Luana

Jak poprawnie opisać sen - poradnik

1 post w tym temacie

Drogi/a Śniący/a, opisując swój sen w celu interpretacji powinieneś/powinnaś przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, iż osoba interpretująca nie jest Tobą i (z zasady:)) nie czyta też w myślach. Jeśli więc oczekujesz rzetelnej interpretacji musisz opisać swój sen dokładnie. To, że napiszesz: ?śnił mi się pies z kulawą nogą? zupełnie do niczego nie doprowadzi.

Czytając Twój sen osoba interpretująca musi go niejako ?zobaczyć? w swojej głowie, więc okrajanie opisu snu do jednego zdania wyrwanego z kontekstu jest bezcelowe.

Weźmy tego kulawego psa ? zamknij teraz oczy i wyobraź sobie psa z kulawą nogą. Widzisz? Ja też widzę, tyle że mój obrazek może różnić się od Twojego diametralnie, a nie chcemy przecież interpretować własnych wyobrażeń, a opis snu (bo gwoli ścisłości, jeśli pomagamy komuś zrozumieć jego sen, to interpretujemy jego opis. Sen jako taki możemy interpretować jedynie jeśli jest nasz).

Najważniejsze są szczegóły...

Pisząc o widoku kulawego psa we śnie dajesz do zrozumienia, iż ten widok najbardziej zapadł Ci w pamięci. Niezwykle ważny jest jednak kontekst wystąpienia danego symbolu, tak więc postaraj się zwięźle opisać:

- miejsce (znajome/nieznajome),

- jeśli znajome, to czy wygląta tak samo jak w rzeczywistości? Co Cię łączy z tym miejscem?

- kolorystykę otoczenia, warunki pogodowe,

- rolę jaką pełnisz we śnie (po prostu: co robisz?),

- inne pojawiające się symbole (czy są tam jacyś ludzie, przedmioty, zwierzęta itd.)

- jaką rolę pełnią,

- uczucia, jakie Ci towarzyszą.

A w kontekście przykładowego psa nawet:

- jego rasa,

- maść,

- rozmiar,

- zachowanie,

- na którą łapę kuleje.

- Twój rzeczywisty stosunek do psów w ogóle.

Ponadto istotnymi wskazówkami mogą być takie szczegóły jak:

- czy widzisz sen z własnej perspektywy (wtedy nie musisz o tym pisać), czy z perspektywy osoby trzeciej (to należy uwzględnić, jak i ewentualne zmiany perspektywy),

- czy sen się powtarza(ł),

- wszelkie nagłe zmiany, ?przeskoki? w miejscu czy czasie snu (postaraj się podkreślać je w tekście, żeby opis nie był chaotyczny).

* Pamiętaj, iż sny zwykle odnoszą się do Twojej obecnej sytuacji życiowej, dlatego miło byłoby gdybyś napisał/a coś o sobie ? ile masz lat, co obecnie dzieje się w Twoim życiu.

* W razie potrzeby osoba interpretująca może zadać dodatkowe pytania o sen czy sytuację, jeśli uzna to za konieczne do skonstruowania poprawnej interpretacji.

* Jeśli uznasz że coś jest krępujące dla Ciebie zawsze możesz poprosić o dyskrecję drogą prywatnych wiadomości (PW) ? w innych przypadkach proszę tej opcji nie nadużywać ? prośba o interpretację wysłana przez PW może zostać zignorowana.

* Jeśli zechcesz opisać kolejny sen, nie zakładaj nowego tematu. Dopisz go po prostu do uprzednio założonego przez siebie wątku.

Pozdrawiam i zapraszam do opisywania snów! Luana.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.