Rastar

Ludzie Nowej Ery I Niuejżdźe

82 postów w tym temacie

No właśnie nie można patrzec na wszystko ze swej perspektywy i tego co ma dla mnie wartość, dla mnie ma dla kogos innego nie.

To zależy od tego kto znajduje sie po stronie popytu, dla kogoś wartośc może mieć kawałek kamienia, dla innych nie.

Wszystko ma wartość zależna od tego ile w dana usługę rzecz włożyłes energi.

Np sprzedawanie komuś zabiegu reiki z z perspektywy osoby którą wymieniłem wyżej, bedzie zwykłym złodziejstwem czy naciagactwem, poniewarz nie jest w stanie zakwalifikować tego do dóbr.

Temat ten ma sens i dyskusja także i moja chęć edukacji lub ewentualnie jej brak nie ma nic do tego.

Wracajac do tematu do wątku który stworzyłem zeby nie wiem jak się wzbraniać przed tym to prawda jest wartośią zależną od punktu widzenia i tego kto ją chce przyjąć, nawet jesli przyjmie ja za swoja druga jednostka to nie będzie już ona tą samą prawdą którą przyjęła ta pierwsza, z tego punktu widzenia cos takiego jak obiektywna prawda nie istnieje.

Dlatego tez na forum potrzebne są takie cechy jak dystans, szacunek dla innych i wyzbycie się chęci oceny.

Większość działów jakby się temu przyjrzec reprezentuje nieracjonalne tematy, nie jest to forum nauk scisłych, i do dalszego poprawnego funkjonowania forum nalezało by się nad tym MOIM ZDANIEM zastanowic.

Edytowane przez tonieja
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tonieja... żółwik :)

- nareszcie coś się zaczęło dziać na Tym Forum, dzięki za wsparcie... :)

- jutro dam Ci punkciory, bo dziś już mam wykorzystany limit... ;/

---hejka Brachu... infe7 :)

Edytowane przez infe7
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziekuję choc punkciory są miłe to nie zależy mi na nich tak bardzo.

Poprostu piszę to co czuję.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
my z Sejdusiem próbujemy się "oceniać" nie od dziś i to bardziej na zasadzie zabawy

Tak głupiej odpowiedzi się nie spodziewałem... Aż mi kończyny opadły. Infe, skontaktuj się z psychiatrą albo egzorcystą, bo albo jedno, albo drugie na Tobie siedzi...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Toteż dążymy do obiektywizacji.

Ja do tego nie dążę przyjąłem że cos takiego na forum o tym profilu nie jest potrzebne.

Bardziej konstruktywne konkluzje.

Przecież są na tym swiecie żeczy o których sie nie śniło filozofom..

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tonieja,są na tym świecie różne rzeczy,ale...czy to na tym świecie,czy w innym 2x2 nie jest 5 i nie będzie,czy się to kumuś podoba czy nie.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo ciekawa teoria ale nie rozmawiamy tu o matematyce, więc jeśli możesz to proszę o rozwinięcie myśli.

I dziękuje za włączenie się do dyskusji.

Pozdrawiam.

Edytowane przez tonieja
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż,wydawało mi sie że ta metafora jest wystarczjąco zrozumiała.

Napisałeś,że nie dążysz do obiektywizacji w ezoteryce.Ale wszystkie światy żadzą się pewnymi prawami,czy Ci się to podoba czy nie.A prawda jest prawdą,ezoteryka to nie jest kraina fantazjii.Z pewnymi energiami pracuje się w taki a nie inny sposób,a jeśli ktoś popełni błąd to niestety widać tego skutki.Nie wiem co w tym trudnego do zrozumienia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)

Moje pytanie brzmi czym jest to spowodowane, strachem przed nieznanym, niewiedzą(wiedzę na takim forum traktuję jako wartość subiektywną) czy ewentualnie bodźcami ze strony ego które nie pasują do tego co do tej pory sobie udeptali w swoim tak zwanym rozwoju duchowym?

a moze doświadczeniem?

(...)

Co takiego przemawia przeciw ludziom głoszącym wszechobecną miłość, być może ci ludzie jej doświadczyli, są tu przeciez reikowcy.

Nie chce atakować określonej grupy z tego forum, ale chciałbym się zwrócić do kazdego z osobna, aby przypomnieli sobie swoje początki, jak byli postrzegani, jak często nie zrozumieni, ile z tego co się z nimi działo wtedy opierało się na doświadczeniu a ile na treści?

Jak często musieli bronić swoich racji narazając się na śmieszność,

Mierzę tutaj to wten sposób że dyskusja maoże być drogą postępu, ale do tego tak jak powiedziałem w moim mniemaniu potrzebny jest dystans, niestety na jego braku forum to może dużo stracić.

Nie muszę bronić swoich racji, od chwili, kiedy w pelni zaakceptowalam siebie i swoją drogę. nagle okazuje się, ze nikt nie ma żadnych ale do ezo, duchow, reiki i szamanizmu, ot zwyczajnie przyjmuje to za moje hobby i pasję i akceptuje to. czasem zapyta co to jest, pogada, ale nikt nie patrzy na mnie jak na wariata. Kiedy jednak tylko mówiłam o miłości i jedności, tak naprawde żyjąc w iluzji własnego ego i własnej świetlistości, to często spotykałam sie z brakiem akceptacji, walką o o swoje racje i narażałam sie na śmiesznośc. z tego wniosek, ze ważne co się w sobie przerobiło i jak się postzrega, bo to my sami kształtujemy to na zewnątrz jako odbicie tego co w środku.

Co do miłości nie mam do niej nic. jest piekna, cudowna i kazdemu życze by tego doświadczył.Ale doświadczył milości a nie pisał o niej powtarzając slogany zawarte w pewnych publikacjach tzw ezo.

Może teraz powiesz, ze oceniam. Być może tak. jednak co mam myśleć o tym, kiedy zgłasza się do mnie osoba po inicjacji reiki z podczepionym bytem, ktory podobno miał być egregorem z ktorego czerpie się energię reiki, a za tę wiedze i byt osoba zaplacila spore pieniądze bo liczone juz nie w setkach a w tysiącach zlotych/ Co mam myslec o tym, kiedy osoba wypowiadająca się na forach i portalach społecznościowych o miłości i oświeceniu jednoczesnie pisze do innych osób, ze żal jej jest ich gdyż sa nieszczęsliwe i smutne bo nieświaodme, a po 2012 tylko uświadomieni będą mogli się dalej rozwijać, a reszta tkwić w ciemności? Co mam myslec o tym, gdy osoba która wypowiada się publicznie na temat reiki jako wielki mistrz po entym stopniu bo nawet nie nauczyciel opowiada kłamstwa na temat reiki? Co mam myślec o tym, gdy osoba glosząca jednośc i miłość, jaką podobno dowiadcza przychodzi na spotkanie (za które pobiera pieniadze) prosto z pociagu pelnego ludzi i od razu nakazuje otworzyc się bo bedzie im słać energię, ale zapomina o oczyszczeniu siebie z roznych innych energii, jakie na sobie przyniosła? Co mam myslec o kimś kto nawoluje do miłości, a każde twoje zdanie kwituje stwierdzeniem, ze się mylisz bo nie znasz prawdy (a ta jest tylko tą sluszną, ktora jest jej prawdą) ale kilka wpisów dalej na swoim profilu pisze, jakie życie jest do bani i jak siebie samej nieznosi?

Nie ważne jaką drogą się idzie, jeśli juz idzie się drogą rozwoju, wazne by nie powielać słów innych a opierac sie na własnynm doświadczeniu, nawet jeśli jest ono odmienne od tego co pisza w ksiażkach. Aby mysleć. Mysleć, mysleć i jeszcze raz mysleć.

Dlaczego np dziś wszystko niemal jest szamańskie, a uzdrowiciel czy wróż (wróżka) musi miec na wizytówce szaman czy szamankę ale kiedy napisze się coś na temat szamanizmu z etnograficznego punktu widzenia, czy wspomni się o animizie, podstawie szamanizmu i pracy z duchami, to zostanie się nazwanym nieswiadomym, ćpunem, albo osobą która się nie rozwija bo szmanizm jest drogą do oświecenia, a bzdur w postaci np Szyjewskiego czytac nie będzie bo on nie jest oświecony.

Owszem to jest doświadczenie tej osoby, może to są jej poczaki, moze powinna przejśc etap zachwytu nad tym co podobno jest świetliste. Ale ileż w tym jest też oceniania i odmawiania prawa do własnych doświadczeń, czyli zaprzeczania temu, co sie głosi? A jesli zwroci się na to uwagę, zostaje się obrzuconym błotem, wyrzuconym z grupy, jako niosącym za sobą mroczne energie, albo poblogoslawionym jako nieświadomym i tkwiącym w iluzji duchowości. Czy to nie jest ocena?

Ja sama miałam etap nie oceniania, a tak naprawdę ocenialam więcej niz teraz kiedy przyznaję, ze tak zdarza mi się oceniac. Mam też świadomosc, ze wiele reczy oceniam subiektywnmie, jednak głownie na zasadzie: czytam, obserwuję, rozmawiam i oceniam czy to dobre dla mnie i czy mnie przekonuje. \jesli tak, przygladam się temu blizej, poznaję i czytam więcej na dany temat. jesli nie, odpuszczam sobie jako coś nie dla mnie.

Oceniam tez w życiu codziennym\; ksiązka podoba mi sie lub nie, ubranie, fajne, albo nie w moim stylu, film do pupki lub swietny, moja siostra ma ladne oczy, mój partner ma zajefajny motor, moja szefowa ma świetna fryzurę, a moja kotka jest sliczna. \To sa oceny i prawdy subiektywne, ale nie mniej oceny. Polecam ksiązkę jako mądrą i wartą kupienia, ale to moja subiektywna ocena, Winter ją kupi i przeczyta a potem moze powiedzieć, faktycznie fajna, albo beznadziejna wydałem niepotzrebnie pieniądze. Ale to wciąż sa oceny.

W temacie New Age sensu stricto wypowiadać się nie będę, bo wiem o tym ruchu tylko tyle, ile mówią inni. Po tym co piszą osoby skądinąd rozsądne widzę, że najpewniej jest to dosyć nierozsądna 'zabawa'. Za to chciałbym podkreślić jedno. To, że ktoś interesuje się i praktykuje rzeczy związane z różnymi kulturami i tradycjami nie czyni go od razu niuejdżowcem. Zauważyłem trochę taki trend u niektórych, że jak widzą kogoś, kto zajmuje się np. reiki, kabałą, runami, astrologią i tarotem, to jest nazywany niuejdżowcem. "No bo przecież jak można łączyć elementy, które wyrosły w różnych kulturach i są oparte na innych podstawach". Ale czy aby na pewno te podstawy są aż tak różne?

Myślę, że czym innym jest bezmyślne wybieranie i łączenie fragmentów z różnych kultur, a czym innym badanie ich i poszukiwanie tego, co jest wspólne.

Nie tyle jest to nierozsądne, co czasem bezmyślne. czasem. Bo korzystanie z różnych doswiadczeń innych kultur i religii nie ejst niczym negatywnym czy błędnym, ale pod warunkiem, ze robi sie to z glową. A nie coś weźmie tu, coś tu a potem przerobi na celtyckie czakry jak to napisał Seid. Mozna pewne rzeczy dostosować do miejsca i warunków w jakich się żyje, ale calkowite wypaczanie i zmiana pojęć - a potem przekazywanie tego jako praktyka i prawda jedynie słuszna, moze juz być szkodliwe.

Np szamanizm, jeśli nawet w blokach naszego kraju pozostaje on praca z duchami, oraz tym wszystkim co łaczy się z szamanizmem, albo korzystanie z technik szmańskich na warsztatach neoszamanizmu, to jest ok. ale kiedy się to wypacza i robi z tego sto czakr rodziny monadycznej jako szmanizm oświecony, to coś tu zaczyna być nie tak.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuje za odpowiedź i nie będę oceniał twojego oceniania.

Chiałbym tylko zaznaczyć że dąże do tego jakby się wczytać w wątek że istnieją doświadczenia z poziomu świadomosci nie koniecznie mieszczące sie stereotypach i wiedzy zawartej w księgach.

w moich obserwacjach nie zauważyłem też aby te osoby znajdujące sie de facto po stronie antyniuejdzów były ofiarami, ale może się mylę, tak jak powiedziałaś ich wiedza na tematy <<ezoteryczne>> raczej by na to nie pozwoliła, ponieważ mają wiedzę spisaną ze "bibli ezoteryki "" i innych szanowanych miszczów oświeconych, doskonale rozumieją kazdy aspekt rządzący tym i kazdym światem, i tak jak napisała przedmówczyni dwa dodać dwa jest cztery i ni cholerki nie chce być inaczej.

Edytowane przez tonieja
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz, nie patrzę na to w kategoriach ofiary i nie do wszystkich się to odnosi. nie mniej są osoby, które od swoich guru, miszczów czy innych takich otrzymuja nie tylko to za co zaplaciły, ale czasem pasażera na gape lub trochę śmieci. Może takie maja miec doświadczenie, nie wiem. Wiem, że wielu (nie wszyscy) sporo mówi o tym czy tamtym, a tak naprawde nie maja podstawowej wiedzy z danej tematyki. Jak np można organizowac warsztaty szamańskie nie mając pojęcia czym jest szamanizm?

To oczywiście przykład, bo takich jest więcej.

Jak napisałeś Ty lub ktoś wyzej, wazne jest by mieć otwarty umysł. Nie oznacza to jednak by przyjmowac i kopiowac wszystko co powie lub napisze ktoś, tylko dlatego, że ma dyplom czegoś tam lub napisał ksiazkę o czyms tam. Można i należy brać dla siebie ile się da, ale też należy mysleć, poszerzac wiedzę i patzreć na sprawę z różnych stron. Najbardziej obiektywnie jak się da.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
apoznaj się jeszcze z "Jednak New Age" doktor Kubiak, to tak od strony socjologicznej na temat ezorynku, gdzie duchowości brak, a tylko mamona pływa :).

Dorzuciłbym jeszcze Żak-Bucholcową - można to bez problemu znaleźć w necie, a kobieta pisze całkiem sensownie i cytuje dobrych merytorycznie autorów.

Subiektywne by było wtedy, gdybym ja widział jednorożce, a Ty Buddę... Ezoteryka jest jednak obiektywna, bowiem nie ma różnicy, czy w przysłowiowe trzecie oko da Ci Jednooki, indyjski guru, amerykański szaman, lokalna wiedźma czy ksiądz... Podstawy są jedne - nie ważne, czy będziesz swoje krzesło nazywał "krzesło" czy "chair" czy jeszcze jakoś inaczej, to dalej będzie krzesło. I jak będziesz wciskał ludziom kit, że to święty, oświecony chomik, to również o to dalej będzie kłamstwem.

Winter, imho to jest po prostu sposób na przypudrowanie własnej niewiedzy na różne tematy - ktoś zamiast przyznać, że na temat mitologii germańskiej i run ma marne pojęcie będzie używał właśnie podobnych argumentów, że każdy ma swoją prawdę i tak dalej. Niestety po dłuższej lub krótszej wymianie zdań wychodzi szydło z worka i okazuje się, że delikwent bredzi.

Z innej strony, to OK, jeśli bierzesz pieniądze i wycinasz człowiekowi wyrostek, bo jesteś chirurgiem. To świństwo, jeśli przy okazji bez jego zgody wycinasz mu dwie nerki i wątrobę. Co wtedy będzie etyczne?

Czasami trzeba wyciąć nieco więcej ;)

To, że w ezoteryka to również branża biznesowa, nic nie zmienia. Od tysięcy lat za usługi ezoteryczne trzeba było zapłacić. Problemem nie jest komercjalizacja - problemem jest zbytnia komercjalizacja, która doprowadziła do tego, że dziś się ludzi pakuje w problemy przez oszukiwanie, za które ludzie płacą, ufając ezoterykowi. Nie wiem jak Ty, ja mam zasady etyczne, których w części środowisk New Age brakuje.

Winter obecnie jest lansowany bardzo zły pogląd o wymianie energetycznej, który stara się w sposób ezo uzasadnić opłaty za różne rzeczy. Wyjaśnienie jest o wiele prostsze - po prostu za usługę się płaci.

Tak głupiej odpowiedzi się nie spodziewałem... Aż mi kończyny opadły. Infe, skontaktuj się z psychiatrą albo egzorcystą, bo albo jedno, albo drugie na Tobie siedzi...

Winter podyskutuj sobie z Infe - merytoryczności w tym zero, ale chociaż zabawa jakaś tam jest (chociaż Allodsy niewątpliwie o niebo lepsze^^).

O wiedzy i płaceniu mozna porozmawiać w innym temacie, a tu niech panowie sobie kadzą do woli.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dorzuciłbym jeszcze Żak-Bucholcową - można to bez problemu znaleźć w necie, a kobieta pisze całkiem sensownie i cytuje dobrych merytorycznie autorów.

Ja na przykład nie chcę się dokształcać w tym temacie.

Winter, imho to jest po prostu sposób na przypudrowanie własnej niewiedzy na różne tematy - ktoś zamiast przyznać, że na temat mitologii germańskiej i run ma marne pojęcie będzie używał właśnie podobnych argumentów, że każdy ma swoją prawdę i tak dalej. Niestety po dłuższej lub krótszej wymianie zdań wychodzi szydło z worka i okazuje się, że delikwent bredzi.

też nie mam na ten temat zadnej wiedzy nie zamierzam z tego powodu się pudrować, ponieważ nie jest mi ta wiedza w tym momencie do nieczego potrzebna.

Zmieniasz trochę tor tego wątku, ponieważ nie jest jego celem udawadnianie sobie domniemanej wiedzy lub nie wiedzy.

Winter obecnie jest lansowany bardzo zły pogląd o wymianie energetycznej, który stara się w sposób ezo uzasadnić opłaty za różne rzeczy. Wyjaśnienie jest o wiele prostsze - po prostu za usługę się płaci.

Oczywiście że się płaci tylko problem jest w wartosciowaniu ,, moja jest cenna a innych to nie"

Edytowane przez tonieja
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja na przykład nie chcę się dokształcać w tym temacie.

Twoja strata, być może inni skorzystają.

nie jest jego celem udawadnianie sobie domniemanej wiedzy lub nie wiedzy.

Słusznie, bo nie w takim celu o tym wspomniałem. Odniosłem się jedynie do wypowiedzi Winterstorma w tej kwestii.

Edytowane przez Seid
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż,wydawało mi sie że ta metafora jest wystarczjąco zrozumiała.

Napisałeś,że nie dążysz do obiektywizacji w ezoteryce.Ale wszystkie światy żadzą się pewnymi prawami,czy Ci się to podoba czy nie.A prawda jest prawdą,ezoteryka to nie jest kraina fantazjii.Z pewnymi energiami pracuje się w taki a nie inny sposób,a jeśli ktoś popełni błąd to niestety widać tego skutki.Nie wiem co w tym trudnego do zrozumienia.

No nie na samych metaforach swiat zbudowano.

Co do tej krainy fantazji to masz rację w 100% się z toba zgadzam.

Bynajmniej nie piszę tu o kubusiach fantastach ale o ludziach którzy mogli doswiadczyć czegos niepowtarzalnego i wykraczajacego poza twój- mój schemat myslenia, i prawa które tu nadmieniłaś. Prawa które od początku ludzkości tworzy człowiek dla innego człowieka, więc może tu w kazdym wypadku zaistniec konflikt interesów. Ze zrozumiałego dla nas i z bardzo banalnego powodu, nigdy nie przeżyjemy tego samego.

Oczywiscie nie jest to rynek ekonomiczny gdzie istnieją aktywa i pasywa straty i zyski, lecz w dzisiejszych czasach wiedza nie różni się od innych towarów znajdujacych się na półkach w sklepie, a duchowi marketingowcy, bo trzeba przyznać że rozwój duchowy to towar bardzo pożądany w dzisiejszych czasach umieją ten, towar ubrać w bardzo ładne pudełeczka.

Zapominamy czasem jednak o jednym bardzo ważnym aspekcie, aspekcie jednostki i osobistego doświadczenia.

Czemu o tym piszę ?

Ponieważ jest to dla mnie z perspektywy doswiadzceń moich bardzo ważny aspekt, i bardziej cenię jednego głupca mówiacego prosto z serca, niż zgraję fałszywych mędrców.

Mam nadzieję że nie zadziałało to w kontekście uderz w stół a nożyce sie odezwą, nie jest moim zamiarem urazenie kogokolwiek.

Edytowane przez tonieja
2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponieważ jest to dla mnie z perspektywy doswiadzceń moich bardzo ważny aspekt, i bardziej cenię jednego głupca mówiacego prosto z serca, niż zgraję fałszywych mędrców.

Za ten kawałek dam Ci :drinking25: i plusa w wypowiedzi

W tym co pisał wyżej Seid znajdziesz też odpowiedź na swoje pytanie. Tobie może wiedza o runach i mity germańskie nie są do niczego potrzebne, ale spójrz jak wiele jest osób, które nawet organizuja warsztaty i ucza ludzi takich bzdur, ze głowa mała, a do tego jeszcze często robią krzywde, a nazywa sie to np kurs magii runicznej czy warstzaty runiczne. jednyna rzecz jaką w tym temacie czytali to pani Kulejewska, czasem jeszcze Chrzanowska. Uważasz, że to jest ok? Bo ja nie. A gdy się takiej osobie zada pytanie o runy rekonstrukcyjne, albo wyjasni co znaczy pojęcie wyrd ktore nagminnie przypisuje się w tych ezorunach czemuś innemu, to jest krzyk i obraza majestatu, bo przecież ta osoba wie lepiej, a to jest albo zbyt wysokie ego, albo niezdrowa konkurencja albo czepialstwo. Może i to jest czepialstwo ale jeśli się płaci kilkaset złotych za wiedze o runach to ma się prawo żądać fachowej wiedzy i rzetelnych podstaw. A nie bajek, do tego takich, którymi można zrobić sobie kuku.

Tu był przykład run, których możesz i nie musisz znać, ale bardzo podobnie dzieje się w innych dziedzinach, takze w reiki. Wystarczy spojrzeć na powstające jak grzyby po deszczu nowe systemy reiki, gdzie reiki łączy się z czymś tam i mamy koljne stopnie do zdobycia, kolejne dyplomy do osiągnięcia i pieniadze do wydania. Ale oczywiście Jakieśtamreiki jest przecież lepsze od reiki. Taki stuningowany model jednak nie koniecznie musi byc lepszy, a najczęściej nie jest. Co więcej popina ludzi nie do reiki a do bóstw, egregorow, lub innych istot, które mają fajna jadłodajnię. Co gorsze niektore z tych noworeikowych szkól budzą w ludziach gwałtownie pene rzeczy, których nie należy gwaltownie budzić, a potem się wmawia płacącemu, ze to efekt oczyszczania. Niestety efekt nawet bardzo gwałtownego oczyszczania jest niczym w porównaniu z huknięciem kundalini dla osoby nieprzygotowanej.

Kolejna rzecz, charakterystyczna dla tego co ja nazywam new age, niektórzy ezo srezo, a zainteresowani najczęściej drogą do oswiecenia, to szukanie coraz to większych autorytetów za swoich bezpośrednich guru. Książki Osho nie wystarczyły, teraz jest ostry channeling i zostaje się uczniem Jezusa, Buddy czy Sain Germaina. Sam Jesus nagle ze zbawiciela wchodzi w rolę Mistrza Oświeconego. I jak nie lubi chrześcijaństwa tak uwazam, że to już jest naduzycie względem wierzących a nawet obrażanie ich uczuć religijnych.

Następne ciekawostki, 7 czakr, wziętych zresztą i pchanych do wszystkiego z hinduizmu, to już za mało. w ostatnich 2 latach pojawiło się ich najpierw 8, potem 11, a potem to już był wyścig czakralny.

Na fejsie zadano mi pytanie o stan mojej sto ktorejś tam czakry i z jakiej jestem rodziny monadycznej. Do dziś nie wiem o co chodzi, ale dowiedziałam sie, ze rozmowca byl z rodziny Metatrona, a z tej wywodzi się Jezus. A szczegółów o tym mogę dowiedzieć się na.... warsztatach szamańskich u kobiety inicjowanej przez Lorda metatrona! No szok.

Następna rzecz, jak już przy Metatronie jesteśmy to anioły. Polukrowane przez setki ksiażek, w ktorych każda zawiera prawie to samo, umieszczane na karcianych blotkach, jako najlepszy sposób komunikowania się z nimi, a także tworzenie nowości bazujących na naiwności i braku wiedzy chętnych do oświecenia na skroty. I niestety tzreba tu przynać, że autorzy tych poczytnych ksiazek mają na czym żerować bo ignorancja i niewiedza tych speców od aniołów zatrważa.

Swego czasu na jednym z for Seid i ja udowodniliśmy pewnej osobie czym jest alfabet anielski według jednej z książek a w zamian i tak się dowiedzieliśmy, że w nas mała wiara i się nie znamy. To jest juz uzależnienie od pozycji książkowej i brak samodzielnego myslenia. Jeśli bowiem alfabet rzekomo anielski to nazwy hebrajskie a znaczki są zapożyczone trochę z run, trochę z symboli matematycznych, trochę z astrologii, to prosze wybaczyc, ale osoba mająca choćby ogólne wykształcenie i maturę od razu zauważy co i jak. No chyba, ze te dzisiejsze matury faktycznie są jakie są, sądząc po angelomanii na slodko. W jednej z ksiazek bardzo poczytnej o sile anielskich promyczków (każdy inny i każdy ma innego anielskiego patrona) czytamy o elohimach (sic!) do ktorych zalicza się: Herkules i Amazonia, oraz Ambriel, Carbiel, Florian, Malchjdael, Niscros, Ramodiel, Sailiel, Tabris. Z czego jeden jest greckim herosem, drugi aniołem wymyślonym przez Crowleya, a ostatni z wymienionych... postaćią z japońskiej kreskówki pt: "Neon Genesis Evangelion" (tworcą tej postaci jest: Yoshiyuki Sadamoto, rysownik mangi i anime, w tym akurat filmie anioły atakuja Tokio).

Moim zdaniem to jest nadużycie, ale większą ciekawostka jest to, że te osoby slepo wierzace w treść książki nawet mając podane na tacy, że wlaśnie modlą się do postaci z kreskówki, będą i tak stac przy swoim, że to my się nie znamy, a pan Sadamoto na pewno miał wizję anielską i w ten sposob przemycił wartości anielskie do mangi.

A już nie wspomnę, ze wielu speców od aniołów nie ma pojęcia nawet o tym, kim jest Metatron, a ci co mają wykorzystują jego osobę do inicjacji szmańskich i robią głowe rodzin monadycznych. bazując na niewiedzy.

Prawda jest taka, że wygodniej jest przeczytac jedna lub dwie pozycje, pisane lekko i zachwycająco, gdzie wszystko jest boskie, świetliste i pełne milości, ma zaledwie 100 lub 200 stron, niż zadać sobie trud poczytania hośćby "Frazera i jego "Złotej gałęzi", sięgnięcia po mitologie, przeczytanie Biblii, tekstów kabalistycznych, opracowań etnograficznych i filozoficznych o danej scieżce. Fakt, że słownictwo w tych pozycjach jest fachowe i być moze dla niektorych niezrozumiałe, ale zawsze można czytac ze słownikiem kopalińskiego (a najlepiej kilkoma) w ręku, zamiast afiszować się swoją niewiedzą i jeszcze się kłócić, ze jest źródłowa.

Czasem naprawdę warto posłuchać rad znanych tego świata, jak choćby A. Lincolna, który powiedział: Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Następne ciekawostki, 7 czakr, wziętych zresztą i pchanych do wszystkiego z hinduizmu, to już za mało. w ostatnich 2 latach pojawiło się ich najpierw 8, potem 11, a potem to już był wyścig czakralny.

Ale 8 i 11 jest poprawnych, 7 jest z Śiaktyzmu, kultu boginii matki, większe ilości czakr są z innych szkół tantrycznych :).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok Szepcie rozumiem twoje zażenowanie, dobrze że nie wszyscy pchają się do nauczania.

Myślę że osoba która się powiedzmy'; przebudziła lub czegoś doświadczyła nie będzie sie z tym pchała w kaloszach do innych".

Z tej perspektywy którą tu przedstawiłaś wiedza zawarta w książkach przedstawia dobry argument, pod warunkiem że też w kaloszach nie jest komuś narzucana

Moje zdanie.

Cóż co do ósmej czakry , to ja powiem np że ją widziałem, i powstaje teraz prawda subiektywna.

Pozdrawiam.

Edytowane przez tonieja
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zgadza się, jest ich bardzo dużo.

Ale człowiek by chyba zwariował, pracując na raz ze wszystkimi.

Potrzeba form, ograniczeń, by pochwycić umysłem nieskończoność.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zgadza się, jest ich bardzo dużo.

Ale człowiek by chyba zwariował, pracując na raz ze wszystkimi.

Potrzeba form, ograniczeń, by pochwycić umysłem nieskończoność.

jeden potrzebuje drugi nie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zgadza się, jest ich bardzo dużo.

Ale człowiek by chyba zwariował, pracując na raz ze wszystkimi.

- Potrzeba form, ograniczeń, by pochwycić umysłem nieskończoność.

- hmm... ja bym powiedział ze potrzeba raczej Szczerej i Prawdziwej pracy nad Samym Sobą połaczoną z Rozwojem Duchowym... by raczej od iluzji tego umysłu się uwolnić...

- gdyż umysłem Nieskończonosci nie "pochwycisz"... wg. mnie to pochwycisz tylko wtedy jak "odstawisz" umysł na bok a znajdziesz w Sobie Świadomość... i to jest dopiero ta właściwa Perspektywa...

jeden potrzebuje drugi nie

- otóż To... tez dobrze powiedziane... :)

--- pozdrawiam... infe7 :)

Edytowane przez infe7
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

są tacy co postzregają to jeszcze inaczej, bynajmniej nie jako czakry, ale czy znaczy to, ze się mylą?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

są tacy co postzregają to jeszcze inaczej, bynajmniej nie jako czakry, ale czy znaczy to, ze się mylą?

- hmm... oczywiście ze nie znaczy... :)

- ale niektórzy uważają, ze jednak znaczy... i nawet próbują pisać o tym niby-książki... :)^

---pozdrawiam... infe7 :)

Edytowane przez infe7
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co to znaczy niby-książki? I dlaczego piszesz "niby" ?

Czasami zastanawiam się dlaczego tak łatwo ludzie oceniają..

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co to znaczy niby-książki? I dlaczego piszesz "niby" ?

- niby-ksiazka to nic innego jak e'book... dla mnie to masakra a nie forma Ksiązki... :)

Czasami zastanawiam się dlaczego tak łatwo ludzie oceniają...

- hmm... no właśnie :)

- ja tez się nad tym zastanawiam, a nawet często namawiam ich by choćby tylko dla Swego dobra, właśnie tego nie robili... :)

- ale oni(?)... gdzie tam, i tak myślą ze wiedza lepiej...

--- pozdrawiam kochanieńka... infe7 :)

Edytowane przez infe7
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- niby-ksiazka to nic innego jak e'book... dla mnie to masakra a nie forma Ksiązki... :)

Treśc jest treścią, co za różnica czy wydana na papierze czy w formie elektronicznej? Przy obecnej erze czytników do ebooków czyta się nawet wygodniej jak ksiazki papierowe i na pewno jest bardziej ekologiczne niz papierowe

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Treśc jest treścią, co za różnica czy wydana na papierze czy w formie elektronicznej? Przy obecnej erze czytników do ebooków czyta się nawet wygodniej jak ksiazki papierowe i na pewno jest bardziej ekologiczne niz papierowe

hmm... Szept :)... myślę że raczej to jest tylko jeden punkt widzenia :)

- bo raczej nigdy nie wolno generalizować :)

- ja już nigdy nie tknę żadnego e'booka, bo dla mnie najważniejsza jest Dusza Książki... a w elektronice jej nie ma, niestety :/

- ale oczywiście każdy lubi to co mu pasuje... wiec i dla innych może to jest i dobre... :)^^

---pozdrawiam... infe7 :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z mojego punktu widzenia to najwazniejsza jest wibracja tresci i nie ważnie czy to będzie napisane na skale papirusie czy też w formie elektronicznej.

Z mojego punktu widzenia nie jest to nic innego jak srodek przekazu.

Wszystko to jest jałowe jesli jest pozbawione szczerej intencji.

Forum to także jest moim zdaniem jakimś tam środkiem przekazu dlatego czasem polecam bardziej skupić się na ukrytej treści.

Z całym szacunkiem dla wszystkich tworzących te nowe formy przekazu, to jeśli coś jest nie warte funta kłaków i nawet jeśli będzie pachniało kwiatkami to jeśli nie będzie prawdziwe dla autora w chwili tworzenia to i dla odbiorcy tyle samo będzie warte w chwili odbioru.

Wiem że odbiegam troszke od tematu, ale myślę że jest to cennna informacja dla starszych uczestmików forum, któży już chiński mur wokół swojego rozwoju zbudowali. Wychodzi tu także pewna zależnosć nie chcesz być ocenianym to nie oceniaj.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:sciana:

Nie przeszkadza mi ocena a nawet krytyka, póki nie są chamskie. Kiedy ktoś mnie ocenia mam przynajmniej pojęcie jak mogę być odbierana na zewnątrz, dzięki czemu mogę w razie czego skorygowac w sobie to i owo lub przeknoać się, że wybrałam sluszną drogę.

A przepraszam co rozumiesz pod pojęciem chińskiego muru wokół własnego rozwoju? Czy wybranie własnej drogi i świadome dążenie do obranego celu, poszerzanie wiedzy itd uważasz za taki chiński mur? I dlaczego? równie dobrze można powiedziec to o środowisku new age, ktore mjuz jest tak świetlisto oswiecone , że przez to światełko nie dosrzega nic poza swoją wlasną genialnością oświeconego, ktory wie jak to jest?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.