Jadis

Koń,ciastka,grzyby

8 postów w tym temacie

Miałam dzisiaj dziwny,symboliczny sen.Najpierw śnił mi się koń,duży,silny,masywnej budowy,chyba był biały.Biegał po ogródku,wsiadłam na niego.

Potem śnił mi się stół zastawiony ciastkami,było ich multum do wyboru,do koloru.Ktoś,nie wiem kto powiedział-częstuj się ile zechcesz.Nabrałam cały talerz najróżniejszych rodzai.

Potem byłam w leise,w którym było pełno grzybów(tych jadalnych).Piękne,duże okazy,jeden koło drugiego.Wzięłam woreczek i zaczełam je zbierać,ale nie do siebie(sama nie jadam grzybów),do kogoś,cieszyłam się,że będzie miał frajdę,że tyle mu nazbierałam.

Ostatecznie okazało się,że jestem na wycieczce,w podroży i to zastanawia mnie najbardziej,bo ten motyw bycia gdzies daleko od domu,w podróży pojawia się u mnie w bardzo wielu snach.

To tyle,co zapamiętałam.

Za interpretację z góry dziękuję.

Edytowane przez Jadis
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Motyw podróży rzeczywiście jest ważnym symbolem.:) Interpretuję go "jako bycie w drodze by dojść do swego celu lub po prostu nasze życie". Ważne aby wtedy zobaczyć czy się prowadzi samemu jakiś pojazd czy pozwala innym kierować nim. Czy też idzie się piechotą i po drodze spotyka nas coś dobrego czy też nie. Przykładem może być np spacer, po pustej drodze, gdzie jest szaro, smutno i pusto nie ma nikogo wokół ciebie a wokół np są jeziora brudnej wody. I jak wygląda na tym tle Twój sen?

Masz bardzo dobry sen tak jakbyś na swej drodze zbierała swoje nagrody:)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szłam piechotą,po drodze komuś dałam te grzyby o których pisałam,ale dalej szłam sama.

Weszłam do pomieszczenia,było tam pełno drzwi,szukałam właściwych.

A w lesie w którym byłam było bardzo zielono.Cały sen nie był zbyt świetlisty,raczej było szarawo.Tam,gdzie szukałam drzwi,było przyćmione światło,nie widziałam opisów na drzwiach(były na nich jakieś napisy/oznaczenia).

A dziś śniło mi się coś moim zdaniem idiotycznego...prowadziłam wielki,czerwony kombajn,taki do koszenia zboża.Było bardzo słonecznie,jechałam gdzieś,ale po drodze ktoś jadący inną maszyną oblał mnie toksycznymi chemikaliami...stwierdziłam-a co się będę przejmować,dam radę,nic mi nie będzie,jadę dalej.

To było bardzo dziwne,bo zapędów rolniczych raczej nie mam :p I nie myślę na co dzień o maszynach rolniczych,może to też jakiś symbol? Albo taki tylko wymysł mojego umysłu?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma czegoś takiego jak wymysł;-) to jest symbol ale dość ciekawy zważywszy na jego charakter w realnym życiu jak i wygląd w Twoim śnie- miał kolor czerwony. To też ma znaczenie. Kolorystyka we śnie też jest ważna. Zresztą każdy szczegół, od kolorów o nawet zapachy i smaki (tak może się zdarzyć czucie we śnie)jest istotny.

Sama zresztą śniłam pojazd, który ma czerwony kolor.

Nietypowy środek lokomocji

pod moim snem obszernie o kolorach napisała Wierzba. Zobacz sobie co oznaczają podstawowe kolory we śnie.

Szary wg mnie jest takim odpowiednikiem - szukania ostoi, spokoju a zarazem bycia gdzieś pomiędzy gdzie chcemy dojść.

A wiesz co myślę o tym traktorze? Bardzo pracowita maszyna;-)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze muszę coś dodać,co do dzisiejszego snu,bo pisałam rano tak trochę na szybko.A skoro twierdzisz,że wszystko ma swoją symbolikę,to opiszę dokładniej,bo mnie zaciekawiło.

Więc tak-jechałam tym wielkim,czerwonym kombajnem(nawet nie mam prawka,hehe),ale nie sprawiało mi to żadnych trudności.Był ogromny,ledwo się mieścił na jezdni,po drodze mijałam jakies pojazdy.Jechałam na żniwa.Świeciło słońce,dookoła były pola pełne dojżałego zboża.Jechałam sama i miałam zamiar sama coś skosić,choć jednocześnie czułam,że ktoś na mnie czeka u celu.No i coś mnie oblało czymś niefajnym,toksycznym,tak to odebrałam,ale nie zraziłam się zbytnio,miałam takie poczucie-dam radę jak zwykle,co mnie nie zabije,to wzmoni.

Potem sen się urwał i był następny,trudny do opisania,chaotyczny trochę.Jakiś facet,kobieta która chciała z nim być,on ją odrzucił,potem za nią poszedł,chciał jej zrobić krzywdę...Przyszło dwoje ludzi i kobieta,trochę starsza od tej zaatakowanej, bez wahania wyciągnęła pistolet i zabiła tego faceta.Młoda kobieta siedząca,skulona pod drzewem rozpłakała się z radości,że już jest w pożądku,jest bezpieczna.Ja patrzyłam na to z boku,jak na film.Kolory w tym śnie-złoty,intensywne,złociste promienie słońca.To samo w pierwszej części,przeważał złoty kolor+intensywna czerwień pojazdu.

Te sny były bardzo wyraziste.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz odebrałam ten sen drugi chaotyczny z zabijaniem jakby budziła się w tobie sił i stanowczość. Choć nie wiem w jakim kontekscie odebrać tego mężczyznę ale to tak z ego spojrzenia wygląda. Być może coś co nie pozwalało iśc Tobie do przodu zostanie wyeliminowane:)ciekawi mnie motyw starszej kobiety i tej młodszy. Masz jakie skojarzenia?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam,kompletnie nie rozumiem tego snu.Poza tym,że coś się ze mną dzieje,czego również nie rozumiem.Np.obudziłam się i w memencie kiedy już nie spałam,ale miałam zamknięte oczy spadła na mnie kula intensywnie białego światła,tak jakby wpadła mi do głowy i rozbłysła.Była tak biała i tak naładowana pozytywną energią,że bardziej już się chyba nie da.

Bardzo przyjemne doświadczenie.Poza tym noc w noc od kilku dni mam bardzo wyraziste sny.

Edytowane przez Jadis
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie przejmuj się- mam podobnie i z tego ci się orientuję coraz więcej osób ma podobne sytuacje, nie tyle chodzi o kule światła ale ogółem o sny.

Mnie się też ciekawe rzeczy śnią co noc i czasem nie nadążam za nimi;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.