karman

Kundalini Joga ,a Jej Wpływ Na Zdrowie Psychiczne,emocjonalne I Fizyczne

4 posty w tym temacie

Jest to moje osobiste,przeżyte ,wieloletnie doświadczenie ,a także wiedza wzięta z wielu książek ,filmów , słów piosenek i forów ezoterycznych ,będzie ten post ,który napiszę , po części w formie opowiadania :

"Kundalini "-Energia Seksualna " która Przepływa przez kręgosłup ,a śpi ten tzw.wąż czy siła wężowa , u podstawy kręgosłupa (czyt. święta rzeka - rdzeń kręgowy ,pień drzewa życia - z Szamanizmu i z Rajskiego Ogrodu Eden . ) ,Nerwy Człowieka , to gałęzie tego drzewa ,i budząca się Kundalini , (Czyt. Wąż Z Biblii )budzi się i wspina po kręgosłupie otwierając po drodze Czakry (czyt .Ośrodki Energii Emocjonalnej - Psychicznej .

Wywołują ( Te Czakry ,czyt. "Anioły " Lub "Demony " po drodze Szereg dolegliwości - Emocjonalnych ,Psychicznych ,Duchowych i Fizycznych :

1 i 2. Ośrodek/Czakra - Wąż się budzi ,wspina wzwyż po pniu drzewa (kręgosłupie ) ,wywołując podniecenie seksualne (kusząc Ewę )spotyka pierwszego "demona " / "diabła " który niszczy Raj (narządy Płciowe - Jądra ,sperma (nasienie tworzące nowe życie itp.u mężczyzn ,

i Jajniki itp. u Kobiety ,Anioł " Adam czy Bóg Shiva lub Stwórca ,zstępuje z nieba (głowy )i pokonuje po długiej walce (czyt. zmaganie się z pozytywnymi lub negatywnymi emocjami - Chciwość i Nadmierne Przywiązanie ,oraz Pożądanie )pokonujemy Szatana /diabła,demona ,ale Ewa kusi Adama jabłkiem z tego drzewa to ( czyt.Nerwy - " gałęzie drzewa " z centralnego układu nerwowego jakim jest mózg ,tworzą ból w ciele (meridianach - według Chińczyków ,niższe czakry według Hindusów )Dolegliwości Pęcherza Moczowego .- Planety wpływające na psychikę człowieka - Saturn i Jowisz -Psychicznie - Nieświadomość Zbiorowa .

3. Ośrodek/Czakra - (Nasza Siła Życia/Życiowa ,Hara w japonii ,itp .) Wątroba ,Brzuch ,Woreczek Żółciowy ,Nerki (Narząd Zewnętrzny Oczy ) Psychicznie (Podświadomość ) Emocje (Duma i Egoizm ,Strach i Obawy , Lęki )Choroby Ciała (Ból Lędźwi ).Planeta wpływająca na psychikę - Mars.

4. Czakra - Tutaj Adam i Ewa Lub Bogini Shakti i Bóg Shiva czy Bóg Stwórca Spotykają Boginię Miłości Afrodytę ,która im objaśnia /uświadamia ich czym jest prawdziwa Miłość Boska ,Bezinteresowna,Altruistyczna (wkraczamy w rzeczywistość duchową ,a opuszczamy materialną ,dolegliwości w ciele na poziomie 4 ośrodka - Serce ,Grasica ,Płuca ,i ból kręgosłupa na tej wysokości ,Psychicznie - Złość i Nienawiść (Świadomość ) -Planeta Miłości - Wenus .

5. Ośrodek - Szyjny , ból ciała / dolegliwości -Gardło , Tarczyca , Tchawica ,Migdałki ,itp. ,i ból ośrodka szyjnego na kręgosłupie , Psychiczna Cecha którą warto zwalczyć (negatywna energia ) - Zazdrość ,Energie Planety Na Nas Mające Wpływ - Merkury .

6. Czakra / Ośrodek - Mózg (Trzecie Oko ,Szyszynka ),Ośrodek Chrystusowy Dolegliwości Głowy i Ciała - Epilepsja (Padaczka ),Nerwobóle , Choroby Psychiczne,Neurologiczne (Omamy ,Złudzenia ,Schizy ,fobie itp. )Schizofrenia i podobne , ADHD , itd. Planety działające na nas - Słońce , Uran ,Neptun .

7. Czakra - Ośrodek Energetyczny (czyt. Energia Psychiczna )to czakra łącząca niższe / dolne / materialne i wyższe /górne / duchowe , czakry /ośrodki w jedno ,Jest to stan Nad Świadomy ,Ponad Świadomy ,Transcendentny ,Mistyczny ,stan Pełnego Oświecenia , Przebudzenia Duchowego Ze Snu Hipnotycznej Trwającej od wieków Niewiedzy ,to sfera Sakrum - Siedziba Boga Stwórcy ,to tutaj człowiek łączy się z Bogiem w mistycznej unii .

I wtedy z pomocą Boga Pokonujemy wszelki negatywne emocje ("Kundalini schodzi w dół i do góry itd. aż wszystkie negatywne emocje zostaną usunięte (spalimy naszą złą karmę ,oczyścimy umysł ,czy wyczyścimy wszelkie mentalne splamienia .)- Uwolnimy Umysł .

Mam nadzieję że w miarę czytelnie przedstawiłem charakterystykę czakralną i przepływ kundalini przez nie .

Pozdrawiam Darek :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podpisuję się pod tym karmanie ,obiema rękami ,taka "Kundalini "(metaforyczny Wąż Z Raju Eden ) "Energia Seksualna " będzie tak wędrować Do Góry Głowy i Na Dół , po Naszych Ośrodkach Energetycznych - Nasza Energia Psycho Emocjonalna (metaforyczne Anioły Lub Demony ),aż oczyści nas całkowicie z Wszelkiej Ciemnoty Umysłowej itd . Zamieniając Ciemność W Nas , W Światłość Duchowej Wiedzy Umysłu (czyt. Oświecenie )

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba oczywiście uświadamiać ludzi praktrykujących Jogę i Medytację o niebezpieczeństwach budzenia "Kundalini " :

A co na ten temat pisał Gopi Krishna ...jeden z większych znawców Kundalini:

"... Potężne metody budzenia Kundalini są bardzo groźne. Wszystkie zaawansowane praktyki powodują zachwiania fizyczne i mentalne... "

Gopi Kryshna przestrzega szczególnie przed otwieraniem czakry korony. Po krótkiej ekstazie ukazują się wielkie problemy mentalne. Za wcześnie i niewłaściwie przebudzona niesie dla tego człowieka wielkie niebezpieczeństwo. Mocno przestrzega aby nie praktykować Kundalini - Yogi bez porozumienia się z Mistrzem.

Używając silnych medytacyjnych technik nie przyśpieszamy procesu oświecenia, a Kundalini Yoga może tylko ten proces opóźnić. Świat już nieraz dowiadywał się o wielu skandalach podczas praktykowania Kundalini - Yogi. Spirytualni nauczyciele często wykorzystywali swoich uczniów sekssualnie wprowadzając praktyki Tantry.

Zaawansowany Yogin posiada duże zdolności i wielki charyzmat. Potrafi podporządkować sobie innych potęgą własnego umysłu. Jest wielu, którzy kroczą niewłaściwą drogą i wykorzystują swoich uczniów w nędzny sposób.

Wracając do metod otwierania Kundalini przytoczę słowa znawców tego zagadnienia.

Carl G. Jung: "... Słyszymy i czytamy o niebezpieczeństwie Yogi, szczególnie Kundalini. Praktykujący łatwo zapadają na różne formy psychozy. Z tego powodu należy dobrze się zastanowić zanim ktoś rozpocznie podobne praktyki. Te rzeczy są naprawdę groźne, a szczególnie praktykowanie na Zachodzie... "

Yogin Goswami Kriyananda: "... czy Kundalini Yoga jest bezpieczna ? ...bardzo ciężkie pytanie, podobnie jakby ktoś zapytał: Czy nóż jest niebezpieczny? Odpowiedź w zależności od osoby. Kundalini Yoga jest bardzo niebezpieczna jeśli trenuje uczniów niewłaściwa osoba. Spowoduje wiele poważnych problemów. Większość ludzi nie jest psychicznie i fizycznie gotowa na transformację. Indywidualne ego codziennie bierze górę nad praktykującym. W takim przypadku następuje konflikt energii i w ten sposób zachodzi do zachwiania balansu duszy.. Większość ludzi trenuje Kundalini - Yogę aby uzyskać swoje osobiste moce i używać ich w zły sposób. Bardzo często tym sposobem kontrolują życie innych. Ludzie nie znają prawdziwej istoty Kundalini. Głównym źródłem wiedzy na ten temat są książki. Kundalini Yoga nie powinna być praktykowana z wiedzy książkowej, ale od prawdziwego Mistrza, który już rozwinął w sobie te moce.

Również wielu wśród "Mistrzów" nie ma zbyt wielkiej wiedzy, nie osiągnęli dostatecznego zrozumienia. Kundalini Yoga jest groźna. Ludzie nie mogą zrozumieć, że nie da się tą drogą osiągnąć wyższych mocy przez kilka tygodni czy miesięcy. Jest to proces trwający długie lata, a nawet dekady.

Wszystko następuje we właściwym czasie i w żaden sposób nie można tego procesu przyśpieszyć. Negatywne myśli wypływające z podświadomości zakłócają proces Kundalini. Rozwijają zupełnie inną formę Quotient - wyższe człowieka ego. Jeśli człowiek próbuje własną siłą otwierać furtki Kundalini dochodzi u niego do zmian mentalnych, halucynacji a nawet ciężkich chorób psychicznych.

Zanim ktokolwiek rozpocznie praktyki Kundalini - Yogi powinien oczyścić ciało fizyczne i ciało astralne. Powinien znaleźć zaufanego guru, który jest prawdziwym Mistrzem i poprzez swoje życie manifestuje się na drodze prawdy. Należy zastanowić się, czy naprawdę jestem gotowy(a) na takie praktyki? Otwarcie kanału Kundalini jest procesem wyższej ewolucji w ciele człowieka. Aby otworzyć ten przewód potrzeba wielu lat pracy, nie wystarczy kilka tygodni czy miesięcy. Najważniejsze: Moralność człowieka powinna pozostawać bez zarzutu ... (streszczenie nauk Goswami Kriyananda spirytualnego nauczyciela Kriya Yoga w Chicago)

George Arundale (1878 - 1945) żyjący w kręgu Krishnamurtiego: "... Każdy przed wzniesieniem Kundalini powinien wiedzieć o niej więcej, szczególnie jak potrafi być niebezpieczna ... ta odrobina wiedzy nie zaszkodzi ... przebudzone Kundalini nawet pierwszego stopnia powoduje, że człowiek wygląda jak rozbity okręt ..."

Sri Chinmoy: "...Człowiek, który budzi Kundalini bez oczyszczenia jest głupcem. Wielu ludzi otwierając czakry bez oczyszczenia, otwiera własne ciało na wielkie niebezpieczeństwo. Budzenie energii Kundalini bez oczyszczenia wygląda podobnie jak nóż w ręku małego dziecka. Prawdopodobnie zrani się, a może nawet uciąć sobie palec. Kiedy urośnie i jest dojrzały wie jak nożem ukroić owoc.

Moc Kundalini działa w dwie strony: potrafi zbudować i zniszczyć. Kiedy budujemy dom szukamy dobrego architekta i budowniczego. Jeśli tego nie uczynimy z pewnością budynek nie będzie doskonały a nawet może runąć..."

Człowiek powinien wiedzieć kiedy i jak przebudzić wewnętrzną moc Kundalini. Kiedy czuje, że naprawdę jest czysty może otworzyć wewnętrzny ogień bez żadnego niebezpieczeństwa.

Jeśli rozpoczynasz pracę z Kundalini przyjmij dobrą radę i pierwsze co zrób postaraj się oczyścić ciało fizyczne i spirytualne, a następnie postaraj się otworzyć jako pierwszy ośrodek serca. Ten ośrodek musi być nieskazitelny, czysty jak łza. Jeśli tego nie uczynisz, nie oczyścisz swojego serca i otworzysz niższe ośrodki, dolne czakry albo wyższe, górne czakry i w obu przypadkach Kundalini może być dla ciebie groźne.

Kundalini jest Boską energią doświadczaną przez człowieka... Spirytualne praktyki takie jak yoga i medytacja są impulsem do uwolnienia Kundalini, która mieszka w pierwszym czakramie w kości krzyżowej. Przebudzona unosi się do góry poprzez system siedmiu głównych czakramów i wędruje aż do czubka głowy. W chwili pełnego przebudzenia w człowieku budzi się transformacyjna energia.

Tak brzmi ogólnie zarysowana regułka określająca termin Kundalini. Po przeczytaniu informacji na temat Kundalini wydaje się, że nie ma nic prostszego w życiu człowieka jak przebudzenie w sobie potężnej Boskiej energii i otworzenie wielkich sekretnych mocy ciała i ducha.

Więc dlaczego ciągle na świecie jest tak mało ludzi, którzy osiągnęli oświecenie ... którzy w 100% przebudzili energię Kundalini?

Od dziesiątek lat na całym świecie działa tysiące szkółek Kundalini Yoga, centrów medytacyjnych i innych wymyślnych potężnych spirytualnych praktyk, aby przebudzić wielką energię w ciele człowieka. Praktykując Kundalini Yoga wszyscy oczekują szybkiego przebudzenia mocy Kundalini w jej głównych kanałach, wspaniałych doznań, ekstaz i orgazmów. Słyszy się wypowiedzi o spirytualnej wolności, uwolnieniu się od życiowych problemów, chorób, o doświadczaniu wielkiej radości i pełnego szczęścia. Witalna siła zalewa umysł i ciało. I na tym się wielokrotnie kończy ... a człowiek jaki był taki jest nadal ...

Czytając na necie niektóre wypowiedzi wydaje mi się, że już prawie wszyscy osiągnęli wysoki pułap w rozwoju duchowym, a szczególnie w przebudzeniu Kundalini. Jakże to proste zadanie?

I jeśli bym sama nie doświadczyła na własnej skórze, to pewnie bym i ja uwierzyła ..., że można tak szybko przebudzić się i wykwitnąć w parę minut w szczęśliwego motyla.

A jak wygląda prawda?

Teoretycznie w szkołach transpersonalnej psychologii Kundalini jest określane jako złożony wzór, zwany syndromem Kundalini. Psychosomatycy obserwują intensywne spirytualne praktyki - medytacje i yogę, zauważają jak bardzo zmienia się życie jednostki, która przebudzi Kundalini. Syndrom Kundalini jest procesem trwającym wiele miesięcy, a nawet kilka lat. W zależności od poziomu przebudzenia Kundalini jest dłuższy albo krótszy. Wielokrotnie wymaga pomocy lekarzy.

Energia podróżująca wzdłuż kręgosłupa wywołuje różne dolegliwości nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. Opisywałam już symptomy budzącego się Kundalini. W tym miejscu wspomnę tylko, że nie jest to łatwy proces. Wielu wysoko wykwalifikowanych lekarzy prowadzi badania podczas budzenia się mistycznych mocy. Obecnie na świecie można znaleźć dużą ilość pozycji, spisanych obserwacji i pełną listę zaobserwowanych syndromów podczas wznoszenia się Kundalini.

źródło : http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalini_kundalini_yoga.html

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fale O Wysokiej Wibracji Dźwiękiowej (poprzez Słuch / Uszy ,które są odbiciem Nerek gromadące Energię z przestrzeni i otoczenia ,wpływają na stan organów wewnętrznych,psychikę ,ducha,umysł i mózg oraz emocje .

Niewidzialne i Niesłyszalne dla zwykłego człowieka - ultrafiolet ,podzerwień ,promieniowanie z nadajników telewizyjnych ,telefonów komórkowych i mikrofale ,kwanty energii z przestrzeni kosmicznej, oraz szum kosmiczny .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.