Admin

Konkurs Na Moderatora

15 postów w tym temacie

Witam

Ogłaszam konkurs na funkcję moderatora forum EzoDar. Kandytaów prosimy o przedstawienie siebie oraz krotką notke na temat tego, jak zamierzają pełnić swoją funkcję. Moderatorem zostanie osoba, która otrzyma od Użytkowników forum EzoDar największą ilość punktów reputacji.

Konkurs trwa od dzis do 22 lipca 2012.

Niech nasi Użytkownicy sami zdecydują, kogo zechcą widzieć w tej roli.

Zapraszamy

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niniejszym oficjalnie zgłaszam swoją kandydaturę :)

Na forum jestem nie od tak dawna, ale stało mi się bliskie i na pewno bym chciał, żeby prężnie działało. W materii ezoterycznej jestem raczej początkujący, ale raczej nie przypominam internetowych "narwanców", którzy łapaliby się za wszystko, byle poderwać dziewczynę/chłopaka i mieć kasę na nowy komputer.

Jestem trochę purystą językowym, poprawna ortografia i interpunkcja są moim zdaniem wyrazem szacunku wobec ludzi, z którymi dyskutujemy. Byłem swojego czasu moderatorem przez pół roku na jednym forum i "zarząd" był ze mnie zadowolony :oczko:

Moja wizja moderowania na forum: poprawianie, przenoszenie, prośby, napominanie - ogółem, wszystko co potrzebne (w ramach wzajemnego poszanowania) by wszystko co chaotyczne uporządkować tak, byśmy mieli wszyscy z tego korzyść :) Może wg niektórych brzmi to trochę dziecinnie, albo "pod publikę", ale tak właśnie uważam i nie będę się tego wypierać.

11

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niniejszym zgłaszam swoją kandydaturę.

Na forum jestem niecały rok, zdążyłem w tym czasie wyrobić sobie pewną markę. Nie mogę powiedzieć, że jest mi bliskie. Bliska może mi być kobieta, czy cokolwiek innego. Forum bliskie może być właścicielowi - jako owoc jego pracy. Dla mnie forum Ezodar to po prostu miejsce w sieci które odwiedzam co chwila w ramach 'rundy przez strony'. Chciałbym, żeby się ładnie rozwijało. Bo lubię się przez nie przewinąć.

W materii ezoterycznej..w ogóle nie jestem ezoterykiem. Swego czasu przejrzałem chyba wszystkie najpopularniejsze ścieżki zdrowia i żadna z nich nie podeszła mi do gustu. Jedne wydają mi się przerysowane, inne wymagają w moim odczuciu sprasowania sobie umysłu. Jeszcze inne uważam za absolutny idiotyzm, jak np. scjentologię. Z radością jaką daje nie pomaganie, a podzielenie się wiedzą odpowiadam na pytania tych których pytania są mądre. Z jeszcze większą przyjemnością wchodzę w dyskusje na poziomie merytorycznym pełne argumentów i sensownych przytoczeń. Gdy w takich przegram - czuję się arcyzadowolony. Ot, ktoś rozbił kolejną ścianę mojej niewiedzy. Nie trawię za to wszelkich teoretyków - onanistów tworzących własne teorie pozbawione sensu, szukających magii w słoju z ogórkami, pustych frazesów o niczym i całego tego tałatajstwa które próbuje robić z ezoteryki sposób na pokolorowanie swojego słabego, nudnego i przegrywanego życia.

Moje zasady etyczne są proste. Z wyznania..nie wierzę. Jestem politeistą, mam przyjemność wiedzieć z kim zawieram interesy, komu składam cześć i komu życzę nadzianego gwoździami fallusa w anusa. Z tego też powodu kieruję się dziewięcioma cnotami Asatru. Ponadto mam swój własny kodeks zasad. Dla większości z Was zapewne nie będzie on w najmniejszym stopniu moralny. Nie trawię braku ortografii, alergicznie reaguję na pisanie niektórych słów wielką literą w stylu Siebie Samego jakby to była nazwa własna. Być może będę miał siłę cyklicznie edytować wszystkie nowe posty i je poprawiać jak dyktanda. Na czerwono. Z dopiskiem 'Pała z polskiego. Knust'. W życiu nie byłem moderatorem. Nie chciałem. Tym razem nawet chcę.

Nie mam zamiaru reklamować się jaki wspaniały i uczynny jestem. Niech za siebie mówią liczby - Od 20 grudnia zdobyłem 109 punktów reputacji. Sporą część z nich od osób które są na tym forum głęboko szanowane jako posiadające faktyczną wiedzę. Kilka razy zdarzyło się, że ktoś pisał na mój numer gg. Z podziękowaniem, gratulacjami, albo jeszcze czymś innym. No, czasem z klepaniem po plecach i tekstem 'Brawo, powiedziałeś prawdę'. Kilka osób zgłosiło się do mnie z pytaniami, lub prośbą o pomoc. Jestem tym zaskoczony. Jednak fakt faktem - ludzie mają do mnie zaufanie, bo wiedzą, że nie lubię debilnych komunałów o niczym, nie uznaję rytuałów 'weźmisz czarno kure', selekcjonuję ezoterykę ostro. A przede wszystkim - wychodzę z założenia, że największa magia to nie-korzystanie-z-magii. A najgorszym wariantem działania jest magia. I zawsze do oporu szukam metod niemagicznych. Pewniejszych, skuteczniejszych i zdrowszych.

No ale. Przedstawiłem się jak na portalu randkowym, wątpię by kobiety na tym forum szukały związku z kimś tak aspołecznym i patologicznym jak ja. Niniejszym więc najlepszy fragment, czyli jak widzę moderaturę:

Przede wszystkim, zamierzam separować swoje wypowiedzi od wypowiedzi mnie - moderatora. To oczywiste. Inna kwestia - mam swoje podejście do offtopu. Jeśli ktoś poprosi o wróżbę, bo nie wie czy chce męża czy kochanka i zobaczę 5 stron debaty o kochankach wujka Stefana, wróżbie ciotki Janiny i tym, że stara Matejowa lata na miotle jak ma ruję to wydzielę. Lub usunę. Jeśli jednak zobaczę zbiór merytorycznych porad by nie zostawiać wróżbom mogącym determinować przyszłość tak ważnego tematu gdzie decyzja powinna być podjęta tylko własnym aparatem umysłowo - uczuciowym nie zamierzam dotknąć ani jednego posta.

Jeśli chodzi o hydrę czyli tematy zakładane po to by ktoś wygłosił coelhizm w postaci 'Musimy sie wyzwolić by nasz wewnętrzny troll nie był widoczny w lustrze i nie zjadł naszych uczuć. Każdy ma zwierciadło duszy, należy umieć w nie spojrzeć'...nawet nie. Nie umiem pisać tak jak hydry, ale sami wiecie o czym mowa. Bodajże w temacie 'Trol' istnieje hydra. W każdym razie. Jeśli chodzi o hydry - nie zamierzam się poddać. Obiecuję wycinać takie tematy niczym dotknięte gangreną rany. Do upadu. Jeśli powstanie sto hydr- usunę sto i będę czekał z mieczem w dłoni na ich 400 nowych głów.

Ponadto, gdy się prześpię bo jestem na nogach dłużej niż bułgarska dama negocjowanego afektu w trakcie euro być może zasugeruję Szept utworzenie działu z wszelkimi pytaniami i poradnikami. Takiego przedszkola pozwalającego ogarnąć stos ' Jak mam zaczarować Helę by mi pokazała cyce'. Gdy mówię o poradnikach mam na myśli poradniki - Jak nie używać magii, Jak zacząć z całym ezo i pokrewne. Pozwoliłoby to przy okazji usunąć cały stos ludzi którzy nagle się czują źle i to pewnie przez reiki wyuczone z googli, płonie im krocze z powodu kundali, nadziabali sobie gdzie popadło run i są zaskoczeni efektem, zbyt prędko chcą zawierać umowy z dowolnymi bogami itd. Przy okazji podniosłoby to renomę forum i odróżniało je znacznie od ezośmietników pełnych szrotu i idiotyzmów wypisywanych przez ludzi nie mających pojęcia o niczym. Nie chcę być moderatorem przyjaznym, moderatorem nieprzyjaznym, ani jakimkolwiek innym. Takim mogę być użytkownikiem.

Mam zamiar być moderatorem wypełniającym swe obowiązki dozorcy - wkręcanie żarówek, usuwanie śmieci, zamiatanie, przekładanie i dbanie o ogólną estetykę sensu.

Przy okazji - nie zamierzam posiadać (chyba, że taki będzie wymóg góry) nawyku usuwania dyskusji. Ani zamykania w połowie ich trwania tematu. Dopóki będą miały sens i wygląd będą wisieć. Najwyżej czasem szlifowane lub z przewijającymi się ostrzeżeniami. Wychodzę z założenia, że usuwanie tematu tylko dlatego, że 10 osób nie ma tego samego punktu widzenia to kastrowanie forum - platformy wymiany poglądów.

Najważniejsze na koniec:

Lubię morze nocą, góry świtem, piwo i papierosy. Lubię wódkę, jeść mięso i wulgaryzmy w dobrym stylu. Nie lubię dostawać puszkami whiskasa w kolano, wózkami z Tesco w uda. A kaganek oświaty nieść będę w postaci miotacza ognia, jeśli taka będzie konieczność.

12

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chce mi się przedstawiać elaboratu na temat tego "Dlaczego ja powinnam być Moderatorką".

Nie chce mi się pisać ;) Już pełniłam długi czas funkcję na forum.

Zgłaszam się bo mam czas na to by przesiadywać tu codziennie i próbować poruszyć dyskusje.

W skrócie, chcę by forum ruszyło do przodu. Nie toleruję czegoś po znajomości. Jestem obiektywna i bezstronna. Jak ban to ban, jak ostrzeżenie to ostrzeżenie.

Regulamin jest jasny i jeden. Tego trzymać się trzeba. Nie uznaję błędów ortograficznych. Surowa taka jestem ;)

Będzie co ma być :)

11

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgłaszam swoją kandydaturę na moderatora forum Ezodar.

Jestem w internetowej ezoteryce od około 9 lat, zawsze pod nickiem Sosnowiczanin.

Dlaczego ? ponieważ nie musiałem się nigdy wstydzić tego co napisałem.

Jako moderator sporego forum ezoterycznego stłumiłem niestabilnych adminów i użytkowników, wprowadziłem porządek.

Wiem na czym polega ta gra.

Ezodar powinien wykonać szereg kroków by się promować,

takich jak chociażby dobre SEO (w w czym mam doświadczenie zawodowe).

5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tej chwili pozycjonowanie, przynajmniej w googlu, jest loterią. Google kompletnie zmieniło silnik - i pozycja w TEJ wyszukiwarce, a nie oszukujmy się, jest w zasadzie monopolistą, zależy od działań użytkowników. Nie od tego, kto ile razy co linkuje (czyli odpowiednik impact factora przestał działać), a raczej od tego, ilu użytkowników kont google daną stronę poleci... Dobrym pomysłem wspomagającym promowanie stron jest zainstalowanie dodatku do przeglądarki (Mozilla albo Chrome) pod nazwą "Przycisk Google +1" - albo olanie monopolisty i zdanie się na los...

Edytowane przez Hrefna
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sosna mógłbyś zdradzić o jakie to duże forum ezoteryczne chodzi?

nie. ktoś mógłby się obrazić za słowo niestabilni.

Znasz na pewno osobiście.

W tej chwili pozycjonowanie, przynajmniej w googlu, jest loterią. Google kompletnie zmieniło silnik - i pozycja w TEJ wyszukiwarce, a nie oszukujmy się, jest w zasadzie monopolistą, zależy od działań użytkowników. Nie od tego, kto ile razy co linkuje (czyli odpowiednik impact factora przestał działać), a raczej od tego, ilu użytkowników kont google daną stronę poleci... Dobrym pomysłem wspomagającym promowanie stron jest zainstalowanie dodatku do przeglądarki (Mozilla albo Chrome) pod nazwą "Przycisk Google +1" - albo olanie monopolisty i zdanie się na los...

bez przesady. dobra, porównanie.

https://www.google.pl/search?q=forum+ezoteryka&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a#hl=pl&client=firefox-a&hs=oB5&rls=org.mozilla:pl%3Aofficial&sclient=psy-ab&q=ezoforum&oq=ezoforum&gs_l=serp.3..0l10.8824.9866.1.10081.8.8.0.0.0.0.383.2530.3-7.7.0...0.0...1c.1qorIwLtaLE&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=6cc25fa17a160ec&biw=1173&bih=648

162K wyników. (do 25K ezoforum) m.in. dzięki takim stronom jak

http://www.jarylo.pl/inne/ezoforum,s,468/ i wieeelu innym. Admin (mówię o Marcinie) wykonuje kawał solidnej pracy na katalogach i w kilku innych miejscach.

Edytowane przez Sosnowiczanin
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sosna mógłbyś zdradzić o jakie to duże forum ezoteryczne chodzi?

hmm... Sejduś(?), a domyśleć się już nie potrafisz ?, podpowiedź już przecież masz że znasz Osobiście... :)

- spróbuj może przypomnieć Sobie gdzie "kopałeś dołki"... to może i to będzie akurat To... :)

---pozdrawiam... infe7 :)

Edytowane przez infe7
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie. ktoś mógłby się obrazić za słowo niestabilni.

Znasz na pewno osobiście.

Domyślam się o jakie forum chodzi, ale wolałem się upewnić. Znam relację drugiej strony z racji tego, że wyleciałeś z moderowania niejako na moich oczach.

Edytowane przez Seid
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Domyślam się o jakie forum chodzi, ale wolałem się upewnić. Znam relację drugiej strony z racji tego, że wyleciałeś z moderowania niejako na moich oczach.

wyleciałem, wracałem, propozycje eksperta, propozycje spisków bla bla bla.

gry, plotki, drugie strony a ja mam archiwa gg.

tylko że pewnymi rzeczami się ... brzydzę :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zwłaszcza jeśli to forum rządzone przez osobę psychicznie chorą, czego zapewne dowody i ta korespondencja zawiera.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mam paszport polsatu ;]

Sosna jak się strartuje na moda to z pewnych rzeczy wypadałoby się jednak wytłumaczyć, zwłaszcza jeśli wpisuje się je w CV.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tłumaczyłbym się gdybym coś nie tak zrobił :)

i tak zawsze ktoś będzie uważał że lecząc szkodzę, robią porządek obrażam.

Jeśli ktoś nie wie co myśleć na mój temat może zrobić to samo co wszyscy inni ludzie

- może myśleć co sobie tylko chce. ;]

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To mamy trzy pierwsze miejsca Knust głosow 14

Rammsteinowa głosów 12

Penthotal głosów 11

Oficjalny werdykt zostanie podany przed administratora w dniu dzisiejszym.

Gratuluje zwycięzcom

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.