O&M

Rozładowywanie Amuletów I Talizmanów

21 postów w tym temacie

Posty wydzielone z offtopu o wisiorku znalezionym nad morzem.

Wasz mod

Pentothal

Jeśli przysłały go fale, to jako talizman stracił swoje magiczne właściwości. Nadal jednak bardzo ładny wisiorek. Ja też chcę taki!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli przysłały go fale, to jako talizman stracił swoje magiczne właściwości. Nadal jednak bardzo ładny wisiorek. Ja też chcę taki!

Czemu tak uważasz?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszelkie magiczne talizmany rozładowuje się z pomocą strumieni wody, fal morskich, lub zakopywania w ziemii.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodam jedną sprawę.

1. Ktoś mógł go zgubić - no problem.

2. Ktoś mógł go celowo wrzucić do morza - i tu kwestia Twojej wiary. Czy dla Ciebie takie dinksy mogą mieć hmm...życiorys i uwarunkowania poprzedniego użytkowania, czy po prostu wpadł Ci w ręce więc jest spoko.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszelkie magiczne talizmany rozładowuje się z pomocą strumieni wody, fal morskich, lub zakopywania w ziemii.

Co nie znaczy, ze nie można nadać mu znaczenia amuletu lub talizmanu by dzialał dla noszacej go osoby.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszelkie magiczne talizmany rozładowuje się z pomocą strumieni wody, fal morskich, lub zakopywania w ziemii.

lol. a kamienie mocy są z ziemi i już mają odpowiednią wibrację :D

chodzi o rozładowanie w ziemi energii osobistych a nie CAŁEJ energii :D

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

By posiadał magiczną moc, należy go ponownie naładować. Kamienie jednak to coś innego, gdyż one naturalnie radiują pewną energią, natomiast to jest zwykły kawałek przetopionego metalu z wieloma symbolami, które same w sobie szczególnej mocy nie mają (prócz gwiazdy w okręgu).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

By posiadał magiczną moc, należy go ponownie naładować. Kamienie jednak to coś innego, gdyż one naturalnie radiują pewną energią, natomiast to jest zwykły kawałek przetopionego metalu z wieloma symbolami, które same w sobie szczególnej mocy nie mają (prócz gwiazdy w okręgu).

To jedna teoria. Bo właściwie dlaczego woda?A nie np. w ogniu? Albo w moczu? Albo w czymkolwiek innym?

Magiczna moc to tchnięcie w dany przedmiot pewnych właściwości. Mój Mjolnir jest wyciętym w fantazyjne kształty kawałkiem blachy. A właściwie był nim gdy był przedmiotem numer ileśtam - Młot Thora. W tej chwili jest moim Mjolnirem i służy jako modem do kontaktu z określonym panteonem bogów. Plus działa jak naklejka 'Obiekt chroniony przez firmę Asgard Security'.

Finezyjna gwiazda z miliardem ramion które symbolizują cośtam....

...symbolizuje. Pozwala na łatwiejsze tchnięcie pewnej..koncepcji w siebie. Żaden symbol nie działa z zasady, z geometrycznego przekazu.

Runy również nie działają dlatego, że te trzy kreski w odpowiednim ułożeniu nagle mają moc. Działają, ponieważ w układ owych trzech kresek tchnięto pewną koncepcję.

PS. Jeśli biorę prysznic bez zdejmowania młota, to go degeneruję?

Biedni wikingowie, co wrócili po pracy do domu musieli od nowa ładować młoty*

*pomijając fakt, że to dość późny symbol**

** i znajdowany w grobach.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczyszczać można różnie. Ja właściwie prysznicu nigdy z amuletem nie brałem, więc Ci nie powiem, bo sam pewności nie mam. Jeśli nie masz intencji oczyszczenia go, to raczej nie powinno się to stać w tym przypadku. Z morzem jest natomiast inaczej, gdyż morskie fale rozładowują talizman same z siebie, nie trzeba nadawać im intencji. Z ziemią jest tak samo.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jedna teoria. Bo właściwie dlaczego woda?A nie np. w ogniu? Albo w moczu? Albo w czymkolwiek innym?

Magiczna moc to tchnięcie w dany przedmiot pewnych właściwości. Mój Mjolnir jest wyciętym w fantazyjne kształty kawałkiem blachy. A właściwie był nim gdy był przedmiotem numer ileśtam - Młot Thora. W tej chwili jest moim Mjolnirem i służy jako modem do kontaktu z określonym panteonem bogów. Plus działa jak naklejka 'Obiekt chroniony przez firmę Asgard Security'.

Finezyjna gwiazda z miliardem ramion które symbolizują cośtam....

...symbolizuje. Pozwala na łatwiejsze tchnięcie pewnej..koncepcji w siebie. Żaden symbol nie działa z zasady, z geometrycznego przekazu.

Runy również nie działają dlatego, że te trzy kreski w odpowiednim ułożeniu nagle mają moc. Działają, ponieważ w układ owych trzech kresek tchnięto pewną koncepcję.

PS. Jeśli biorę prysznic bez zdejmowania młota, to go degeneruję?

Biedni wikingowie, co wrócili po pracy do domu musieli od nowa ładować młoty*

*pomijając fakt, że to dość późny symbol**

** i znajdowany w grobach.

:drinking25:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczyszczać można różnie. Ja właściwie prysznicu nigdy z amuletem nie brałem, więc Ci nie powiem, bo sam pewności nie mam. Jeśli nie masz intencji oczyszczenia go, to raczej nie powinno się to stać w tym przypadku. Z morzem jest natomiast inaczej, gdyż morskie fale rozładowują talizman same z siebie, nie trzeba nadawać im intencji. Z ziemią jest tak samo.

Jak to stwierdzono? Na podstawie czego?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Morze samo z sieie nic nie rozładuje, chyba tylko stres :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale to chwilą moment, bo czegoś nie kumam. Skoro morze, czy ziemia same w sobie niczego nie oszyszczaja, to po co to robić? Wychodzi na to, że (znów) wszystko zależy od intencji działającego. A skoro tak - można coś oczyścić równie dobrze trzymając cały dzień dany przedmiot na telewizorze, albo zawiesiwszy do góry nogami na gwoździu w ścianie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm racja pomyliłem się odnośnie morza. Morskie fale ciągle powracają i wraz z kolejnymi uderzeniami naładowują przedmiot spowrotem. Ziemia jak i woda mają naturalne predyspozycje do pochłaniania wszelkiej niepożądanej energii. Prysznic jak i kąpiel w wannie jest świetnym przykładem, gdyż każdy zauważył, że wraz z upuszczeniem wody odpływa z nas nie tylko brud, ale i wszelkie troski i wpływy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale to chwilą moment, bo czegoś nie kumam. Skoro morze, czy ziemia same w sobie niczego nie oszyszczaja, to po co to robić? Wychodzi na to, że (znów) wszystko zależy od intencji działającego. A skoro tak - można coś oczyścić równie dobrze trzymając cały dzień dany przedmiot na telewizorze, albo zawiesiwszy do góry nogami na gwoździu w ścianie.

Liczy się intencja, oddanie przedmiotu żywiolom, np ziemii lub wodzie, w tym słonej. To tez oddanie przedmiotu duchom danego zywiołu. Nie zadziala na zasadzie zetkniecia z morską wodą, bo wtedy szlag by trafil kazdy amulet, w którym się kąpiesz podczas wakacji

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak z innej beczki:Jak się je ładuje? (jestem raczkujący w tym temacie) czytałem coś,że można zostawiać na słońcu lub w poświacie księżyca,ale nie wiem ile z tego to głupoty ^^"

@down.można to bardziej rozwinąć?Bo pisanie,że coś jest głupie "bo jest" jest trochę bez sensu,a to "ładowanie" słońcem być może skojarzyłem z "ładowaniem" kryształów górskich (opłukać pod bieżącą wodą i pozostawić na słońcu dla "doładowania"),takie posty mało wnoszą do tematu niestety...

Edytowane przez Rain
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak z innej beczki:Jak się je ładuje? (jestem raczkujący w tym temacie) czytałem coś,że można zostawiać na słońcu lub w poświacie księżyca,ale nie wiem ile z tego to głupoty ^^"

Głupoty z tego wszystko.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.