Szept

Z Reiki na co dzień.

24 postów w tym temacie

O tym, że reiki uzdrawia poprzez dotyk, wie juz chyba każdy. Także o tym, ze pomaga w medytacji, w wyciszeniu się i utrzymaniu pogody ducha, też.

Jednak Reiki to nie tylko uzdrawianie energetyczne.

To jak i gdzie mozna zastosować reiki zależy tylko od naszej kreatywności (tego między innymi nauczył mnie mój Mistrz II stopnia, zachęcał też do eksperymentów z reiki, za co mu jestem wdzięczna, bo odkryłam wiele nowych możliwości zastosowania tej energii).

Reiki oprócz tego, ze jest fantastycznym narzędziem zawsze pod ręką :D, pomocnym jako pierwsza pomoc w nagłych dolegliwościach, jak i pomco w większych, sprawdza się w życiu codziennym w innych dziedzinach.

O zastosowaniu na rośliny i zwierzęta juz pisałam w innym temacie, więc tu powtarzać nie będę.

Ale reiki jest też cudownym poprawiaczem smaku potraw. Wystarczy chwilę potrzymać łapki nad kawą, herbatą czy innym napojem, oraz nad wszelkimi potrawami, a jakość smaku zddecydowanie się poprawia. Robiąc reiki pożywieniu dostarczamy reż do organizmu nie tylko smaczne ale i zdrowe jedzenie.

Ładowanie baterii a nawet akumultaorów to kolejna mozliwosć zastosowania reiki. Ja sama czasem jak mi bateria siadzie to podładuję ją odrobinę, tak by zrobić jeszcze to Jedno zdjęcie, posłuchać jeszcze tej Jednej piosenki, zanim kupie nową baterię :) Działa, serio, sprawdzone.

Reiki mozna też słać z intencją czegoś w przyszłość i... przeszłosć. Tak, tak. Można. Bardziej nawet po 2 stopniu, bo tam mamy dodatkowe narzędzia w postaci znaków, a wtedy tylko my sami ograniczamy się w stosowaniu reiki.

Poprzez reiki mozemy tworzyc wokół siebie barierę ochronną, odbijającą złe energie, mozemy z nich oczyszczać swoje mieszkania i... swoje życie. Naprawiać zwiazki, lub pozbywać się z życia tego co zbędne.

Możemy energetyzować siebie, pożywienie, napoje, poprawiać jakość i smak wody i jedzenia, cieszyć się bujnymi kwiatami, leczyć, ładować baterie, ułatwiać umierajacym przejście na drugą stronę, egzorcyzmować, uzdrawia ć ciało i duszę, rozśmieszać (mój syn potrafi po reiki dostać ataku śmiechu), koić nerwy, łagodzić stres, naprawiać i ulepszać relacje z innymi, naprawiać drobne usterki (tak tak, czasem wystarczy zrobić zabieg reiki na komputer, lub inny domowy spzręt, a "ruszy" i jeszcze da rade wink.gif ).

Pomaga tez w koncentracji a tym samym ułatwia naukę i zdawanie egzaminów.

Reiki z powodzeniem mozna stosować w każdej dziedzinie życia. Dlatego podobnie jak Mój Mistrz z II stopnia zachęcam do eksperymentowania z energią reiki i cieszenia się nią w każdej chwili naszego życia.

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niunia wczytaj się w to co napisała wcześniej Szepcząca to dostaniesz odpowiedz zresztą bardzo wyrażna na twoje pytanie ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po inicjacji I stopnia ćwiczę codziennie około 1/2 godziny dziennie i czuje się cudownie wyciszona zrelaksowana i pogodna.Reiki to cudowna energia dostępna dla każdego kto chce pomóc sobie i innym.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tak i nie. Aby samemu dojsc do Reiki to niestety trzeba wielu lat cwiczen i medytacji, ale mozna szybciej i pewniej, wystarczy inicjacja reiki ;) A reiki to najkrocej rzecz ujmując uniwersalna energia obecna wszędzie wokmół, energia czystej miłosci, czystego swiatła, intelgentna, bo dociera gdzie trzeba.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może ja opiszę swoje doświadczenia.

Kiedyś ani przez myśl nie przeszło mi żeby "dotknąć" Reiki, a gdzie tam :)

Byłam jakoś ostrożnie do wszystkiego nastawiona, czego tak na prawdę nie znam. Tak ze wszystkim miałam.

Ale coś prysło we mnie. Jakby ktoś kazał wejść na nową drogę. Jakby coś wołało. Dziwny głos mówiący "Reiki".

Później było coś w stylu "rób to!", taki krzyk wewnętrzny aby dojść nawet do drugiego stopnia. JA nie wiem jak to wytłumaczyć. To są ogromne uczucia, od tęsknoty po radość.

Miał ktoś tak? przed kontaktem z Reiki?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli nie mialas jakis wiekszych uczuć i takiego powołania wewnętrznego

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napewno czulam duża wdziecznosc po zrobieniu kursu no i przed 1 stopniem nie wiedzialam czego sie spodziewac po oczyszczaniu, ale przyjelam to ze spokojem i zaufaniem dlatego nie wspominam tego okresu przed jako czegos nadzwyczajnego. Zreszta przyznam, ze pierwsza mysl o zrobieniu Reiki byla z czysto ezoterycznych powodów.

Jesli chodzi o powołanie to czuje je dopiero teraz po dwójce, ze chciałabym pomagać ludziom i w miare możliwości to robię, udzielając Reiki na odległość czy 'osobiście'. Napewno bede chciala podejsc do 3 stopnia bo chciałabym móc rozwijać zarówno swój umysł, ciało, jak i dawać tę możlwość innym, zwłaszcza swoimi bliskim, którym nie zawsze jest czas tę energię podać. Coraz więcej osob w moim otoczeniu przekonuje się do działania Reiki i same chciałyby być inicjowane. Nie mam tu na myśli zarobienia na nich bo np bratu nie wyobrażam sobie pobrać opłatę za 1 stopień typu 300zl (typowa cena 1 stopnia). Ale to juz osobny temat;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj Szepcząca,

zainteresował mnie ten fragment: "Reiki mozna też słać z intencją czegoś w przyszłość i... przeszłosć. Tak, tak. Można. Bardziej nawet po 2 stopniu, bo tam mamy dodatkowe narzędzia w postaci znaków, a wtedy tylko my sami ograniczamy się w stosowaniu reiki. "

czy mogłabyś mi powiedzieć w jaki sposób oraz czy jest to możliwe dopiero po II stopniu?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można to zrobić w każdym czasie i miejscu. jednak II stopień daje nam narzędzia w postaci znaków. Jedne ze znaków przesyła Energię w czasie i przestrzeni. Wówczas tym znakiem wysyłasz Reiki w dane miejsce i czas by np uzdrowić relację z kimś, czy ulżyć osobie w cierpieniu, która juz odeszła.

Pozdrawiam serdecznie i jak coś pytajcie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Decyzja o wejściu na drogę ReiKi była w moim życiu jedną z lepszych decyzji :) szkoda, że jest tylko do 3stopnia bo chętnie bym jeszcze uczestniczyła w czyiś kursach hihi :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No Misiu, a co za problem się u mnie dokształcić na wszystkich trzech stopniach od początku? :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm nie traktuje Reiki jako narzędzia. Traktuję je jako część mnie. Chociaż nie stosuję Reiki w każdej sytuacji ale wtedy kiedy czuję wewnętrzną potrzebę tak silną, że nie jestem w stanie zrobić nic innego. Czuję wtedy wiele emocji bardzo pozytywnych, wyciszających i jakoś łatwiej mi pogodzić się z trudnymi życiowymi sprawami. Idąc w stronę Reiki czułam ogromne pragnienie zmian. I ciągle się dokonują.

Cały czas można się przecież doskonalić:) Uczyć czerpać z tego "wiedzę". Seminarium to tak na prawdę krok z nauczycielem, resztę tworzy się samemu.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejście do reiki też jest indywidulane. Ale faktycznie, warto pamiętać o tym, że reiki to nasza wlasna praca. Nauczyciel daje nam wskazówki a potem sami już uczymy się metody

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja reiki widzę bardziej jak wszechstronną umiejętność. Aż głupio się przyznać jakie mam czasami pomysły na zastosowanie reiki :)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ależ powiedz :D Taki świeżo upieczony reikowiec, jak ja chętnie poczyta :D sam mam już tysiąc pomysłów na zastosowania reiki i mam wrażenie, że do końca miesiąca nawet papier toaletowy będzie 'naładowany' :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
do końca miesiąca nawet papier toaletowy będzie 'naładowany'

Oż w mordkę, to mi przypomniało, że miałem dostroić do I stopnia moją pastę do zębów...

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Winter przypomnij sobie swoją euforie kiedy się weszło na drogę reiki, wtedy wszystko sie wydawalo być jak naładowane :D

Chłopaki dzielcie sie pomysłami na zastosowanie reiki, to i my stare wygi czegoś się nauczymy :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przykleiłem ostatnio korbę do szyby w samochodzie na reiki, zwykle odpadała przy każdym zamknięciu drzwi a po zabiegu trzymała się ponad dwa miesiące. Próbowałem zastosować reiki jako chembustera, wygląda na to że działa ale jeszcze 100% pewności nie mam. Reikuje świeczki, kadzidła, lekarstwa i zioła (już za zgodą biorących :D). Sprawdzam też czy ładowanie jedzenia wydłuży jego okres przydatności do spożycia. Co dziwne koty ostatnio znacznie bardziej mnie lubią mimo, że nigdy nie wysyłałem reiki z tą intencją a wcześniej nie specjalnie dogadywałem się z tymi zwierzakami. Często też wysyłam reiki na nadchodzący dzień albo nieprzyjemne bądź trudne zadania które mnie czekają. Część zdarza mi się łączyć z podziękowaniami dla źródła i prośbami skierowanymi do skrzydlatych kamratów więc też nie wszystko mogę przypisać reiki :)

Edytowane przez Arteurus
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zauważyłem, że od inicjacji (czyli od bardzo niedawna ;) ) telefon dłużej mi trzyma. Używam go tyle co przedtem, a bateria trzyma o 1/3 dłużej, niż dotąd. Nie ładuję go specjalnie, po prostu jest zawsze w pobliżu, kiedy robię sobie ReiKi.

I maszynkę do golenia trudniej stępić ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 13.07.2010 o 22:18, Szept napisał:

I tak i nie. Aby samemu dojsc do Reiki to niestety trzeba wielu lat cwiczen i medytacji, ale mozna szybciej i pewniej, wystarczy inicjacja reiki ;) A reiki to najkrocej rzecz ujmując uniwersalna energia obecna wszędzie wokmół, energia czystej miłosci, czystego swiatła, intelgentna, bo dociera gdzie trzeba.

A nawet wielu wcieleń i żywotów trzeba ,aby samemu dojść do mistrzostrwa w uzdrawianiu .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.