Gość Kuanan

Zwierzę Mocy

103 postów w tym temacie

Mistyk nie możesz być pewny czy właśnie Bóg nie wysyła Zwierza Mocy do mnie abym czuła ulgę i wsparcie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

peyotl.Kto wie ,w życiu wszystko jest możliwe.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mistyk nie możesz być pewny czy właśnie Bóg nie wysyła Zwierza Mocy do mnie abym czuła ulgę i wsparcie.

Pewnie, ale który? JHVH to raczej ma własną menażerię i wysyła anioły.

Poza tym to mało istotne - całe to zamieszanie ze zwierzętami mocy i totemami jest "obok" bogów i nie ważne czy jakiś je wysyła czy nie (a według mnie raz jakiś wyśle a 10 razy same przyjdą). Pracuje (właściwie współpracuje) się ze zwierzęciem, z duchem, a nie z bogiem.

Bo się w ogóle narobiło zamieszanie. Zwierzęta Mocy to Zwierzęta Mocy, Totemy to totemy, a bogowie to bogowie. Ja cię Mistyk rozumiem o co ci kaman, załapałem tą dużą przenośnię, ale wiele osób , które sa "zielone" może sobie wyrobić fałszywy obraz całej sprawy - także trzeba mówić jasno i wyraźnie, najlepiej na prostych przykładach, coby nie zrobić z fajnej dyskusji nieczytelnego akademickiego bełkotu :)

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pewnie, ale który? JHVH to raczej ma własną menażerię i wysyła anioły.

ooo...nie wiesz który, a wygląda jakbyś wszystko wiedział :), poza tym nie wszyscy czują potrzebę utożsamiania się ze zwierzęciem.

Gdyby tak było to każdy miałby totem wystawiony na progu swojego domostwa.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Asus i tu widać Szamańskie rozumienie sprawy i doświadczenie,wkońcu ktoś mnie zrozumiał prawidłowo ,Dzięki Wielkie :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ooo...nie wiesz który, a wygląda jakbyś wszystko wiedział :D, poza tym nie wszyscy czują potrzebę utożsamiania się ze zwierzęciem.

Gdyby tak było to każdy miałby totem wystawiony na progu swojego domostwa.

Dzięki za uznanie, staram się :p

Tu w ogóle nie chodzi o potrzebę. Totem się po prostu ma, inna sprawa czy ktoś czuje potrzebę odkrycia kto zacz.

a z tym wystawianiem totemu to wspaniały pomysł - postawię sobie zagrode i będę trzymał dzika na klatce :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wystarczy se p... tatuaż... (na klatce). :D

Będziesz miał 3 w jednym... totem, wystawienie i dużego pytonga... :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za uznanie, staram się :)

Tu w ogóle nie chodzi o potrzebę. Totem się po prostu ma, inna sprawa czy ktoś czuje potrzebę odkrycia kto zacz.

a z tym wystawianiem totemu to wspaniały pomysł - postawię sobie zagrode i będę trzymał dzika na klatce :_wingar_:

Chciałabym zobaczyc ta klatkę :) I ciebie jak tam totem pakujesz :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tu w ogóle nie chodzi o potrzebę. Totem się po prostu ma, inna sprawa czy ktoś czuje potrzebę odkrycia kto zacz.

a z tym wystawianiem totemu to wspaniały pomysł - postawię sobie zagrode i będę trzymał dzika na klatce :D

jak się coś ma tzn. że była taka potrzeba, więc jak tam zasadziłeś już palika przy drzwiach, żeby godnie reprezentował Twoje szamańskie talenty ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie do końca tak. Z szamańskiego punktu widzenia totem po prostu jest, ma go każdy. Nawet jeśli o tym nie wie i go to w ogóle nie obchodzi. To nie ma nic wspólnego z potrzebą :)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak ,Totem To Siła Wewnętrzna ,Której Niektórzy Są Świadomi, A Niektórzy Nie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak się coś ma tzn. że była taka potrzeba, więc jak tam zasadziłeś już palika przy drzwiach, żeby godnie reprezentował Twoje szamańskie talenty ;)

To znaczy że skoro masz rodziców biologicznych ( a zakładam że masz) to była taka potrzeba? Ciekawe :)

Totem to duchowy przodek, i się go po prostu ma, bo nikt nie wypadł sroce spod ogona - no chyba ze jego totemem jest sroka własnie ;)

a palik to ja mogę komuś zasadzić co najwyżej :)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co powiecie o krecie?:) Jako Zwierzu Mocy bądź Totemie :) Ile jesteście w stanie wyczytać z kreta?:) tzn jeśli o symbolikę chodzi.

Pan podziemia i co jeszcze?:p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I Mądre Stworzenie ,Bo Niewidome.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

totem to jak nazwisko rodowe, godło, przynależność do klanu i albo czujesz potrzebę utożsamiania się z tym albo masz świadomość że należysz do czegoś więcej i jesteś całością czegoś o wiele bardziej wszechstronnego ( tam gdzie zanika przeszłość/teraźniejszość/przyszłość. Stąd też moje pytanie było czy masz potrzebę zasadzenia"palika" swojego dzika.

Co do tej siły wewenętrznej to nie potrzebny żaden totem, jak ktoś ją ma to się sama ujawni.

A co Soku ze skały masz kreta w swoim rodowodzie? Lubisz drążyć podziemne norki i zamykać się przed światłem, być samotnikiem , a nadmiar agresji ukrywać pod maską dobrego , przaśnego humoru?

Mistyk - stworzenie potrzebne jak każde inne we wszechświecie, a skoro na drodze ewolucji stanął to i taka jego natura.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem Peyotlu że taka krecia natura,ale ja pamiętając wszystkie moje poprzednie wcielenia -żywoty ,mam w swoich komórkach organizmu pamięć i doświadczenie wszystkich stworzeń jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czyż ta pamięć nie za bardzo Cie obciąża i ściąga w dół, a przez to oddala Cię od tego co naprawdę istotne?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie,ale się trzymię,ja jestem jak taki nieśmiertelny Dżin Z Lampy ,dla którego Przeszłość,Teraźniejszość i Przyszłość zlewają się u mnie w chwilę obecną .

A Mój Pokój to jak ta Lampa.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam prośbe by zakonczyc offtop i skupic sie na temacie Zwierząt Mocy

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mądre Stworzenie ,Bo Niewidome.

W ciemnościach widzi doskonale ;)

Lubisz drążyć podziemne norki i zamykać się przed światłem, być samotnikiem , a nadmiar agresji ukrywać pod maską dobrego , przaśnego humoru?

Podziemne norki?Tzn wgryzać się wgłąb i rozkładać zagadnienie na czynniki pierwsze?Owszem :)

Zamykać przed światłem...przed nadmiarem i przed nic nie wartymi błyskotkami ,tak :)

Samotnik...no jak nie jak tak :D

Agresja nie,nerwowość tak:) ja nerwowy jestem a nie agresywny :D

Humoru komentować nie muszę bo to się samo przez się rozumie :D to żadna maska,ja zwyczajnie lubię dobry humor,zwłaszcza ten angielski,absurdalny.

Musze się przyjrzeć dokładniej kretom bo cos w nich jednak jest,teraz zaczynam dostrzegać związki symboliki ze skromna mą osoba :D

zakonczyc offtop i skupic sie na temacie Zwierząt Mocy

Ułozyłem wiersz :>

Oda do Zwierzecia Mocy :>

Rano, wieczór,

we dnie, w nocy,

bądź mi zawsze

Zwierze mocy :> - ku pomocy

Edytowane przez Sok ze skał
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i wszystko na temat, a gdzie dzx za interpretacje twojej psychonatury ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Rano, wieczór,

we dnie, w nocy,

bądź mi zawsze

Zwierzę Mocy

No nie wierzę, po prostu jesteś moim mistrzem, ezo mistrzem ;)

Zaraz zrobię sobie z tego podpis :D:D

10/10

I tak jak mówi Szepcząca, wracamy do tematu :)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwierzę mocy moze czasem "prześladować" w sensie że wciąż się na niego natykamy w taki czy inny sposob. mogą to byc realne spotkania ze zwierzakim w realu, w lesie np albo wciąz mozemy wpadac na jakies informacje o nim, ksiązki, programy w tv czy strony w necie.

Co do pająków wiem, ze sa potęznymi zwierzetami mocy i dalam ci link w temacie o symbolach do shamaniki tam sporo info jest o pająkach i mówią o nich chyba ci co pracowali z tym zwierzeciem

Tu masz jeszcze raz ten link: http://forum.shamanika.pl/zwierzeta-mocy-f23/pajak-i-jego-moce-t125.html

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak tak, bardzo dziękuję. Nie powinienem pisać dwóch podobnych postów. Choć ten link i tu się przyda. :thumbsup:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.