Poszukiwacz

Dobre Sposoby Na Szukanie Informacji

5 postów w tym temacie

Zacznij zadawać własciwe pytania, a pojawią się wlaściwe odpowiedzi. Masz je w sobie i wokół siebie, ksiazki są wskazowką, ale prawdziwa wiedza jest ukryta między stronicami i wierszami.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukiwaczu, nie stroń od źródeł, które są wypisane w linku. Zdobywanie wiedzy z książek, czy ebooków (w pewnych kwestiach także z for internetowych) nie jest czymś, co da się przeskoczyć. Sam to obecnie przechodzę i powiem Ci, że to czego się człowiek dowiaduje jest nieocenione. Nie idzie tu wszak o listę 'przepisów' na poszczególne zaklęcia, a na poznanie pewnego kontekstu (także historycznego) danego zagadnienia ezoterycznego. Nieraz można wpaść na ciekawe niespodzianki, które nawet mogą wpłynąć na Twój światopogląd, więc myślę, że warto :-)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby znaleźć odpowiednie informacje, trzeba znać odpowiednie pytanie, cała reszta to tylko wklepanie w google bądź wertowanie książek.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcesz Właściwej ,prawdziwej odpowiedzi ,proponuję samo-poznanie /poznawanie siebie - Czy wymagasz od siebie emocjonalnej perfekcji? Czy oczekujesz od siebie bezustannego, dobrego samopoczucia i pozytywnego nastawienia do życia?

Jeśli tak, to sam sobie strzelasz w kolano. Stajesz się przeszkodą dla samego siebie.

Dlaczego? Bo za każdym razem, gdy przyjdzie ta mniej przyjemna emocja – złość, frustracja, smutek, rozczarowanie – Ty będziesz czuć się źle z tego powodu, bo przecież “powinienem czuć się dobrze zawsze i wszędzie”.

To częsta przypadłość osób zachłyśniętych rozwojem osobistym. “Bycie smutnym jest dla mięczaków.” A więc gdy przyjdzie ta jakże piękna i naturalna ludzka emocja, oni się na siebie złoszczą. A potem odczuwają wyrzuty sumienia związane z tą złością, która się pojawiła.

“Nakładają” więc destruktywną emocję na destruktywną emocję i samodzielnie przyrządzają dla siebie koktajl nieprzyjemnych emocji, który zamiast odpuszczać trzyma się coraz mocniej.

Koktajl “Smutek + złość + wyrzuty sumienia” to niełatwy orzech do zgryzienia. Jak w takiej neurochemicznej kałuży znaleźć jakikolwiek sposób na uwolnienie się od targających umysłem emocji?

Każda emocja, którą odczuwamy to palec skierowany na problem, który wymaga Twojej uwagi. Gdy oceniasz swoje emocje (“Ja nie powinienem się tak czuć!”) nie zauważasz problemu i tkwisz w negatywnym stanie, ba, nawet go pogłębiasz! Nakładając na pierwotną emocję inne nieprzyjemne odczucia, przykrywasz istotę swojego wyzwania wielką płachtą i tracisz do niej dostęp.

Jak czujesz się źle, zaakceptuj to i nie nakładaj na to kolejnych destruktywnych odczuć. Akceptacja pozwoli Ci na dokonanie wglądu. Czym jest wgląd? Zajrzeniem do wewnątrz i pobyciem ze stanem emocjonalnym, sam na sam, w 4 oczy.

Dopiero gdy nauczysz się obserwować samą emocję pierwotną (czyli ta, która pojawiła się jako pierwsza w wyniku jakiejś myśli lub sytuacji, w naszym przykładzie jest nią smutek), otwierasz drzwi dla zrozumienia tej emocji, a następnie jej wyrażenia i uwolnienia.

Skup się więc na tym, w jaki sposób odczuwasz frustrację, zdenerwowanie, rozczarowanie. Zanurz się w tę emocję jak zawodowy nurek. Zadaj sobie pytanie: po co jest to uczucie? Skąd się wzięło? Co mi chce podpowiedzieć? Co mogę zrobić, aby odeszło?

W ten sposób odkryjesz zupełnie nowy świat, do którego wcześniej nie miałeś wstępu. Nawet nie wiedziałeś, że istnieje.

Dzięki temu zyskujesz świadomość emocjonalną, która jest fundamentem inteligencji emocjonalnej.

W największym skrócie jest to umiejętność nazywania emocji i wyrażania ich. Gorąco zachęcam Cię do tego, by ją rozwijać.

Otwarte wyrażanie odczuwanych emocji (również przed samym sobą), to najlepszy sposób na uwalnianie ich. Tłumienie emocji sprawia, że kumulują się one w Tobie i dręczą Cię bez końca ,doprowadzając do sytuacji stresogennych i depresyjnych stanów ,a długi ,chroniczny stres i depresja prowadzą do wielu groźnych chorób i myśli samobójczych .

Uwolnienie negatywnych emocji ,taka -auto-psychoterapia -medytacja/kontemplacja/modlitwa =samo-uzdrawianie

1. Zapoznaj się ze wszystkimi emocjami, a następnie wybierz 2 lub 3 emocje, które odczuwasz teraz lub które odczuwałeś dzisiaj. Oczywiście zachęcam również do pracy z pozytywnymi emocjami. Dzięki temu ćwiczeniu będziesz odczuwać je pełniej i dokładniej.

2. Usiądź wygodnie, zamknij oczy i przywołaj to uczucie. Skieruj całą swoją uwagę na odczucia, które pojawiają się w Twoim ciele. Pobądź parę chwil w tym stanie i obserwuj go.

3. Następnie, najlepiej na głos, opisz to uczucie. Możesz to zrobić na kilka różnych sposobów:

używając metafory, np. „Złość, którą odczuwam, jest jak…“,

opowiadając historię związaną z tym uczuciem,

opisując fizyczne, cielesne odczucia związane z tym stanem emocjonalnym.

4. Sprawdź, jak się czujesz po opisaniu tej emocji. Czy większe zrozumienie wpłynęło w jakiś sposób na charakter tego odczucia? Czy jeśli była to nieprzyjemna emocja, czy poziom dyskomfortu zmalał? Czy jeśli to była pozytywna emocja, udało Ci się ją odczuć w sposób pełniejszy?

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.