Szept

Różne Zastosowania Reiki

22 postów w tym temacie

Zainspirowana postem w innym temacie o Reiki, proponuję by w tym miejscu podzielić się tym, jak i do czego prócz uzdrawiania stosujecie Reiki.

Ja stosuję je w wielu sferach życia. Tworzę energetyczne untanka i przedmioty, dzieki czemu mam niemal non stop do czynienia z ta energia. Oczyszczam mieszkanie, pomagam sobie w kuchennych czarach (ciasto po zastosowaniu reiki nie zdarza się by nie wszło).

Nawet w sprzątaniu, gdzie korzystam z "patetntu" Vanilii22, a mianowicie wiadro z woda do mycia podłóg lub innych powierzchni ładuję energia reiki i takim energetycznym specyfikiem myję podłogi. Efekt fantastyczny, polecam.

Są tacy, którzy stosują reiki w seksie, a efekty sa ciekawe. Pisał o tym kiedyś Winterstorm.

A Wy jak jeszcze i w jakiej dziedzinie życia reiki stosujecie?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam, jeśli moje pytanie jest 'zbyt laickie', ale czy przy użyciu reiki można zyskać na siłach, jak człowiek jest zmęczony? wiadomo - na zmęczenie najlepszy jest sen, ale nie zawsze najprostsze rozwiązania są dostępne ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Są tacy, którzy stosują reiki w seksie, a efekty sa ciekawe. Pisał o tym kiedyś Winterstorm.

Ekhem, noooo ;).

czy przy użyciu reiki można zyskać na siłach, jak człowiek jest zmęczony?

IMO jak najbardziej, sam funduję sobie 15 minut auto-zabiegu Reiki w tak zwane dni "poniedziałkowe", czyli od poniedziałku do piątku, z intencję energetyzacji i motywowania samego siebie, dzięki czemu zyskuję siły na cały dzień pracy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja często energetyzuję wodę do podlewania ziół i warzyw, wstają nawet w przypadku kiedy przez kilka dni zapomnę o podlewaniu. Ciągłe ładowanie węża ogrodowego podczas podlewania zdaje się mieć podobny efekt, choć w tym przypadku pewnie łatwiej posłużyć się znakami.

Kierując reiki na elektronikę i urządzenia mechaniczne w około 70% udało mi się osiągnąć zamierzony efekt. Tu jednak zauważyłem że sporo zależy od dobrze sformułowanej intencji. Zaskakująco dobre efekty przyniosły próby ochładzania się gdy jest gorąco i rozgrzewania się gdy jest zimno. Ogólnie reikuje wszystko co mi w ręce wpadnie, przez co jednak nieświadomie złamałem kilka zasad BHP w pierwszych tygodniach praktyki :D

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam, jeśli moje pytanie jest 'zbyt laickie', ale czy przy użyciu reiki można zyskać na siłach, jak człowiek jest zmęczony? wiadomo - na zmęczenie najlepszy jest sen, ale nie zawsze najprostsze rozwiązania są dostępne ;)

Można, jak najbardziej.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Arteurus,ładujesz reiki wodę z węża ogrodowego? Bo ja ostatnio odruchowo to robię,jak podlewam w pracy kwiatki,rosną nieźle,nie powiem ;)

Co do ochładzania się,kiedy jest gorąco-ostatnio robiłam zabieg na odległość,było niemożliwie ciepło,szczególnie u mnie w pokoju na poddaszu.Jednak kiedy zaczęłam robić zabieg,temperatura odczuwalna przeze mnie zrobiła się idealna,taki lekki chłodek.Zaciekawiło mnie to zjawisko,nie wiedziałam jeszcze,że tak się da :)

Co do zyskania na siłach-ja przy mojej pracy,to codziennie muszę ładować akumulatory i chyba efekt jest,bo koleżanki twierdzą że mam ADHD :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moje doświadczenia z Reiki kierowane były głownie na oczyszczanie swego otoczenia. Woda z energią Reiki do mycia podłóg to mój standard. ale nie tylko. Bardzo dużo daje też energetyzowanie np szmatki do ścierania kurzu czy też ładowania energii w ściany domu z intencją filtrowania powietrza. Możecie wierzyć lub nie ale odczuwam ogromna zmianę w jakości powietrza. Szczególnie to przydatne jest w upalne dni kiedy nie ma czym oddychać.

Eksperymentowałam z kadzidłami, świecami solą itd.

Najbardziej efektywne jednak jest mycie podłóg wodą z energią Reiki. Od razu odczuwam różnicę. Nie zapomnijcie o kątach bo tam efekty są najbardziej odczuwalne.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już ten Twój patent "sprzedałam" i polecam wszystkim :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy okazji spytam o waszą opinie na temat oczyszczania pomieszczeń. Na początku faktycznie przykładałem ręce do ścian, nie wiem czemu ale nie podeszła mi ta metoda. Zamiast tego zmieszałem kilka technik ze sobą.

1. Zapalam świecę (zwykle biała) w każdym pomieszczeniu i korytarzu w tym jedną centralną której pozwalam dopalić się do końca, dodatkowo czasami odpalam kadzidło.

2. Wyciszam się i przygotowuje do przekazu większej ilości reiki.

3. Wizualizuje falę reiki przechodzącą ode mnie przez wszystkie pomieszczenia.

4. Siedząc w tej samej pozycji energetyzuje każdą ścianę, sufity i podłogi do momentu aż "zaskoczy" inaczej energia wraca do mnie albo się rozprasza.

5. (tu planuje w przyszłości dodać znaki)

6. Rozsypuje sól pod każdą ścianą dokładając do tego stosowną intencje.

Nie wiem czy robię to poprawnie ale efekty są odczuwalne nie tylko prze zemnie, więc zdaje się działać :thumbsup:

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja oczyszczam tak,jak jest opisane na reikowisku,czyli: I znak do oczyszczenia,II jako tarcza i dla zcharmonizowania energi i na koniec I dla "przytrzymania" II.

Działa :)To samo robie z biżuterią i przedmiotami. Rąk do ściany nie przykładam,tylko w pewnej odległości od ściany.A co se będę ściany palcować :chytry:

Chyba nie jest koniczene przykładanie rąk do czegoś,zwierzętom też się często posyła reiki z pewnej odległości i działa.

Co do wody do mycia podłogi-wprowadzam w życie :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hahah jasne, że z pewnej odległości. W przeciwnym wypadku zabiegi wyglądały by dosyć perwersyjnie :D

Jestem jeszcze po I więc ze znakami jeszcze muszę poczekać :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmm ja przykładam ręce do ścian bo lubię odczucie płynięcia samej energii choc wiem, że mogłabym posłużyć się znakami czy intencją. Poza tym najlepiej działać tak na pomieszczenie, które znamy i sie dobrze w nim czujemy bo inaczej możemy miec nieprzyjemne odczucia. Mialam tak w trackie oczyszczania mieszkania, gdzie wiele działo sie niedobrego i po takim zabiegu nie czułam się najlepiej. wtedy warto ograniczyć się do znaków czy intencji

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest chyba najlepsze podejście, jeśli ktoś czuje się dobrze w jakiejś technice to powinien ją rozwijać. W przeciwnym wypadku chyba nie ma co się pchać na siłę :)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja dla odmiany praktycznie nie korzystam ze znaków reiki, nie czuję takiej potrzeby, sama intencja wystarczy, tym bardziej, że znaki też sa intencją, a ja wole po swojemu ją robić :)

Przy oczyszczaniu stosuję raczej metodę fali światła niż przykładania rąk do ściany ale jak zauwazyliscie wyżej, każdy ma swoja technikę.

Fajnie sie też reki tworzy zabawki energetyczne lub inne energetyczne przedmioty

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ładujesz np w pluszaka dużą ilośc energii reiki z intencją zdrowia i uspokojenia, taka zabaka może być idealnym prezentem dla małego dziecka

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak? To dobrze ;)

Nie tylko takie pluszaki można robić ale inne rzeczy, prezenty dla innych, kamienie, zabawki, ubrania i td

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja podchwyciłem pomysł na energetyczne T-shirty. Ładuję wszystko co mi się przyda w nadchodzącym dniu. Ostatnio rozbiła mnie reakcja mojej narzeczonej kiedy w pozycji sokoła ładowałem buty :D bezcenne. Nie potrafię jeszcze utrzymać tego efektu by przedmiot sam odzyskiwał energię ale te jednorazowe impulsy dają tą potrzebną dawkę w momencie w którym jest potrzebna. Zdarzyło mi się również energetyzowanie czakry gardła żeby wzmocnić puentę w dowcipie. Wydaję mi się że jest to w pewnym stopniu przekaz reiki ale nie czuję żebym w ten sposób łamał zasady BHP :)

Edit: Naładowałem ostatnio agat mszysty i przekazałem go jako prezent dziewczynie znajomego. Efektem była kompletna rewolucja, straszne kłótnie i wybuchy emocji w ich przypadku. Mniej więcej trzy tygodnie minęły od tego zdarzenia od kiedy zaczynają się dogadywać. Wychodzi na to że nie tylko przez przykładanie dłoni reiki działa pozytywnie :)

Edytowane przez Arteurus
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przedmioty samo ładujące się to dopiero w okolicach III stopnia da się zrobić, ale warto wcześniej już energetyzować sobie reiki świat wokół siebie ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 8.08.2012 o 06:28, Pentothal napisał:

Przepraszam, jeśli moje pytanie jest 'zbyt laickie', ale czy przy użyciu reiki można zyskać na siłach, jak człowiek jest zmęczony? wiadomo - na zmęczenie najlepszy jest sen, ale nie zawsze najprostsze rozwiązania są dostępne ;)

Przy użyciu rei ki ,to można tylko stracić siły i energię ( bo zdobywając zbiorową energię psychiczną /duchową ,to chyba ktoś nie myśli że to jakieś rei ki ) ,do odzyskania sił potrzebna jest energia duchowa wszechświata ,lub siły wyższej , która jest ogólnie dostępna ,wystarczy się tylko ruszyć ,a słońce  ,ruch i świerze powietrze ,to niezły zastrzyk energetyczny .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 8.08.2012 o 06:14, Szept napisał:

Są tacy, którzy stosują reiki w seksie, a efekty sa ciekawe. Pisał o tym kiedyś Winterstorm.

To nic nowego ,już od czasów  starożytnych ,Hindusi polecali Seks Tantryczny -ścieranie  się ze sobą Energii Męskiej i Żeńskiej  :yinyang::

http://kobieta.wp.pl/czym-jest-seks-tantryczny-5982754152297601a

Sztuka kochania

Seks tantryczny to sposób na przełamanie rutyny, odświeżenie związku i zbliżenie się do partnera. Jest więc zalecany w przypadku osób pozostających w długotrwałej relacji, które czują, że ich uczucie osłabło. Partnerzy muszą bowiem mieć do siebie zaufanie, czuć się dobrze w swoim towarzystwie, oddać się sobie bezgranicznie.

Dzięki tantrze seks przestaje być aktem fizycznym, a staje się sztuką kochania. Orgazm, jaki wtedy przeżywamy, jest znacznie silniejszy (to dobry sposób, by przeżyć tzw. orgazm totalny). Nieporozumieniem jest twierdzenie – na jakie można natrafić np. w internetowych wpisach – że seks tantryczny służy wyuzdanym praktykom i orgiom. To nieprawda. Tutaj najważniejsza jest zmysłowość, a nadrzędną rolę pełni… umysł. Seks staje się rytuałem. Zbliżenie może trwać kilka, kilkanaście godzin. Nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.