Iskierkaa

Jak Mogę Zinterpretować Ten Sen?

11 postów w tym temacie

Witam! Proszę o pomoc w interpretacji snu: śniłam mi się podróż do krajów Afryki. Jednak podczas tej podróży coś mi ciągle dokwierało, głównie z winy przewodnika, który robił mi przeszkody, nawet z bagażem, z którym jechałam, zamiast wrzucić na dół autobusu. Jrchaliśmy zmieniając klimat,było coraz cieplej, bo przejeżdzaliśmy od Europy, aż po Egipt. W pewnym momencie było mi bardzo gorąco bo na taką podróż nie byłam przygotowana, miałam na sobie nieodpowiednie ubranie , m.in założone rajstopy. Widziałam również w tym śnie mapki, które pokazywałay całą podróż. Czułam się niewygodnie, ale wytrzymywałam. Ponadto czułam negatywny stosunek tego przewodnika, który był Arabem.

Pozdrawiam i proszę o pomoc w interpretacji:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam nadzieję, że ta interpretacja z Taraki coś Ci podpowie:

Jazda pojazdem jest symbolem twojej życiowej drogi. Dlatego sny o jeździe często są prorocze i zapowiadają przyszłe wydarzenia, jako że to, co wydarza się podczas tej jazdy "trochę dalej" jest już obrazem przyszłości. Jazda autobusem, pociągiem, tramwajem - środkiem masowego transportu - - oznacza, że twoja życiowa droga jest silnie uzależniona od innych ludzi, że raczej prąd wydarzeń ciebie niesie, niż ty swoim życiem naprawdę sterujesz. Co innego, jeżeli... jedziesz samochodem sam kierując, siedzisz za sterami samolotu, łodzi itd. - oznacza to, że w twoim życiu zaczyna się etap samodzielny; że twoje życie będzie twoim "autorskim" dziełem.

Od siebie dodam, że w tym wypadku, droga ta nie będzie łatwa, bo sam sen wskazuje, iż jest ona pełna przeszkód. Przeanalizuj więc jaka jest to drogoa i na ile możesz jeszcze coś w niej zmienić. Jeśli jesteś w trakcie życiowych zmian związanych ze sferą osobistą lub zawodową, może to wskazywac na to, iż nie będzie łatwe. Nie mniej Twoj upor w śnie, to, że wytrzymywalaś niewygody podroży wskazuje, że może jednak warto.

W tym śnie też może być ciekawa metafora jeśli droga dotyczy Twojego wewnetrznego rozwoju. Tu pokazuje ten jego aspekt, kiedy przeszkodą mozesz być sama dla siebie, bo trzeba się bedzie zmierzyć z prawdą o sobie. Podroż do Afryki właśnie wskazuje na taką droge do wnętrza siebie, gdyż Afryka może tu symbolizwać kolebkę wszystkiego, poczatek. I ty zmierzasz do serca tego lądu, czyli do własnej duszy.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję za pomoc w interpretacji:-)

Zastanawia mnie jedno jeszcze...czy te wszytskie przeszkody są raczej dane od losu w tym przypadku, czy po prostu to wynnik jakiś moich błędów, złego myślenia, nieodpowiednich działań, pewnego rodzaju zaślepienia. Ostanimi czasy sporo nad sobą pracujuję, staram się analizować soje błędy, wyciągać wnioski.

I zastanawiam się czy te trudnośći wynikają z mojej winy, czy są po prostu dla mnie jakąś lekcją . Bo w czasie tej podróży sostałam w jakimś momencie mapki, a te przeszkody systematycznie zwlaczłam, np było mi gorąco rozebrałam się, torby wrzuiłam pod siedzenie , potem czytałam mapki. Odczuwałam też wyraźny negatywny stosunek przewodnika do mnie-Szepcie jak myślisz co może symbolizować właśnie osoba przewodnika w moim śnie?

Bardzo dziękuję za pomoc:-))))))

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja bym stawiała tutaj na wewnętrzny rozwoj i sen, ktory pokazuje, że łatwo nie jest i nie będzie ale sie oplaca, wytrwaj dalej w tej podróży do siebie samej, a będzie dobrze :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podróż- Motyw ten symbolizuje drogę życiową śniącego, jego przeznaczenie.

Znaczenie snu określają takie elementy jak rodzaj pojazdu, typ podróży i jej przebieg.

Punktem wyjściowym podobnych snów jest zwykle chwila obecna .

Sny o podróżach szczególnie jaskrawo ilustrują rozbieżność pomiędzy świadomym a podświadomym widzeniem swego losu przez człowieka.

Uważam, że w Twoim przypadku, jest w Tobie chęć zmian obecnej sytuacji życiowej, siebie.I starasz się, ale napotykasz na zbyt wiele przeszkód. Ważne jest, jak owa senna podróż się kończy.

Mapki wskazują na brak jednoznacznie wyznaczonego celu Twojego życia. Natomiast Arab, to nikt inny, tylko Ty sama.Po prostu chcesz zmian, ale załamujesz się w połowie drogi. Brak Ci wytrwałości i samozaparcia.

Bez wcześniej wytyczonego celu i wytrwałości, niczego w życiu nie zmienisz.Nadal będziesz się szamotać i dręczyć.

Edytowane przez Ellie
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym się nie zgodziła z tym, bo widac po śnie, ze mimo przeszkówd i niewygód Iskierka jedzie dalej. Dlatego raczej skłonna jestem uznać, że ma dośc samozaparcia by zmierzyć się z sobą, choć nie bedzie to podróż łatwa

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podróż- Motyw ten symbolizuje drogę życiową śniącego, jego przeznaczenie.

Znaczenie snu określają takie elementy jak rodzaj pojazdu, typ podróży i jej przebieg.

Punktem wyjściowym podobnych snów jest zwykle chwila obecna .

Sny o podróżach szczególnie jaskrawo ilustrują rozbieżność pomiędzy świadomym a podświadomym widzeniem swego losu przez człowieka.

Uważam, że w Twoim przypadku, jest w Tobie chęć zmian obecnej sytuacji życiowej, siebie.I starasz się, ale napotykasz na zbyt wiele przeszkód. Ważne jest, jak owa senna podróż się kończy.

Mapki wskazują na brak jednoznacznie wyznaczonego celu Twojego życia. Natomiast Arab, to nikt inny, tylko Ty sama.Po prostu chcesz zmian, ale załamujesz się w połowie drogi. Brak Ci wytrwałości i samozaparcia.

Bez wcześniej wytyczonego celu i wytrwałości, niczego w życiu nie zmienisz.Nadal będziesz się szamotać i dręczyć.

a może ten Arab symbolizje życie i te przeszkody? mapki natomiast są jakimiś drogowskazmai, które są czymś co pomimo przeszkód ,,czuwa nade mną" , pomaga mi w walce. Jeśli chodzi o zmiany to myślę, że staram się bardzo i myślę, że nie ejst łatwo kiedy człowiek pimimo tego, że dużo robi, napotyka na jakieś przeszkody od losu, ja staram się nie załamywać.

JEśli chodzi o moje cele życiowe, to nie jest tak, że ich nie mam. Wręcz przeciwnie, strama się motywować i nie poddawać :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym się nie zgodziła z tym, bo widac po śnie, ze mimo przeszkówd i niewygód Iskierka jedzie dalej. Dlatego raczej skłonna jestem uznać, że ma dośc samozaparcia by zmierzyć się z sobą, choć nie bedzie to podróż łatwa

[/quote

Szepcie mniejmy nadzieję :-)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Życzę Ci tego z całego serca. Twój sen, Twoja podświadomość, mówi o zmaganiach jakie napotykasz w realnym życiu.

Oceniłam sen w/g teorii Z.Freuda i G. Junga, którzy twierdzą, że obcy ludzie w naszych marzeniach sennych to my sami.Mapa świadczy o braku rozpoznania drogi. Nic więcej.

Życzę powodzenia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm faktycznie mapka może sugerować moje poszukiwania.

Dziękuję za pomoc usmiech.gif

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 20.01.2013 o 08:10, Szept napisał:

Mam nadzieję, że ta interpretacja z Taraki coś Ci podpowie:

Jazda pojazdem jest symbolem twojej życiowej drogi. Dlatego sny o jeździe często są prorocze i zapowiadają przyszłe wydarzenia, jako że to, co wydarza się podczas tej jazdy "trochę dalej" jest już obrazem przyszłości. Jazda autobusem, pociągiem, tramwajem - środkiem masowego transportu - - oznacza, że twoja życiowa droga jest silnie uzależniona od innych ludzi, że raczej prąd wydarzeń ciebie niesie, niż ty swoim życiem naprawdę sterujesz. Co innego, jeżeli... jedziesz samochodem sam kierując, siedzisz za sterami samolotu, łodzi itd. - oznacza to, że w twoim życiu zaczyna się etap samodzielny; że twoje życie będzie twoim "autorskim" dziełem.

Od siebie dodam, że w tym wypadku, droga ta nie będzie łatwa, bo sam sen wskazuje, iż jest ona pełna przeszkód. Przeanalizuj więc jaka jest to drogoa i na ile możesz jeszcze coś w niej zmienić. Jeśli jesteś w trakcie życiowych zmian związanych ze sferą osobistą lub zawodową, może to wskazywac na to, iż nie będzie łatwe. Nie mniej Twoj upor w śnie, to, że wytrzymywalaś niewygody podroży wskazuje, że może jednak warto.

W tym śnie też może być ciekawa metafora jeśli droga dotyczy Twojego wewnetrznego rozwoju. Tu pokazuje ten jego aspekt, kiedy przeszkodą mozesz być sama dla siebie, bo trzeba się bedzie zmierzyć z prawdą o sobie. Podroż do Afryki właśnie wskazuje na taką droge do wnętrza siebie, gdyż Afryka może tu symbolizwać kolebkę wszystkiego, poczatek. I ty zmierzasz do serca tego lądu, czyli do własnej duszy.

Jest bardziej duchowe wytłumaczenie snu ,to nic innego ,jak prawdziwe ,realne przeżycia jeszcze z poprzedniego życia .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.