doswiadczony

Muzyka Do Medytacja Czyli Medytacja Krok Po Kroku

6 postów w tym temacie

Poszukuje jakiejś sprawdzonej muzyki do medytacji - jeśli jakiejś używacie to dajcie mi jakieś namiary - nie znam się za bardzo akurat na medytacji i nie wiem co wybrać mimo,że w internecie trochę tego znalazłem.

Czekam na odpowiedzi.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukuje jakiejś sprawdzonej muzyki do medytacji - jeśli jakiejś używacie to dajcie mi jakieś namiary - nie znam się za bardzo akurat na medytacji i nie wiem co wybrać mimo,że w internecie trochę tego znalazłem.

Czekam na odpowiedzi.

Musisz się tutaj kierować trochę swoim wewnętrznym wskaźnikiem - nie dla każdego jednakowa muzyka do medytacji jest dobra. Moja koleżanka kiedyś pożyczyła mi płytę cd z taką muzyką, która na nią świetnie działa - ja nie mogłam się w ogóle skupić.

Mnie pomogły takie nagrania, które dostałam w klubie jak zapisałam się na zajęcia z medytacji - GErelaxis - na płycie cd też, z poradnikiem jak medytować krok po kroku - cały czas słucham tych utworów.

Mają one sporo wspólnego z muzyką relaksacyjną i może dlatego są tak bardzo skuteczne.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osobiście polecam bardzo zwykłe nagrania z sylabą OM, np. takie: http://youtu.be/AE8n4U_tmuY Do mnie też bardzo przemawiają utwory Anugamy, a najlepiej "chakra jurney"

Aczkolwiek ogólnie hołduję zasadzie, że przynajmniej na początku powinno się medytować bez muzyki. Najpierw trzeba 'załapać' o co biega w medytacji, a dopiero potem stosować ew. stymulację z zewnątrz. W przeciwnym razie grozi nam zbytnie skupienie się na muzyce, a nie o to chodzi. Tak naprawdę w czystej medytacji muzyka tylko przeszkadza, ale może być ona pomocna we wprowadzanie się w stany transowe. Sam mam niewielkie doświadczenie w medytacji i nie miałem żadnego nauczyciela, ale muzykę stosuję tylko czasami, gdy czuję taką potrzebę. I wtedy czuję, że moje skupienie idzie w innym kierunku, niż gdy medytuję w ciszy.
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musisz się tutaj kierować trochę swoim wewnętrznym wskaźnikiem - nie dla każdego jednakowa muzyka do medytacji jest dobra. Moja koleżanka kiedyś pożyczyła mi płytę cd z taką muzyką, która na nią świetnie działa - ja nie mogłam się w ogóle skupić.

Mnie pomogły takie nagrania, które dostałam w klubie jak zapisałam się na zajęcia z medytacji - GErelaxis - na płycie cd też, z poradnikiem jak medytować krok po kroku - cały czas słucham tych utworów.

Mają one sporo wspólnego z muzyką relaksacyjną i może dlatego są tak bardzo skuteczne.

A miał ktoś może doświadczenia z tą muzyką od GErelaxis?

Dzięki pentohal - ten drugi filmik bardzo ciekawy :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pentothal, nie odbierz mnie źle, ale to co polecasz, jest ściśle związane z pewną religią - kulturą - ideologią. Równie dobrze można by komuś zasugerować mówienie różańca i wcale nie jest to przekomarzanie, to kwestia koncentrowania na czymś energii.

Ja medytację rozpatruję bardziej pod kątem naukowym, bo miałem przyjemność uczestniczyć w badaniach związanych z reakcją mózgu na "zabiegi" dotyczące medytacji.

W skrócie chodzi o to: jakie reakcje mózgu odpowiadają za dane stany w medytacji.

Co do nagrań o których rozmawiacie (muzyka do medytacji), to polecałbym je bardziej początkującym niż zaawansowanym. Ja nie potrzebuję do relaksacji, ani medytacji żadnych nagrań, ponieważ osiągnąłem jakiś poziom i tam gdzie jestem (czy to zaciszne pomieszczenie, czy pociąg, czy hotel), tam jestem w stanie medytować.

Mimo to potwierdzam, że ciekawych nagrań jest naprawdę dużo na rynku, głównie z USA.

1. Na Amazonie średnia cena 15$ - jakieś 45 zł + przesyłka (z USA może być droga, nawet droższa niż sam produkt:/)

2. W tym sklepie jest sporo: http://www.newearthrecords.com/music-store/all-products/yoga-harmony/ średnia cena 17$ - około 50 zł

3. Tutaj: http://www.bliss-music.com/ średnia cena 30$ - około 90 zł, ale jest problem z zamówieniem do Europy z tego co się dowiadywałem.

4. Polski produkt GErelaxis (strona dystrybutora http://gerelaxis.pl) o którym rozmawialiście. Cena około 40 zł (moim zdaniem dobra). Tak jak wspominałem, produkt polecałbym głównie początkującym eksperymentatorom, którzy poszukują nie tyle medytacji, co relaksu i uspokojenia.

Pozdrawiam

Edytowane przez DarekJ
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 19.02.2014 o 16:17, DarekJ napisał:

Pentothal, nie odbierz mnie źle, ale to co polecasz, jest ściśle związane z pewną religią - kulturą - ideologią. Równie dobrze można by komuś zasugerować mówienie różańca i wcale nie jest to przekomarzanie, to kwestia koncentrowania na czymś energii.

Ja medytację rozpatruję bardziej pod kątem naukowym, bo miałem przyjemność uczestniczyć w badaniach związanych z reakcją mózgu na "zabiegi" dotyczące medytacji.

W skrócie chodzi o to: jakie reakcje mózgu odpowiadają za dane stany w medytacji.

Co do nagrań o których rozmawiacie (muzyka do medytacji), to polecałbym je bardziej początkującym niż zaawansowanym. Ja nie potrzebuję do relaksacji, ani medytacji żadnych nagrań, ponieważ osiągnąłem jakiś poziom i tam gdzie jestem (czy to zaciszne pomieszczenie, czy pociąg, czy hotel), tam jestem w stanie medytować.

Mimo to potwierdzam, że ciekawych nagrań jest naprawdę dużo na rynku, głównie z USA.

1. Na Amazonie średnia cena 15$ - jakieś 45 zł + przesyłka (z USA może być droga, nawet droższa niż sam produkt:/)

2. W tym sklepie jest sporo: http://www.newearthrecords.com/music-store/all-products/yoga-harmony/ średnia cena 17$ - około 50 zł

3. Tutaj: http://www.bliss-music.com/ średnia cena 30$ - około 90 zł, ale jest problem z zamówieniem do Europy z tego co się dowiadywałem.

4. Polski produkt GErelaxis (strona dystrybutora http://gerelaxis.pl) o którym rozmawialiście. Cena około 40 zł (moim zdaniem dobra). Tak jak wspominałem, produkt polecałbym głównie początkującym eksperymentatorom, którzy poszukują nie tyle medytacji, co relaksu i uspokojenia.

Pozdrawiam

I o to chodzi Darku w Medytacji  Zaawansowanej  ,mój imienniku :thumbsup: o wyjcie w transcendencje ,osiągnięcie jedności w -myśli ,mowie i działaniu ,chodzi o przekroczenie dawnych /utartych stereotypów w myśleniu , ciasnych schematów umysłu ,o przebywanie ponad podziałami -religijnymi ,ideologicznymi ,światopoglądowymi i rasowymi ,

to przekroczenie swego człowieczeństwa  ,bram śmierci ,i stanie się jednym z wszechduchem =-Bogiem Stwożycielem ,wtedy już jako istota duchowa ,żyjemy wiecznie po śm ierci ,jako arhat /święty.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.