Alicjaxxx

Czy Człowiek Kieruje Swoim Własnym Życiem?

31 postów w tym temacie

Dnia 7.10.2012 o 20:25, O&M napisał:

Alicjo, na temat rodzenia się w patologicznych rodzinach powiem na własnym przykładzie. Co prawda nie urodziłem się w patologicznej rodzinie, ale mój ojciec jest alkoholikiem i piekło, jakie przeżyłem jako dziecko było porównywalne. A jednak dzięki temu jestem teraz tym, kim jestem. Cierpienie było dla mnie strasznym doświadczeniem, ale teraz, gdy o tym wspomnę, to widzę same plusy. Jednak jest coś jeszcze. Patrzysz na tych zapijaczonych rodziców, ale nie zwrócisz już uwagi na ich relacje, na otoczenie, na miejsce zamieszkania, na pozostałe gałęzi rodziny itd. Wszystko jest ważne. Np. mój ojciec nie jest wierzący. Niby taki mały szczegół, ale to pozwoliło mi właśnie zająć się ezoteryką. Każde doświadczenie, które pamiętam, choć pozornie nic nie znaczyło, to pozwoliło mi zrozumieć coś ważnego dla mnie dziś. Oczywiste jest już, że mamy wybór, ale przez nasze ambicje ten wybór jest ograniczony. Czasem trzeba przedłożyć spokój na drugi plan, by zrealizować swój cel.

Ja dokładnire urodziłem się w patologicznej rodzinie ,powiem więcej ,że jak sięgnę pamięcią wstecz,wszyscy moi krewni /przodkowie to patologiczne pokolenia ludzi , nawet myślałem nieraz czy nie zostałem podmieniony w szpitalu .

Ale praccując wiele nad sobą , wiele mnie nauczyły cierpienia i błędy moje ,a doświadczyłem wiele złego piekła zaiste , resztę co bym napisał ,to podbne  słowa do użytkownika O&M.

 

Oczywiście były i dobre dni ,skwituję paroma zdaniami -

Kto rano wstaje ,temu Pan Bóg daje ,a co komu Pan Bóg Przeznaczy ,  to przeznaczenie  wszędzie cię znajdzie ,bo co Bóg złączy /przeznaczy /zaplanuje dla ciebie  ,człowiek ,niech nie waży się rozłączać i myśleć że może więcej ,bowiem Boska świadomoś we wszystkim co żywe i martwe przebywa ,więc szukajcie ,aż znajdziecie ,bowiem wytężona praca nad sobą -samo-doskonalenie i samo-dyscyplina , wiara ,wytrwałość / cierpliwość  i determinacja w poznaniu Bożej Prawdy ,Miłości , Mądrości I Oświecenia  , pozwolą ci w końcu cel / powołanie / przeznaczenie swe poznać . 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.