Szept

Etyka Ezoteryka

3 posty w tym temacie

Dużo się mówi o magii, o jej białej i czarnej stronie, ale większość zależy od nas samych.

Jak w każdej dziedzinie tak i w magii czy szeroko pojętej ezoteryce należy zachować pewne zasady etyczne.

I tak należy pamiętać, ze nie wolno ingerować w czyjaś energetykę bez pytania i uprzedniej zgody na to osoby zainteresowanej . podobnie robienie "przemeblowania" w energetyce innej osoby jest nieetyczne i niemoralne. Przekazy energetyczne także, chyba, ze ktoś poprosi.

Wysyłanie bytów, serwitorów, manipulacja magiczna i narzucanie swojej woli w sposób magiczny, na innych jest tym bardziej nieetyczne i złe.

O rzeczach tak oczywistych jak rzucanie zaklęć i uroków na innych nawet nie będę wspominała.

Pamiętajmy, ze każdy człowiek ma własna drogę do przejścia, własną karmę i zdobywanie doświadczeń we własnym tempie. Otrzymaliśmy wolną wole i warto pamiętać, ze inni też ją mają.

Doradzajmy, ale nie narzucajmy.

Dotyczy to także wszelkiego rodzaju uzdrawiania. Kto nie jest gotowy na uzdrowienie nie będzie uzdrowiony a nasza na siłę stosowana terapia nic nie da, a będzie nieetyczna.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo przdatny post. Wydaje mi się, że część z nas - często o tym zapomina. Dlatego bardzo cieszę się, że ktoś zdecydował się podjąć tem temat.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dużo się mówi o magii, o jej białej i czarnej stronie, ale większość zależy od nas samych.

Jak w każdej dziedzinie tak i w magii czy szeroko pojętej ezoteryce należy zachować pewne zasady etyczne.

I tak należy pamiętać, ze nie wolno ingerować w czyjaś energetykę bez pytania i uprzedniej zgody na to osoby zainteresowanej . podobnie robienie "przemeblowania" w energetyce innej osoby jest nieetyczne i niemoralne. Przekazy energetyczne także, chyba, ze ktoś poprosi.

Wysyłanie bytów, serwitorów, manipulacja magiczna i narzucanie swojej woli w sposób magiczny, na innych jest tym bardziej nieetyczne i złe.

O rzeczach tak oczywistych jak rzucanie zaklęć i uroków na innych nawet nie będę wspominała.

Pamiętajmy, ze każdy człowiek ma własna drogę do przejścia, własną karmę i zdobywanie doświadczeń we własnym tempie. Otrzymaliśmy wolną wole i warto pamiętać, ze inni też ją mają.

Doradzajmy, ale nie narzucajmy.

Dotyczy to także wszelkiego rodzaju uzdrawiania. Kto nie jest gotowy na uzdrowienie nie będzie uzdrowiony a nasza na siłę stosowana terapia nic nie da, a będzie nieetyczna.

Bardzo dobry post ,ale bez wartości ,ja od lat czuję jakby mi ktoś gmerał w energetyce ,bez mojej zgody .

Tzw .wolna wola to bzdura największa w historii ,ponieważ umysły silniejsze parapsychicznie wpłyną na ciała subtelne osoby ,i choroby są ,jak w filmie pod tytułem " Scanerrs ",taka parapsychiczna III wojna światowa trwa

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.