Admin

Propozycje Zmian Regulaminu Forum

2 posty w tym temacie

W związku z tym, że w ostatnim czasie pojawiły się tematy i posty,

w których poruszano zasadność pewnych punktow regulaminu,

prosimy Użytkowników by w terminie do 22 lipca 2012 roku w postach poniżej przedstawiali swoje propozycje

zmian i modyfikacji regulaminu forum Ezodar.

Im więcej post uzyska punktów reputacji, tym pewniejsza zmiana zapisu regulaminu forum.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja propozycja - kilkakrotnie już powtarzana - nie przyjmować i nie zamieszczać bezpłatnych ogłoszeń dotyczących kursów, szkoleń i tym podobnych inicjatyw mających organizatorom przynieść dochód - a wiec powiedzmy z opłatą za uczestnictwo wyższą niż 50 zł. Ustalić cennik, zawrzeć go w regulaminie i tego rodzaju ogłoszenia umieszczać w specjalnie wydzielonym dziale forum ("Ogłoszenia" najlepiej), w zamkniętych wątkach - tylko ogłoszenie, pod którym dyskusja nie byłaby możliwa.

Po pamiętnej historii z panią Weroniką Wer wciąż mi ten pomysł chodzi po głowie. Ezodar ma zdaje się coś na kształt działalności gospodarczej, prawda? Nie widzę powodu, dla którego miałby reklamować imprezy dochodowe (a więc ułatwiać znalezienie klientów, którzy wniosą opłatę za uczestnictwo) korzystając z tego tylko przez zamieszczenie linku zwrotnego na macierzystej stronie inicjatywy.Osoba ogłaszająca uzyska wymierną korzyść, jeśli ogłoszenie znajdzie odzew, zatem niech korzysta na tym i Ezodar, zarówno miejsce na serwerze, jak i licencja vBulletinu są kosztowne, zresztą ewentualne dochody mogłyby wspomóc organizację EzoChaty.

A dlaczego w wątkach z ogłoszeniem uniemożliwić dyskusję? Zgodnie z założeniem "płacę/wymagam" i klasycznym założeniem prawa wydawniczego, że administracja (wydawca) nie odpowiada za treść zamieszczanych reklam i płatnych ogłoszeń. Ogłoszenia zamieszczone nieodpłatnie (jak w pamiętnej sprawie pani Wer) podlegałyby nadal krytycznej dyskusji i byłyby traktowane jak każdy inny post na forum. Ale takie dotyczyłyby przede wszystkim organizacji imprez niedochodowych. Typu - organizuję pogańską wycieczkę po lasach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, zbiórka wtedy i wtedy, na tej i tej stacji, trzeba mieć ze sobą równowartość ceny biletu stąd dotąd i z powrotem...

Edytowane przez Hrefna
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.