Gość Kuanan

Kamienie szlachetne przydatne do pracy z czakrami

24 postów w tym temacie

Kamienie szlachetne posiadają wrecz błogosławienny wpływ na nasze ciala energetyczne i czakry. Regulują prace czakr, oczyszczaja kanały z energetycznych blokad. Skutkiem takich oddziaływań jest wyraźnie odczuwalny przez nas wzrost poziomu energii życiowej. Dają skuteczną ochrone przed chorobami i radośnie nastrajają do życia. Łatwiej można radzic sobie z wyzwaniami. Wzrasta równiez nasz intelektualny potencjał.

Kamienie należy kłaśc na ciele na wysokosci odpowiednich czakr. Najlepiej robic to w pozycji leżącej (dowolnie na plecach lub na brzuchu).Należy się maksymalnie zrelaksowac i poprosic kamienie by napelnily Cie swoimi leczniczymi energiami.

Cecha wspólną wszystkich kryształów jest to, że potrafią odpędzać niskie wibracje i niekorzystne oddziaływania. Są swoistą tarczą dla tego, który je nosi u używa.

Jaspis

Działa na czarkę podstawy. Aktywizuje energię w stopach i łączy nas z energiami Ziemi.

Kamień ten pomaga nam nauczyc się jak kochać i dbać o siebie samą/samego. Jego energia mocno osadza w rzeczywistości, pomaga przezwyciężyć lęk, uczy jak racjonalnie do niego podejść i jak praktycznie radzić sobie z problemami.

Karneol

Jest związany z energiami drugiej czakry. Zmniejsza napięcia i blokady energetyczne w okolicy podbrzusza. Uczy żyć tu i teraz. Sprzyja koncentracji, ?zakotwicza? energię, wzmacnia witalność, zwiększa nasz twórczy potencjał.

Tygrysie oko

Kamień ten energetycznie odpowiada wibracji trzeciej czakry - Splotu słonecznego. Dzięki wibracjom tego kamienia możemy zaktywizować własną energię, wzbudzić sobie poczucie bezpieczeństwa bez konieczności przylegania i trzymania się tego, co materialne i namacalne. Energia ta pomaga nam pozbyć się wewnętrznego zamętu i znieść blokady emocjonalne.

Kwarc różowy

Harmonizuje przepływ energii pomiędzy czakrami. Szczególnie silnie oddziałuje na czakrę serca.

Uzdrawia nas energiami miłości. Daje głębokie odprężenie, co daje naszemu organizmowi szansę na samouzdrowienie.

Awenturyn

Podobnie jak kwarc różowy oddziałuje na czakrę serca, stymuluje ją i uzdrawia jej energie.

Kamień ten wspaniale uzdrawia nasze emocjonalne rany. Przejawia intensywne uspokajające działanie. Jednak szczególnie skuteczny jest w uwalnianiu nas od lęków i obaw.

Chalcedon

Jego wibracje odpowiadają częstotliwościom czakry gardła. Pomaga wyrazić uczucia i myśli. Inspiruje tych wszystkich, którym potrzebny jest dar wymowy, czy sztuka przekonywania. Ułatwia podejmowanie decyzji. Jest kamieniem o wybitnych właściwościach ochronnych.

Ametyst

Aktywuje 3 oko. Ten niezwykły kryształ może obudzić nasze zdolności parapsychiczne. Wspomaga pracę naszego umysłu, łatwiej nam jest się skoncentrować i uczyć. Kamień ten ma zdolność do oczyszczania z negatywnych energii.

Kryształ górski

Kamień ten jako jedyny z powodzeniem można stosować pracując z każdą z czakr, ponieważ działa na wszystkich poziomach energetycznych. Jest wręcz uważany za klucz do otwierania naszych centrów energetycznych. Przeznaczony jest jednak szczególne do pracy z czakrą korony, ponieważ ma dar łączenia nas z naszą Wyższą Jaźnią.

Ponadto kryształ ten stymuluje naturalne kryształy w tkankach i płynach ciała, aby rezonowały na nowych, leczniczych wibracjach.

zestaw%20do%20czakr.JPG

źródło:http://www.kamienie.czarymary.pl/Zestaw_kamieni_do_czakroterapii.html

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To i ja wkleję opis kamieni i oddzialowanie ich na poszczególne czakry.

KRWAWNIKCiemnozielony kwarc z plamkami tlenku węgla przypominającymi krople krwi. Zwany "kamieniem odwagi", pomaga złagodzić lęki, które mogą zakłócić równowagę organizmu. Działa odnawiająco na sferę fizyczną, mentalną i emocjonalną, pomaga w podejmowaniu decyzji. Na poziomie fizycznym krwawnik wzmacnia nerki, wątrobę i śledzionę, wspomagając tym samym proces odtruwania organizmu.

AGATAgat ognisty oraz brązowy lub brązowoczarny agat mszysty są najlepsze dla czakry korzenia. Stosujemy je, gdy czakra ma za mało energii, by wzmocnić poczucie własnej wartości oraz bezpieczeństwa fizycznego i emocjonalnego. Pomagają osiągnąć bardziej zrównoważone spojrzenie na życie, szczególnie przez wyeliminowanie negatywnego myślenia.

TYGRYSIE OKODwutlenek krzemu mieniący się kolorami kocich oczu. Gama barw od czarnego po ciemnobrązowy z żółtymi lub złotobrązowymi prążkami. Stosowany dla czakry korzenia, kryształ ten daje energię do sprostania ważnym zadaniom życiowym, napełnia optymizmem i wewnętrzną dyscypliną. Daje jasność w kwestii, jak praktycznie działać, by osiągnąć cel.

HEMATYTBarwy od czerwonobrązowej po ciemnoszarą lub czarną, zawsze z metalicznym połyskiem. Doskonały jako kryształ ugruntowujący. Poprzez niwelowanie negatywnych leków przed nowościami również uwalnia od mentalnych ograniczeń powstrzymujących przed pojmowaniem w życiu nowych zadań.

KWARC DYMNYTa postać kwarcu ma odcienie szarości od jasnego po ciemny, aż do czerni. Jest to kolejny wspaniały kryształ ugruntowujący, który pomaga się skupić na chwili obecnej. Pobudza instynkt przetrwania i poprawia intuicję w ważnych sprawach i zadaniach życiowych. Oczyszcza z negatywnych energii i bloków emocjonalnych.

CYTRYNJasna, żółto brązowa lub bursztynowo zabarwiona odmiana kwarcu, zwiększa otwartość potrzebną do przezwyciężenia stagnacji emocjonalnej w związkach. Cytryn pomaga rozwinąć w sobie dojrzałość emocjonalną, szczególnie osobom przechodzącym własnie w życiu emocjonalny okres niezrównoważenia.

KARNEOLCzerwonopomarańczowy chalcedon pomaga w pobudzeniu inicjatywy oraz rozproszeniu apatii i bierności. Szczególnie przydaje się w gromadzeniu energii fizycznej potrzebnej do podjęcia działania w trudnych emocjonalnie okolicznościach. Karneol pomaga też usunąć smutek z emocjonalnej sfery ego.

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY

Odmiana skalenia o mlecznym połysku, jest zwykle bezbarwny, biały lub srebrzysty. Wzmacnia kobiecą stronę osobowości. Wycisza emocje i umożliwia bardziej obiektywną ocenę sytuacji, tonuje nadwrażliwość. Ponadto rozbudza uczucia tkliwości i współczucia wobec samego siebie.

ZŁOTY TOPAZ

Cenny kryształ do aktywizowania pracy trzech pierwszych czakr. Zastosowany dla czakry krzyżowej, złoty topaz pomaga uzyskać spokój wewnętrzny i lekkość ducha, co pozwala ujrzeć własne problemy w innej perspektywie. Działa także niczym bateria, energetyzując osoby osłabione fizycznie, mentalnie lub emocjonalnie.

RUTYL

Kryształy kwarcu są cennymi narzędziami w pracy z każdą czakrą. Ta postać zawiera wewnątrz igiełki rutylu, nadające kamieniowi niezwykły wygląd. Kamień ten łączy w sobie własności kwarcu, pożytecznego w medytacji, duchowym rozwoju i uzdrawianiu, z własnościami rutylu, któremu przypisuje się zdolności stabilizowania związków i przywracania równowagi emocjonalnej.

CYTRYN ŻÓŁTY

Stosowany dla czakry splotu słonecznego, kryształ ten pomaga jednostce dotrzeć do swej wewnętrznej siły. Zwiększa wiarę w siebie i pomaga przezwyciężyć w sobie pociąg do substancji uzależniających, częste zaburzenie tej czakry. Na poziomie fizycznym żółty cytryn wpływa bardzo korzystnie na układ trawienny

KALCYT

Ten kryształ występuje w wielu kształtach i kolorach, ale dla splotu słonecznego najodpowiedniejszy jest złocisty i żółty. Kalcyt wzmacnia energię czakry i pomaga ją uruchomić po zlikwidowaniu bloków. Doskonale działa przy problemach z trzustką, nerkami i śledzioną

MALACHIT

Zielony kamień z charakterystycznym prążkowaniem pomaga połączyć splot słoneczny z sercem (na którym także się go kładzie), aby wzbudzić w sobie współczucie, które właściwie ukierunkowuje siłę osobowości. Kamień ten jest szczególnie pomocny do zapamiętywania snów i wspaniale służy do medytacji.

KAMIEŃ SŁONECZNY

Pomimo swej nazwy, kamień ten występuje w całej gamie kolorów oprócz żółtego i pomarańczowego. Swe drobne refleksy zawdzięcza domieszkom hematytu i getytu. W starożytnej Grecji symbolizował boga słońca i przynosił szczęście tym, którzy go nosili przy sobie. Zmniejsza napięcie brzucha i przynosi ulgę po wrzodach.

KWARC RÓŻOWY

Kojące wibracje delikatnego różowego kwarcu pomagają uśmierzyć ból po zadanych ranach emocjonalnych. Wspomaga on wykształcenie w sobie miłości własnej, dzięki której uczymy się bezwarunkowo kochać innych.

ZIELONY JADEIT

Kryształ ten umieszczony nad czakrą serca daje poczucie pewności i bezpieczeństwa ludziom, którzy czują się słabi. Jego delikatny rezonans zwiększa siłę i poczucie stabilności, gdy ogarniają nas uczucia lęku i zagrożenia. Zieleń promieniuje energią równowagi i uzdrawiania, a jasnozielony jadeit wibruje miłością i wybaczeniem.

AWENTURYN

Najczęściej barwy zielonej, awenturyn zawiera w sobie wrostki miki lub hematytu, nadające mu metaliczny połysk. Ten podnoszący na duchu kryształ działa przeciwdepresyjnie i rozpala entuzjazm do życia. Jest cenny dla utrzymania równowagi czakry serca po jej zamknięciu spowodowanym przez smutek. Ogólnie chroni rejon tej czakry.

KALCYT ZIELONY

Kryształ ten pomaga wzbudzić w sobie siły do przyjęcia ważnych życiowych zmian, nawiązując łączność serca z głową. Doskonały wybór przy pracy nad emocjonalnymi ranami serca; napełnia tkliwością i współczuciem dla siebie i innych.

TURMALIN

Turmalin ma zwykle zieloną obwódkę i różowy środek. Zalicza się do nadzwyczaj aktywizujących czakrę serca, łącząc ją z wyższą jaźnią. Turmalin pomaga likwidować wszelkie emocjonalne zaburzenia, zwiększa umiejętność współdziałania oraz takt.

TURKUS

Ten piękny kryształ pobudza czakrę gardła, co wpływa na lepszą artykulację odczuć emocjonalnych. Jest wspaniały do stosowania przy podejmowaniu zadań twórczych, ponieważ pomaga łączyć inspirację intuicyjną z autoekspresją. Turkus pomaga znaleźć właściwą ścieżkę życiową poprzez dostrojenie się do wyższej jaźni.

LAZURYT

Kryształ o głębokiej niebieskiej barwie ze złotymi lub białymi cętkami, również pomocny dla autoekspresji i twórczości artystycznej. Pomaga poszerzyć świadomość i zwiększyć zdolności intelektualne. Poprzez energetyzujące działanie na czakrę gardła pobudza nowe obszary świadomości i wyposaża w jasność umysłu niezbędną do skutecznego przekazywania swych doświadczeń innym.

CELESTYN

Ten miękki i delikatny kryształ jest używany przez kapłanów bengalskich do barwienia płomienia podczas obrzędów. Wspomaga aktywność umysłu oraz przetwarzanie myślowe złożonych idei na proste, a także jasnosłyszenie i zapamiętywanie snów. Jeśli mamy coś do powiedzenia innym, celestyn nada temu nowy wymiar.

AKWAMARYN

Kryształ ten jest odpowiedni dla każdego, kto ma stresującą pracę w sektorze mediów, dzięki swemu wyciszającemu, redukującemu stres działaniu. Przydatny jest szczególnie dla osób przemawiających do dużego grona słuchaczy. Akwamaryn wspomaga przyswajanie wiedzy, nie tylko ogólnej o całym świecie, lecz i o sobie samym. Pobudza i oczyszcza czakrę gardła, wznosząc każdy proces komunikacji międzyludzkiej na poziom pozaziemski.

SODALIT

Ten nieco przypominający lazuryt kryształ występuje w różnych odcieniach koloru niebieskiego, a także w innych kolorach. Wzmacnia on obiektywizm i daje świeże spojrzenie na świat, wprowadza harmonię pomiędzy umysłem świadomym i nieświadomym. Sodalit pomaga rozpoznać i wyrazić prawdziwe uczucia oraz podążać w życiu z lekkością w sercu.

KALCYT

Kryształ ten występuje w całej gamie kolorów, zależnie od tego, z jakimi innymi minerałami zmieszał się w momencie powstawania. Można go stosować dla różnych czakr, ale czysty kalcyt pomaga spotęgować energię trzeciego oka i osiągnąć bardziej duchowe posługiwanie się własną intuicją.

FLUORYT PURPUROWY

Fluoryt występuje w wielu postaciach i barwach i jest znany jako "kamień poznania". Wiąże on ze sobą racjonalność i intuicję. Stosowany dla czakry trzeciego oka, przyspiesza otwarcie się niezmiernej ilości ścieżek umysłu, zwiększa zdolność do koncentracji i oczyszczania z fałszywych wyobrażeń. Fluoryt purpurowy wyrabia zdolność przekazywania wiedzy nabytej drogą parapsychiczną.

AZURYT

Ten połyskliwy kryształ zastosowany dla czakry trzeciego oka budzi zdolności parapsychiczne i wzmaga potrzebę działania zgodnie z tym, co podpowiada intuicja. Kamień działa korzystnie na stymulację zablokowanej lub zbyt mało używanej czakry trzeciego oka. Majowie za jego pomocą przekształcili wewnętrzną wiedzę i mądrość w zwyczajną myśl.

AMETYST

Barwa ametystu, zwanego "kamieniem medytacyjnym", to odcienie od głębokiej purpury po bladą lawendę. Nadaje się do pracy z czakrą trzeciego oka oraz korony głowy. Posiada korzystną, ochronną energię i działa uspokajająco w stanach gwałtownego pobudzenia intelektualnego lub emocjonalnego.

KRYSZTAŁ GÓRSKI

Wspaniały kryształ "na wszystko". Nadaje się do medytacji i uzdrawiania, gdyż zwiększa, skupia i przekształca energię, przynosząc równowagę i harmonię wszystkim czakrom. Pomaga osiągać zmienione stany świadomości i wznieść energię kundalini, by wzbudzić w sobie siły duchowe.

DIAMENT HERKIMER

Unikatowa postać kwarcu, zwykle występująca w postaci krótkich, podwójnie zakończonych kryształów. Diamenty te wprowadzają harmonię energii w całym ciele, zwiększają samoakceptację i pragnienie "bycia" raczej niż "robienia". Noszony w kieszeni doskonale zapobiega depresji.

DIAMENT

Po włosku diament to "amante de Dio", czyli "kochający Boga". Ten niezwykle cenny kryształ pobudza dalekowzroczność i duchowość. Diament jest symbolem doskonałości, która pozwala nam zmierzać ku naszemu najwyższemu potencjałowi duchowemu. Jego blask odpędza wszelką negatywność.

AMETYSTY

Kryształ ten otwiera i aktywizuje czakrę korony głowy, równoważy energię ciała fizycznego, emocjonalnego i mentalnego oraz pomaga w osiągnięciu poczucia uduchowienia i ogólnego zadowolenia. Świetny kamień do medytacji, pomagający umysłowi poddać się wyższej jaźni. Jego przekaz to: "Odpręż się i zaufaj".

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

METODY OCZYSZCZANIA KAMIENI wg ksiązki "kryształy i kamienie półszlachetne"

1)Oddech- Trzymając kryształ w palcach, oczyszczaj go własnym oddechem. Jest to najprostsza metoda, zwłaszcza kiedy nie masz możliwości zastosowania żadnej z wymienionych dalej metod. Wymaga jednak od ciebie skupienia się na intencji oczyszczania, bo nie wystarczy jedynie "podmuchać" na kamyczek.

2)Powinowactwo- Kryształy i inne minerały doskonale czują się w większej grupie. Wynika to stąd, żę skumulowana wibracja uporządkowanej struktury "wypoczętych" kamieni pomaga wrócić do stanu pierwotnej równowagi.

3)Skupiska kryształów- Efekt jest taki sam jak w przypadku powinowactwa.

4)Miedź- Kawałki miedzi znakomicie "uzdrawiają" kryształy. Miedź jako doskonały przewodnik szybko i skutecznie rozładowuje energię. Należy przy tym pamiętać, że miedź rownież wymaga okresowego rozładowywania, w przeciwnym razie "odda" to co, nazbierała.

5)Olejki eteryczne- Kryształy i inne kamienie mogą być "namaszczone" czystymi olejkami. Dobór olejków jest sprawą indywidualną, ale nie może być przypadkowy. Wybierz taki, którego oddziaływanie jest dla ciebie akurat korzystne. Upewnij się też, że olejek nie wniknie do kamienia i nie zanieczyści go trwale.

6)Okadzanie- Kadzidełka, podobnie jak olejki, powinny być dobrane z największą uwagą. Pamiętaj, że dym ma spowijać kamienie. Jeśli chcesz, by dym się równomiernie rozproszył możesz użyć pióra lub wachlarza.

7) Światło księżyca i gwiazd- Kamienie pozostawione w jasną noc pod gołym niebem oczyszczą się i ożywią, gromadząc przy tym energie o częstotliwości księżyca i gwiazda. Najlepiej umieścić je bezpośrednio na ziemi lub naturalnym podłożu- drzewie, liściach, a nawet na innym minerale. Światło księżyca pomaga przy zwiększaniu intuicji, ćwiczeniach dywinacyjnych lub wzmocnieniu aspektów jin(żeńskich).

8)Światło słoneczne- Doskonale oczyszcza i ładuje nie tylko kryształy. Ważne jest przy tym zachowanie zdrowego rozsądku. Intensywne światło słońca wystarczy, by w kilka sekund kryształ wzniecił ogień. Jednocześnie nadmiar nadmiar słońca może sprawić, że kryształ czy inny minerał pęknie lub rozsypie się na kawałki. Nawet te okazy, które pozornie wydają się nieskazitelnie czyste zawierają mikroskopijne inkluzje, które nagrzewając się mogą rozsadzić otaczający je kwarc.

9)Dźwięk- Kryształy i inne minerały mogą być oczyszczane, energetyzowane i programowane za pomocą dźwięku.

Muzyka dobrze oczyszcza, ale w celach indywidualnych najlepiej posłużyć się własnym głosem. Kryształy są niezmiernie chłonne, jeśli chodzi o wzorce dźwiękowe, a nie treść. Chociaż nie rozumieją słów, to, co wypowiadasz, jestiistotne dla ciebie, bo jest to zarazem proces samoprogramowania.

10)Woda bieżąca-DObrym, sprawdzonym sposobem jest trzymanie kryształu pod strumieniem chłodnej, ale nie zimnej, bieżącej wody nie dłużej niż przez kilka sekund. Woda czyści oraz ładuje kryształy i często w zupełności wystarczy. Nie czyść wodą minerałów o delikatnej, porowatej powierzchni i tych, które zawierają h2o (kalcyt, halit, selenit, itp...) W razie wątpliwości sięgnij po fachową książkę.

11)Sól- Jedynym z najbardziej znanych sposobów oczyszczania kamieni jest przykrywanie ich warstwą soli. Nie musi to być droga, kopalna sól morska. Każda, nawet kuchenna będzie się nadawać do tego celu. Włóż swój kryształ lub minerał do ceramicznego naczynia i przykryj go warstwą soli. Możesz czyścić naraz więcej niż jeden kamień, ale zużyta sól nie nadaje się do ponownego oczyszczania.

12)Hematyt i Piryt Kładąc swój kryształ na kawałku hematytu lub pirytu oczyszczasz go, doładowujesz i jednocześnie uziemiasz. Metoda ta jest zalecana, gdy kryształ był uprzednio programowany.

13)Ziemia W najtrudniejszych przypadkach należy powierzyć kryształ lub kamień opiece jego naturalnego środowiska. Ziemia bardzo ładnie "uspokaja" i oczyszcza wszystkie minerały. Musisz tylko zapamiętać, gdzie je zakopałeś.

Doniczka z kwiatami wydaje się złym pomysłem, bo- co prawda- kyształ się oczyści, ale kwiaty mogą nie przeżyć takiego ładunku nieharmonijnej energii.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wystawiam na światło słoneczne jak jest taka możliwość.A jak jest zima... i ciężko je nagrzać pozostaje woda:)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak ktoś lubi kamienie to może się mu spodoba taka interpretacja :p

W okultyzmie klejnotom przypisuje się rozmaite ochronne,

lecznicze i magiczne własności.

W ujemnym aspekcie drogie kamienie symbolizują materię, żądzę bogactw i bluźnierczą miłość.

Symboliczne znaczenia niektórych klejnotów:

Akwamaryn. Zdrowie, młodzieńczość.

Ametyst. Starożytne remedium na odurzenie alkoholowe, przez to symbol trzeźwości, jasnego umysłu i spokoju ducha. Ametyst również ma związek z wzmocnionymi siłami parapsy­chicznymi.

Bursztyn. Symbol słońca (duchowego olśnienia i intelektu) oraz nieśmiertelności.

Cyrkonia. Wiedza, szlachetne ideały, szacunek, honor.

Diament. Duch, czystość, jasność. Rzecz niezniszczalna i o trwałej wartości. Podobnie jak kamień filozoficzny w alchemii, diament również symbolizuje zjednoczenie przeciwieństw - du­cha i materii - którego skutkiem jest integracja świadomości.

Gagat. Czarny bursztyn, któremu powszechnie przypisywa­no zdolność ochrony przed złem i szkodliwymi wpływami. Niegdyś był symbolem żałoby. Granat. Przywiązanie i wierność.

Jadeit. Dusza; także żywotna siła rozrodcza wszechświata. Zielony jadeit ma związki z wegetatywną siłą przyrody.

Kamień księżycowy. Grecy przypisywali kamieniowi księży­cowemu związek z lunarnymi boginiami Afrodytą i Selene; ka­mień ten symbolizuje więc nieświadomość, intuicję i uczucia.

Kamień księżycowy często jest wiązany z miłością roman­tyczną i czułością.

Karnelian. Krew, ciało lub pożądanie płciowe; także więzy krwi w sensie związków łączących rodzinę i bliskich przyjaciół.

Kryształ. Czystość, jasność.

Lapis-lazuli. Kamień poświęcony Bogini Matce, również Najświętszej Marii Pannie. Podobno trony Boga i Horusa wy­konane są z lapis-lazuli. Tym potężnym świętym skojarzeniom lapis-lazuli zawdzięcza sławę kamienia wzmacniającego cechy duchowe i natchnienie, a także obdarzającego łaskąbogów.

Malachit. Kamień, który rzekomo posiada wielką czaro­dziejską i ochronną moc. Rosyjska legenda głosi, że picie z ma­lachitowego kubka obdarza zdolnością rozumienia języka zwierząt. Głęboka, prążkowana zieleń malachitu wiąże go też z żywotną siłą wszechświata.

Onyks. Siła duchowa.

Opal. Starożytni Rzymianie wierzyli, że opale dają moc przewidywania przyszłości i wieszczenia. W średniowieczu według podań opale obdarzały niewidzialnością. Opale mają także związek z modlitwą i pobożnością.

Perła. Pierwiastek żeński. Perły były niegdyś poświęcone Bogini Matce; „perły mądrości" rozdawała Afrodyta Marina poprzez swoje kapłanki. Jeszcze w okresie odrodzenia uwa­żano, że perły powstają na skutek oddziaływań między morzem a księżycem, co łączyło je z księżycowymi siłami intuicji, uczuć i nieświadomości.

Perydot (oliwin). Pioruny albo duchowe olśnienie.

Rubin. Krew, namiętność, życie i długowieczność.

Szafir. Prawda i niebiańskie wartości, a przez to ochrona przed zauroczeniem, złym okiem, czarną magią i wszelkiego rodzaju złymi wpływami. Papież Innocenty III polecił wszyst­kim biskupom nosić pierścienie z szafirami, aby móc oprzeć się „nieharmonijnym wpływom".

Szmaragd. Symbol Bogini Matki, szczególnie jej aspektu roślinnego; odnowa Ziemi; nieśmiertelność. Szmaragdy symbo­lizują również mistyczną mądrość. Według podań Hermes Tris-megistos, mityczny autor Hermetyki, zapisał aksjomat zachod­niego okultyzmu - „Jak na górze, tak i na dole" - na szmaragdowej tabliczce. Według nauk biblijnych szmaragd był jednym z drogich kamieni, jakie Bóg dał Salomonowi. W średniowie­czu uważano, że świętego Graala wycięto ze szmaragdu, który wypadł z korony Lucyfera, kiedy Bóg zrzucił go z niebios.

Topaz. Przyjaźń i wierność. Także symbol słońca (olśnienia).

Turkus. Szczęście, powodzenie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy kamienie moga sie rozpuszczac w soli?ile trzymac kamienie we wodzie z sola?a ile na sloncu?tylko wiem ze na ksiezycu mozna cala noc bo swiatlo to jest lekkie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hej...a czy to co tu wymieniliście to nie są kamienie półszlachetne ;]? bo z tego co wiem to do szlachetnych zalicza się rubin, diament, topaz, szmaragdy i takie tam..a kryształki górskie, ametysty i cała reszta to...zwykłe kamióry.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak Strażnik masz rację, to tylko "kamióry" i nie każdy jest szlachetny ;) o czym warto pamiętać.

Np sam diament Herkimer, zgubna nazwa :)

Walczący, jeśli chcesz zostawić na słońcu kamienie, nie widzę przeszkód by to trwało cały dzień, jednakże przed tym dobrze by było zafundować im oczyszczanie wodą :) nie musi być od razu z solą,

Co do soli, nie ma aż tak super problemu z nią bo nie sypiesz jej aż tak dużo by zadziałała na cały minerał/kamień niekorzystnie. Sypie się jej niewiele, więc bez obaw. Jeśli się boisz warto pobawić się w małego doktorka i sprawdzac ktory kamien reaguje na sól.

Aby się dowiedzieć, które mogą soli nie lubić poszukaj sobie skali twardosci. Kamienie o małej twardości nie lubią ani soli ani styczności z innymi kamieniami :)

Edytowane przez Syberiuska
2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JA wypowiem się o takich sytuacjach:

1.Słyszałem że jak kamień spełni zadanie to się gubi lub też może ulec przypadkowemu zniszczeniu.Miałem piękny sodalit ale wystawiłem na parapet na ładowanie i spadł na dół (1 piętro) i się roztrzaskał.

Ad.1Było mi go żal bo kupiłem go za dosc duże pieniądze i pomagał mi w szkole się skupic.

Siła wiatru nie była taka duża żeby zrzucic go był duży i ciężki , jeśli patrzec od punktu 1 to może żywioł wykonał robotę jego zniszczenia.

Dobry kamyk był , musiałem się pogodzic z jego stratą.

Mają moc kamyki tyle powiem po 4 miesięcznym około obcowaniu z nimi , i wibrację głosu przejmują intencionalnie i to powiem że mocno,

noszę bursztyn cały czas i zaprogramowałem go na spokój wewnętrzny to umysł podczas noszenia był cicho jak za 4 metrowymi betonowym scianmi.

Edytowane przez Świadomy
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym nie chciała by moje kamienie, zwłaszcza te drogie zaginęły, bądź się zniszczyły. W sumie nie bardzo rozumiem dlaczego miałoby się tak stać...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świadomy, i tak właśnie jest. Kamień jeśli spełni swoją rolę, może "uciec". Można nazwać to jako złośliwość rzeczy martwych.

I fakt, zdarza się tak.

Ja również nie chciałabym by mi jakiś kamień zaginął bo traktuje je kolekcjonersko :)

Wtedy, raczej nie ma sensu już kupować tego samego kamienia w tym samym celu, no chyba, że ktoś go po prostu lubi :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

help :)

orientujecie sie co to za kamien (bo zapomnialam...)

wyglada mi na cos pochodnego od kwarcu (cytryn?)

kamien1.jpg

PS Syberiuska - nie moge znalezc, jaki to byl kamien... ale chyba jednak nie karneol

mam ten wyzej

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałabym się mu przyjrzeć z bliska, ale tak, to cytryn.

Z tej odległości moge to stwierdzić. Karneol inaczej rośnie.

Dzięki za info Bagh :*:roza:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no karneol tez lubi sie roznie pokazywac ;)

ale to jest na 100% cytryn :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Usłyszałam ostatnio, że kryształ górski to też odpromiennik, szczególnie gdy jest w tzw. kształcie szczotki i cytuje:

"Najbardziej naturalna forma występowania kryształu górskiego - szczotka. Jest to skupisko kryształów (jeden lub kilka kryształów dużych lub drobnych kryształków), połączonych ze sobą w naturalny sposób. Szczotki doskonale wpływają na nasze centra energetyczne (czakramy) - energetyzują

i oczyszczają je.

Poza tym - chronią przed szkodliwymi formami promieniowania /cieki wodne, TV, komputery, telefony komórkowe/. Mają właściwości oczyszczające inne kamienie, pomieszczenia oraz ludzi.

Ta forma kryształu górskiego doskonale harmonizuje relacje międzyludzkie

i stymuluje indywidualny rozwój.

IDEALNY NATURALNY ODPROMIENNIK.

JEŻELI DUŻO CZASU SPĘDZASZ PRZED MONITOREM,SZCZOTKA KRYSZTAŁÓW GÓRSKICH OCHRONI CIĘ PRZED SZKODLIWYM PROMIENIOWANIEM.

GWARANCJA DZIAŁANIA -WIECZYSTA.

CO JAKIŚ CZAS NALEŻY SZCZOTKĘ OPŁUKAĆ POD BIEŻĄCĄ CHŁODNĄ WODĄ I DLA WZMOCNIENIA DZIAŁANIA WYSTAWIĆ NA SŁOŃCE

SZCZOTKI KRYSZTAŁÓW GÓSRKICH,OPRÓCZ SWOJEGO POZYTYWNEGO DZIAŁANIA MOGA BYĆ OZDOBĄ MIESZKANIA.

POLECAM RÓWNIEŻ SZCZOTKI AMETYSTOWE-BARDZO ATRAKCYJNE.

OCZYWIŚCIE WSZYSTKIE KRYSZTAŁY I SZCZOTKI,TO SAMA NATURA.SĄ W TAKIM STANIE W JAKIM ZOSTAŁY WYDOBYTE."

Edytowane przez Azabea
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tak wlasnie jest Azabea :)

albo mieć szczotki, albo kupić sobie można piramidkę z kryształu górskiego (ps. jest w naszym sklepie :) )

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kiedy będzie można w Waszym sklepie kupić także inne kamienie?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Azabea, dostalam informację, że niedługo się pojawi więcej kamieni :)

Czy potrzebujesz czegoś konkretnie?

Sklep działa niedługi czas więc będzie uzupełniany.

Jak masz jakieś pytania odnośnie kamieni bądź czegoś innego, to po prostu pytaj :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Wszystkich zainteresowanych kamieniami szlachetnymi chcę poinformować iż z pewnością znajdą się one w naszym sklepie w jak najszybszym czasie ,prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu ,natomiast wdzięczna będę o wszelkie sugestie,propozycje oraz informację jakie konkretnie kamienie są potrzebne :oczko: :oczko:

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.