karman

Poznaj Siebie ,czyli Własne Reakcje Psychiczno - Emocjonalne

6 postów w tym temacie

Poznanie Siebie to jak taki Rozwój Duchowy (Poznawanie w innych ludziach i Otoczeniu ,Części Własnej Osobowości ) Swoich/Własnych Reakcji - Psychicznych i Emocjonalnych ,Własnych /Osobistych : Mocnych I Słabych Cech Charakteru ,Cech Osobowości .

Poznawanie Siebie To Jak Taka Metaforyczna / Przysłowiowa Droga Wojownika Zen ,Droga Samuraja .

Poznawanie Siebie To Zmaganie Się Z Losem ,To Jak Styl Chińskiej Sztuki Rozprowadzania / Rozpraszania Energii Pozytywnej ,Męskiej ,Ognistej - YANG .

Oraz Energii Negatywnej ,Kobiecej ,Wodnej - YIN.

Poznawanie Siebie To Poznawanie Metaforycznego /Wyobrażonego Zestawu Siedmiu / 7 Hinduskich Czakr Znanych Z Jogi "Kundalini " ,Lub Buddyzmu Tybetańskiego - Ośrodków Energii Psycho - Emocjonalnych :

OM

MA

NI

PAD

ME

HUM

Dziękuję I Pozdrawiam Darek (Joganandadaro )

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście ,zapomniałem ,Siódmy Ośrodek , "Czakra " Ma kolor Biały I Równoważy Wszystkie Sześć "Czakr " 3 Dolne - Materialne / Fizyczne , I 3 Górne - Duchowe / Spirytualne ,A Jest To Ośrodek Świadomości Boga .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trudno się z Tobą nie zgodzić,natomiast jedyne czego mi brakuje to wyjaśnienia stanów własnego ducha i świadomości,podałeś tylko skróty jak np OM,jednak dla mniej wtajemniczonych niewiele to powie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cieszę się że mogę pomóc,tak , podałem niewiele,ale już rozwijam temat :

OM - Pierwotna zgłoska Imienia Boga ,wymówiona podczas medytacji przez mistrzów duchowych ,mistrzów Medytacji - Zen . - i tak przez następne pokolenia słowo Bóg zamieszkało między nami (ludźmi ),przechodząc z ust do ust ,i wzmacniając się oraz powiększając ,przybierając również różne imiona w historii świata .

Edytowane przez karman
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie dziękuje za rozwiniecie tematu. Nie chodziło mi oczywiście o mnie ponieważ doskonale znam skróty,ale o pozostałych Użytkowników którzy dopiero wchodzą ten świat z myślą o nich właśnie warto wszystko wyjaśniać i precyzować.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozwój Duchowy ,,odbywa się tylko poprzez pokonywanie materii i ograniczeń związanych z ciałem materialnym ,rozkoszami cielesnymi , zmysłowymi i równowagą emocjonalną .

Rozwój Duchowy to pokonywaanie swoich wewnętrznych demonów - Strach,Lęk ,Zazdrość , Lenistwo ,Egoizm , Pycha ,Pogarda ,Chciwość , Pożądanie .

Rozwój nasz można przyrównać do starożytnej przypowieści hinduskiej :

Było sobie kiedyś pięciu ślepców. Wszyscy byli zupełnie ślepi i przesiadywali pod drzewem. Przez cały dzień nic tylko rozmawiali i rozmawiali. Pewnego dnia, kiedy było bardzo gorąco, wielki słoń chowając się w cieniu stanął pod drzewem. Chociaż byli ślepi, jednak ich słuch był bez zastrzeżeń. Usłyszeli więc, że ktoś przyszedł. Wtedy wszyscy pięciu wstali i zaczęli chodzić dookoła. Czuli, że coś jest przed nimi. Pierwszy ślepiec powiedział: “Co to jest!? To wielka ściana zbudowana z błota. Ale nie rozumiem jak ta ściana tutaj przywędrowała?” Drugi ślepiec trzymał za kły. Czując je powiedział: “Ooo, to są dwie włócznie zrobione z kości słoniowej!” Trzeci trzymał za ogon i oznajmił: “Nie, nie , nie - jesteście w błędzie. To jest sznur, ogromny i gruby sznur!” Czwarty ślepiec trzymał trąbę słonia i powiedział: “Nie, nie, nie- to nie jesy nic z tych rzeczy, o których mówicie. To jest wąż zwisający z drzewa!” a piąty ślepiec oznajmił: “Nie, wszyscy jesteście w błędzie! To jest pień drzewa!” I tak pomiędzy cała piątką rozgorzała dyskusja. Każdy walczył z pozostałymi dowodząc: “To ja mam rację, to ja mam rację, to ja mam rację!” W tej właśnie chwili obok drzewa przechodził mały chłopiec. Patrząc na nich i widząc jak się kłócą, powiedział: “Hej, ślepcy, o co się tak kłócicie? Dlaczego tak się przyczepiliście do tego słonia!?” Kiedy usłyszeli: 'słoń', doznali szoku, zaczęli myśleć 'słoń!?' Po jakimś czasie, kiedy chłopiec już poszedł, pierwszy ze ślepców rzekł: “Jesteśmy nie tylko ślepi, myślę, że jesteśmy też głupi!” Drugi ślepiec odparł: “Nie, nie, nie. Trochę byłem zmieszany kiedy mówiłem to co mówiłem!” a trzeci na to: “Myślałem tak od samego początku, ale nic nie powiedziałem!”. Wtedy czwarty ślepiec oznajmił: “No tak, my po prostu tylko mówiliśmy głośno co nam przychodziło do głowy!” W końcu piąty ślepiec powiedział: “Wiecie co, czuje się strasznie głupio! Mogliśmy po prostu kogoś zapytać i dowiedzieć się znacznie szybciej!” Ta sama rzecz: ludzkość jest ślepa na uświadomienie sobie Jaźni Boga. Tylko ktoś, kto doświadczył Boga może rzeczywiście Was prowadzić! Tylko ktoś kto zna drogę może naprawdę być waszym przewodnikiem. W przeciwnym razie będziecie jak tych pięciu ślepców - będziecie wszystkiego dotykali, na prawo, na lewo; donikąd was to nie zaprowadzi. Więc po prostu poddajcie się!

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.