Poszukiwacz

Jak Ułożyć Samodzielnie Zaklęcie, Czar ?

44 postów w tym temacie

Podstawy znam. Kilka udany i nieudanych rytuałów magicznych wymyślonych przez innych za sobą, też. A jak ułożyć samodzielnie zaklęcie, czar ? Jakie zasady żądzą magią ?

Edytowane przez Poszukiwacz
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdybyś znal podstawy nie zadawałbys takich pytań, a nie znając zasad i nie wiedząc jak to funkcjonuje, nikt Ci nie da odpowiedzi jak tworzyć zaklęcia, bo to jak danie dziecku zapalniczki do zabawy w składnicy prochu.

Poza tym fora nie są dobrym miejscem by uczyć się z nich jak robić zaklęcia.

Zacznij od podstaw i dowiedz się czym jest magia, jak działa itd. Nie szukaj gotowcow, poszukaj odpowiedzi w sobie i wokół siebie, obserwuj i dostzregaj. Inaczej będziesz miał cudzą wiedzę z ksiazek a pewnikiem z for internetowych ale nie będziesz wiedział czym jest magia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szept ma rację, Poszukiwaczu. Magia (czy jak niektórzy wolą - magija) w uproszczeniu nie jest niczym innym, jak przeprowadzaniem swojej woli przy użyciu metod, które nie są uznane za naukowe. Dlatego szkół magiji jest wiele, a wszystkie mają rację i żadna zarazem. Nie ma tu jednej prawdy, jednej metody. Magija jest osobistą drogą rozwoju duchowego danego maga, dlatego szukając odpowiedzi nie staraj się iść na skróty.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem ale rządzi mną żądza.

... wiedzy czy pieniądza ?

.... hmm, czyli nie chcecie napisać. Smutne to trochę bo kłóci się z ideą for internetowych, które z założenia powinny skurzyć wymianie informacji...Jak nie publicznie, to może w prywatnej wiadomości mi Ktoś odpowie na pytania, które zadaje na tym forum. Ciekawe jest, że na forach obcojęzycznych ludzie już nie są tacy skryci - chętnie się dzielą wiedzą. Może mają inne doświadczenia życiowe, nie wiem. (inna kultura, inna mentalność)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukiwaczu, podanie na tacy kilku zaklęć pozwoli Ci użyć magii, ale nie zrobi z Ciebie maga. Celem forum nie jest tylko wymiana informacji, a pomoc innym w odnalezieniu własnej drogi. Jak już zauważyłem w jednym z Twoich postów, szukasz drogi na skróty. Zapewne magia również jest dla Ciebie tylko skrótem. Muszę Cię rozczarować. Pójście do sklepu i kupienie chleba jest równe odprawieniu rytuału w celu zdobycia chleba. Koszt jest ten sam, ale wyrażony w innych jednostkach. Nie szukaj dróg na skróty, bo to mija się z celem. Kiedyś nauczycielka Transportu w szkole mi powiedziała: "nie liczy się cel, a droga", bo to właśnie na tej drodze doświadczamy tyle różnych rzeczy. Słyszałeś historię o samobójcy? Wybierał się na most, by z niego skoczyć, a po drodze napotkał tyle miłych rzeczy, że zmienił zdanie. Pytasz jakie prawa rządzą magią. Po pierwsze maga powinna charakteryzować cierpliwość, której Tobie brakuje. Nie mam zamiaru być złośliwy, ale zanim zabierzesz się za magię, powinieneś poćwiczyć cierpliwość. Weź kilka cholernie grubych ksiąg o magii i czytaj. Jak już się tego nauczysz, to zrozumiesz, czemu nie chcemy podać Ci prostej odpowiedzi. I jeszcze jedno. Gdy uczeń jest gotowy, nauczyciel sam się znajdzie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe jest, że na forach obcojęzycznych ludzie już nie są tacy skryci - chętnie się dzielą wiedzą.

Widzisz, to działa tak, że jeśli ktoś podaje Ci chętnie gotowe rozwiązania, to znaczy, że może Ci ZASZKODZIĆ. Takich ludzi należy się wystrzegać. Jeśli ktoś natomiast odpowiada mówiąc co najpierw trzeba zgłębić, z czym się zapoznać - znaczy że to jest osoba odpowiedzialna.

Jeśli powiesz, że interesuje CIę magia, przeczytałeś to a tamto, masz takie a inne doświadczenia i spytasz CO DALEJ, to myślę, że będzie to miało większy sens i będzie to z pożytkiem dla Ciebie. Tacy, którzy chcą iść na skróty albo szybko się zniechęcają, albo mają narastające problemy duchowe i/lub psychiczne. To o takich się potem mówi w TV, że bawili się w magię czy wywoływanie duchów i im psyche nie wytrzymała.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
.... hmm, czyli nie chcecie napisać.

Trudno, żeby ktoś napisał skoro Ty sam nie napisałeś o sobie nic. Systemów magicznych jest od groma i ciut ciut i w każdym z nich "skrypt" zaklęcia będzie wyglądać inaczej, bo załozenia systemu są różne. Jedni np. proszą o pomoc bóstwa,anioły etc. a inni radzą sobie sami. Co Ci po zaklęciu skierowanym do Demeter skoro w nią nie wierzysz.

Smutne to trochę bo kłóci się z ideą for internetowych, które z założenia powinny skurzyć wymianie informacji...

Fora przede wszystkim mają służyć do dyskusji - nie bez kozery w końcu są to fora DYSKUSYJNE.

Poza tym to nie internetowy Hogwart pełen zaklęć. Swoją drogą jeśli masz już kilka zaklęć za sobą powinieneś mniej więcej widzieć pewien schemat i ułożyć coś własnego.

Ciekawe jest, że na forach obcojęzycznych ludzie już nie są tacy skryci - chętnie się dzielą wiedzą. Może mają inne doświadczenia życiowe, nie wiem. (inna kultura, inna mentalność)

Widocznie siedzimy na innych forach :) Na tych na których ja siedzę większość userów ma szacunek dla swojej własnej wiedzy i gotowych odpowiedzi na to jak rzucić czar albo gotowych zaklęć się tam w ogóle nie znajdzie.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no, dobra - nie bądźmy tacy wredni. W końcu chociaż rąbek tajemnicy możemy odsłonić...

Oto zaklęcie, które ułożyłem lata temu w celu zmiany płci u kogoś:

Do widzenia ślepa Gienia

facet w babę się zamienia!

No i wyczytałem gdzieś, że powinno być do rymu :D

A tak na poważnie - wierz mi, Poszukiwaczu, że jeśli ludzie nie odpowiadają wprost na takie pytania o 'gotowce', to jest to ich DOBRA wola. Uwierz w to, bo to prawda.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakie są zasady żądzące magią i jak ułożyć własny skuteczny czar/zaklęcie?

Proszę uprzejmie, nauczę Cię z przyjemnością.

Tylko przygotuj się na spędzanie każdego weekendu i parunastu przynajmniej dni 'roboczych' u mnie, we wrocławiu, przez najbliższy rok.

W tym czasie, przy dobrych wiatrach, nauczę cię jakie prawa żądzą magią, i w jaki sopsób oraz w jakich okolicznościach magii NIE uprawiać.

Potem możemy się zabrać za proste uroki, jeśli stwierdzę, że jesteś gotów.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak, a zaklęcie czy urok to jak przepis na jabłecznik - można ściągnąć z netu i w wolnej chwili sobie upichcić?

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak, a zaklęcie czy urok to jak przepis na jabłecznik - można ściągnąć z netu i w wolnej chwili sobie upichcić?

.... może śmieszne, ale mniej więcej tak to rozumiem. Nie trzeba być malarzem, żeby malować - kolorowanki też są fajne, hehe

Dopisane : no ale dobrze - zakończmy ten temat skoro tak odradzacie magie.

Edytowane przez Poszukiwacz
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, takim jak Ty odradzamy, bo magia to nie kolorowanki. Ani jablecznik. Skończ te prowokacje albo się ogarnij.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ależ oczywiście, podawajmy każdemu w necie prosty przepis na zaklęcia i niech potem piszą w gazetach: "Ześwirował przez magię", "Został opętany" itp. Powodzenia.

Mówisz, że nie trzeba być malarzem, by malować. Okej, ale mag to coś zupełnie innego. Malując obraz nie masz ryzyka spowodowania krzywdy sobie lub komuś innemu. Chociaż... Nawet w tym przypadku, jeśli jakiś fajny misiek weźmie się do roboty, to może komuś wbić pędzel w oko. Maga porównałbym raczej do stolarza. "Chwila nieuwagi i palec u..."

W dodatku jest jeszcze sprawa karmy. Jeśli ja przekażę Ci jakąś wiedzę i wykorzystasz ją w złym celu, to ja również poniosę konsekwencje. Dlatego nie można podawać tego typu metod świeżo poznanej osobie, zwłaszcza w sieci.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to może zakończymy ten temat, bo tylko czas tracę, a wiedzy mi nie przybywa. No może trochę na temat ludzi.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to może zakończymy ten temat, bo tylko czas tracę, a wiedzy mi nie przybywa. No może trochę na temat ludzi.

Widać nie wiedzy szukasz, a zaczepki.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doprawdy? Z tej, ktorą dostajesz nie korzystasz, nawet jej chyba nie dostzregasz. Z propozycji dotyczących nauki też nie, bo nie masz na to czasu, więc jak chcesz zdobyć wiedzę, skoro nie masz czasu na jej zgłębianie?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doprawdy? Z tej, ktorą dostajesz nie korzystasz, nawet jej chyba nie dostzregasz. Z propozycji dotyczących nauki też nie, bo nie masz na to czasu, więc jak chcesz zdobyć wiedzę, skoro nie masz czasu na jej zgłębianie?

Chce ją mieć w punkcikach wypisaną. Już takie opracowanie jedno mam i zglebienie tego zajęło mi 10 minut. Tyle czasu to zawsze znajdę - więcej niestety nie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wybacz, ale nie po to każdy z nas samodzielnie pracował przez lata i odkrywał różności, by ktoś obcy w 10min to zgłębił. Magia to przede wszystkim codzienna praktyka, a nie wypisane w punktach zaklęcia. Jeśli nie masz na to czasu, to odpuść sobie magię lub coś innego tak, abyś miał czas na magię.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wybacz, ale nie po to każdy z nas samodzielnie pracował przez lata i odkrywał różności, by ktoś obcy w 10min to zgłębił. Magia to przede wszystkim codzienna praktyka, a nie wypisane w punktach zaklęcia. Jeśli nie masz na to czasu, to odpuść sobie magię lub coś innego tak, abyś miał czas na magię.

Oczywiście to rozumiem. Rozumiem też ludzi, którzy obdarowują innych bezinteresownie. Tak naprane robią to dla siebie - coś za to dostają. Każdy ma swoje doświadczenia życiowe .... Ja sobie jak na razie odpuszczam ten temat - mam inne zajęcia jeszcze .... Zgodni jesteście w tym żeby nie dawać "nic na tacy", ale ludzie są różni - niektórzy właśnie tak lubią obdarowywać wiedzą .....no nic... Miłej nocki

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chce ją mieć w punkcikach wypisaną. Już takie opracowanie jedno mam i zglebienie tego zajęło mi 10 minut. Tyle czasu to zawsze znajdę - więcej niestety nie.

W 10 minut to można kawę wypić i fajke zapalić, ale nie ośmieszaj się, że zdobywasz tak wiedzę. Bo nawet jeśli masz te punkty wypisane to analiza ich w medytacji zajmuje duuuuuzo wieecj, poznanie doświadczalnie także. To co robisz co najwyżej zaprowadzi cie do egzorcysty a co pewniejsze do psychiatry.

Oczywiście to rozumiem. Rozumiem też ludzi, którzy obdarowują innych bezinteresownie. Tak naprane robią to dla siebie - coś za to dostają. Każdy ma swoje doświadczenia życiowe .... Ja sobie jak na razie odpuszczam ten temat - mam inne zajęcia jeszcze .... Zgodni jesteście w tym żeby nie dawać "nic na tacy", ale ludzie są różni - niektórzy właśnie tak lubią obdarowywać wiedzą .....no nic... Miłej nocki

Bo sa nieodpowiedzialni i poza karmieniem swego ego, mają w nosie czy komuś w ten sposób zaszkodzą, ale to jest twój wybór kogo słuchać. Chcesz wiedzy, znajdż na nią czas bo póki co osmieszasz się swoim podejściem do tematu.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zgodni jesteście w tym żeby nie dawać "nic na tacy", ale ludzie są różni - niektórzy właśnie tak lubią obdarowywać wiedzą .....

widac nie szanują tej wiedzy skoro dają ją komu popadnie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

widac nie szanują tej wiedzy skoro dają ją komu popadnie.

- Sejduś... szanować to trzeba Ludzi, a nie wiedzę... ;) (choć to wcale nie oznacza, że nie można jej szanować, bo oczywiście ze można ;))

- bo Szanując "innych", wiedza i tak Sama się obroni... nieprawdaż :))^

- innymi słowy... po co Ci wiedza, skoro jest/staje się tylko przyczynkiem do dzielenia "innych" Ludzi...?

- a odnośnie obdarowywania, obdarowuje się na tyle... na ile jest ktoś w stanie zrozumieć, i wszystko w Temacie... ;)*

- czyżbyś nie znał Maxymy... "Mowa jest srebrem, a milczenie Złotem"(?)...

- i dlatego Mądrość wynika ze Zrozumienia, a nie z Ignorancji... łaskawco :)^^

---pozdrawiam... infe7 :)

Edytowane przez infe7
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że masz jakiś problem do Seida, proszę to załatwić poza forum. Nie znamy Poszukiwacza, więc nie możemy mieć pewności, że będzie korzystał z tej wiedzy z głową. Osoba odpowiedzialna nie da wiedzy byle komu, kto w dodatku zrobił kiepskie wrażenie.

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że masz jakiś problem do Seida, proszę to załatwić poza forum.

- ależ skąd nie mam żadnego problemu, a nawet go lubię... :)

- po prostu się lubimy tak na wzajem poznawać...

Nie znamy Poszukiwacza, więc nie możemy mieć pewności, że będzie korzystał z tej wiedzy z głową.

- Osoba odpowiedzialna nie da wiedzy byle komu, kto w dodatku zrobił kiepskie wrażenie.

- hmm... oczywiście ze tak... stąd i podana wcześniej przezemnie Maxyma... ;)

- bo problem wcale nie leży w tym na "ile dać" /bo można przecież dużo i mało/... tylko Jak to uczynić /nawet to mało/ aby Samemu nie być przeciw Prawu.

---pozdrawiam... infe7 :)

Edytowane przez infe7
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiemu prawu?

Poza tym wybacz infe, ale jeśli osoba, która chce sie czegos nauczyc jednoczesnie twierdzi, że nie ma czasu a naukę, a zamiast wiedzy żąda, bo nawet nie prosi konspektu w punktach, jako wystarczającego do zgłębienia tajkników, w tym wypadku, magii, to nie dziw się, że nikt nie potraktuje jej poważnie.

Pomijam już fakt, że pewnych rzeczy nie pisze sie na forach publicznych.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.