Szept

Droga Reiki - Ksiazka Naszego Kolegi I Użytkownika Ezodar

4 posty w tym temacie

Kiedy poznałam Wojtka był on osobą szukającą swego miejsca na ziemi. Młody, ambitny, trochę butny, trochę zagubiony. Z pasją młodych ludzi miał głowę "nabitą" pomysłami i marzeniami. W przeciwieństwie jednak do wielu mu podobnych, krok po kroku realizował zamierzenia.

Obserwowałam go uważnie na pierwszym naszym spotkaniu, które odbyło się w ramach projektu cyklicznych spotkań ezoterycznych EzoChata, we Wrocławiu (był to też jeden z pomysłów Wojtka). Sprawiał wrażenie "twardziela", który wie wszystko. Jednak pod tą obronną maską skrywała się wrażliwa, poszukująca dusza.

Wojtek chłonął wiedzę, miał też, mimo młodego wieku, duże już doświadczenie i sporo wiadomości związanych z tematyka szeroko rozumianej ezoteryki i rozwoju duchowego.

Przez następne dwa i pół roku przyglądałam się zmianom, jakie w nim zachodziły, a przede wszystkim niesamowitej pracy, jaką w siebie włożył, ten ambitny młodzieniec.

Gdy zetknął się z metodą uzdrawiania energetycznego Reiki, zmiany te stały postępowały szybciej, a dociekliwość młodego reikowca zaskakiwała jego nauczycieli i znajomych.

W niedługim czasie zdołał nie tylko zdobyć olbrzymią wiedzę o Reiki, jej początkach, źródłach i najważniejszych zasadach, ale też zdobywał doświadczenie jako praktyk reiki.

Byłam zaszczycona, kiedy poprosił mnie o możliwość odebrania u mnie inicjacji do III stopnia Reiki. Nie miałam wątpliwości, że jest on gotów do tego, jak i do wejścia na drogę nauczania tej metody. I ku mojemu zaskoczeniu oraz radości, podczas kursu wiele sama nauczyłam się o Reiki.

Dziś wciąż Wojtek jest dla mnie wspaniałym źródłem wiedzy o metodzie Reiki. Uwielbiam też nasze dyskusje, zwykle inicjowane przez Wojtka, na temat praktyki Reiki. Oboje się też wiele dzięki temu uczymy o samej metodzie, energii oraz o zastosowaniu praktycznym Reiki. Wspólnie odkrywamy coraz to nowsze i wspanialsze możliwości tej metody. Pamiętam, jak kiedyś rozmawialiśmy o prostocie Reiki. Wojtek powiedział wtedy, że choć metoda jest faktycznie prosta, to ma możliwości skomplikowanych komputerów NASA. Było to o tyle zabawne, co jednak trafne spostrzeżenie.

Ważne też jest to, że Wojtek bardzo dba o maksymalnie możliwą czystość Reiki. W inteligentny, choć czasem cięty sposób, wykazuje nieścisłości i błędy w nowych tworach, będących czasem nowotworami Reiki. Ostrzega przed zagrożeniami, zwraca dużą uwagę na uczciwy, rzetelny i czysty obraz metody stworzonej przez Mikao Usui, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach, gdzie wielu gna w pogoni za pieniądzem, nie licząc się z zasadami bezpieczeństwa w pracy z Reiki.

Z zacięciem badacza Wojtek wciąż poszerza wiedzę i doświadczenie w Reiki, chętnie też się tym dzieli z innymi.

Był czas, gdy uczyłam go elementów Reiki, dziś o Reiki to ja uczę się od niego. Uczeń przerósł już swego nauczyciela, a fakt ten tylko mnie cieszy. Życzyłabym sobie aby wszyscy moi uczniowie podchodzili z taką powagą, ambicją i pasją do Reiki.

Teraz Wojtek oddaje do Państwa rąk książkę, o której śmiało mogę powiedzieć, że jest to najlepsza na polskim rynku książka o Reiki, przekazująca wiedzę, jakiej próżno szukać w innych publikacjach na ten temat.

Dziękuję Wojtku

Link do książki znajduje się poniżej. Zachęcam do sięgnięcia po tę ksiażkę.

http://reikowisko.org/droga-reiki

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O.K. do REiKI nic /w sensie złego/ nie mam... :)^ Wiec, myślę że warto by się zapoznać z tą pozycją... choćby dla rozszerzenia własnej wiedzy na ten temat.

Mam pytanko, czy to jest pozycja ogólna czyli w sensie tylko niejako wiedzy, czy tez taki niejako poradnik dla idących

"tą drogą"...

Z zacięciem badacza Wojtek wciąż poszerza wiedzę i doświadczenie w Reiki, chętnie też się tym dzieli z innymi.

To zdanie w sumie jest dla mnie najważniejsze... ;) A jeśli Autorowi zależałoby na obiektywnej recenzji tej pozycji... to służę swą osobą... :)

---pozdrawiam... infe7

Bardzo proszę o stosowanie się do ogólnych zasad pisowni, przyjętych w języku polskim.

Pentothal

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest obiektywna ocena ksiązki, do tego zawiera wiedzę mało dostępna w polskich ksiązkach i polskich tłumaczeniach. Myślę Infe, ze wiele nowego o Reiki się z tej ksiazki mozna dowiedzieć.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najważniejszą wiedzę zbieramy z naszych życiowych doświadczeń  praktycznych , a nie książek (bo wszystko wiemy od poczęcia , bo tak naprawdę  rodzimy się z całym potencjałem intelektualnym -100 % mózgu ) ,a że dorastając -kościoły ,religie ,rodzice ,znajomi ,itp. ,karmią nas -  przesądami strachem ,zabobonami ,lękami ,itp. to  intelekt zmniejsza się do 10 % ,trzeba w póżniejszym życiu ,wiele zdobyć samowiedzy ,samodoskonaląc  się  i samodyscyplinując swe wnętrze ,, by stać się znowu dojrzałym sobą .są rzeczy bowiem ,że tylko od strony praktycznej je poznamy , wyciągając dla ns tzw ,naukę duchową / subiektywną ,a ostatnio zapanowała swoista moda na  sekciarskie praktyki rei ki ,tak jak jehowi ,tylko na jeden temat .

Trzeba być kreatywnym ,o szerokich światopoglądach i choryzontach umysłowych .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.