy obniżony stan aktywności mózgu. Przechodzimy ze stanu beta - (normalna aktywność i pobudzenie, przebieg fal ostry, nieregularny, przy częstotliwości powyżej 13 Hz.), do stanu alfa lub głębszego - theta (podobny do głębokiego snu, przebieg fal bliski sinusoidy i o częstotliwości poniżej 7 Hz.), a sprawi, że:

pozbywamy się wewnętrznego chaosu i niepokoju (który towarzyszy w stanie beta)

nauka staje się dużo bardziej łatwa, przyjemna, efektywna i trwała

poprawia się znacznie nasza pamięć i koncentracja

wzrasta poziom inteligencji, będziemy potrafili twórczo i skutecznie uczyć się oraz rozwiązywać problemy

wzrasta skuteczność naszej pracy (mniejszym wysiłkiem robimy więcej) - niezbędna dla szefów, kierowników i dyrektorów (jak jesteś podwładnym uwolni Cię o stresu spowodowanego przez przełożonego i pracodawcę)

inni zaczną doceniać wysokie twoje kompetencje i zauważą twoją błyskotliwość

wzrośnie samoocena i pewność siebie w każdej sytuacji

nauka języków obcych będzie teraz czystą przyjemnością

poprawi się stan naszego zdrowia.

skutecznie się wyciszysz i zrelaksujesz po dniu pełnym stresu.

szybko zregenerujesz siły - wystarczy 30min. żeby być nowonarodzonym.

oczyszcza umysł i ciało z toksycznych myśli i emocji.

Uwaga: u niektórych osób może powodować eksterioryzację (wyjście umysłu poza ciało i podróżowanie poza nim !)

Korzyści z ALFA SYNCHRO THETA jest znacznie więcej. Dzieci od chwili narodzin prawie zawsze przebywają w stanie alfa ok.6-8Hz dzięki temu w niesamowitym tempie przyswajają sobie wiedzę (uczą się mówić, chodzić i biegać, bawić się i mają cudowną wyobraźnię). My przebywając w stanie alfa lub theta zawsze czujemy błogi spokój.

Mózg składa się z dwóch półkul: prawej i lewej. Prawa półkula unerwia lewą połowę ciała i na odwrót. U większości osób (także u leworęcznych) lewa półkula jest odpowiedzialna za myślenie logiczne, analityczne, racjonalne, matematyczne, za procesy werbalne. Lewa półkula "widzi drzewo zamiast lasu". Prawa półkula, to myślenie całościowe (tzw. holistyczne), intuicyjne, synteza, wyobraźnia, skojarzenia, symbole, praca obrazami. To ona "widzi las, zamiast pojedynczych drzew". Zastosowanie profesjonalnego programu komputerowego do obróbki i edycji dźwięku umożliwiło mi wygenerowanie specjalnej fali tzw. dudnień różnicowych, które w skomponowanej do tego celu muzyce, generują dźwięk o specjalnych cechach - częstotliwości i amplitudzie odpowiadającym falom ludzkiego mózgu pogrążonemu w głębokim relaksie, medytacji lub hipnozie czyli w rytmie theta (4-7Hz). Rytm theta występuje również we śnie podczas tzw. fazy REM czyli wtedy, kiedy śnimy. Korzystając z tej funkcji. Główną część nagrania stanowi dźwięk o częstotliwości 5 Hz. Pod sam koniec częstotliwość się zwiększa do 10-12 Hz czyli tej, która występuje w spokojnym, ale normalnym stanie świadomości alfa-beta.

Słuchając nagrania z prezentowanej płyty można wprowadzić świadomość w odmienny stan, podobny do tego który pojawia głębokim śnie ale tu jesteśmy świadomi tego co się dzieje. Płyta jest przydatna przy medytacjach, wizualizacjach, podróżach astralnych i różnych eksperymentach.

Nagrania należy słuchać przez słuchawki stereofoniczne lub z tzw. "jamnika"- radiootwarzacza, z tym, że głowa musi się znajdować po środku głośników, tak, by lewy głośnik grał do lewego ucha, a prawy do prawego ucha. Ważne jest, by nasza głowa stanowiła sztuczną separację kanałów.

Przeprowadziłem na sobie liczne eksperymenty dopracowując optymalnie generowany dźwięk synchronizujący półkule. Te nagranie stworzyłem 3 lata temu stosując je na sobie. Skorzystało już z mojej metody ponad 2 tysiące zadowolonych klientów.

Jest to nagranie znacznie różniące się od innych, które najczęściej wykorzystuje modulowany dźwięk, który jest monotonny i dla niektórych męczący czy wręcz denerwujący.

Nagranie polecam wszystkim tym, którzy chcieliby doświadczyć odmiennych stanów świadomości, adeptom rozwoju duchowego, ludzi pragnących doświadczyć oderwania od codziennych zmagań, uczących się języków obcych, zaznać piękna głębokiego relaksu i medytacji, poprawić stan zdrowia spowodowany stresem i nie tylko (szczegółowy opis wykorzystania tej muzyki do samoleczenia jest opisany w środku okładki CD).

Tekst zaczerpnięty z www.nieznany.pl

I teraz pytanie:Czy ktoś miał styczność z takim rodzajem płyt,jakie są efekty,czy to rzeczywiście coś daje czy to efekt palacebo?

ps.po 30min sesji z płytą czułem się wypoczęty i pełen energii(aż mi dreszcze po całym ciele chodziły ^^)nie wiem czy to efekt płyty czy własnie efekt placebo.

Proszę o wypowiedzi.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tego typu nagrania faktycznie mogą wprowadzać pewne zmiany w częstotliwości fal mózgowych. Ja akurat nie lubię tych nagrań typowo do synchronizacji, za to ciekawy efekt można osiągnąć np sluchając szamańskich bębnów, które potrafia wprowadzic nawet w stan theta, czyli ten z glebokiej medytacji a nawet stanów transowych.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cóż, częstotliwości dźwięków mogą robić z Twoim mózgiem rzeczy zadziwiające, sam pamiętam moje przygody z programikiem edoser, polecam do wypróbowania ciekawym.

Natomiast nigdy w życiu nie kupiłbym płyty, której autor nie zna podstaw polszczyzny. Uważam, że żebvy grzebać ludziom w mózgu, trzeba mieć pewien poziom wiedzy ogólnej.

Pozdrtawiam!

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem,czy to autor pisał ten tekst ;)

ps.Szept,czy mogła byś podać jakieś tytuły płyt z bębnami?Coś co polecasz,najlepiej dla początkujących,byłbym wdzięczny.

http://www.lastfm.pl/music/Oliver+Shanti/Shaman to jest ta pozycja? :)

SZAMAŃSKI BĘBEN-MIROSŁAW MNISZEWSKI -widziałem to w Empiku,spytam się o te inne tytuły.

Edytowane przez Rain
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oliver Shanti "Shaman" oraz "Podróż sazmanska"

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aby nie za bardzo odjechać w świat wyobrażeń archetypowych z głębokiej nieświadomości  ,powinno się dbać o logiczny /materialny  i psychiczny /duchowy , rozwój osobowości ,tak by półkule lewa i prawa mózgu były w równowadze ,wobec tego polecam dobry test na sprawdzenie ( potwierdzam ,mi udało się sprawić że tancerka obracała   się i w lewą i prawą stronę ,wedle mojej woli ,czy siły psychicznej /duchowej  :

http://www.eioba.pl/a/20zq/uzywasz-prawa-czy-lewa-polkule-mozgu-podczas-myslenia

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.