ARMALU

Horoskop zodiakalny majów Kamienie i klejnoty

23 postów w tym temacie

Horoskop majów.

Przedstawiamy zodiak Majów zwany Kręgiem Osiemnastu Kamieni lub klejnotów. Różnie jest on nazywany, a dotyczy astrologicznych rozważań nad urodzonymi według kalendarza Majów. Majowie obliczali czas według kalendarza księżycowego. Dzielili rok na osiemnaście miesięcy. Każdy miesiąc obejmował 20 dni, które zdaniem Majów, były pod władaniem innego bóstwa oraz przypisanego mu minerału.

* Malachit Urodzeni: 10.I-31.I -

* Turkus Urodzeni: 1.II-21.II -

* Onyks Urodzeni: 22.II-13.III -

* Diament Urodzeni: 14.III-2.IV -

* Rubin Urodzeni: 3.IV-22.IV -

* Szafir Urodzeni: 23.IV-12.V -

* Agat Urodzeni: 13.V-1.VI -

* Chalcedon Urodzeni: 2.VI-21.VI -

* Selenit Urodzeni: 22.VI-10.VII -

* Szmaragd Urodzeni: 11.VII-30.VII -

* Topaz Urodzeni: 31.VII-19.VIII -

* Jadeit Urodzeni: 20.VIII-9.IX -

* Karneol Urodzeni: 10.IX-30.IX -

* Lazuryt Urodzeni: 1.X-20.X -

* Opal Urodzeni: 21.X-10.XI -

* Akwamaryn Urodzeni: 11.XI-30.XI -

* Koral Urodzeni: 1.XII-20.XII -

* Ametyst Urodzeni: 21.XII-9.I -

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- noo... aaa... cio dalej ??? :) ;)

- jakieś opisy będą... czy nie? ;) :lol: ;)

---pozdrówkooo... infe7

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ASTROLOGIA MAJÓW - Krąg 18 klejnotów ? ? Rubin ? ( 3 -22.IV )

Kapłani ludu Majów, zwani ?władcami czasu", podzielili swój rok Haab na 18 miesięcy .Każdy z nich liczył 20 dni, każdemu patronowało inne bóstwo, związane z jakimś minerałem.

Znaki indiańskiego horoskopu noszą nazwy tych kamieni :

- onyks, diament, rubin, szafir, agat, chalcedon, selenit, szmaragd, topaz, jadeit, karneol, lazuryt, opal, akwamaryn, koral, ametyst, malachit i turkus.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RUBIN - to człowiek, który według horoskopu Majów przyszedł na świat między? 3 a 22 kwietnia...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ma coś z naszego Barana i Byka. Jest odważny, zdecydowany, nierzadko despotyczny, twardo stąpa po ziemi. Konsekwentnie dąży do upatrzonego celu, skutecznie pokonując stojące na drodze przeszkody i własne ograniczenia. Wytycza sobie karkołomne zadania - im są trudniejsze, z tym większą zawziętością się za nie zabiera. Niestety, zdarza mu się przy okazji kogoś niechcący potrącić.

Bywa krnąbrny, hardy, musi czuć się niezależny. Lubi mieć władzę, autorytet oraz posłuch. Zbyt duża pewność siebie i arogancja nie przysparzają mu jednak sympatii. Ale trze?ba przyznać, że rzadko kiedy się myli i zazwyczaj rzeczywiście dobrze wie, czego chce. Ma jednak niemiły zwy?czaj traktowania innych z góry, lecz gdy trzeba, nie odmawia pomocy ani wsparcia. Jest wymagający i sprawiedliwy. Lubi dawać ludziom przykład.

Ten pracowity i świetnie zorganizowany człowiek nie osiąga sukcesów przez przypadek. Wiele zawdzięcza swoje-mu zaparciu i wytrwałości. Nie unika wyzwań wymagających psychicznej odporności. Stres go wręcz mobilizuje,

a rywalizacja jeszcze bardziej napędza. Rzadko kiedy w podbramkowych sytuacjach traci głowę, w zasadzie w każdym momencie potrafi zachować zimną krew i wewnętrzną równowagę.

Rubiny są bardzo pozytywnie nastawione do życia i przede wszystkim pełne wiary w swoje możliwości, ale już nie w cuda. To racjonaliści, którzy jednak czasem słuchają głosu intuicji. I dobrze na tym wychodzą.

Rubin jest typem przywódcy, ale nie buntownika. Nie burzy starego porządku, nie zmienia zasad, szanuje tradycję i hołduje konserwatywnym poglądom. Jest punktualny i zasadniczy. Oporny na zmiany i eksperymenty. Współpraca z nim nie należy do łatwych, lekkich i przyjemnych, za to przynosi efekty.

Mimo że Rubin chce mieć wszystko pod kontrolą, potrafi być też spontaniczny. Ma fantazję, przeróżne pasje oraz talenty, które, niestety, nie zawsze docenia. Zwłaszcza jeśli są mało praktyczne i nieprzydatne w budowaniu jego materialnego imperium. Woli się skupić na bardziej przyziemnych i doczesnych czynnościach. Zatem na przy?kład piękny głos czy muzyczny słuch nie wzbudzają w nim samo-zachwytu, wydają się raczej czymś bardzo powszednim.

Urodzeni w tym czasie będą dobrymi finansistami, urzędnikami, architektami, detektywami czy lekarzami.

Pieniędzy im raczej nie brakuje, ale na?wet gdy mają ich naprawdę bardzo dużo, są zbyt oszczędni, by korzystać z nich do woli. Stronią wręcz od luksusowych przyjemności. Nie mają wyrafinowanych potrzeb, a w kieszeni tylko tyle, ile potrzeba na kupienie gazety. Bezpiecznie czują się z odłożoną sumą na koncie. Dobrze inwestują. Zostawiają po sobie majątki, które przechodzą w spadku na następne pokolenia.

Nie należą do zbyt otwartych i towarzyskich osób. za to świetnie czują się w gronie bliskich i sprawdzonych przyjaciół. Są domatorami i niechętnie podróżują.

Kobiety to energiczne, dominujące i twarde istoty, niczym włoskie matrony. Gospodarne żony i troskliwe matki. Mężczyźni, choć mało romantyczni, doceniają jednak zalety swojej partnerki. I czasem, po latach małżeństwa, potrafią sprezentować swojej damie drogocenny klejnot, którego ona nigdy nie włoży. Niestety, nie grzeszą wybujałym temperamentem czy finezyjną namiętnością. I raczej nie ulegają pokusom, chyba że dobrze to ukrywają?

Źródło; czasopismo ?Wróżka?? nr 4. Kwiecień. 2010.

--- pozdrówkooo... infe7 :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a dowiem się czegoś o innych kamyczkach? :twisted:

- miła Ruach.... ja też bym bardzo chciał... :)

- ale niestety mam tylko dwa numery Wróżki...( 4 i 9 )... :(

- wiec... tyle co mam, to dam w najbliższym czasie... :)

- jedyna szansa w tym ze może Ktoś ma inne numery tego czasopisma... i zechce Nam je przedstawić...;):)

--- pozdrawiam ciepło... infe7... :)

Ps.

- w numerze 9... jest Jadeit( 20.08.- 09.09)... i Karneol( 10.09.- 30.09.)... :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1-21Luty

Turkus - to niezwykła osobowość. Jest prawy i uczciwy - można powierzyć mu tajemnice i majątek - sprawiedliwy, zgodny i życzliwy powyżej średniej krajowej. Spieszy z pomocą bez namysłu i nie oczekuje niczego w zamian. Nie pojmuje wyrachowania i oburza się słysząc o zasadzie "coś za coś". Nie spodziewa się wdzięczności i dziwi się, spotykając z jej dowodami. Pomaga tylko dlatego, że ktoś tego potrzebuje: rodzina, przyjaciele lub całkiem obcy człowiek. Jest uprzejmy, cierpliwy i dyskretny, wysłuchuje zwierzeń, łagodzi spory i godzi zwaśnione strony. To jego życiowa rola - mediator. Turkus jest mile widziany w każdym towarzystwie, gdyż natura obdarzyła go wdziękiem, prostolinijnością i komunikatywnością. Jest gościnny i hojny, odda przysłowiową ostatnią koszulę komuś znajdującemu się w potrzebie.

turkus.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

22-29Luty

Onyks.

Niezwykle rzadko się zdarza, by życie Onyksa było usłane różami. Zazwyczaj boryka się z różnymi przeciwnościami losu, ma kłopoty i trochę pecha. Wiele problemów sam sobie przysparza, gdyż jest niezdecydowany, mało energiczny i nieco chwiejny - przerzuca się z pomysłu na pomysł, zmienia poglądy i życiowe cele. To typowy słomiany ogień, brak mu wytrwałości, pracowitości również nie można zaliczyć do jego zalet. Wszystko to sprawia, że większość projektów Onyksa pozostaje w sferze marzeń. Później oskarża się o brak silnej woli, zmarnowanie szansy, ale z trudem przychodzi mu coś zmienić na lepsze. Onyks jest zdolny, ma doskonałą pamięć, duże zdolności językowe i wrażliwość muzyczną.

onyks.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

14.03 - 2.04

Diament.

W tym znaku spotykamy wyjątkowo różnorodne charaktery, sprzeczne usposobienia, ale nigdy nic spotkamy bezbarwnej i szarej postaci. Niektóre Diamenty mogą poszczycić się niezwykłą pracowitością, nieugiętą wolą i żelazną konsekwencją, lecz większość przedstawicieli tego znaku jest niestabilna, humorzasta i uparta bez względu na to, czy ma rację, czy też się myli. Diament zawsze rozsadza energia, podejmuje się kilkunastu przcdsięwzięć jednocześnie, chce wszystko przebudować - ot tak sobie, często z nudów. Byle tylko zmienić cokolwlek ! Potrafi też zmieniać poglądy jak rękawiczki, dlatego iż uległ nagłej fascynacji. Diament nie ufa cudzemu doświadczeniu, nie przyjmuje ustalonych prawd i dogmatów.

O wszystkim chce przckonać się sam, jest nieostrożny, kieruje się impulsem chwili, kaprysem i zachciankami. Często źle na tym wychodzi, ale nic umie zmienić swego podejścia raczej powie z dumą "wiem już, że ogień rzeczywiście parzy".

diament.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3-22 Kwiecień

Rubin to silna indywidualność, ale... raczej mało sympatyczna. Jest zdecydowany, twardy i despotyczny, jeśli coś postanowi, "po trupach" dąży do celu. Rubin nie zastanawia się, czy działa cudzym kosztem, czy wyrządza komuś krzywdę. On idzie do przodu jak czołg, ściśle wytyczoną przez siebie drogą i nie cofa się przed "' niczym. W najgroźniejszych sytuacjach nie traci głowy, zawsze opanowany opracowuje dalszy plan bitwy. Dla wszystkich Rubinów wspólna jest metoda działania, tylko różne są cele. Jedni poświęcają wszystko dla sławy, inni dla władzy, a jeszcze inni kochają pieniądze. Ci ostatni gromadzą każdy grosz aż do skąpstwa, przy tym niezbyt istotne jest źródło pieniędzy - byle tylko nie wysychało. Rubiny potrafią robić doskonałe interesy, mniej lub bardziej uczciwe. Można powiedzieć, że same wchodzą im w ręce najdziwniejsze okazje zarobienia pokaźnej gotówki. Rubin jest ekspansywny, energiczny, lubi wysuwać się na czoło grupy i podporządkować sobie otoczenie. Przy tym nie jest dla swych podwładnych troskliwym ojcem, a raczej groźnym tyranem.

rubin.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

23.04-12.05

Szafir

Według Majów Szafiry to wybrańcy bogów, wróżono im długie i szczęśliwe życie. Ten znak charakteryzuje się wyjątkowym rozsądkiem, ostrożnością i życiową mądrością, a przy tym wyraźnie sprzyja mu szczęście. Idzie przez życie prostą drogą, nie uznaje krętactw, kłamstewek i wybiegów. Szafir jest niezwykle uczciwy, solidny, pracowity i wytrwały. Gdy podejmuje działanie, rozpatruje wszystkie aspekty wierząc, że "diabeł siedzi w szczegółach". Jest precyzyjny, nigdy nie zapomina o terminach - woli nawet dość długo czekać, niż miałby się spóźnić o minutę. Ma duże szanse, by zajść w życiu bardzo wysoko, ale nie uznaje wspinaczki po szczeblach kariery kosztem innych. Zawsze liczy się z ludźmi i uważnie obserwuje skutki swoich działań. Szafir potrafi nawet zrezygnować np. z przyjęcia wyższego stanowiska, jeśli czuje, że kogoś skrzywdzi albo że jest to dla tego kogoś ogromna i jedyna szansa. Jest optymistą, wierzy w swoją szczęśliwą gwiazdę, która i tak podsunie mu inną okazję. Możliwość okazania wielkoduszności bardzo poprawia mu samopoczucie. Szafir cieszy się dużym uznaniem i szacunkiem otoczenia.

szafir.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

13.05-1.06

Agat.

Ludzie urodzeni pod wpływem tego znaku to kalejdoskop osobowości. Trudno znaleźć cechy zbieżne. Są galerią najróżniejszych typów. Niektóre Agaty są poważne, odpowiedzialne, sumienne i pracowite, traktują życie serio i zawsze wywiązują się z danego słowa. Według Majów jednak znakomita większość przedstawicieli tego znaku, to szczyt lekkomyślności, zmienności, czasem wręcz nieodpowiedzialności. Trudno im ufać, ignorują ludzi, udają, że wysłuchują cudzych zwierzeń, choć w gruncie rzeczy mało ich to obchodzi. Są tylko zdolni do poklepania po ramieniu i udzielenia paru zdawkowych rad: "Nie martw się, wszystko będzie dobrze". W ciągu sekundy zapominają o co chodziło i z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku pędzą gdzieś przed siebie. Ich żywiołem jest ruch, nowości, ploteczki, podróże. Bardzo chętnie zmieniają pracę, mieszkanie i wędrują po świecie. Wiele Agatów to typowy słomiany ogień, zapalają się do nowej sprawy, by porzucić ją w połowie drogi. Są potem zdziwieni i rozczarowani, lecz winą za swe porażki zazwyczaj obarczają otoczenie.

agat_koronkowy.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2-21Czerwiec

Chalcedon to znak fantastów i idealistów , żyjących w oderwaniu od rzeczywistości. Poświęcają się ideom, sprawom wyższej rangi, ale nie dają sobie rady z szarą codziennością. Przyszycic guzika, czy prosta naprawa domowa to sprawy często przekraczające ich siły. Chalcedon jest szczytem niepraktyczności, nie radzi sobie i denerwuje się drobiazgami czując, Że nie jest do tego stworzony. Chodzi jak kot swoimi drogami, ma o wszystkim własne zdanic i nie uznaje presji środowiska. Oryginał, często dziwak, nie znosi utartych szlaków, bardzo wcześnie odrywa się od rodziny i żyje po swojemu. Dla Chalcedona kultywowane rodzinnych tradycji i przekazywanie z pokolenia na pokolenie doświadczeń i zwyczajów jest niezrozumiałe. Żadnej sprawy nie zaakceptujc tylko dlatego, że "tak było zawsze", jeśli nie czuje doń wewnętrznego przekonania. Jest inteligentny i lotny, lecz niezmiernie chaotyczny. Pragnie zająć się jednocześnie pięcioma sprawami, a myśli ma pochłonięte jeszcze pięcioma innymi.

chalcedon.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

22.06-10.07

Selenit nie ma łatwego życia, gdyż nie potrafi walczyć o swoje prawa, obca mu przebojowość i pewność siebie. z trudnych sytuacji woli usunąć się bez walki i pozwolić wyprzedzić się ludziom mniej zdolnym i inteligentnym, ale silniejszym psychicznie. Większość Selenitów ma miękki, wręcz słaby charakter, są łagodni i spokojni, a mężczyźni nawet nieco zniewieściali. Przeważnie nie nadają się na eksponowane, kierownicze stanowiska, sami zresztą unikają tego rodzaju pracy jak ognia. Selenit bardzo trudno zawiera znajomości, jest nieufny, a przy tam nieśmiały i pełen wewnętrznych zahamowań. Źle się czuje w towarzystwie osób hałaśliwych, swobodnych i rubasznych; staje się przy nich jeszcze bardziej skrępowany i onieśmielony. Sam jest delikatny, taktowny i grzeczny i tego samego oczekuje od ludzi. Jego manierom nie można nic zarzucić

selenit.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

11-30Lipiec

Szmaragd

Osoby urodzone pod wpływem tego znaku mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Są energiczne i pracowite, dynamiczne i pomysłowe. Postawa Szmaragda wobec ludzi jest niezwykle pozytywna. Bezinteresowny i życzliwy, pierwszy ofiarowuje swą pomoc nie czekając, aż ktoś się do niego zwróci. Życie Szmaragda obfituje w burzliwe i trudne chwile, wiele razy splot niezależnych od niego okoliczności układa się niepomyślnie. Często zdarza się, że musi bardzo wcześnie się usamodzielnić i dawać sobie radę z kłopotami, które niejednokrotnie go przerastają. Szmaragd jednak się nie poddaje, wykazuje dojrzałość i odpowiedzialność. To poczucie odpowiedzialności zostaje mu na całe życie i przysparza wielu kłopotów. Bierze na siebie za dużo obowiązków , którym nie może podołać. Wiele jego pomysłów pozostaje w sferze marzeń: za dużo jednocześnie planuje i rozprasza się na drobiazgi. To trochę słomiany ogień, angażuje się w różne sprawy, ale na krótko; po pewnym czasie nawet najbardziej ekscytujące projekty nużą go. Taka postawa większości przedstawicieli tego znaku sprawia, że nie mogą poszczycić się poważnymi sukcesami w życiu. Lepiej radzą sobie jako twórcy, literaci i plastycy. Tu bardziej liczy się pomysł, którego nigdy Szmaragdowi nie zabraknie.

szmaragd.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

31.07-19.08

Topaz to urodzony dyplomata, świetnie daje sobie radę z ludźmi, potrafi łagodzić spory i przekonać do swych racji nawet zagorzałego antagonistę. Jest pogodny, wesoły i optymistycznie patrzy w przyszłość. Nie zadręcza się kłopotami, ufając, że wszystko ułoży się po jego myśli. Lubiany w każdym środowisku za życzliwość i wyrozumiałość, podnosi na duchu zmartwionych, zaraża swym optymizmem. Doprowadzony do ostateczności wpada w gniew, ale na krótko, bowiem dość dobrze panuje nad swoją porywczością. Umie też wybaczać krzywdy, jest tolerancyjny dla cudzych błędów. Jest próżny - łasy na komplementy i pochlebstwa, sam zresztą chętnie się nimi posługuje. Zdaje sobie doskonale sprawę, że niewielu ludzi nie lubi pochwał. Przesadnie pewny siebie, ufa że nie ma sprawy, z którą nie dałby sobie rady. Tymczasem z wieloma rzeczami nie radzi sobie, gdyż jest chaotyczny, niedokładny i brak mu wytrwałości.

topaz.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

20.08-9.09

Jadeit

Wróżbici Majów przepowiadali osobom urodzonym pod znakiem Jadeitu szczęście i opiekę gwiazd. Jadeit jest zaradny, praktyczny i potrafi doskonale dbać o własne sprawy. Ma o sobie bardzo wysokie mniemanie, uwielbia się przechwalać i wyolbrzymiać sukcesy. Czasem ponosi go fantazja w peanach na swoją cześć, chętnie dopisuje sobie zasługi. Do klęsk nie przyznaje się nigdy ! Rozczarowania nie blokują dalszej ekspansji, bardzo łatwo podnosi się po każdym upadku, ufając, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Mimo iż nie jest przesadnym optymistą, wierzy w swoje szczęście. Jadeit jest wyjątkowo sprytny, potrafi wyłgać się z niewygodnych zobowiązań, w pracy nie przemęcza się, a przy tym dobrze zarabia. Ma żyłkę handlową, dobrze kalkuluje, a także sprzyja mu fortuna. Wie, jak ustawić się w życiu, umie wykorzystać każdą okazję. Przysłowiowy łut szczęścia sprawia, że Jaddeitowi wiedzie się w życiu lepiej niż na to zasługuje. Kochają go rodzice ( nawet gdy ma liczne rodzeństwo, zajmuje najważniejszą pozycję ), małżonek, pomagają przyjaciele, łatwo też znajduje protektorów i sponsorów.

jadeit.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

10-30Wrzesień

Karneol

Natura obdarzyła ten znak wieloma pozytywnymi cechami. Karneol pogodnie patrzy na świat, ale nie jest lekkoduchem. Kieruje się w życiu zdrowym rozsądkiem i realizmem. Rzadko się zdarza, by popadł w kłopoty z powodu bezmyślności. Jest obdarzony życiową mądrością i potrafi uczyć się na własnych błędach. Czasem działa wiedziony impulsem, zareaguje gwałtownie, zadecyduje zbyt szybko i po fakcie żałuje swej porywczości. Karneol nie lubi słuchać cudzych rad ani korzystać z czyjegoś doświadczenia, kieruje się tylko własnymi ocenami i pomysłami. Rzadko zdarza się, by przedstawiciel tego znaku był wpływowy. Wobec ludzi jest bezpośredni i komunikatywny, ale nic dopuszcza do poufałości. Wybiera rolę obserwatora, choć zależy mu, by oceniano go jako życzliwego i spieszącego z pomocą. Opinia otoczenia jest dla niego niezwykle istotna, chce zdobyć autorytet i szacunek. Karneol jest bardzo ambitny, ale nie dąży do władzy i majątku. Pragnie sprawować "rząd dusz", doskonalić własny charakter ( często niezwykłymi sposobami) i stale pogłębiać wiedzę. Ma szerokie i zazwyczaj nietypowe zainteresowania, fascynują go religie i filozofia.

karneol_monetka.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1-20 Październik

Lazuryt

Kapłani Majów wróżyli Lazurytowi długie, szczęśliwe i dostatnie życie. Jest zgodny i życzliwy dla ludzi, pogodny, z wiarą patrzy w przyszłość. Obca mu chorobliwa ambicja i żądza władzy. Pieniądze są d1a niego tylko środkiem do celu, cieszy się nimi, jeśli może z nich korzystac i urządzić sobie elegancko mieszkanie, czy kupić niezły samochód. Lazuryt prowadzi bogate życie towarzyskie, uwielbia przyjęcia, dancingi i wernisaże. Nie potrafi obejść się bez ludzi, pozostawiony sam sobie popada w melancholię. Pragnie być adorowany, podziwiany i najważniejszy. Nie przychodzi mu to z trudem, gdyż cieszy się powodzeniem towarzyskim ze względu na swe rozliczne zalety. Ma poczuci] humoru, jest taktownym dyplomatą, obsypuje komplementami, interesująco i barwnie opowiada skupiając uwagę słuchaczy. To typowa dusza towarzystwa, niepowtarzalny wodzirej; świetnie tańczy i potrafi śpiewać.

lazuryt.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

31.10-09.11

Opal dokładnie wie, czego oczekuje od życia, precyzyjnie wytycza sobie cel i uparcie dąży do niego, nie bacząc na przeszkody. To znak ludzi niezwykle konsekwentnych, zdecydowanych, a przy tym silnych i odpornych na przeciwności losu. Opal jest ambitny, jego plan na życie jest wszechstronny i trudny do zrealizowania. Pragnie sławy i władzy, szeroko pojmowanego awansu społecznego. Jeśli czymś się zainteresuje, angażuje się całkowicie, nie myśląc o szansach powodzenia i konsekwencjach, nie dopuszcza do siebie wątpliwości. Nikt i nic nie jest w stanie odwieść go od postanowień. Niezachwiana pewność siebie i upór pomagają mu w osiągnięciu celów prawie niemożliwych. Kieruje się logiką i intuicyjnym wyczuciem sytuacji. Jest przenikliwym obserwatorem, umie wyciągać prawidłowe wnioski i uczyć się nawet na cudzych błędach. Opal to inteligencja znacznie przewyższająca przeciętną, konkretność oraz umiejętność kierowania ludźmi. Bez kłopotów zdobywa autorytet, zraża jednak otoczenie pewnością siebie i przekonaniem o własnej nieomylności

Opal, Horoskop Majów, Znaczenie Kamieni

opal.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

10-30 Listopad

Akwamaryn to bogata i trochę zagmatwana osobowość, trudna do rozszyfrowania. Wiele sprzecznych cech i zachowań sprawia, że zaskakuje ludzi nawet po kilku latach znajomaości. Ta tajemnicza postać szykuje niespodzianki miłe, ale i bardzo przykre ! Akwamaryn jest całkiem niezależny, odporny na wpływy otoczenia, nie potrafi uczyć się na cudzych błędach i nie przyjmuje nic "na wiarę". Bezinteresowny, miły i życzliwy; nie przyjaźni się z kimś, bo tak wypada czy też się opłaca. Jest niezastąpionym przyjacielem na złe chwile - wierny i lojalny, nie szczędzi wysiłków, by wyciągnąć kogoś z tarapatów. Ufa ludziom, pozwala nabijać się w butelkę, ale gdy zorientuje się, że jest wykorzystywany, zraża się do końca życia. Zerwie wieloletnią znajomość i nawet nie obejrzy się za siebie. Nienawidzi cwaniactwa, wyrachowania i interesowności. Gdy na czymś mu zależy, staje się zdumiewająco energiczny i uparty, choć łatwiej się zmobilizuje, jeśli komuś ma pomóc. W e własnych sprawach rzadko próbuje wyważać drzwi !

akwamaryn.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1-20 Grudzień

Koral cieszy się doskonałą kondycją fizyczną i pogodą ducha. Wiecznie uśmiechnięty i rubaszny, żyje dniem dzisiejszym. To uparty optymista, nie dopuszcza do siebie myśli, że przyszłość może przynieść coś złego. Trzeba przyznać, iż los sprzyja Koralowi, ale i on nie gryzie się kłopotami. Nie umie rozpamiętywać porażek; jeśli coś się nie udało, przerzuca się na inny pomysł. Jest lekkomyślny i lubi ryzykować. Jego żywioł to trochę zwariowane i bardzo urozmaicone życie. Koral nie zastanawia się, jest spontaniczny i impulsywny. Podejmuje decyzje w ułamku sekundy, bez oceny sytuacji. Nie wie, co to rozsądek, czy choćby refleksja, on po prostu pędzi przed siebie! Fascynują go wszelkie nowinki. Lubi komfortowe, pełne przyjemności życie, nie nadaje się na ascetę. Jeżeli sam nie potrafi zapewnić sobie dostatku, bez skrupułów korzysta z czyjegoś majątku.

Stones_Coral.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

31.12-09.01

Ametyst dokładnie wie, czego chce od życia. Działa powoli, lecz niezwykle precyzyjnie. Nie uznaje improwizacji i nie da się ponieść nastrojowi chwili. Analizuje każdą sprawę, rozpatruje wszelkie wady i zalety, następnie nakreślić sobie plan działania. Według Ametysta życie to bardzo poważna sprawa i nie można pozwolić sobie na pomyłki. Jest mądry, rozsądny i ambitny. Cechuje go niezależność, pragnie liczyć jedynie na własne siły. Wobec ludzi zachowuje dystans, jest nieufny i podejrzliwy. Sporo wody upłynie, nim przekona się do kogoś. Ma niewielu, ale wypróbowanych przyjaciół. Sam budzi zaufanie, jest konkretny i słowny. Można na niego liczyć, chętnie pomaga, ale oczekuje na oklaski.

ametyst.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

10-31 Styczeń

Malachit

Malachitowi obce jest wszelkie szaleństwo; ekscentrycy, dziwacy i dusze artystyczne to według niego niebezpieczni psychopaci. Konwenanse, normy i reguły są po to, by ich przestrzegać. Malachit nie chce odróżniać się od tłumu, ubiera się klasycznie i ściśle przestrzega dobrych manier. Dla niego kwestią "być albo nie być" jest opinia otoczenia. Zastanawianie się, co też ludzie powiedzą, przyczyniło się do niejednej bezsennej nocy Malachitu. Jest spokojny, skupiony i bardzo poważny, rzadko się uśmiecha. Marzy o bezpiecznej i dostatniej egzystencji. Solidny, zawsze rzetelnie wywiązuje się z obietnic.

malachit.jpg

źródło: http://www.sennik24.info.pl/content/blo ... /5/88/5/0/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.