fraterp

Jak Bezpiecznie Pracować Z Czakrami

2 posty w tym temacie

Wiele osób może się zastanawiać jak bezpiecznie pracować z czakrami. Sądzę, że trochę na ten temat wiem z racji tego, że jestem i zawodowym energoterapeutą, i stosuję tradycyjne systemy jak tybetański bon, joga, taoizm czy huna od dawna.

Wszędzie tam mowa o czakrach. U nas na Zachodzie jest to pewne novum. Pojawiła się teozofia i co nieco na ten temat napomknęła.

Studiuję głównie systemy tradycyjne i stwierdzam, że czakry są po pierwsze przereklamowane. Nie powinny budzić w ludziach takiego entuzjazmu, jaki budzą. To tylko czakry, tylko ośrodki energii.

Pracuję na co dzień z klientami na poziomie m.in. czakr i już dawno przestałem się tym "podniecać", zresztą naprawdę nie ma czym.

Sugeruję, by nie napalać się na tego typu techniki, które wykorzystują czakry. Po drugie bowiem efekty widzialne osiąga się po długim czasie ćwiczenia. Wymaga to rozwoju świadomości, a to trochę trwa.

Innymi słowy to nie jest tak, że uaktywnisz czakrę i zaraz będą się dziać w twoim życiu cuda-niewidy. Przez długi czas nie wydarzy się nic szczególnego. Zacznie rozwijać się twoja świadomość ciała energetycznego, czakr, ale bardzo powoli. I bardzo dobrze. Stosując rzetelne metody wejdziesz we wszystko w odpowiednim czasie i bezpiecznie.

Radzę zainteresować się bardziej niż czakrami odkrywaniem swojego prawdziwego ja, czyli duchowością, medytacją. Czakry również, ale to też ciało. Czakry nie są duchem, nie są tobą. A w rozwoju duchowym najistotniejsze jest to, kim jesteś, rozpoznawanie swojej prawdziwej natury.

Techniki z czakrami mogą ci do tego służyć, ale nie muszą - zależy od tego, czy swoją świadomość zatrzymasz na poziomie czakr, czyli może wprowadzisz ją do swojego prawdziwego wnętrza.

Praca z czakrami jest bardzo ważna, ale poznawanie siebie, pozbywanie się iluzji ego jest najważniejsze.

Odpowiadając na pytanie z tytułu postu: najbezpieczniej jest moim zdaniem zaczerpnąć wiedzy tradycyjnej lub uczyć się w szkole psychotronicznej. Potrzeba nauczyciela lub rzetelnego źródła wiedzy. Mogę polecić od siebie książkę pt. "Przebudzanie świętego ciała" T. W. Rinpocze.

Zapraszam na mojego bloga: http://www.muninszaman.blogspot.com

Edytowane przez fraterp
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak , za przeproszeniem ,ale fachowców typu guzik wiem ,ale mam wielkie ego i mniemanie o sobie ,to zedrę z naiwniaków forsę , pracuję z energiami już lata jako samouk ( nieraz czuję ubytek energetyczny /mocy /siły życiowej ),to niech ktoś nie snuje fantazji proszę was ,takich cwaniaków ci u nas w polsce i na świecie pewnie pod dostatkiem .

Energia jest jedna i ta sama - To energia wszechświata ,czakry (wiry energii Psycho-emocjonalnej u człowieka ) ich przejawem ,nazwy tej kosmicznej energii różne - prana ,qi ,ki ,rei ki ,energia Boska ,Duchowa ,Miości , bioenergia ,mesmeryzm ,charyzma ,magnetyzm ciała ,energia życiowa - pozytywna i negatywna , itp ,itd .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.