Tanino

Energetyka A Medytacje

10 postów w tym temacie

Witam

Zastanawiam się nad kwestią energetyki jak się medytuje. Dokładniej chodzi mi o to jak zwiększyć swoją energię poprzez medytacje i czy to wogólę dobra droga. Mam też takie pytanie, w czy medytacje pomagają ?

Jak powinno się medytować, żeby nie był nasz wysiłek nadaremny ?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nic nie poradzę na fakt, że słowo "energetyka" kojarzy mi się z dostawcami elektryczności. Tudzież z elektrowniami wszelkiego rodzaju...

Jeśli natomiast chodzi o medytacje - uważam, że medytować należy w konkretnym celu, a nie "sztuka dla sztuki".

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Normalnie powinno się medytować, bez ezodziwactwa.

No właśnie co to jest normalne medytowanie i na czym ono polega ?

Z ciekawości zapytam o co chodzi z ezodziwactwem w medytacji ?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem "normalne" medytowanie, to medytowanie przeznaczone jakiemuś celowi - jak np. utiseta. Medytowanie z ezodziwactwem, to wlaśnire takie sztuka dla sztuki, medytacja dla medytacji, bez określonego sensu i celu...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkół medytacji jest dużo. Metoda, o której wspomniała Hrefna jest tylko jedną z nich. W takiej najprostszej (i wg mnie najczystszej) formie medytacji nie ma ani obranego celu, ani wizualizacji, ani nie myśli się o kuli światła, czakrach, czy o czymkolwiek. Wyłącza się umysł, a pozostawia się tylko świadomość. Medytacja taka służy nie tylko wyciszeniu i relaksacji, ale także rozwojowi swojego ducha. Dlaczego? Ano dlatego, że umysł ciągle nas zasypuje myślami i przez to nie dopuszcza do głosu tego, co głęboko w nas siedzi.

4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wyłącza się umysł, a pozostawia się tylko świadomość.

są opinie, że takie wyłączenie czyni umysł podobnym rybiemu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dla mnie medytacja to koncentracja nad oddechem, po prostu wyciszanie się bez jakiegokolwiek pracy nad czakrami i innymi celami jakie mogą przyświecać pracy. jest wiele różnych szkól itd. Na pewno sobie znajdziesz jakieś metody. ale najlepsza jest najprostsza. przy niej wiele się wydarzyło.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 21.10.2012 o 18:38, Hrefna napisał:

Ja nic nie poradzę na fakt, że słowo "energetyka" kojarzy mi się z dostawcami elektryczności. Tudzież z elektrowniami wszelkiego rodzaju...

Jeśli natomiast chodzi o medytacje - uważam, że medytować należy w konkretnym celu, a nie "sztuka dla sztuki".

Więkrzości ludziom -maszynom  energetyka ,kojarzy się chyba z elektrownią :hahaha:,a tu chodzi o energię życiową ,energię myśli i emocji ,oraz seksualną ( z Indii -Kundalini i czakry ) medytacja to tylko sposób na stres ,na wewnętrzne wyciszenie i uspokojenie skołatanych nerwów , ale można się również odrealnić ,i zatracić w sztucznym świecie ,nieświadomości -swej głębi psychicznej  ,świecie wyobrażeń , trzeba też dbać o realizm życia ,równowaga musi być :yinyang:

Dla mnie najlepszą bombą energetyczną jest , kiedy się dobrze wyśpię ( sen najlepiej regeneruje mózg ),potem kawa ,świeże powietrze i szybki spacer ( komórki mózgowe potrzebują przewietrzenia ,by lepiej pracować ) a zimno i mróz zmrożą /uleczą bakterie i zarazki i zaraz lepiej lol9.gif

KRIOTERAPIA - leczenie zimnem

Alkohol ,i długotrwałe niespanie ,powodują uszkodzenie centralnego systemu nerwowego -Szyszynki ( najważniejszy ośrodek świadomości i percepcji ludzkiej - mózgu , oraz psychiki /umysłu /ducha i energetyki - wtedy z głębi psychiki -Nieświadomości -Królestwa Archetypów -światów - magicznych ,mistycznych ,baśniowych , religijnych ,i symbolicznych , wydostają się na powierzchnię świadomości ( np. w snach ,w życiu realnym ) - omamy ,paranoje ,schizy ,zwidy ,głosy ,ityp .

A paranoje z czasem potrafią zdominować ludzki świat psychiczny-duchowy-umysłowy , i wtedy fantazje będziemy odbierać ,jako jedyną ,prawdziwą rzeczywistość realną .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 21.10.2012 o 19:41, Pentothal napisał:

Szkół medytacji jest dużo. Metoda, o której wspomniała Hrefna jest tylko jedną z nich. W takiej najprostszej (i wg mnie najczystszej) formie medytacji nie ma ani obranego celu, ani wizualizacji, ani nie myśli się o kuli światła, czakrach, czy o czymkolwiek. Wyłącza się umysł, a pozostawia się tylko świadomość. Medytacja taka służy nie tylko wyciszeniu i relaksacji, ale także rozwojowi swojego ducha. Dlaczego? Ano dlatego, że umysł ciągle nas zasypuje myślami i przez to nie dopuszcza do głosu tego, co głęboko w nas siedzi.

Dobrze ujęte ,dodam tylko ,że medytacja to  sposób na zrównoważenie własnych energii -dobrej i złej ,kobiecej i męskiej , pobudzenie i apatia /depresja ,strach i miłość ,gniew i spokój ,psychiki z logiką ,itp. i nie chodzi o żadne wyłączanie umysłu /świadomości /ducha  ,tylko o oczyszczenie umysłu /ducha /psychiki z nagromadzonego balastu podświadomych śmieci /głosów / chaosu myślowego ( Stan Buddy , lub Osiągnięcie Świadomości Chrystusowej /Boskiej ),czy przebudzenie duchowe /parapsychiczne .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.