Wolf Köhler

Pomoc w interpretacji snu

16 postów w tym temacie

Dlaczego włamuje się z dziwnej, złej piwnicy do pokoju, w którym śpię? Za chwilę budzę się gwałtownie - pokój jest taki sam. Ten sen się powtarza. Pomoże ktoś? :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozwoliłam sobie stworzyć specjalnie dla Ciebie osobny temat :roll:

Opisz sen dokładnie a może i pomoże ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po przeczytaniu poradnika stwierdzam nadinterpretację. Owszem zainteresowany opisze - dodając wyobraźnię, kojarząc fakty z sytuacją, co nieuchronnie doprowadzi do animacji rzeczywistości i tworzenia obrazów wtórnych. Rozumiem pytania zadawane przez tłumaczącego, zresztą widziałem to w szkole na zajęciach z psychiatrii - nie dotyczyły nigdy szczegółów snu, a jedynie odczuć śniącego, wrażeń itd. Cóż, jakoś sam postaram się przeanalizować, niemniej dziękuję :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Po przeczytaniu poradnika stwierdzam nadinterpretację.

Hmm, ale gdzie? :?

Rozumiem pytania zadawane przez tłumaczącego, zresztą widziałem to w szkole na zajęciach z psychiatrii - nie dotyczyły nigdy szczegółów snu, a jedynie odczuć śniącego, wrażeń itd.

A to dziwne, gdyż we śnie może mieć znaczenie to, czy nosisz niebieski, czy np. czerwony sweter, czy boli Cię prawa czy lewa ręka itd...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest to szczegół techniczny - jeśli w pierwszej relacji nie jest ujęty, zawsze istnieje ryzyko, że opowiadający "dorobi ideologię". A wyobraźnia zrobi resztę. Sprawny interpretator może naprowadzić delikwenta na swój, zgodny z oczekiwaniem, tok myślenia. :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No owszem, to jest jak najbardziej realne, dlatego interpretując sen nigdy nie powinno się własnych założeń zakładać jako pewnik. Kwestię o której piszesz poruszali również autorzy tacy jak Gayle Delaney czy Medard Boss, dlatego nawet z wieloletnim doświadczeniem trzeba wciąż się pilnować aby podczas interpretacji nie narzucać własnych skojarzeń. Dlatego dla mnie tak istotny jest każdy szczegół - muszę zobaczyć sen Twoimi oczami.

Sprawny interpretator może naprowadzić delikwenta na swój, zgodny z oczekiwaniem, tok myślenia. :)

To jest jeden z czynników o których dobry interpretator powinien zawsze pamiętać, nie można samemu zapędzać się w tego typu pułapki - nie zapominać o tym, że każdy człowiek posiada indywidualny system symboli, nie działać schematycznie, mieć otwarty umysł i słuchać co ma do powiedzenia śniący.

Osobiście zachęcam do samodzielnych prób interpretowania swoich snów - jest to doskonały sposób na poznanie samego siebie ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znasz siebie a nie wiesz dlaczego taki sen Ci się powtarza? :>

Sam fakt powtarzalności snu już o czymś ważnym świadczy ^^

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeczysz sama sobie - przenosisz moją świadomość w sferę, której ona nie podlega. Nie wyobrażam sobie człowieka, który personalizuje projekcję, bez względu na cykle.

Osobiście zachęcam do samodzielnych prób interpretowania swoich snów - jest to doskonały sposób na poznanie samego siebie ;)

Interpretowanie ma prowadzić do poznania siebie? Nie rozumiem... :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak Wilczku, bo w sny to klucz do podswiadomosci i nie tylko. Ukazuja nam poprzez symbole i archetypy to co w nas ukryte i co trzeba z tym zrobic. I zapraszam tu na forum do Kroliczej Nory tam tez cos o poznawaniu siebie

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klucz jest w nas i naprawde mozna sie dogadac ze soba, a w Norce Krolika jest to bolesne ale mozliwe :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak Wilczku, bo w sny to klucz do podswiadomosci i nie tylko. Ukazuja nam poprzez symbole i archetypy to co w nas ukryte i co trzeba z tym zrobic.
Klucz jest w nas i naprawde mozna sie dogadac ze soba,

I tak to jest, i tak to wygląda! ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie sądzę. To jedynie demagogia internetowa, chyba, że jesteś badaczem z odpowiednim wykształceniem ( wtedy zwracam honor). Jeśli nie - to też mam google, bez urazy :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.