Duch

Seriale, filmy.

43 postów w tym temacie

Piszę tutaj z dość ciekawym pytaniem, do was dla rozważenia ewentualnie podania własnych interesujących pozycji. A mianowicie chodzi o to jak jakiś film, lub serial, czy Bóg wie co może wpłynąć na nasz duchowy kręgosłup moralny, czy też dać do myślenia. W sumie, wszystko co może nas w pewien sposób wspomóc duchowo i intelektualnie. Są takie seriale które mają w sobie pewne morały, przesłania, przemyślenia. Moim zdaniem jednym z takich seriali są "Scrubs", lub jak kto woli: "Hoży doktorzy". Jest to serial komediowy opowiadający o pracy w szpitalu, z jednej strony z przymrużeniem oka, a z drugiej strony oddając to co naprawdę się tam dzieje, nawet i stosunek lekarzy do pacjentów. Mówi się ze są podobni do "Ostrego dyżuru", ale są dwa razy krótsi i dwa razy lepsi.

Każdy odcinek opowiada o pewnych sytuacjach, które mogą się nam przytrafić na co dzień, mogą być one nawet prozaiczne. Przez cały odcinek pokazywane są nam problemy, które Ci lekarze rozwiązują. Niekoniecznie to są to problemy z pacjentami.

Najbardziej ciekawe wydają się końcówki filmów, ponieważ na końcówkach są przytoczone morały wynikające z całego odcinka. Najbardziej godne polecenia odcinki są w 5 serii: 19; 20 i 21 odcinek.

A co wy myślicie o tego typu rzeczach? Może macie jakieś własne tytuły?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KPA-X, Zrodlo, Gabriel, Alicja w Krainie Czarow w rezyserii Tima Burtona to na poczatek filmy, ktore wiele moga wniesc do rozwoju duchowego

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
serial: Anioł Ciemności

Kiedys powiedizalabym, że tak, bo Angel przystojny jak marzenie ;)

Doskonały jest też Angel w rezyserii L. Besona

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- dla mnie wystarczyły "Stygmaty"... one były przełomem... :)

- choć początki... były zupełnie inne, bo bazowały na filmach ukazujących fałsz i zakłamanie ludzkiego EGO jak również piękno i moc ludzkiej szczerej Miłości.... choć były i takie które ukazywały tą fałszywą miłość... bo opartą na jEGO "iluzjach" i fałszywym zakłamaniu... i tu jest najlepiej widoczna ta "maska" ten AVATAR nas.... który podszywa się pod Nas Samych, oddalając Nas od naszej ISTOTY...

---pozdrawam...infe7

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja uwielbiam film "Hancock" z Willem Smithem w roli głównej - nieudolny ,zaniedbany z czasem poznaje prawdę o sobie samym i zmienia się - zachęcam do oglądnięcia tych co nie widzieli filmu .

Tu nie chodzi tylko o ratowanie ludzi ;) ,czy współpraca z policją -ma w sobie coś więcej ;)

Małe co nie co o .............

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłam dziś w kinie z synem na "Ostatni Władca Wiatru", bardziej syn mnie zaciągnął on wiedział co dobre i przyznam że nie żałuje - było dość dużo ciekawych scen i dla tych ezo ludzi tym bardziej i wnoszący co nie co .....magowie i władanie żywiołami ,medytacja i więcej nie zdradzę ... ;) .Polecam.

7335512.3.jpg?l=1281954409000

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przypomniało mi sie jeszcze że niesamowite wrażenie wywarł na mnie film "Linia życia", oraz Stygmaty. Słyszeliście może o drugiej części stygmatów?, ponoc są ale pod innym tytułem.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2część stygmatów? hmmm a to ciekawe ;)

Star Wars, każdy zna każdy wie. Aleee! co jest fajne i pomocne, można wynieść z filmu wiele dobrego jeśli w dialogach wychwycimy cenne rzeczy, a jest ich wiele.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wetrące słówko może nic wspólnego z ezoteryką ale Smażone Zielone Pomidory trochę bzdurna ale ucząca szacunku do uczuć innych. Tak ja to odbieram I urok tamtych czasów.. Godna przeczytania.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I film też doskonały i wcale nie bzdurny.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dr. House. Jak by popularny nie był i co by ludzie nie mówili, jak lekko by go nie traktowali, uważam, że serial ma prawdziwą głębię. Jedni oglądają, bo to modne, inni, bo są fajne zagadki medyczne, jeszcze niektórzy dla samego aktora lub niebanalnego dowcipu. A ja... dlatego, że niemal każdy odcinek daje do myślenia. NIEMAL każdy, bo niektóre to czysta zapychanka, przejściówka do kolejnego odcinka, w którym znowu ktoś tyka długim kijem zjawisko moralności i etyki, wrażliwości, stosunków z innymi ludźmi.

Oprócz tego może Chirurdzy, Ghost Whisperer (choć oglądam okropnie rzadko).

Po za tym - jestem bardziej oświecona raczej w kwestii książek niż filmów.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yogen,Joi sun ho,Aragami,Honogurai mizu no soko kara,Przekroczyć Horyzont Zdarzeń,Cube I i II,WIEDŹMIKOŁAJ,Mgły Avalonu,Lynch wszystko,Siedem Życzeń,Zmiennicy,ALF :) Sex is Zero,Mary and Max,A Tale of Legendary Libido

Edytowane przez Sok ze skał
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czego nie uznają władze Chin ale filmy azjatyckie biją klimatem na łeb chłamerykańską papkę.Wiadomo że nie wszystkie,azjaci też mają swoje wtopy wzorowane na ameryckańskim popie ale nie w tym rzecz.Tradycyjne Azjatyckie filmy to jest moc.

Głównie dlatego że roi się w nich od folkloru,baśni,legend,słowem wiedzą jak dbać o swoje,chce im się.

A Tale Of 2 Sisters

najkrócej można powiedzieć że jest to film o tym jak ważne są wszystkie wypowiedziane słowa,zwłaszcza te w gniewie.

"Jedna chwila, kilka sekund, parę niepotrzebnych słów rzuconych w gniewie. Uważaj, abyś nie żałował swoich słów, przestrzegają nas przodkowie, uważaj, bo z każdego zostaniesz rozliczony. Bo każda sekunda życia, każdy nasz oddech jest pewną decyzją, którą podejmujemy. A raz podjętej decyzji cofnąć się już nie da. Koszmar polega na tym, że pamięć pozostanie na zawsze. Nieważne jak bardzo będziemy usiłować ją zagłuszyć. Prawda w końcu wyważy sobie drzwi naszej świadomości. "

Yeogogoedam

Ima,ai ni yukimasu

Azumi

Inni,Sierociniec

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

The Ninth Gate (1999)

Robin Of Sherwood (1984-1986)-SUPER!Serial wszechczasów chyba :ros:

Practical Magic (1998)- komantyczna romedia ;)

Agora (2009)- Film ponoć kontrowersyjny,strasznie się nie podoba katolikom...ale to że pewne FAKTY są dla nich nie wygodne to trudno.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

od czasu do czasu oglądam "Mentalistę" i "Magię kłamstw". pierwsze nudnawe, ale jest co nieco prawdy o "medium'ach". drugie z magią nie ma wiele wspólnego, za to wiele z piękną psychologią. Kieedyś jeszcze oglądałam "Medium", ale w końcu mi się znudziło.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od 14 stycznia mamy na ekranach "Polowanie na czarownice".

Będzie można obejrzeć kolejny antypogański m in anty Słowiański film o tym jak dobrzy i wiecznie uciśnieni rycerze Joshuego-krzyżacy

pokonują nas"złych,niewiernych satanistów".

Sądzę że film jest odpowiedzią na "Wiosnę Pogaństwa" i tego typu szmir będzie od dziś coraz więcej.

Znów odżyją motywy"satanistyczne" w mediach,propaganda ruszy na całego.

(Pamiętajcie o mnie gdy tvn zaprosi do programu Dżyzgi 14letnich"pogan satanistów")

Spis powszechny w tym roku okaże się szokiem dla"Polski katolickiej",

możliwe że beatyfikacja JPII zaplanowana została na ten a nie inny termin,by przykryć jedno drugim.

Film obejrzę z ciekawości tak czy owak,z tego co widziałem w zapowiedzi to kicz ze sporą dawką efekciarstwa

ale może to wina trailerów które zwykle są robione w taki sposób...

Cytat z filmu:"jesteście winne paktowania z diabłem" :>...pamiętajcie o tym "ezodarianie PL" :) ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.