Ethezeo

Prosić

22 postów w tym temacie

Ostatnio bardzo dużo zastanawiałem się nad początkującym z magią i doszedłem do wniosku że najlepszą rzeczą zaraz po zgromadzeniu podstawy ezoteryczno magicznej jest prosić . Trzeba zobaczyć Boskich Rodziców i Jedno i prosić ich o wiedzę , inteligencję , mądrość , siłę i moc . Musimy nauczyć się prosić i cierpliwie czekać . Na drugim choć zarazem na pierwszym miejscu jest medytacja i praktyka . Przebudzenie jest domyslem i początkiem !

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie do końca rozumiem cel tego tematu. W każdym bądź razie mam kilka "ale".

1. Proszenie nie pomoże. Mistrz nie przekaże wiedzy każdemu proszącemu człowiekowi, a tylko tym, których uzna za "godnych".

2. Podstawą praktyki w magii jest samodzielne poszukiwanie wiedzy.

3. Nie można prosić o inteligencję, ponieważ jest ona niezmienna.

4. Proszenie o moc istoty boskie to również podstawa wielu rytuałów.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio bardzo dużo zastanawiałem się nad początkującym z magią i doszedłem do wniosku że najlepszą rzeczą zaraz po zgromadzeniu podstawy ezoteryczno magicznej jest prosić . Trzeba zobaczyć Boskich Rodziców i Jedno i prosić ich o wiedzę , inteligencję , mądrość , siłę i moc . Musimy nauczyć się prosić i cierpliwie czekać . Na drugim choć zarazem na pierwszym miejscu jest medytacja i praktyka . Przebudzenie jest domyslem i początkiem !

Daruj sobie z magią, wróć do szkoły. Jesteś kolejnym ezo typem który próbuje wytwarzać debilne teorie pełne mętnych i szumnych komunałów.

Nie proś. Zdobywaj. Zasłuż. Zresztą..o co tu prosić. Magia to naginanie natury do swojej woli.

Boscy rodzice? Co to niby ma być?

Chcesz cierpliwie prosić? Zostać członkiem KRK. Tam lubią takie bierne miernoty.

Na drugim choć zarazem na pierwszym i na trzecim i trochę na ósmym.

Przebudzenie jest stanem następującym po śnie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio bardzo dużo zastanawiałem się nad początkującym z magią i doszedłem do wniosku że najlepszą rzeczą zaraz po zgromadzeniu podstawy ezoteryczno magicznej jest prosić . Trzeba zobaczyć Boskich Rodziców i Jedno i prosić ich o wiedzę , inteligencję , mądrość , siłę i moc . Musimy nauczyć się prosić i cierpliwie czekać . Na drugim choć zarazem na pierwszym miejscu jest medytacja i praktyka . Przebudzenie jest domyslem i początkiem !

Bredzisz bardziej niż Roman po aco, a to już sukces :D Gdy zaliczysz teorię, jak się prowadzi samochód, co oznaczają te dziwne tabliczki przy drodze itd, to co, czekasz i prosisz, czy bierzesz lekcje praktyczne? Trening czyni mistrza mój młody padawanie w innym wypadku zostaniesz kolejnym kanapowym magiem bądź gimbo opowiadającym o epickich walkach na psiballe astralu xD Gdybyś z taki nastawieniem podszedł do systemu opartego na Lovecrafcie i Wielkich Pradawnych to byś niezbyt wesoło skończył, tak samo w Goecji. Trzeba umieć wyciągnąć łapki po to czego chcemy, zrobić coś by to zdobyć i przede wszystkim jasno i skutecznie zwerbalizować nasze cele i ambicje. CZy to w praktyce magicznej, czy to w życiu codziennym.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie do końca rozumiem cel tego tematu. W każdym bądź razie mam kilka "ale".

1. Proszenie nie pomoże. Mistrz nie przekaże wiedzy każdemu proszącemu człowiekowi, a tylko tym, których uzna za "godnych".

2. Podstawą praktyki w magii jest samodzielne poszukiwanie wiedzy.

3. Nie można prosić o inteligencję, ponieważ jest ona niezmienna.

4. Proszenie o moc istoty boskie to również podstawa wielu rytuałów.

ad.1. lepsze to niż roszczeniowo żądać. ;] co też się zdarza

ad.3. nie zgodzę się. Prośba o wsparcie mądrości, woli, inteligencji, to jedne z najrozsądniejszych próśb do Góry.

na szczęście inteligencja nie jest niezmiennie niska, to byłoby... straszne...

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Inteligencji nie da się zmienić (przynajmniej nie w trakcie życia). Człowiek, który urodzi się tępy, aż do śmierci pozostanie tępy bez względu na to ile wiedzy posiądzie. Oczywiście jeśli się rozwija, to w przyszłym życiu może być bardziej inteligentny.

Co do punktu pierwszego, to masz rację, ale uczeń chcąc poznać wiedzę swego mistrza musi przede wszystkim pokazać mu, że wiedzą tą będzie potrafił się posługiwać oraz wykorzysta ją we właściwym celu. Szczególnie to drugie, ponieważ mistrz odpowiada za swoich uczniów.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Knust ty razr007 xD ale mnie napedzasz a co do tego padawna czy holender jakiego tam patafiana ;-) to o ile ja mam manie kombinowania aby wszystko pozamykać w prostej łatwoprzyswajalnej formie jak ibuprom sprintcaps :-D to ty za bardzo chyba się zakochałaś w mieczoświetlnych historiach ..... A pokora nie matt p. nie zabija .

P.S. Kocham was wszystkich bardzo .

Edytowane przez Ethezeo
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Inteligencji nie da się zmienić (przynajmniej nie w trakcie życia). Człowiek, który urodzi się tępy, aż do śmierci pozostanie tępy bez względu na to ile wiedzy posiądzie. Oczywiście jeśli się rozwija, to w przyszłym życiu może być bardziej inteligentny.

Nie wiem, czy istnieją przyszłe życia, wolałabym żeby ich nie było, jedno jest aż nadto wystarczające. Ale podobnie jak można np. kształcić słuch muzyczny (dość upierdliwe zajęcia w szkołach muzycznych, ale w swojej upierdliwości bardzo skuteczne), podobnie można rozwijać inteligencję. Osoba o niskiej inteligencji wrodzonej orłem się nigdy nie stanie, ale pojęcie inteligencji nabytej jest jak najbardziej sensowne.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj Cioteczko, jak zwykle zlosliwas ;)

hehe

kochamcie -> mozesz pracowac nad soba, ksztalcic sie, wykuwac...

ale nie przeskoczysz ograniczen;)

Inteligencji moze starczyc na nauke alfabetu, czytanie, pisanie.. ale juz przy bardziej wymagajacym slownictwie - moze jej braknac.

dlatego chodzilo Hrefnie, ze do pewnego stopnia mozna inteligencje wycwiczyc, ale jezeli jej jest za malo, to nigdy nie dorownasz tym, co maja jej wiecej;)

Edytowane przez Caliel
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To działa tak:

Możesz być inteligentny. I wtedy z natury łatwiej Ci się myśli, tworzy wyobrażenia czy filozofię.

A możesz być kretynem i nie mieć wniosków, albo mieć je płytkie. Jeśli jesteś tego świadomy i poszerzasz cały czas horyzonty - ćwiczysz umysł, podnosisz inteligencję. Ale nigdy nie bedziesz wybitnym geniuszem.

To tak jak z rycerzami Jedi. Mozesz podniesc pewnym wysilkiem liczbe midichlorianów czy jak to się zwało. Ale nigdy nie uda Ci się nabyć ich w ilosci kilkunastu tysiecy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm, IQ mamy może zmienne, ale ma ona pewne ograniczenia. Np. osoba z wrodzoną wysoką inteligencją, nigdy jej nie spadnie poniżej tego poziomu, ale działa to w obie strony, więc również ma się jakiś swój limit. Granice te- najmniejsza i najwieksza tworza właśnie inteligencje faktyczną/właściwą. Nauka i poznawanie świata nie rozwija inteligencji. Ona ją pobudza. Testy na inteligencję są zbudowane na bazie skojarzeń. Dlatego osoba niedouczona będzie mieć gorszy wynik niż douczona, nawet jeśli ma większą inteligencję faktyczną. Dlaczego? Bo osoba taka może nie skojarzyć krzesła ze stołem, jeśli nigdy o czymś takim nie słyszała.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 5.10.2012 o 23:32, O&M napisał:

Hmm, IQ mamy może zmienne, ale ma ona pewne ograniczenia. Np. osoba z wrodzoną wysoką inteligencją, nigdy jej nie spadnie poniżej tego poziomu, ale działa to w obie strony, więc również ma się jakiś swój limit. Granice te- najmniejsza i najwieksza tworza właśnie inteligencje faktyczną/właściwą. Nauka i poznawanie świata nie rozwija inteligencji. Ona ją pobudza. Testy na inteligencję są zbudowane na bazie skojarzeń. Dlatego osoba niedouczona będzie mieć gorszy wynik niż douczona, nawet jeśli ma większą inteligencję faktyczną. Dlaczego? Bo osoba taka może nie skojarzyć krzesła ze stołem, jeśli nigdy o czymś takim nie słyszała.

Jeśli nie będziesz wciąż doskonalił swoich umiejętności , cech fizycznych , duchowych /psychicznych /umysłowych  ,kreatywności  ,IQ ,samo-świadomości (empatii ) , itp .,to wszystkie twoje wyuczone cechy z czasem zanikną , bo kto się nie rozwija ,ten się cofa - w rozwoju ,w  ewolucji ,natura nie znosi próżni 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia Friday, November 04, 2016 o 17:04, Mistyk napisał:

Jeśli nie będziesz wciąż doskonalił swoich umiejętności , cech fizycznych , duchowych /psychicznych /umysłowych  ,kreatywności  ,IQ ,samo-świadomości (empatii ) , itp .,to wszystkie twoje wyuczone cechy z czasem zanikną , bo kto się nie rozwija ,ten się cofa - w rozwoju ,w  ewolucji ,natura nie znosi próżni 

W sumie mechanizm podobny do zanikania wzroku gdy za dlugo światła nie widzisz.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jest ze wszystkimi organami ciała ,jeśli ktoś szybko i intensywnie żyje ,to one/organy wew.  się w końcu wyczerpią i śmierć organizmu  ,lecz podczas ,gdy każdy organ wewnętrzny się zregeneruje z czasem , gdy go oszczędzać ( np. wątroba .jak najmniej alkoholu ,najlepiej czasowa/okresowa abstynencja ),,to mózg jest jedynym orga nem który się nie regeneruje ( naukowo już dawno czytałem ,udowodnione że komórki nerwowe--neurony z wiekiem zanikają ),chyba że ćwiczyć swój bio-komputer -krzyżówki , rebusy ,kreatywne zabawy ,itp. wtedy utyrzyma się połączenie za pomocą synaps ,umierających ,starych komórek mózgowych z nowymi -neuronami .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gorzej z nałogowymi palaczami, ich płuca potrafią się zregenerować tylko w 20%.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 5.10.2012 o 18:16, Caliel napisał:

Oj Cioteczko, jak zwykle zlosliwas ;)

hehe

kochamcie -> mozesz pracowac nad soba, ksztalcic sie, wykuwac...

ale nie przeskoczysz ograniczen;)

Inteligencji moze starczyc na nauke alfabetu, czytanie, pisanie.. ale juz przy bardziej wymagajacym slownictwie - moze jej braknac.

dlatego chodzilo Hrefnie, ze do pewnego stopnia mozna inteligencje wycwiczyc, ale jezeli jej jest za malo, to nigdy nie dorownasz tym, co maja jej wiecej;)

Poniewż prawdziwa mądrość i oświecona duchem świętym   inteligencja ,pochodzi od Boga Stwórcy .

Więc inteligencją można wtedy wyprzedzić ludzkość o epoki .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
31 minut temu, Attrin napisał:

Gorzej z nałogowymi palaczami, ich płuca potrafią się zregenerować tylko w 20%.

Jakby nie palić jakieś  5- 7 lat ,żyć tam gdzie  nikt nie pali (bierne palenie bowiem jest równie szkodliwe co czynne ) , wtedy płuca były by jak u noworodka .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 5.10.2012 o 18:05, Hrefna napisał:

co dowodziłoby braków w inteligencji, zarówno tej wrodzonej, jak i nabytej...

Każdy rodzi się z jednakową inteligencją ,a dojrzewając ,albo dbamy i ćwiczymy szare komórki ,albo regresja i zdegenerowanie komórek  mózgowych z wiekiem (demencja starcza ,alzhaimer ).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, Mistyk napisał:

Jakby nie palić jakieś  5- 7 lat ,żyć tam gdzie  nikt nie pali (bierne palenie bowiem jest równie szkodliwe co czynne ) , wtedy płuca były by jak u noworodka .

Właśnie o takich muwie, co żyją sobie lata bez palenia, lecz na pełne zdrowie już zapuźno.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ano tak ,jak kto dba ,tak w życiu ma :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.