Mistyk

Codzienna Higiena Psychiczna -Higiena Duszy (Psychiczna ,umysłowa )

223 postów w tym temacie

Codziennie Powinniśmy znaleźć czas dla siebie - na taką samotną - Medytację - Kontemplacię - Modlitwę

(bez rozpraszania z zewnątrz przez energię grupy -przez wpływ zbiorowości ludzkiej na nas )ponieważ energia psychiczna ludzi przechodzi w sposób niezauważalny z umysłu jednego człowieka do umysłu podświadomego drugiego człowieka .

Wygląda to tak ,jakby z umysłu podświadomego i nieświadomego psychiki/duszy - jednego człowieka do umysłu drugiego był rozciągnięty niewidzialny światłowód , czy też srebrny sznur (jest takie połączenie , jak taka pępowina psychiczna - duchowa łącząca dziecko z matką , lub człowieka z drugim człowiekiem lub innymi ludźmi -otoczeniem ) .

I Przecięcie tej pępowiny - odcięcie się osobiste ,jest jak takie zerwanie wszelkich więzów ,jak rozplątanie tzw " Węzła Gordyjskiego " przez Aleksandra Wielkiego ,znanego z historii .

A przypomnijcie sobie ,pisałem kiedyś o medytacji - medycynie energetycznej ,medycynie przyszłości - uzdrawiającej nasze ciała subtelne /energetyczne - astralne ,eteryczne ,mentalne ,boskie i kosmiczne (nasza aura ,ciało duchowe )

A które to nasze Ciało Duchowe ma wpływ na nasze Ciało Materialne , i odwrotnie .

Człowiek jest jak taka układanka ,jest istotą wielowymiarową , poznawanie siebie ,swoich rozproszonych po świecie części własnej osobowości , jest poznawaniem swoich archetypowych sił ,prawiedzy całej ludzkości ,wiedzy kolektywnej znanej naszym przodkom od pradziejów .

A Wszelkie Archetypowe siły Wewnątrz Nas ,Spotykamy też i Na Zewnątrz Nas w Świecie ,w innych ludziach ,drugim człowieku ,

ponieważ świat zewnętrzny jest lustrem , w którym odbija się nasza druga natura osobowości - ta Duchowa .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czemu To Widzisz Problemy i Kłopoty W Drugim Człowieku ,A Swoich Własnych Nie Dostrzegasz .

Nie Oceniaj ,To I Ciebie Nie Będą Oceniać .

Jakie Przyczyny Stworzysz - (Możesz Zawinić / Zgrzeszyć - Myślą , Mową ,Uczynkiem Lub Zaniedbaniem )Taki Też Skutek Odbierzesz W Przyszłości (Całe Zło Które Komukolwiek Wyżądziłeś ,Wróci Do Ciebie Z Czasem Po Wielokroć ) .

Nie Rób Drugiemu ,Co Tobie Niemiłe.

Nie Masz Co Ofiarować ,Dawaj i Obdarzaj Ludzi Uśmiechem ,Ponieważ Im Więcej Dobra Dostrzegasz W Drugim Człowieku ,Tym Bardziej Ty Sam/Sama Stajesz Się Lepszy/Lepsza ,Gdyż Świat Zewnętrzny Jest Lustrzanym Odbiciem Twojego - Wnętrza /Charakteru / Sumienia ,Twojego Świata Wewnętrznego .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj Księżyc jest w pełni , Księżyc ma ogromny Wpływ na Psychikę (czyt. Duszę - Podświadoma/Nadświadoma Warstwa Psychiki , a co za tym idzie również i Emocje Człowieka - na jego Myślenie i Zachowanie ,ponieważ wszystko to rozchodzi się od mózgu po całym ciele za pomocą rozgałęziających się systemów nerwowych , nie zapominajmy o tym ,oprócz Księżyca - Poniedziałkowi także patronuje Pluton ( w mitologii Hades - Bóg Świata Podziemnego (czyt. Archetypy Królestwa Nieświadomości - Indywidualnej i Zbiorowej ).

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Źródło jest w sercu a nie w głowie

Autor: Paweł Karwat

Na ogół chcemy rozwiązywać problemy naszego życia za pomocą głowy, czyli myślenia, rozumu. Tak nas uczą: rusz głową! Nauki wewnętrzne (Ezoteryczne ) głoszą coś odwrotnego.

Zrezygnuj z głowy, nie szukaj w niej rozwiązania. Skieruj się do serca.

To po prostu nawyk, że kiedy pojawia się problem, my podejmujemy myślenie. A chodziłoby raczej o przeciwny skutek : w momencie trudności redukujemy myśli poprzez wyciszenie, aby dać możliwość przejawu dla Intuicji. (Transcendentny , Ponadświadomy Stan Umysłu )

To tzw. intuicyjny wgląd. Pochodzi on z serca, z czakry serca - Serce jest uznane przez Joginów dla przykładu za siedzibę Ducha.

Ty jesteś w sercu, nie w głowie. Kiedy mówisz "ja" i pokazujesz palcem na siebie, wskazujesz na serce, nie na głowę czy na inny narząd.

Kieruj się głosem serca. Planuj, ale rób to z serca.

Zaufaj swojemu sercu jeżeli chodzi o twoje życie: o finanse, związek, zdrowie, relacje towarzyskie i duchową ścieżkę.

Wiem, że nauczyliśmy się ufać głowie. Tyle, że w głowie nas nie ma. Nie ma naszej mocy, miłości, mądrości, geniuszu i innych właściwości.

Zaufaj Swojemu Sercu, czyli Zaufaj Sobie.

Nawyki można zmieniać. Możesz wyrobić w sobie nowy nawyk: kierowania się ku sercu i sercem. Zamiast pomnażać myśli, tym samym zwiększając pomieszanie, lęki i troski, zamiast wierzyć, że to określony ciąg czy sposób myślenia zapewni ci sukces w życiu, zacznij zwracać się do swojego serca.

Jeżeli zaczniesz to robić, to będzie stawało się nawykiem. Będzie ci coraz łatwiej skontaktować się z samym sobą, ze swoim kreatywnym potencjałem.

To złota zasada i odnosi się do wszystkiego, co w życiu możesz robić, z czym możesz mieć problem.

Nie rozmyślaj jednak nad nią zbyt wiele, ponieważ możesz wpaść w pułapkę rozumu i zatrzymać się na swojej głowie.

Poczuj ją, podejdź do niej jak dziecko, zamiast próbować opracować na jej temat wyczerpująca teorię. I ta dziecięca ufność do siebie, do swojego serca wniesie w twoje życie to, co jest ci potrzebne do odniesienia sukcesu bez względu na dziedzinę.

Czyli Dbajmy O Swoje Duchowe Serce ,Czy Też Nazywając Inaczej - Umysł Duszy (Materialny Organ To Grasica - Koło Serca Fizycznego Pompującego Krew )to na to Serce właśnie wskazuje Jezus Chrystus na świętych obrazach i obrazkach .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Błędy jako źródło sukcesów

Autor: Paweł Karwat

Dzisiaj często z każdej strony można doświadczyć tego, jak kultura wpaja nam to, co nazywa się lękiem przed porażką. To tworzy nawyk wycofywania się, nieangażowania, tchórzostwa życiowego.

Jak twierdzi słusznie nauczyciel motywacyjny Brian Tracy błąd jest warunkiem sukcesu. Każdy sukces opiera się na błędach, czyli na konfrontacji ze słabościami i ich skutkami w życiu.

Jeśli obawiasz się działać i przejawiać swoje słabości - co jest związane z działaniem - to uniemożliwiasz sobie przekształcenie ich w zalety.

Podobnie dziecko, które uczy się chodzić - początkowo przewraca się, czyli popełnia błędy w postawie, ale siedzenie z boku i zastanawianie się nikogo nie nauczyło poruszać się na własnych nogach.

Wielu rzeczy o sobie nie wiemy i możemy siebie sprawdzić tylko w praktyce. To nie musi być od razu skakanie na głęboką wodę, ale doświadczenia są konieczne.

Traktujmy je jako źródła rozwoju, jako możliwości uświadomienia sobie swoich słabości i zastąpienia ich mocami.

Oczywiście możesz czekać całe życie i ciągle nie czuć się gotowym do działania, aż nie wyeliminujesz wszystkich swoich wad, na jakie może wskazać ci rozum. Nie wystarczy ci jednak czasu i stale będziesz czuł się niedysponowany.

Twoja frustracja urośnie nawet, bo przyglądając się swoim brakom zaczniesz postrzegać ich coraz więcej.

W działaniu uczysz się pozostawać świadomy i konfrontować się z tym, co nosisz w osobowości, charakterze jako nawyki, wady itd. I tylko praktyka może cię czegoś nauczyć. A praktyka wiąże się z popełnianiem błędów.

To jak jazda samochodem - bez względu na to, ile książek pochłoniesz na jej temat, tylko godziny jazdy z instruktorem dadzą ci odpowiednie zdolności. Tylko wyjazd na drogę i skonfrontowanie się z rzeczywistością szosy uczynią cię kompetentnym kierowcą. A podczas próbnych jazd popełnisz mnóstwo błędów, zanim nauczysz się względnie normalnie jeździć.

Naczytanie się zwiększy ilość myślenia, które nie wyeliminuje pomyłek na drodze, a "wybuchy nadmiaru teorii" mogą jeszcze opóźnić twoje reakcje na to, co się dzieje, na nadjeżdżające samochody czy pieszych.

Gdy tylko czekasz i czytasz, i rozmyślasz, i zastanawiasz się tworzysz również nawyk, ale bierności, ociągania się, mechaniczności, czyli braku spontaniczności. Stajesz się schematyczny. A tylko kreatywni ludzie osiągają sukcesy. Kreatywność wymaga jednak działania, i to działania swobodnego. Wymaga próbowania, testowania, sprawdzania w praktyce różnych pomysłów, idei, przeczuć, metod itd.

Dlatego lęk przed porażką należy do największych wrogów kreatywności, ponieważ przymusza cię do pozostawania biernym.

Życia nie odtworzysz w warunkach laboratoryjnych, by mieć pewność, że unikniesz wszelkich porażek. Nieustanne badania nie uczynią cię bezbłędnym. Staniesz się sztywny, a według nauk kahunów, czyli Huny elastyczność jest jedną z siedmiu zasad każdego sukcesu.

Nigdy nie przewidzisz wszystkich sytuacji, zwłaszcza w biznesie. Pozostaje ci albo polegać na niepewnym rozumie, albo jak to radzi Harv T. Ecker, nauczyciel biznesu "przygotować się, strzelać i celować". Kolejność jest inna, niż podpowiada rozum, który najpierw "chciałby" wycelować a potem strzelić. Zasada ta jednak odnosi się do stosowania intuicji i kreatywności, a nie skostniałych reguł myślenia, które i tak nigdy nie wyczerpie wszystkich aspektów sytuacji, by zapobiec błędom (a nawet, biorąc pod uwagę dynamikę życia, np. rynku, że wygrywają liderzy mający twórcze pomysły i elastyczne podejście oraz umiejętność szybkiego reagowania i podejmowania decyzji, samo w sobie może spowodować ich całe mnóstwo).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podam Kilka Jakże Ważnych Cytatów Leonarda Davinci ,chociaż to dawne jego myśli ,to są one ponadczasowe ,i w każdym czasie myślę są aktualne :

Ci, którzy uprawiają praktykę bez pilności lub – by rzec lepiej – bez nauki, są jak żeglarze wypływający na morze statkiem bez steru i busoli, nie mając nigdy pewności, dokąd się skierują.

My dzięki sztuce możemy się zwać wnukami Boga.

Wiadomo, że rozpoznajemy wady raczej w dziełach cudzych niż własnych… gdy malujesz, powinieneś mieć pod ręką płaskie zwierciadło i często oglądać w nim swe dzieło. Jeśli je bowiem ujrzysz w odwróconym odbiciu wyda się jakoby wykonane ręką cudzą i lepiej osądzisz swe błędy.

A ty, człowieku, który w tym moim trudzie rozeznasz podziwu godne dzieło natury, jeżeli za rzecz niegodziwą uznasz jej zniszczenie, pomyśl, iż rzeczą najbardziej niegodziwą jest odbieranie życia człowiekowi… kto go nie ceni, ten nie jest go godzien.

Akt płciowy i wszystko, co się z nim łączy, jest tak ohydny, że ludzie wymarliby szybko, gdyby nie był on uświęconym zwyczajem i gdyby nie istniały ładne twarze i zmysłowe dyspozycje.

Albowiem bardzo niechętnie opuszcza dusza ciało i wierz mi, że płacz jej i boleść nie są bez przyczyny.

Ambitnym, którzy nie zadowalają się dobrodziejstwem życia, ni pięknością świata, nałożono jako karę, że sami zamęczają swe życie i nie czują pożytku i piękności świata.

Albowiem wielka miłość rodzi się z wielkiej wiedzy o ukochanym przedmiocie.

Artysta nie osiąga nic wybitnego, jeśli nie wątpi w siebie i czasem się nie zawaha.

Biedny jest człowiek, który pożąda wielu rzeczy.

Być stałym nie znaczy ciągle zaczynać, lecz wytrwać.

Chcąc poznać, jaka dusza zamieszkuje w czyimś ciele, obserwujemy, w jakim to ciało lubuje się otoczeniu, bo jeśli panują w nim nieporządek i pomieszanie, taki sam nieporządek i pomieszanie panują w jego duszy.

Cierpliwość czyni z krzywdami podobnie, jak czynią szaty z zimnem; jeśli pomnożysz szat liczbę wedle siły zimna, to zimno nie zdoła Ci szkodzić; tak samo przeciw wielkim krzywdom, wzmóż cierpliwość, a krzywdy nie zdołają zranić twego ducha.

Człowiek jest naprawdę królem dzikich bestii, gdyż jego brutalność przewyższa ich brutalność. Żyjemy ze śmierci innych. Jesteśmy cmentarzyskami!

Dobre uczynki wznoszą się i sięgają Nieba, ponieważ cnota znajduje uznanie w oczach Boga. Złe uczynki natomiast przeciwnie, ponieważ są sprzeczne z wolą Boga – strącane są w otchłanie piekła… O ty, który podziwiasz naszą cielesną powłokę – nie bądź smutny, że wraz z innymi dosięgnie ciebie śmierć, lecz raduj się, że nasz Stwórca obdarzył nas tak wyjątkowym narzędziem jak intelekt.

Doktorzy, którzy zajmują się chorymi, powinni koniecznie zrozumieć, czym jest człowiek, czym jest życie i czym jest zdrowie, i w jaki sposób równowaga i harmonia tych elementów je podtrzymuje.

Doświadczenie dowiodło, że kto nigdy nie ufa, będzie oszukany.

Doświadczenie nie zwodzi nigdy, błądzą jeno nasze sądy, obiecując sobie po nim wynik taki, jaki nie może mieć uzasadnienia w naszych doświadczeniach.

Ja jednak mniemam, że płonne i błędne są te nauki, które nie zrodziły się z doświadczenia, macierzy wszelkiej pewności, i które nie prowadzą do znanych już doświadczeń, to znaczy takie, które ani w swym początku, ani w środku, ani na końcu nie przeszły przez żaden z pięciu zmysłów.

Jak dzień dobrze przeżyty daje dobry sen, tak życie dobrze spędzone daje dobrą śmierć

Jak żelazo z bezczynności rdzewieje, a woda gnije lub marznie od zimna, tak umysł psuje się bez ćwiczenia.

Każde poznanie ma źródło w uczuciu.

Krytykuj przyjaciela w cztery oczy, a chwal przy świadkach.

Kto chce się wzbogacić w ciągu jednego dnia, zostanie w ciągu roku powieszony.

Kto mało myśli, błądzi wiele.

Kto nie kiełzna rozkoszy, zniża się do zwierząt.

Leczenie jest przywracaniem do równowagi zaburzonych żywiołów… w żywym ludzkim ciele.

Ludzie wyższych talentów pracują, mimo że pozornie nic nie robią.

Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać.

Największy błąd ludzki tkwi w ich mniemaniach.

Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło.

Nic nie zwodzi nas bardziej niż sąd własny.

Nie ma większego ni mniejszego władztwa, niż władztwo nad sobą samym.

Niech oczekuje szkody, kto daje sobą kierować nowicjuszom w radzie.

O głupoto ludzka! Czyż nie widzisz, że żyłaś z sobą przez całe życie, a nie znasz jeszcze rzeczy, którą w najwyższym stopniu posiadasz, to jest swego szaleństwa?

O radę pytaj tego, kto sam sobie radzi.

Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.

To miłość każe mi pamiętać, że tylko miłość czyni mnie świadomym.

Trzeba kontemplować i dużo myśleć. Kto mało myśli, ten dużo traci.

Wielu kupowało i sprzedawało omamy i fałszywe cuda, oszukując głupią tłuszczę.

Wszelka nasza wiedza ma początek w naszych zmysłach.

Wszystko jest powiązane ze wszystkim innym.

Wszystko pochodzi ze wszystkiego, wszystko jest ze wszystkiego zrobione i wszystko powraca do wszystkiego.

Zawiść rani fałszywymi oskarżeniami.

Zdobycie każdej wiadomości jest zawsze pożyteczne dla umysłu, gdyż będzie on mógł wygnać z siebie rzeczy nieużyteczne a zachować dobre. Bo nie można żadnej rzeczy kochać ni nienawidzić, jeśli się jej wprzód nie poznało

Złe towarzystwo wciąga dobrych w zgubę.

Źle czynisz, jeśli chwalisz, gorzej, jeśli ganisz rzecz, której dobrze nie znasz.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spot­ka­nie dwóch oso­bowości przy­pomi­na kon­takt dwóch sub­stan­cji che­micznych: jeżeli nastąpi ja­kakol­wiek reak­cja, obie ule­gają zmianie.

***

Człowiek zaw­sze no­si z sobą całą swą his­to­rię, a także his­to­rię ludzkości.

***

Naj­bar­dziej prze­rażającą rzeczą jest całko­wita ak­ceptac­ja sa­mego siebie.

***

Nie da się zmienić ciem­ności w światłość ani apa­tii w ruch, bez udziału emocji.

***

Świado­mość nie przychodzi bez bólu.

***

War­tość człowieka os­ta­tecznie nig­dy nie wy­raża się w sto­sun­ku do dru­giego człowieka, tyl­ko w sto­sun­ku do siebie sa­mego. Dla­tego też nig­dy nie po­win­niśmy uza­leżniać nasze­go poczu­cia włas­nej war­tości al­bo też poczu­cia włas­nej god­ności od in­nych ludzi, bez względu na to, jak cier­pieli­byśmy z te­go powodu.

***

Człowiek bez amor fati (umiłowania losu ) to neurotyk.

***

Ze sta­nu dos­ko­nałości nie wie­dzie żad­na dro­ga w przyszłość; osiągnąwszy dos­ko­nałość można się tyl­ko cofnąć.

***

Bogdan , Piotr ,Dariusz - Szczepocki .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Błędem jest myśleć ,że Prawdziwa Miłość i Szczęście ,Człowieka zależy od kogoś ,czy od zaspokojenia dóbr materialnych ,Nie ,ponieważ prawdziwe - Miłość i Szczęście Ludzkie powinny wypływać z nas , z naszego wnętrza - na świat .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostrzegaj w sobie piękno.

Jesteś naprawdę piękny, zarówno Twój duch, jak i ciało. Wszystkie dzieła boże są doskonałe, łącznie z Tobą. Powstałeś z woli tego samego Stwórcy, co całe piękno natury. Kochaj siebie takim, jakim jesteś.

"Przesłania Aniołów" Dr Doreen Virtue

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piękno W Sobie Dostrzegaj ,Ale i Brzydotę ,codziennie o tym myśl ,uświadamiaj samego siebie ,swego ducha do którego się, modlisz nazywając Bogiem Ojcem (Duch którego projektujesz na niebo , to Twoja Druga Połowa - ta duchowa ,twoja dusza - psychika ).

Najlepiej się odizoluj na jakiś czas od otoczenia , od ludzi (by energia grupy cię nie rozpraszała - gdyż grupę wiąże niewidzialne połączenie energii psychicznej ,taka niewidzialna ,podświadoma pępowina psychiczna ,biegnąca od umysłu jednego człowieka do umysłu drugiego człowieka ) -

I W Samotności Porozmawiaj ze Swoim Wnętrzem - Wewnętrznym Dzieckiem - Wewnętrznym Bogiem - Swoją Duszą ( jak zwał ,tak zwał ), wykonując takie trzy w jednym -

Medytacja / Modlitwa / Kontemplacja .

Pozdrawiam Budda Maitreya .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kontrolujmy Codziennie Nasze Myśli (powinniśmy zawsze znaleźć chwilę dla siebie ,na taką samotną - Modlitwę / Medytację / Kontemplację .

Myśli Nasze Mają Bowiem Ogromny Wpływ Na Nasze Emocje (Energia Psycho-Emocjonalna o zmiennym natężeniu , Najsilniej Działają W Nas Energie - Strachu ,Gniewu ,Pożądania ,Zazdrości ,Pychy i Egoizmu (Metaforyczne Demony ).

A Z Kolei Emocje Nasze Mają Wpływ Na Zachowanie Nasze ,Czyny Dobre (Metaforyczne ,w Przenośni -Archanioły , Anioły ,Bogowie ) .

Lub Czyny / Działanie Złe (Metaforyczne - Szatan ,Diabeł ,Demony ,Zły Duch ).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie Oceniaj , To I Ciebie Oceniać Nie Będą .

A Możesz Przeciw Drugiemu Człowiekowi Zawinić (Zgrzeszyć )-

Myślą

Mową

Uczynkiem

Zaniedbaniem

Egoizmem

Pychą

Wyprojektowaniem Na Kogoś Własnych Lęków , Obaw I Srachu

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Dzisiejszych czasach ezoteryka ma niewiele wspólnego z prawdziwą Ezoteryką ,(poznanie wewnętrzne Boga ,wtajemniczenie w wiedzę duchową - od słowa Ezoterikos , przedtem Mistyk od słowa Mistykos - wtajemniczony w arkana wiedzy tajemnej ,z tąd Szkoły Misteriów ).

Dzisiejsze Fora Ezoteryczne przesycone są pewnego rodzaju osobowościami wielorakimi - alter -ego - z psychologii (oczywiście wszystko jest względne , i są napewno prawdziwi Ezoterycy )lecz głównie ludzie młodzi i początkujący w temacie ,wchodzą w okultyzm ,ezoterykę ,magię itp. bez przygotowania ,doświadczenia praktycznego (a bez praktyki , ,czy osobistego wtajemniczenia przez kogoś doświadczonego w temacie ,Duch /Dusza / Psychika takiego człowieka może ugrzęznąć w światach Astralnych /Duchowych Na Zawsze ,i będzie wielki problem z powrtotem do ciała swojego ,do normalności umysłowej .

Tacy Ludzie Będą chorzy na Duchu , duszy / psychice i emocjonalnie rozdarci (wewnętrznie ) , stają się takimi sobowtórami eterycznymi ,neświadomymi wampirami astralnymi (kradnącymi czyjeś pomysły i energię życiową .

Schizofrenikami Paranoidalnymi (jak określa medycyna , tą ciężką chorobę psychiczną ),czy ludźmi z rozdwojeniem Jaźni , Osobowości (Ducha /Duszy Swojej Od Ciała ).

Siebie opisałeś?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napewno nie siebie,a przynajmnie mojego brata którego znam ,i z którym muszę mieszkać (choć na szczęście mam swój pokój który urządziłem w wiele energetycznej ochrony przed takimi wampirami energetycznymi jak np. on ),na innych forach ezoterycznych również byłem - ezoforum ,byt zbiorowy ,i tak stwierdziłem z doświadczenia mojego

Pielęgnuj każdą chwilę.

Zwracaj uwagę na teraźniejszość, koncentrując się na najdrobniejszych szczegółach tego, co widzisz, czujesz, myślisz i słyszysz. Dostrzegaj humor zawarty w różnych sytuacjach i głęboko doceniaj wartość obecnej chwili.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nauka " Kundalini Joga " -Energii Duchowo -Seksualnej ,

,i przepływu tej energii przez czakry -ośrodki energii emocjonalno - psychicznej. Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie Sądź Nigdy Człowieka Po Pozorach , Dowiedz Się Co On Czuje , Jakie Ma Samopoczucie ,On Może Robić Tylko Dobrą Minę Do Złej Gry (Może grać,bo tak nieraz trzeba ) świadomie lub nieświadomy tego .

Kontroluj Codziennie Myśli Swoje ,Gdyż One Przemienią Się W Twoje Puźniejsze Reakcje Emocjonalne i Słowa Twoje (Pozytywną Lub Negatywną Energię Psycho -Emocjonalną ) - Dobre Lub Złe Czyny lub Słowa Twoje ,Miłe lub Pełne Nienawiści ,Pychy ,Egoizmu i Zazdrości oraz Pożądania ,Pełne Lęków ,Strachu i Obaw .

A Wszelkie Twoje Myślenie, Emocje i Słowa , Będą Miały Wpływ Na Twoją Psychikę ( Duszę /Ducha /Podświadomość )i od tego jakie myśli pojawią się w twojej głowie ,będzie zależał twój światopogląd ,mentalność i wierzenia .

Dlatego Trzeba Codziennie Dbać O To , By Psychika Nasza Nie Uleciała Za Wysoko W Świat Wyobrażni ,Fantazji ,Paranoi (nie odzieliła się dusza/duch nasz od ciała ),trzeba być dla siebie takim psychoanalitykiem ,takim Psychologiem ,by dbać o równowagę Logiki i sychiki .

Budda .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Dzisiejszych Czasach Bardzo Trudno Jest Człowiekowi Być -

Miłym ,

Ciepłym ,

Dobrym ,

Cierpliwym ,

Uprzejmym ,

Usłużnym ,

Uśmiechniętym ,

Uczynnym ,

Prawdomównym ,

Uczciwym ,

Szczerym ,

Wiernym ,

Nie Zazdroszczącym ,

Nie Strachliwym ,

Nie lękliwym ,

Nie Obawiającym Się ,O To I Owo ,

Nie Pożądającym Czyichś PRAC /ZDOBYCZY UMYSŁOWYCH /INTELEKTUALNYCH / TWÓRCZYCH /NAUKOWYCH , lub DÓBR FINANSOWYCH CZY MATERIALNYCH ,

Nie Krzywdzącym Drugiej Czy Innych Osób - Niepotrzebną Prowokacją ,Poprzez Obmowy ,Plotki ,Pomówienia ,Czy Wyśmiewanie,Sarkazm Lub Też Wyszydzanie ,Albo Działanie Fizyczne Na Szkodę Drugiej Osoby Czy Osób .

Na dzisiejszy język można by prosto nazwać osobę ,KTÓRA NIE MA /NIE POSIADA większości lub wszystkie wymienione cechy - "WAMPIREM ENERGETYCZNYM " - OSOBA KTÓRA W SPOSÓB NIEŚWIADOMY (niezamierzony ,nieuświadomiony ) ,LUB W SPOSÓB ŚWIADOMY ,KARMI SIĘ POZYTYWNĄ ENERGIĄ ŻYCIOWĄ INNEJ LUB INNYCH OSÓB (upośledzając w ten sposób ,lub czyniąc chorą na - Ciele/Fizycznie , Psychicznie ,Emocjonalnie , Umysłowo lub Duchowo .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwotnie była Jedna RELIGIA MIŁOŚCI , i Jedna WIARA SERCA .

Plan Boski bYŁ tAKI żeby tak pozostało ,lecz ludzie nie będąc tak doskonali jak Bóg , przez pokolenia potworzyli podziały religijne i rozłamy na globie ziemskim , Dlatego Bóg Osobiście Musiał Doglądać Spraw Dziejących Się Na Ziemi (ponieważ wszystkie dusze stworzył na swoje podobieństwo ) ,ale Boskie Dusze - Archanioły i Anioły ,z ciekawości chciały zakosztować rozkoszy zmysłowych ,więc przybierając ciała materialne stawali się ludźmi ,i poprzez rozkosze zmysłowe i materialne , zaspokajanie swoich żądz ,powoli zapominali o swoim anielskim pochodzeniu .

Bóg Jeśli widział że jest żle zaczynał ingerować w sprawy tego świata wcielając się w różnych Proroków ,Przywódców Religijnych ,Reformatorów ,Rewolucjonistów itp. na przestrzeni wieków i pokoleń na całym świecie .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiara musi być czymś żywym ,i trzeba mieć Boga w sercu swoim jako swojego przyjaciela ,wiarę trzeba przeżywać na codzień ,pielęgnlować ją ,podlewać jak kwiaty ,jakby była czymś żywym ,a nie tylko od czasu ,do czasu powtarzać formułki ,a to i tak na nic u Boga i daremny trud .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ludzie Zatrówając Swą Duszę Różnego Rodzaju - Niewłaściwym Myśleniem ,Używkami ,Uzależnieniami i Nałogami ,Przeczą Wszystkiemu Co Jest Boskie W Nich .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli nie można inaczej - odstraszającym przykładem."

Albert Einstein .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okazując bliźniemu pomoc ,okazując uśmiech i dobre słowo ,wyrazisz tak najlepiej swoje oddanie dla Boga Stwórcy - Budda .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak twierdzą dzieci z upośledzeniem umysłowym i ludzie dorośli z demencją starczą lub alzchaimerem ( nie mówiąc nic konkretnie )

przecież wiadomo (a nauka to potwierdza ) że komórki mózgowe - neurony zanikają z wiekiem i obumierają na zawsze ,nie mogąc się odrodzić , chyba że dbamy o codzienną higienę psychiczną ćwicząc mózg ,i utrzymując połączenia międzykomórkowe -synapsy ,

jedne komórki umierają ,ale nie obawiamy sią bo utrzymujemy połączenie z nowymi komórkami - neuronami (ćwiczymy umysł dbając o jego sprawność ,tak jak dbamy o ciało wykonując ćwiczenia fizyczne .

Zawsze grałem jak dobry aktor ,żeby sprawdzić waszą zdolność umysłową ,jest w opłakanym stanie .

Pamiętajmy - nigdy ,ale to nigdy nie sądźmy człowieka po zewnętrznych pozorach -człowiek ten może bardzo cierpieć wewnętrznie (Emocjonalnie ,Psychicznie-Duchowo -Umysłowo (na duszy ) czy Neurologicznie .

To przykre i wielce szkodlikwe dla narodu jak władzę sprawują ludzie niekompetentni i chorzy umysłowo ,ze zwichrowaną psychiką (dolegliwościami duszy /duchowymi ) .

_________________

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeważnie Boimy się tego , czego nie znamy ,czego nie rozumiemy , czego nie możemy ogarnąć naszym ograniczonym rozumem .

To my sami jesteśmy dla siebie największymi wrogami ,i nasz ograniczony przesądami umysł z naszymi urojeniami ,wyobrażeniami :

Anioły to Metafora / Przenośnia - naszych pozytywnych emocji - Miłość ,Spokój ,Dobro ,Pokora ,Cierpliwość ,Szacunek Brak Pożądania ,Brak Zazdrości ,Brak Egoizmu ,Brak Pychy .

Demony to Metafora / Przenośnia - naszych negatywnych emocji - Strach ,Lęk ,Obawa ,Zazdrość ,Pożądanie , Pycha , Egoizm ,Niepokój ,Gniew ,Złość ,Lenistwo ,Duma ,Uprzedzenie ,Nadmierne Przywiązanie .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wieżycie W Zmysły : Nadzmysłowe -Paranormalne -Nadprzyrodzone -Parapsychiczne }Duchowe :

Materialnie Wzrok - Duchowo Jasnowidzenie .

Materialnie Węch - Duchowo Jasnoczucie (wyczulone współodczuwanie emocjonalne ) .

Materialnie Słuch - Duchowo Jasnosłyszenie (wyczulony słuch ).

Materialnie Smak - Duchowo (wyczuwanie nieokreślonych smaków subtelnych ) .

Materialnie Dotyk - Duchowo Dotyk Uzdrawiający ( czucie energii przedmiotów i stworzeń żywych,nawet na odległość ) .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Brak zaspokojenia seksualnego i erotycznego spełnienia ,wiąże się z szeregiem chorób psychicznych - psychozy ,depresje ,schizofrenie ,a d h d ,epilepsja (padaczka ) i inne .

A co ma związek także z wieloma chorobami fizycznymi i organów wewnętrznych - kłopoty z sercem ,tarczycą ,krążeniem ,choroby intymne i układu moczowego ,bóle oczu ,uszu i kłopoty z wątrobą oraz z nerkami ,i wiele innych .

Również powstaje wiele nałogów i uzależnień z niespełnienia erotycznego ,takich jak - Alkohol izm ,Leko mania (uzależnienie od leków ) ,Hazardo mania ,Praco cholizm ,Tele mania ,Komórko mania (uzależnienie od telefonów komórkowych ),Interneto mania (uzależnienie od internetu )Chomiko mania (uzależnienie ,od przesadnego gromadzenia przedmiotów martwych i stworzeń żywych ,nieraz nieprzydatnych )i Seksocho lizm /Eroto mania (nałogowe uzależnienie od filmów erotycznych ,podglądactwo ,molestowanie itp. )

Wiem to ze swojego wieloletniego doświadczenia ,i wnikliwej obserwacji znajomych i otoczenia .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PAMIĘTAJMY ,NIC NA POCZĄTKU NIE JEST TAKIE ,JAKIM SIĘ MOŻE WYDAWAĆ .

NIGDY NIE DZIAŁAJMY POD WPŁYWEM EMOCJI ,PRZYSTAŃMY I POMYŚLMY :mysli:/>/>/> CZY MAM WYSTARCZAJĄCE PREDYSPOZYCJE I CZY ZASŁUŻYŁEM NA TO ,CO ŻYCIE MI OFERUJE .

SŁYSZAŁEM ŻE POŚPIECH TO ZŁY DORADCA ,A KTO SIĘ ŚPIESZY TO SIĘ DIABEŁ CIESZY .

WYOBRAŹNIA ,A RZECZYWISTOŚĆ TO NIE TO SAMO ,TO CO PRZYCHODZI DO GŁOWY (Pierwsza myśl ,Świat wyobrażeń ) ,MOŻE SIĘ ZNACZNIE RÓŻNIĆ OD TEGO CO SPOTKA MNIE W ŻYCIU .

ŚWIAT TO SCENA NA KTÓREJ KAŻDY JEST AKTOREM SWOJEGO LOSU ,KAŻDY GRA SWOJĄ ROLĘ NAJLEPIEJ JAK POTRAFI ,BOWIEM WSZYSCY JEDZIEMY NA JEDNYM WÓZKU ,LECZ KAŻDY CZŁOWIEK KIERUJE GO W SWOJĄ STRONĘ ,UWAŻAJĄC ŻE JEGO DROGA JEST - LEPSZA ,ATRAKCYJNIEJSZA ,PIĘKNIEJSZA .

ŚWIAT ZEWNĘTRZNY JEST LUSTRZANYM ODBICIEM NASZEGO ŚWIATA WEWNĘTRZNEGO (DUSZY ,DUCHA ,CHARAKTERU ,SUMIENIA ),I W KAŻDYM CZŁOWIEKU ZNAJDUJE SIĘ DUCHOWA CZĘŚĆ NAS SAMYCH .

JEŚLI JEST COŚ CO NAS W INNYCH IRYTUJE LUB ZŁOŚCI ,TO CECHA TA ZNAJDUJE SIĘ W NAS SAMYCH ,W NASZYM WNĘTRZU .

A CAŁY FILM ROZGRYWAJĄCY SIĘ NA ZIEMI ,REŻYSERUJE BÓG STWÓRCA .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Metafora ,Alegoria ,Przypowieść ,Symbole ,Mitologia ,To Potęga ,To Wyższość Emocji Nad Rozumem// Intelektem ,dzięki czemu można wyrazić mową ciała (fachowo - kineza )niewyrażalne ukryte ,symboliczne ,subiektywne rzeczy i słowa ,irracjonalne , zwykłymi środkami komunikacji językowej i słownej .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

War­tość człowieka os­ta­tecznie nig­dy nie wy­raża się w sto­sun­ku do dru­giego człowieka, tyl­ko w sto­sun­ku do siebie sa­mego. Dla­tego też nig­dy nie po­win­niśmy uza­leżniać nasze­go poczu­cia włas­nej war­tości al­bo też poczu­cia włas­nej god­ności od in­nych ludzi, bez względu na to, jak cier­pieli­byśmy z te­go powodu.

" Mądrej Głowie Dość Po Słowie ,A Głupiemu To i 1000 Tłumaczeń Mało " .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poznaj swoje uczynnienia

Autor: Paweł Karwat

To, co robisz ma swoje przyczyny. Odróżniam czyn od tzw. uczynnienia. Uczynnienie to praca automatyczna np. twojego ciała. Z kolei czyn zawiera w sobie element intelektu i woli.

Chodzi o to, że wiele z tego, co nazywamy czynem i za co czujemy się wprost odpowiedzialni jako podmiot posiadający intelekt i wolę to uczynnienia. Mają one charakter nawyków, które pochodzą z podświadomości. Opierają się o różne wzorce, różne afekty i kompleksy złożone pod powierzchnią świadomości. Jeśli nie będziemy ich badać, nie przestaniemy ulegać tym uczynnieniom. Będziemy się czuli jak roboty, zmuszone do wykonywania takich czy innych działań. Sama ta mechaniczność jest bolesna. Przeczy bowiem naszej osobowej naturze. A do tego skutki mechanicznych aktywności stają się dla nas pasmem niepowodzeń i błędów.

Jak możesz zacząć przyglądać się swoim uczynnieniom? Stworzyłem dla siebie taką technikę. Gdy widzę, że jakieś uczynnienie działa w moim życiu, przyjmuję wygodną pozycję ciała, przymykam lub zamykam oczy i kieruję się do wnętrza, mówię do siebie "przyczyną (tu możesz wstawić nazwę, albo powiedzieć po prostu "tego działania") jest...". Następnie wyobrażam sobie drzwi, i to, że drzwi otwierają się. Wchodzi przez nie ta przyczyna, o której mowa. Nie próbuję nadać jej formy, po prostu obserwuję co pojawia się z podświadomości, poza moją kontrolą.

I zdumiewające jest to, że jest to tak skuteczne. Możesz spróbować. Ba, możesz stosować sobie tę technikę gdzie chcesz i kiedy zechcesz, wobec dowolnego problemu (tym sposobem da się badać różne inne rzeczy).

U podłoża jakiegoś nawyku związanego np. z nałogiem może stać wzorzec ojca lub matki dotkniętych tą przypadłością. Podobnie z innymi nawykami. Sprawdź co kryje się u podstaw twoich uczynnień, które zamiast pomagać, przeszkadzają ci w życiu.

Część uczynnień, jak bicie serca ma formę naturalną. Ale część to skutek naszej kultury bycia, to sztucznie stworzone uczynnienia. Żyją one niejako swoim własnym życiem, zgodnym z wzorcem, jaki zapadł w naszą podświadomość i pamięć. Ale robią to na nasz koszt. Wskutek braku ich świadomości utożsamiamy się z nimi. Potępiamy się za nie. Czujmy się niegodni gdy się pojawiają. Obwiniamy się i nierzadko tak czy inaczej karzemy. Gniew na siebie już jest karą. Poczucie winy jest karą, jaką na siebie nakładamy.

To może się skończyć. Zacznijmy badać swoją podświadomość. W Hunie istnieje wiele praktyk, które mogą nam w tym pomóc, ale mnóstwo ich znajdziemy również poza Huną. Ważne jest to, co działa a nie etykietki i nazwy.

Na koniec rodzaje uczynnień wg mojego podziału:

uczynnienia w sferze finansów

uczynnienia w sferze związku

uczynnienia w sferze zdrowia

uczynnienia w sferze relacji rodzinnych i towarzyskich

uczynnienia w sferze duchowej

Najistotniejsze jest uświadamianie sobie uczynnień. Dzięki świadomości odkryjesz, że to nie ty działasz, że to nie pochodzi z ciebie, nie jest tobą i nie należy do ciebie.

Stan zakochania, które boli i odbiera rozum to uczynnienie. To ma iluzoryczne podłoże. Podobnie z chciwością w kierunku pieniędzy, z "ezoterycznymi odlotami" i wieloma innymi rzeczami.

Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.