macik889

Oko Horusa

9 postów w tym temacie

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was wie coś o oku horusa? Jeśli tak prosiłbym o informacje jakie posiadacie, są mi potrzebne aby sie dowiedzieć czegoś, ale proszę jeśli przyjdzie wam pomysł by zapytać - nie pytajcie, ale to nic złego.

Z góry dziękuję Wam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukaj samodzielnie w google - przecież to nie jest żadna trudność, wpisać odpowiednie pytanie dla wyszukiwarki, prawda?

Zadziwia mnie, jak wielu młodych ludzi przychodzi na fora i oczekuje odpowiedzi na pytania, na które można ją znaleźć samodzielnie, wystarczy odrobina wysiłku. Zupełnie jakby oczekiwali, że inni za frajer odwalą za nich robotę wyszukiwania informacji i odsiewania ziarna od plewy... To naprawdę takie trudne? Skonstruować odpowiednią kwerendę? I na podstawie jej wyników zapytać raczej na forum "wiem o oku Horusa to, to i to, jak myślicie, które z tych informacji są coś warte, a które to bzdety?".

Nie wyciągaj ręki po gotowe, poszukaj najpierw sam, bo taką postawą jak w powyższym poście tylko się ośmieszasz, przy okazji dając dowód braku szacunku do innych użytkowników, skoro oczekujesz od nich odwalenia za Ciebie roboty wyszukiwania i oceny informacji - i to za samo "dziękuję" zapewne (za które "nic się nie kupuje" przecież :p).

Edytowane przez Hrefna
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U nas na forum był nawet w stosownym dziale temat o tym.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po prostu chce się dowiedzieć jaka jest wasza opinia o tym itp, szukac szukam na internecie, gogle, ale od was moze tez cos ciekawego uslysze, dlatego zalozylem ten temat.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dam Ci radę.

Poszukaj dobrej, historycznej publikacji naukowej odnośnie wierzeń. Albo najlepiej trzech.

Historycznej, nie ezoterycznej.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuję książkę naszego polskiego archeologa "Święte znaki Egiptu" Karola Myśliwca.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja Ci Maćku prześle inny link może cie zainteresuje ... jeśli dobrze odczytałem twoje zainteresowanie

Mój odnośnik

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywistym jest, że jako takie "oryginalne" Oko Horusa nie istnieje, więc trudno mi jakoś domyśleć się do czego potrzebna jest Ci aż tak szeroka wiehttp://dza na jego temat. Słyszałem o jego rzekomym powiązaniu z wymiarami Wielkiej Piramidy, prawdopodobnie dlatego, że faktycznie używano go do zapisu ułamków. Informacje o nim znajdują się ponoć na kilku naprawdę starych znaleziskach, w tym na Papirusie Rhinda.

Egipskie ułamki

Dokładniej:

Different part of the Eye of Horus were used by the ancient Egyptians to represent one divided by the first six powers of two:
The right side of the eye = 1/2
The pupil = 1/4
The eyebrow = 1/8
The left side of the eye = 1/16
The curved tail = 1/32
The teardrop = 1/64
the Rhind Mathematical Papyrus contains tables of 'Horus Eye Fractions'

Co w tłumaczeniu nie-google-a-własnym daje:

Różne części Oka Horusa używane były przez starożytnych Egipcjan do przedstawiania ułamka o liczniku 1 i mianowniku spośród pierwszych sześciu potęg dwójki:
Prawa strona oka  = 1/2  =0.5
Źrenica           = 1/4  =0.25
Brew              = 1/8  =0.125
Lewa strona oka   = 1/16 =0.0625
Zakrzywiona linia = 1/32 =0.03125
Łza               = 1/64 =0.015625

To tyle od technicznej strony. Poza tym Oku w formie amuletu przypisywano właściwości ochronne i lecznicze.

Edytowane przez Varsoth
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.