Gość Kuanan

Zwierzę Mocy

103 postów w tym temacie

z tą nagonką przesadziłaś, bo takowej nie ma, no chyba że Ty chcesz tak widziec i w ten sposób tworzyc własną rzeczywiśtośc, w postaci tego, że ktos robi na Ciebie nagonkę, a nasza rzeczywistośc jest taka, jaką sami kreujemy. Koniec off top

Odnośnie ZM-niedźwiedzia i lisa, nie znam dokładnie sprawy, a tylko to co Ty nam przedstawiłaś, a co kłóci się z ideą ZM. Teraz kiedy przybliżyłaś to bardziej wygląda to zupełnie inaczej. Nie wiem co ma wspólnego karma z ZM, zresztą w prawo karmy i typy karmy, tak jak karma wojownika nie wierze, a reinkarnacje traktuję tylko jako doświadczenia wybierane przez dusze a nie konieczności. Co do aniołów, nie będe się spiec w sprawie polilkacji, aczkolwiek anioły które znam w tym stróżujące, bez naprawdę bardzo ważnej przyczyny i potrzeby nie stosują tego.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wiesz Trina, z nagonką nie przesadziłam, ale zdecydowanie słowo celowo zostało użyte, do czego się przyznaję :D

a co do karmy i paru innych rzeczy to zdecydowanie znów słowa są powyrywane z kontekstu. najwyraźniej nie umiem tego wyłożyć w sposób zrozumiały, zatem niech to pozostanie moich doświadczeniem a temat po prostu zakończę:) niestety nie umiem wyłożyć tego co i jak postrzegam, czego doświadczam stąd wolę pokazywać niż mówić. Zatem raz jeszcze temat kończę, bo jedynie słowa zgrzytają a treść gdzieś się gubi.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wiesz Trina, z nagonką nie przesadziłam, ale zdecydowanie słowo celowo zostało użyte, do czego się przyznaję :D

Przepraszam bardzo, ale gdzie ty widzisz nagonkę?

Forum służy do wymiany zdań, uwag, doświadczeń i czasem ewentualnej wiedzy jeśli ktoś ją posiada.

Słowo zostało celowo użyte? w jakim sensie? piękna prowokacja, gratuluje.

Jeśli od dziś uważa się za chęć dowiedzenia się czegoś od kogoś innego jak ktoś coś myśli w danym temacie, za "nagonkę" to przykre. W takim razie idea forum podupada a ja prowadzę wszędzie nagonki, tak jak i inni użytkownicy.

I teraz pokazujesz co mogę wynieść od Ciebie. Osoba która zadaje się z Aniołami, powinna wiedzieć dlaczego u niej są, a nie pytać się kart anielskich o powód.

Dziękuję za rozmowę albo raczej za brak odpowiedzi konkretnych. Potrzebuje konkretów a nie wymigiwania się.

Pozdrawiam dziękuję, kończę off top.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dokładnie tak, forum służy do wymiany poglądów i doświadczeń, i do konstruktywnej rozmowy ;)

Pozdrawiam :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wiesz Trina, z nagonką nie przesadziłam, ale zdecydowanie słowo celowo zostało użyte, do czego się przyznaję :)

a co do karmy i paru innych rzeczy to zdecydowanie znów słowa są powyrywane z kontekstu. najwyraźniej nie umiem tego wyłożyć w sposób zrozumiały, zatem niech to pozostanie moich doświadczeniem a temat po prostu zakończę:) niestety nie umiem wyłożyć tego co i jak postrzegam, czego doświadczam stąd wolę pokazywać niż mówić. Zatem raz jeszcze temat kończę, bo jedynie słowa zgrzytają a treść gdzieś się gubi.

Shi na pewno nikt na Ciebie nagonki nie robi. Zadane zostaly jakies pytania, na ktore nie do konca potrafisz odpowiedziec, wprowadzasz cos o karmach i gmatwasz totalnie temat, nie wprowadzajac nic nowego i konstruktywnego. O niedzwiedziu i lisie opowiedzialas marginalnie stad pojawily sie pytania o te ichnie nieporozumeinia. Opowiadasz tu historie jakiegos zlecenia na malowanie ZM ale z twoicgh slow wynika ze nie koniecznie sa to ZM. Moze sa, tego nie wykluczam ale twoje wypowiedzi ostatnimi czasy sa dosc zagmatwane i niekonstruktzwne.

Piszesz cos o aniolach, zm lub innych rzeczach na sasadzie:tak jest i juz. Nie dzielisz sie raczej tym jak nawiazac kontakt z aniolem czy innym bytem, jak widziec aure, jak sie nie zgubic w swiatach po jakich podobno wedrujesz. A doskonale zdajesz sobie sprawe ze na tego typu forach jest wiele osob, ktore zechca cie nasladowac bo podroze do innych swiatow czy widzenia aury sa czyms ekscytujacym i akzdy chce tak jak ci ktorzy to umieja.

Jesli masz wiedze i doswiadczenie tak duze jak sugerujesz w postach to podziel sie nia czasami z innymi.

Co do aniolow, nie wiem jak to jest z tymi, ktore malujesz. na pewno sa to obrazy, ktore cos o danej osobie przekazuja lub chca jej cos przekazac. Byc moze nawet sami stroze chca podopiecznyym cos przekazywac poprzez twoje obrazy. I dobrze, takie malowidla sa potrzebne, tak tobie jak i osobom, dla ktorych je malujesz. To tez jakas forma komunikacji aniola, czy innego bytu z nami, i to bardzo piekna forma komunikacji. Czy jednak sa tpo portrety aniolow opiekunow nie wiem. Trzeba by spzytac tych co zamowili te portrety a maja kontakt ze swoim strozem i powiedza czy to on czy nie ona. I czy byl u ciebie czy nie. Czxy tylko przekazal za twoim posrednictwem jakas wiadomosc. Bo polilokacja polilokacja ale stroze niechetnie oddalaja sie od podopiecznych.

Przy tej okazji chcialam cie spytac skad masz pewnosc, ze te istoty co do ciebie przychodza to anioly? Bo sama pamietasz ze byly poruszane tematy jak odroznic aniola od bytu innego, co sie podszywa i manipuluje. A kto lepiej bedzie wiedzial jak niedac sie i m zwiesc niz Ty do ktorej one przychodza.

Ja sama miewam kontakty z aniolami i pomimo to czesto mam watpliwosci. Potzem je rozwiewam ale bywa ze przylaza takie farbowane anioly i to na tyle dobre w farbowaniu ze trwa chwile zanim dadza sie poznac.

Podobnie jest ze zwierzetami mocy, sa one przynalezne jak anioly stroze do osob, ktore wkraczaja na pewne sciezki. W tym szamanksie i neoszamankskie. Do tych, ktorym ta droga nie ejst przeznaczona lub nie sa zwiazani z kulturami szamanskimi ZM nie przychodza ot tak sobie. Poza tym kazde czegos ma nas nauczy w czym pomoc pracowac. Taka ich rola.

Nie rozumiem co masz na mysli ze celowo uzylas slowa nagonka? Czy z twojej strony miala to byc prowokacja czy chec wyzalenia sie ze grupa ignorantek cie atakuje?

Ignorantkami zadna z nich nie jest, nie sadze tez by ich celem bylo atakowanie cie. Mysle ze chca znac prawde, chca wiedziec jak to jest u ciebie z ta komunikacja z innymi bytami i swiatami, ot chocby po to by zweryfikowac wlasna wiedze i wlasne doswiadczenia an tym polu. Moze cos sie od ciebie nauczyc, a moze nauczyc czegos ciebie, bo przeciez my wszyscy uczymy sie od siebie wzajemnie.

Pozdrawiam

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się ma zwierzę mocy i totem do tego co wynika z horoskopu indiańskiego?Czy jeśli patronem mojego dnia urodzin jest kruk to jest sens odbywania podróży szamańskich?Czy mając tego kruka wynikającego z daty urodzin,mogę mieć zupełnie inne zwierze mocy lub totem?Czy zwierzęta mocy nie są przypadkiem szamańskim odpowiednikiem serwitorów lub myślokształtów które sami sobie tworzymy?Ja wiem,duch gatunku to będzie raczej odpowiednik egregora ale jakby nie patrzeć,tworzymy je sami,naszymi pragnieniami.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak się ma horoskop indiański do twojego totemu, jak kamien urodzeniowy do kamiennych Kręgów.

Horoskop to horoskop, a totem to totem, zwierzę mocy jeszcze cos innego.

Zwierzę mocy to archetypowy duch gatunkowy, ktory zjawia się by coś z tobą pzrepracować, pomagać ci i czegoś nauczyć. Totem to też specyficzne zwierze mocy, bo jest niezmienny pzrez całe życie i pochodzi z ziemi na której mieskzasz.

Tak więc np jaguar czy tygrys moze byc twoim zwierzeciem mocy, ale nie totemem, bo nie są to nam przynależne zwierzeta. u nas mzoe to być ryś, żbik, niedźwiedź, wilk, czy tur lub bóbr, jeleń, zając, nawet ślimaak. Tak, sa takie totemy też.

Horoskop zas nie wiem na ile jest kolejna zabawą na ile związany jest z kultura Indian Ameryki Pn. Ja uważam, że raczej z zabawą.

Pamiętaj tez, że społeczeństwa szmanskie to nie tylko indianie. To także Aborygeni, Indianie Amazońscy ze swymi Curanderos i mieskzansy Syberii, gdzie jest chyba najczystszy szmanizm. Plus Afryka.

Horoskop wskazuje ci tylko na to, że urodziles sie w czasie któremu patronuje kruk i nie musi, choc moze byc to związane z totemem.

Totem to nie cos co masz z automatu od urodzenia. On cie wybiera

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co jakiś czas Shi urządza warsztaty komunikacji z aniołami, więc można się na nich wiele dowiedzieć.

nie znam osobiście na forum nikogo kto mógłby z nią konkurować w tej dziedzinie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Anioły to nie zwierzeta mocy i przywołanie zwierzęcia mocy to nie przywołanie anioła. Komunikowanie się ze stróżem to coś innego.

Sa techniki przywołania zwierzat mocy oraz poznania wlasnego totemu, nie ma to jednak nic wspólnego z kontaktem z aniołami.

te ostatnie inaczej się przywołuje i tu też jest sporo rożnych technik, ot choćby w magii ceremonialnej.

A co konkurencyjności Shi to na forum naszym znam co najmniej dwie osoby, które są w tej dziedzinie rewelacyjne, tyle, ze nie organizuja warsztatów, She zaś od dawna się u ans nie pojawia, więc trzeba ją szukać w innych miejscach sieci.

Ale fakt wiele o sobie mzona się dowiedziec z jej rysunków, skadinąd bardzo ciekawych.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Horoskop Indiański to moim zdaniem kolejna próba białych ezoteryków zapakowania wierzeń Indian w ładne opakowanie i sprzedania za grubą kasę. Wystarczą dwie rzeczy by to zobaczyć:

- Społeczeństwa pierwotne nie postrzegają czasu "po zachodniemu" U nich występuje jedynie czas mityczny, "czas przodków "np. u Aborygenów jest to Czas Snu. Nie ma więc w takich kulturach potrzeby przywiązywania się do czasu narodzin tak, jak jest to robione w horoskopach zachodnich. Czas urodzin jest oczywiście wazny, ale nijak się ma do Totemu czy do Zwierząt Mocy.

- Wielość plemion Indiańskich w Ameryce N, a zarazem wielość podejść do kwestii czasu urodzenia, wierzeń, i tak dalej wyklucza możliwość istnienia oryginalnego panindiańskiego horoskopu.

Jednym słowem mocno naciągana bujda ;)

Było mądrze, aż mi się w uszu zakurzyło :)

Teraz co do serwitorów, egregor i tak dalej i tak dalej. Są sobie i jedne i drugie - znaczy i te duchy tworzone przez człowieka (nie ważne czy świadomie czy nie) jak i duchy od człowieka niezależne, którymi są ZM i Totemy. (Swoją drogą fajny skrót, prawie jak Związek Mastodontów ;) ) Tylko ludzka ignorancja może głosić, że człowiek jest stwórcą wszelkich duchów.

Więc tu odpowiedź brzmi nie, Zwierzęta Mocy i Totemy to nie serwitory czy inne istoty powstałe z człowieka.

Totem to w ogóle inna bajka, ale po kolei:

Totem - totem to duchowy protoplasta, założyciel rodu, pierwszego klanu z którego wywodzi się każdy z nas (każdy ze swojego oczywiście) I jako taki przekazuje nam coś takiego jak "duchowe geny" które towarzyszą nam przez wszytkie wcielenia. Tlatego jeśli ktoś pochodzi z rodu założonego przez Dzika, to przez wszytkie wcielenia jego totemem będzie Dzik. Dlatego totem przy pierwszym ukazaniu się często pożera człowieka lub jego czesc - w ten sposób jednocząc się z nim. I w końcu dlatego jest on zawsze zwierzęciem z ziem, z których się wywodzimy. A, no i jeszcze może być zwierzęciem wymarłym (typu mamut, tur, tarpan, bizon europejski).

Ufff, strasznie dużo tego, ale mam nadzieję że da się wyrozumieć coś :D.

Zwierzę Mocy - to duch który przychodzi do człowieka w najodpowiedniejszym momencie - gdy i duch, i człowiek mogą się od siebie najwięcej nauczyć i skorzystać. Może być jakimkolwiek zwierzęciem, może być z człowiekiem bardzo długo, albo zaledwie kilka lat. Jeden korzysta z pomocy duchowej, a drugi np. z fizyczności, z tańca. I z tym postrzeganiem ich jako ducha całego gatunku byłbym ostrożny, raczej każdy duch będący Zwierzęciem Mocy jest indywidualnym bytem.

Nasmarowałem tyle że pewnie ciężko przez to przebrnąć, ale tyle się pojawiło przez cztery strony wątków że jakoś trza było.

5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Asus ale przyznaj, ze taki indiański horoskop to fajna zabawa. Urodzić się w czasie Wilka, labo w czasie Niedźwiedzia ;)

Zabawa to dobra rzecz byle pozostała zabawą ;)

Co do kart Zwierzat Mocy to tez myślę, ze są kolejnym po aniołach sposobem na biznes, ale jak ktos dostanie takie narzędzie do łąpki, to pewnie cos tam wywróży i zobaczy.

Dobrze zreszta wiedzieć, ze takie rzeczy powstają. ;)

Myślę też, ze nie uniknie się pewnej komercjalizacji niektórych rzeczy, bo jesli jest popyt to i podaż.

Dobzre jednak zachować w tym zdrowy rozsądek i pamiętać, że anioły są dla wszystkich a nie dla wybranych, a szamani są powoływani. Dlatego często zwracam uwagę na to by poznać podstawy.

Jesli ktos się zaintersował szamanizmem i wybiera się na szamańskie warsztaty warto by pzreczytał też cos o szamanzimie, a nie zaplacił za zabawę w Indian.

A niestety i tak bywa.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Totemy jak i inne bzdury ,to też wymysł Człowieka,który zrodził się u pierwotnych Szamanów pod wpływem chorej wyobrażni ,po zarzyciu środków psychodelicznych .

Tak naprawdę Bóg Stwórca ,który jest Ponadczasową Duchową Istotą ,Wszechpotężną I Wszechmocną który trwał od zawsze ,może wcielić się w każdy byt,każdą istotę na Ziemi,to on ma do dyspozycji duchy ,które niby powołują Szamana ,a tak naprawdę do pełnienia jego woli powołuje Bóg Stwórca.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szepcząca pewnie że horoskop Indiański to fajna zabawa, można się nieźle pośmiać ;)

Mistyk - a wierz sobie w co chcesz, mi się tam ścierać nie chce, mam ciekawsze rzeczy do roboty niż flejm forumowy ;)

Tylko proszę, nie nazywaj totemów bzdurami, bo to ani ładnie, ani bezpiecznie. A stwierdzeniami "chora wyobraźnia" itd. obrażasz to, co dla wielu jest święte.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak naprawdę Bóg Stwórca ,który jest

Którzy są ;) a co do chorej wyobraźni która stwarza-co stworzyło wyobraźnie i po co nam ona?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Którzy są ;)

Tak trzymać! Twardogłowy politeizm górą! :D

Masz u mnie browara :okok:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mistyku, Twój "Bóg Stwórca" wyewoluował najprawdopodobniej z jednego z mniejszych bóstw wody... jakich wiele znały kultury z Azji mniejszej i Afryki północnej. Trudno mówić o jego "wszechmocy" - ale można o niezłym sprycie jego kapłanów (a było sporo religii monoteistycznych w międzyczasie, więc nie jest to wtręt do chrześcijańskiej wizji świata jedynie).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dajcie spokój Mistykowi - lekarz kazał przytakiwać, nie ma co się wdawać w dyskusje...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ooo widzę że i tu Was przywiało z wszystkimi złosliwostkami z ezoforum hehe, nie ma to jak Szerszeń i Elwinga w jednym kociołku mieszają :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a dziękuję za docenienie i postawienie w jednym szeregu z miszczem :D

Tu jakoś poziom jakby yyy.... sensowniejszy? To i do pomieszania można bardziej mózgownicę wytężyć :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a co do tematu czyli zwierza mocy ,...hmhm to chyba miło mieć takie zwierzę, i czuć że jest wsparciem, to bardzo pożyteczne mieć zwierzę mocy i pewnie przyjemne też ;) muszę się nad tym zastanowić,nie ma to jak porządny totem :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj tak, ale to zalezy co sie trafi. Bo totemem moze być nawet slimak :D Serio. I co wtedy zrobisz? :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no tego nie brałam pod uwagę...a jest tu jakiś rejestr zwierząt mocy czy to tak z wyobraźni?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie am rejestru ZM. I nie są z wyobrażnie ale te. które przyjdą.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i nie zapomnij, że o zwierzę mocy też trzeba dbać...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeszcze bardziej o totem ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no jasne jak sie o coś nie dba to zanika, jasna sprawa że zadbam ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwierzę Mocy to nie tylko wyobraźnia ,koledze np.bez przerwy śnił się Niedżwiedź ,więc to było jego Zwierzę Mocy,(a Chorował Na Schizofrenię )

Zwierząt Mocy jak i Duchów opiekuńczych możemy mieć kilku ,naprzykład jedni będą swoje duchy opiekuńcze nazywać Aniołami Stróżami ,Archaniołami .

Dla Mnie Najwyższym Totemem i Duchem Opiekuńczym Był Zawsze , Jest i Będzie Bóg.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ZM i Anioł Stróz to dwie odmienne istoty. Fakt, e komus sie sni ajkies zwierze jeszcze ie czyni go ZM czy totemem

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo Możliwe,zgadzam się z tobą.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.