prezes

Totem

8 postów w tym temacie

witam jestem nowy w ezo i bardziej interesuje mnie szamanizm ale mam problem mam nauczyciela i powiedział mi że mam totem feniksa poprzez żywioł rozpoznał ale szaman powiedział że to co kotowatego dokładnie nie wie i co mam teraz zrobić pomocy

z góry dziękuję

Edytowane przez prezes
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem jak on się nazywa ale podobno ma zdolności rozpoznawania totemu po zdjęciu więc wysłałem my zdjęcie on mi mówi że to coś kotowatego ale do końca nie wie co bo słabo widać

Edytowane przez prezes
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przede wszystkim zacznij od tego, ze żaden szman nie powie Ci, jaki masz totem. Moze co najwyżej wskazać, ze dane coś MOŻE, a nie JEST na 100% totemem.

Rozpoznawanie swojego totemu to bardzo długi proces, to nie dzieje się ot tak na pstryknięcie palcem, na podstawie zobaczenia zdjęcia. Nawet jeśli obok Cibie zobaczy takie czy inne zwierzę nie będzie wiedział czy to duch z płotu duchów czy tylko duch, który jest na chwile i po coś. Jeśli zaś tak Ci ktoś pisze to na pewno nie jest szamanem.

O totemach masz sporo informacji tu na forum w temacie zwierząt mocy. Pamietaj też, że szamanizm to powołanie i inicjacja (tez jest o tym na forum), które odbywa się nie z własnego chciejstwa ale z wyboru duchów, które potem cię prowadzą. Zainteresowania a nawet warsztaty twardej ścieżki nie uczynią z nikogo szamana, to mogą zrobić tylko duchu.

Najlepszymi zaś nauczycielami w szamanizmie są twoje duchy, a nie osoby, które na podstawie zdjęcia podobno coś widzą i określą ci twoj totem. Czasem trzeba kilku lat, a na pewno wielu miesięcy intensywnej pracy z danym zwierzeciem, a i tak ostatecznie moze się okazać, ze nie jest totemem.

Tak naprawde tylko ty możesz to wiedzieć.

Napisz coś wiecej od jak dawna interesujesz się szamanizmem. Może znasz jakieś ciekawe ksiązki na ten temat, którymi zechcesz się podzielić? Lub chcesz poznać te, które wielu z nas wprowadzaly w pojęcia szamanizmu?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja szamanizmem interesuje się może z 2 lata ale pamiętam jak zawsze bawiłem się w szamana to moim totemem był niedzwiedz . i nie wiem o co chodzi już od dłuszego czasu śni mi się jakaś postać w długich włosach. a książka to może być "szaman naszych czasów"

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli interesuje cie szamanzim sięgnij po ksiązki:

P. Vitebsky "Szaman"

Andrzej Szyjewski "Szamanizm"

Wasilewski "Podroże do piekieł"

To pozycje gdzie dowiesz się czym jest, a czym nie jest szamanizm. Totem to duch opiekuńczy rodu, szamani mają za soba tzw płot duchow i nie musi to być jednen duch raz na zawsze przyisany.

Powiedz co o totemach chcesz wiedzieć, a co już wiesz. I jak pracowales do tej pory z zwierzęciem mocy? Jesteś już po inicjacji szamańskiej czy to póki co kwestia Twoich zainteresowań szamanizmem i moze jakiś praktyk twardej ścieżki.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam jestem nowy w ezo i bardziej interesuje mnie szamanizm ale mam problem mam nauczyciela i powiedział mi że mam totem feniksa poprzez żywioł rozpoznał ale szaman powiedział że to co kotowatego dokładnie nie wie i co mam teraz zrobić pomocy

z góry dziękuję

ustalanie zwierzęcia mocy czy też ducha opiekuńczego z pomocą korespondencji z żywiołem, na podstawie daty urodzenia etc. to pewny sposób żeby zamieszać sobie w głowie. To że ktoś ma jakieś wizje rodzaju zwierzęta to jeszcze nie oznacza że Twoim totemem jest kot czy feniks (tak jest bardziej niż megarzadkie).

Tak naprawdę zwierze mocy, swój totem, poznaje się po dłuższym czasie, po wielu przygodach :)

Ale skoro już wspomniano o ptakach mocy, zapraszam do lektury mojego tekstu Ptaki w duchowości

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 4.08.2012 o 19:47, prezes napisał:

ja szamanizmem interesuje się może z 2 lata ale pamiętam jak zawsze bawiłem się w szamana to moim totemem był niedzwiedz . i nie wiem o co chodzi już od dłuszego czasu śni mi się jakaś postać w długich włosach. a książka to może być "szaman naszych czasów"

To bardzo małe ,bardzo doświadczenie  w praktyce szamańskiej ,zło potrafi być bardzo subtelne , i stwarzać pozory dobra , nieraz nawet możemy być pewni że to co robimy jest dobre i prowadzi nas w dobrym kierunku  ,a będzie całkiem odwrotnie ,,gdyż zły  duch jakim  jest Szatan  -Pan Kłamstwa ,Podstępów ,Oszczerstw I Psycho-manipulacji :plotki:,potrafi nawet trójcę świętą sprofanować ,a  seks ,narkotyki  ,psycho-tropy i alkohol to jego najlepsze fetysze /totemy /symbole  =broń duchowa mająca zmniejszyć świadomość ,inteligencję i percepcję  ludzką ,a jak kto je odbierze i pod jaką postacią  ( nawet we śnie i marzeniach sennych ),to już indywidualna sprawa,bo ktoś tak kiedyś nam powiedział ,albo tak gdzieś przeczytaliśmy :cisza:    ,szamanizm to przede wszystkim ciężka droga wojownika duchowego :dobani:,droga samotna ,indywiduala ścieżka rozwoju naszego potencjału duchowego - psychicznego 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.