karman

Światło Duchowe ,oświecenie .

7 postów w tym temacie

[Vt-2,63, Vt-3,29] Nikt nie zapala światła i nie stawia go w ukryciu ani pod korcem, lecz na świeczniku, aby jego blask widzieli ci, którzy wchodzą

34 [Vt-3,34, Vt-1,10] Światłem ciała jest twoje oko. Jeśli twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. Lecz jeśli jest chore, ciało twoje będzie również w ciemności.

35 Patrz więc, żeby światło, które jest w tobie, nie było ciemnością.

36 Jeśli zatem całe twoje ciało będzie w świetle, nie mając w sobie nic ciemnego, całe będzie w świetle, jak gdyby światło oświecało cię swym blaskiem».

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tłumaczę karmanie , bo jaki początkujący się na tym wyzna takich metaforach ,oj wstyd :wow:/>/>/> - chodzi o tzw."3-cie oko" Duchowe (Szyszynkę ) ,równoważące oczy materialne/fizyczne - naświetlaj te miejsca ,jak czujesz jakiś dyskomfort w ciele , 3 oko - spoglądające na serce duchowe (Grasicę )na mostku koło Serca materialnego/fizycznego .jeżeli będą zdrowe doznajesz Oświecenia Duchowego (Wyostrzonej Świadomości , lub Intuicji -Transcendentny stan osobowości ,nigdy wcześniej ,ponieważ musisz stale uważać by nie Pochłąnęła Cię Ciemność Materii .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cytaty na dziś : ,jako że w repertuarze powinien być jeden cytat ,podam trzy ,ale jakże ważne ,to będzie taka święta trójca do stosowania codziennego - Medytacja/Modlitwa/Kontemplacja .

Najlepiej sobie je zapisać na jakimś papierze i powiesić na ścianie :

Mistyk - Dopóki Nie Uczynisz Nieświadomej I Podświadomej , Warstwy/Poziomu , Psychiki -Świadomą (czyt. Przebudzony Duchowo) , Los Będzie Kierował Twoim Życiem , A Ty Będziesz Mówił/Mówiła , Że To Przypadek

***

Mistyk - Czysta ,Niewinna Dusza , Na Bardzo Wysokim Poziomie Rozwoju Duchowego (Oświecona ,Świadoma Siebie I Boga) } Transcendentna ,Może Bardzo Łatwo Ulec Grzechowi Pychy ,Zazdrości I Pożądania ,I Spaść Momentalnie Na Niższy Poziom ,A Niskie,Ciemne Energie Szybko Skażą Niewinną Duszę I Umysł Za Pomocą "Memów " -Wirusów Umysłowych .

***

Chcąc poznać, jaka dusza zamieszkuje w czyimś ciele, obserwujemy, w jakim to ciało lubuje się otoczeniu, bo jeśli panują w nim nieporządek i pomieszanie, taki sam nieporządek i pomieszanie panują w jego duszy. - Leonardo Da Vinci.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Postępuj w życiu tak ,jagbyś miał i urodził prawdziwe dziecko ( a jest to tak naprawdę twoje Duchowe Wewnętrzne Dziecko - Z Psychologii - Wewnętrzne Dziecko ).

Dbaj o nie,wychowuj tak aby wyrosło na mądrego człowieka ,rozmawiaj z nim ( w wyobraźni ,w myślach )bo to jak się czujesz ty ,tak czuje się twoje wewnętrzne dziecko - Podświadomość i Nieświadomość - głębokie warstwy twojej psyche/psychiki - twoja dusza .

I na odwrót - jak się czuje twoje dziecko w tobie ,( a ono chce się bawić ,cieszyć ,radować ,śmiać się ,itp. , to odbija się na tobie .

Naucz go pokonywać - Strach (Metaforyczny ,Urojony - Szatan ,Diabeł , Antychryst ) i inne Negatywne Emocje Zwalczać W Sobie (Urojone , Zmyślone - Demony ) - Obawa , Lęki , Zazdrość ,Zniechęcenie ,Lenistwo ,Pycha , Chciwość ,Pożądanie ,Egoizm .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Złego Człowieka i Kościół ,Nie Naprawi , A Dobrego Człowieka To i Bar ,Ani Złe Otoczenie Nie Zepsują .

Ponieważ Religie Zachodnie/Europejskie ,Kościoły i Wierzenia , Opierają Się Na Cierpieniu i Smutku , i Tak Naprawdę - Oddalają Od Boga Stwórcy .

Natomiast Religie Wschodnie/Azjatyckie ,Kościoły i Wierzenia , Opierają Się Na Szczęściu i Radości i Wyznają Na Co Dzień - Wierność Bogu Stwórcy

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świat Zewnętrzny I Ludzie Których Spotykasz , Są Lustrzanym Odbiciem Twojego Wnętrza - Twojej Duchowej Natury ,Twojego Charakteru ,

W Każdym Człowieku Którego Spotykasz ,Są Rozproszone Duchowe Części Ciebie Samego/Samej ,Twój Charakter Rozbity Na Kawałki , Na Kwanty Energii ,Twoje Wcielenia - Ktoś Młody - To Ty W Przeszłości ,

Ktoś Stary - To Też Ty - Lecz W Przyszłości ,

I Jeśli Coś Cię - Drażni ,Denerwuje ,Złości ,itd. itp. lub Czujesz Zazdrość U Kogoś / W Drugim Człowieku Czy Ludziach ,To Znaczy Że Te Cechy Charakteru Istnieją W Tobie .

Także Codziennie Kontroluj Swoje Myśli , Bo Zamienią Się W Twoje Reakcje Emocjonalne ,A Emocje Twoje Stworzą Twoje Dobre Lub Złe Zachowanie/Czyny,Działanie .

Czyny Twoje Zaświadczą O Tobie I Jeśli W Porę Nie Zapanujesz Nad Sobą / Swoim Charakterem ,Czyny Twoje Staną Się Twoim Przyzwyczajeniem /Uzależnieniem , A Przyzwyczajenie Twoje Stanie Się Twoją Drugą Naturą , I Stanie Się Twoim Losem /Karmą .

Tak Więc Człowiek i Jego Wyobrażenia ,Fantazje , On Sam Jest Sam Dla Siebie Największym Wrogiem ,Jest Więźniem Swojego Umysłu .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Młody lew wychowywał się wśród stada owiec. Oczywiście myślał, że sam również jest owcą. Pewnego dnia obok stada owiec przechodził stary lew. Zauważył tam młode lwiątko i nie mógł uwierzyć własnym oczom: piękny lew w samym środku stada potulnych owiec, które wcale się go nie bały, a ono samo zachowywało się jak one.
Stary lew podbiegł w kierunku młodego, który - podobnie jak wszystkie owieczki - zaczął uciekać. Gdy w końcu został złapany, rozbeczał się jak owca. Stary lew poprowadził go nad najbliższy staw i zmusił do spojrzenia na odbicie w wodzie... młode lwiątko ujrzało swoje własne oblicze i nagle... zaryczało jak prawdziwy lew. 
Stary lew nie mówił: "naśladuj mnie", "rób to, nie rób tamtego". Nie uczynił nic takiego, po prostu pokazał młodemu jego prawdziwe oblicze, aby sam mógł rozpoznać w sobie nie owcę, lecz lwa.
Źródło: Osho "Budda drzemie z w Zorbie"
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.