Luxis

Sprzedam Książki

20 postów w tym temacie

Mam na sprzedaż trzy książki Scotta Cunningham'a.

1. Wicca- Przewodnik dla osób indywidualnie praktykujących magię;

2. Moc Ziemi- Rytuały i zaklęcia w magii naturalnej;

3. Moc Żywiołów- Magia naturalna dla zaawansowanych.

Można się ze mną skontaktowac:

tel. 694875779

GG: 9019042

e-mail. ingasiak17@o2.pl

lub na PW.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś to kupi i będzie czytał? Przecież to nie ma żadnej wartości merytorycznej...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mówiąc o tym, że pewnie można je wyorać z pdfów w 3 minuty.

I potwierdzam, wartość merytoryczną mają mniej więcej taką jak ulotki z Tesco.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od czegoś można zacząć :) Niektórzy nawet zaczynali od takich ksiażek a wyszli na dobrych wiedźmów :p znam kilku

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E tam, nie znacie się. Cunningham świetnie pisze :). Znaczy się, trzeba do tego podejść jak do fikcji, ale to bardzo dobra fikcja na zimowe wieczory :).

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra, jako podręcznik jak NIE rozumieć magii, jak NIE rozumieć żywiołów i jak NIE rozumieć wicca, to się zapewne nada... tylko ewentualny nabywca musi mieć świadomość, że powinien wszystko co tam jest napisane traktować właśnie jako fikcję, nic nie mającą wspólnego z rzeczywistością.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

och czepiacie się, autor wystawił ogłoszenie o sprzedaż książek a Wy jak zwykle musicie sobie dodać trzy grosze jak i czego się nie uczyć....

Ludzie trochę uszanujcie innych :dobani:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ale można je wystawić na sprzedaż na allegro, prawda? Nie na tematycznym forum. Wtedy uniknie się wypowiedzi ludzi te książki znających i ich merytorycznej oceny, która musi być miażdżąca a jedyne komentarze będą dotyczyć rzetelności sprzedawcy. Równie dobrze można by wystawić na sprzedaż książki Kulejewskiej albo Chrzanowskiej - z podobnym komentarzem - książki Scotty'ego są nic niewarte a dla osoby nieobeznanej z magią mogą być szkodliwe, bo skorzystanie z nich może wykształcić nawyki, z których trudno się później będzie wyplątać... Lepiej na to zwrócić uwagę... Jeśli ktoś kolekcjonuje tego rodzaju "literaturę podręcznikową" i tak kupi, jeśli ktoś zamierza się z tego uczyć, lepiej żeby skorzystał z rad zanim zrobi sobie wodę z mózgu...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz zawsze można dać ogłoszenie gdzie indziej. Mamy zawsze wybór. Ale też są na forach działy gdzie można wystawić swoje zbiory na sprzedaż i nikt nie robi sobie z tego okazji do pokazania, jak mało wie czy to czym się interesuje jest słabe. Ok forum to forum ale często odnoszę wrażenie, że gdzieś zniknęła idea dyskusji a jest wręcz coś odwrotnego.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie rozumiem czego się czepiasz Vanilko. Ja osobiście nic nie mam do osoby, która to ogłoszenie wystawiła - tej osoby nie komentujemy, komentujemy natomiast książki wspomniane w ogłoszeniu. Równie dobrze możemy wyrazić swoją opinie o nich tu, na Ezodarze, jak i na serwisach tematycznych, takich jak LubimyCzytac.pl. To normalne raczej, że wystawia się opinie, jeśli tylko jest taka możliwość.

Ja na przykład, jak już wspomniałem, Cunninghama lubię. Zalecam jednak, by go czytać na luzie i nie na początku magicznej drogi, bo, jak wspomniała Hrefna, można wyrobić sobie niekorzystne nawyki. Gdy jednak nawyki sobie wyrobiliśmy korzystne, wtedy za Cunninghama można się zabrać. I zabrać powinny się dwa typy ludzi: autorzy, co by nauczyć się, jak książek nie pisać i miłośnicy prostych książeczek na długie wieczory, by się zrelaksować w ezoklimatach :).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może się i czepiam może i nie;-)

Co do książek, mam swoje opinie ale nie koniecznie już na temat klimatów ezoterycznych. Warto jednak wspomnieć - szczerze nie wiem czy taka idea istnieje- by pomyśleć nad ideą promowania czegoś co na prawdę jest warte wiedzy i poświęcenia temu czasu.

Mam wrażenie, że wiele pozycji jest jakby kopią kopii powiela się coś z innych książek czy autorów ale nie widzę czegoś w co naprawdę można "odpłynąć".

Może nie szukam dobrze?

Ostatnio przez przypadek trafiła mi się książka, która dosłownie walnęła mnie w głowę;-) i zabrała mi czas w trakcie paskudnego przeziębienia. Okoliczności, w których znalazła się na półce u rodziców też były nie jasne. Ale czas, w którym czytałam ją był tego wart w każdej minucie.

Winter popraw mnie ale czy coś takiego istnieje?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sensie, czy istnieją książki wartościowe dla nas? :) No to już każdy z nas musi sobie odpowiedzieć sam :).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vanilia, ale chodzi Ci o beletrystykę,?

No to ja zawsze, do końca życia będę odpływać czytając takie klasyki, jak Balzac, Camus czy Zola...

Jeśli chodzi o książki "magiczne" zdecydowanie preferuję grzebanie po źródłach etnologicznych i kulturoznawczych i opisujących je materiałach naukowych... tylko w ten sposób można uniknąć zmyśleń i przekłamań autorów i ich własnych nakładek interpretacyjnych - zatem jeśli chodzi o "podręczniki magii" nie uważam, żeby istniały jakiekolwiek wartościowe.

Edytowane przez Hrefna
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam na myśli głownie ezo- by uniknąć jakiś rozczarowań. A beletrystyka to szerokie morze..... ;-)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a co to za książka? moze sie podzielisz?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

trochę to egoistyczne nie podac tytułu i autora. :(

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli nie ezo tylko psychologia - coaching nie ma nic wspólnego z ezoteryką, tak samo jak nlp jezyk.gif

W sumie coaching jest znakiem dzisiejszych czasów, kiedy brakuje nam bliskich więzi przyjaźni z innymi... bo przecież w normalnych, zdrowych warunkach międzyludzkich funkcję coacha pełni przyjaciel lub kilkoro z nich... dawniej tak się nie nazywał, zachodził naturalnie, dziś ludzie wynajmują coachy za grubą kasę, bo ich przyjaciele nie mają czasu na przeżywanie ich życia wraz z nimi i pomoc w jego kształtowaniu... bo jeszcze rozumiem coaching (pod tą nazwą) dotyczący przedsiębiorstw... ale ludzi prywatnych?

Edytowane przez Hrefna
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz Hrefno masz sporo racji. To samo możesz powiedzieć o istnieniu różnej maści terapeutów, psychologów i psychiatrów, którzy zawodowo wysłuchują różnych problemów i starają się im pomóc.Więc pytanie po co nam oni skoro można wesprzeć się pomocą przyjaciela?

Mnie raczej zastanowiło to, że czasem taki obcy czlowiek potrafi więcej zrozumieć od kogos kto nas zna dłużej i bez zbędnej emocjonalności powie to czego potrzebujemy a nie to co chce się słyszeć czy zrobić. I to niestety jest niepokojące, że nie wystarcza instytucja przyjaciela. Sami dla siebie nie mamy czasu a co dopiero dla innych? Na szczęście ja nie narzekam. Po prostu sie uczę nowych rzeczy.

Wiesz nie czytam samych ezo- książek. Czasem nawet takie zwykłe wydawało by się czytadła potrafią zainspirować.

Miałam przypadek (kolejny zresztą raz), kiedy w trudnej sytuacji kiedy nie wiedziałam co dalej wpadła mi książka z odpowiedzią na moje pytania. Dosłownie cytat był odpowiedzią na moje pytanie - czy tam radę? Przeczytałam

"Nigdy nie oceniaj zbyt nisko swoich możliwości. Możesz się zmienić i udoskonalić. Jesteś dobrym człowiekiem, masz wspaniały charakter i możesz zrealizować swoje cele”. Dlatego uważam, że nie warto sie ograniczać do jednego działu czy dziedziny.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.