Duch

Magia elementów

3 posty w tym temacie

Witam! Tutaj chciałbym nieco powiedzieć o żywiołach. Nie przedłużając:

Wiadomo - żywioły mamy wszędzie, są one dobrze zgrane, dobrze się harmonizują, idealnie współpracują. Na co dzień korzystamy z ich dobrodziejstw będąc nawet tego nieświadomi - czy to paląc w piecu, czy to zrywając owoce z drzewa czy kąpiąc się... Wzięliśmy to co natura nam zaoferowała, ale smutnym jest to że niewielu się odwdzięcza, bo w końcu bez żywiołów nie byłoby praktycznie niczego, nie byłoby nas.

Żywioły w magii są wręcz podstawowym elementem do zaznajomienia się. Energii żywiołów używa się prawie zawsze, w każdej dziedzinie. Każdy z nich wnosi coś innego, , wzmacnia dane strefy. Mówi się często ze ludzie "bez życia" często są nie doenergetyzowani, a Ci unoszący się, mający tzw "magiczne ADHD" są przeenergetyzowani.

Każdy z nas jest połączony z jakimś żywiołem, dwoma, lub (farciarze) z trzema. Mówiąc "połączony" mam na myśli że z danym żywiołem się najlepiej "komunikuje". Można to sprawdzić po naszym codziennym zachowaniu - osoby najlepiej dogadujące się z wodą będą często miały z nią kontakt, osoby z żywiołem wiatru będą bardzo lubiały otwarte przestrzenie, będą dużą uwagę zwracały na powietrze, osoby lubiące ogień najlepiej będą czuły się w kiedy jest gorąco, ale także są (nie zawsze) bardzo aktywne na co dzień, i ostatnie - osoby lubiący ziemię są bardzo monotoniczne, powolne, osoby takie często lubią mieć świadomość stabilności, często zwracają uwagę na grunt.

Ogólnie rzecz biorąc każdy żywioł ma też swój odpowiednik tutaj w świecie fizycznym. Po zapoznaniu się już z danym żywiołem można powiedzieć ze daje nam on "bonus" w postaci poprawy całokształtu fizycznego, ale głównie cech najbardziej zbliżonych do swoich. Tak więc np.: powietrze odpowiada myśleniu, umysłowi, inteligencji, itp. Ziemia odpowiada materializmowi, mądrości (nie mylić z inteligencją), rozwojowi, stałości - czyli serce, woda odpowiada instynktom - zawsze spokojna, uśpiona, stała, ale kiedy trzeba budzi się i jest nie do pokonania, jak instynkty matki chroniącej swoje dzieci, i ostatni ogień, reprezentuje duszę - jest waleczna, gorąca, ocieka odwagą, jest bardzo energiczna, dużo działa.

To ostatnie to oczywiście tylko moje przemyślenia, moje własne przypisy, można tutaj wszystko zmienić, poprzypisywać żywioły innym aspektom np.: ziemia -> wiatr, woda -> ogień. Nie zagłębiam się też tutaj w spis narządów odpowiadających żywiołom.

W tego krótkiego tekstu możemy podsumować że żywioły są wszędzie, zawsze, nawet w nas. Są harmonicznie zgrane, ale nie potrafimy się ze wszystkimi dogadać. Żywioły tworzą swoje harmoniczne przeciwieństwa ziemia przeciw wiatrowi, woda przeciw ogniu, itd. i to dzięki nim jest też ta harmonia. Z żywiołem wbrew pozorom można łatwo się porozumieć, tylko trzeba użyć serca/duszy/umysłu/wyciszonych instynktów. I pamiętajcie, żywioł ten nie musi się zgadzać z żywiołem przypisanym nam astrologicznie, możemy być też mieszankami. To już jest zależne.

Nie chce mi się już zagłębiać w ducha, bo to o wiele bardziej skomplikowane jak prąd sinusoidalny w trójnikach RLC.

Pozdrawiam.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja u siebie obserwowałam większy wpływ ognia niż ziemii. Długi czas potem dopiero poczułam ziemię. Astrologicznie Bykowi przypisuje się ziemię czyli powinnam ją czuć. Nie czułam. Dopiero z czasem poczułam, że faktycznie tak jest. To co Duch napisał, jest tym co i ja czuje :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.