Iskierkaa

Śpiew We Śnie

10 postów w tym temacie

Witam serdecznie! Proszę o pomoc w inerpretacji snu. Otóż śniła mi się Pierwsza Komunia ŚW. przyjmowana przez dzieci, tyle, że to nie była Komunia przyjmowana standardowo, jak w wierze katolickiej, jaką ja wyznaje. Komunia odbyła się w grudniu i cała uroczytość była bardzo zaskakująca, bardzo wzruszająca. Dzieci były ubrane na niebiesko i co najbardziej pamiętam z tego snu, to ich piękny śpiew. Śpiewały głównie w języku angielskim. Cały sen był ekspresyjny, a ja byłam tak zachwycona całą atmosferą uroczystości i śpiewem dzieci, że na koniec ze wzrzuszenia płakałam, ale to było naprawdę magiczne i duchowe przeżycie dla mnie. Pozdrawiam i proszę o pomoc w ineroretacji, Natalia

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Droga Natalio , Twój Sen Rzeczywiście Świadczy o twojej wytrwałości w dążeniu własną Drogą Duchową .

Dzieci śpiewające we śnie to twoje emocje ,ubrane na niebiesko - odzwierciedlają to /mówią ci o tym , że musisz panować więcej nad swoją nadpobudliwością - ognistym temperamentem co symbolizuje barwa czerwona , Powściągając swój wybuchowy charakter - co symbolizuje barwa / kolor Niebieski .

Tak jak w jodze kundalini - Czakra o Kolorze Czerwonym to Czakra 1-sza -podstawy (i tam leży zwinięty Wąż Ognisty - Kundalini (energia seksualno -duchowa ,lub psycho -emocjonalna ).

Natomist Czakra o Kolorze Niebieskim to 5-ta Czakra - gardła (psychicznie odpowiada za zazdrość).

Kundalini i czakry (proces rozwoju duchowego i połączenia z Bogiem lub z własną Nadświadomą,transcendentną sferą -

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mistyku, a skąd czerwony kolor? Skoro we śnie widziałam dzieci ubrane na niebieko? Możesz poszerzyć temat ? pozdrawiam , dodam że w pewnym momencie dołączyłam się do dzieci i śpiewwałam razem z nimi

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Iskierko ,wytłumaczę to najlepiej i najprościej jak potrafię :

Czerwony Kolor To Energia Grupy/Otoczenia ,w tym wypadku dzieci (metafora koloru czerwonego ,jako niewłasciwego ,możliwego podświadomego i nieświadomego niezrównoważenia energii w ciele Psychicznej - Kolor Niebieski i Logicznej - Kolor Czerwony ,jak u mie na avatarze .

by nie przejąć za bardzo energii grupy na siebie (jaklo osoba sensytywna ,z dużą empatią ,i o dużym poziomie świadomości duchowej ).

Mam nadzieję że rozświetliłem ciemności umysłu ,jak coś to proszę pytać ,chętnie wyjaśnię .

Pozdrawiam Darek :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie, na mój rozum to po prostu przesłanie tego, że z moim charakterem owszem ważne jest wczuwanie się w rolę innych, ale powinnam również uczyć się panować nad reakcją w niewygodnych sytuacjach. Tak psychologicznie rzec mówiąc, taka nauka asertywności przez sen, świadome komunikowanie swoich potrzeb. Nawet numerologicznie jestem 2 ( z 11/ powstałej z 8 i 3), a więc niektóre kwestie mojego charakteru wymagają przepracowania. Czy dobrzez to rozumiem? od września czeka mnie wyzwanie związane ze zmianą pracy, będę miała bardzo dużo do czynienia z luxmi, niektórymi bardzo trudnymi, a więc powinnam faktycznie świadomie podejść do tego i skupić się na tych swoich niedostatkach. JAk to widisz, Darku?Pozdrawiam,Natalia

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nataliu rozumiesz to znakomicie :) dodam tylko że sen może być dobrym psychoanalitykiem ,psychologiem głębi ,niektórzy zapisują swoje sny aby się z nich uczyć ,ja korzystam z tarota archetypowego - dobre do poznawania siebie .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaciekawiłeś mni tarotem archetypowowym. Trochę szukałam w inernecie na ten temat, jednak z tego co zdążyłam zauważyć najlepszyem źródłem będzie książeczka i talia. Swój sen przetłumaczyłam własnie na tej bazie, posiłkując się Twoimi wskazówkami. Jako, że Komunia Św. jest początkiem , wejściem w świat religii, a w moim śnie niedość, że była Komunia, ale inaczej celebrowana, w aurze Świąt Bożego Narodzenie, gdzie śpiew był priorytetem. W moim życiu teraz gośći bardzo dużo temat pracy i faktycznie wchodzę w coś , co jest realizowane 1 raz, jest ekperymentalne i różni się od poprzednich modelów, a będę miała do czynienia w tym wszytkim z ludźmi, co skłania do pracy nad tym obszarem.

Bardzo dziękuję za pomoc, Twoja wiedza bardzo mi pomogła zrozumieć mój sen, pozdrawiam Darku.

Natalia

Edytowane przez Iskierkaa
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cieszę się droga Nataliu że mogłem być pomocny :pociesz:

Miłego Dnia Życzę Darek :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuję zapisywać sny- będzie potem o wiele łatwiej w interpretacji także jeżeli chodzi o ich szczegóły bo przecież właśnie one stanowią często o prawdziwym znaczeniu. Tarot archetypowy jest raczej dla tych bardziej zaawansowanych i doświadczonych osób.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie ,masz rację bo Archetypy - symboliczne ,metaforyczne ,archaiczne ,stare typy pod osobowości w nas ,znane całej ludzkości ,na całym świecie od pokoleń , to z teorii C.G.Junga o Nieświadomości Zbiorowej :

Akceptując istnienie instynktów, biologicznych reakcji dziedziczonych z pokolenia na pokolenie służących przetrwaniu, Jung wyróżnia i podkreśla ogromne znaczenie gotowych, uniwersalnych form pojawiających się psychicznych przeżyć.

Formy te wspólne są całej ludzkości, jako psychologiczne odpowiedniki instynktów. Przekazywane z pokolenia na pokolenie wzorce zachowania, odczuwania i myślenia – w sytuacjach spotykających każdego człowieka, Jung nazwał archetypami, i zbudował na tych jego zdaniem weryfikowalnych empirycznie pojęciach tak samo złożoną jak i niesamowicie ciekawą teorię istnienia archetypów.

Archetypy w psychologii analitycznej Junga reprezentują głęboką warstwę psychiki – nieświadomość zbiorową. Są to pra-obrazy podstawowych znaczeń psychologicznych, „dominanty kolektywne”, „dominujące prawa”. Archetypy żyją swoim życiem w psychice jednostki – organizując całość jej życia symbolicznego. Oddziaływują one na sposoby zachowania się jednostki, jej wierzenia, ideologie, sposoby myślenia.. Ich skutki działania niekiedy są określane jako efekty „psychologicznej konieczności”.

Jung wyprzedza poprzez swoje podejście sposób myślenia Freuda, który zakładał tylko i wyłącznie istnienie naturalne siły o znaczeniu biologicznym. Nie mniej jednak – jak przyznaje Jung – to Freud jest inicjatorem, odkrywcą kulturowego podłoża psychiki – m. in. poprzez stworzenie pojęć popędu życia Erosa oraz śmierci Tanatosa. Jednak w końcu to Jung rozwija i buduje system osobowości uwzględniający archetypy.

Archetypy wraz z instynktami nawzajem na siebie wpływając tworzą wspólną wszystkim ludziom właściwości – oddziaływują tym samym na sferę świadomą, jaką jest ego i persona. Kontakt ego z archetypami dodaje psychice energii – pochodzącej z siły symbolu. Właśnie dlatego ideologie oraz religie mają tak wielki wpływ na psychikę. To one wykorzystując siłę symboli zmieniają, potęgują wyrazistość, realność postrzeganych treści przesłań wiary i dodają sił czy też same wkraczają do życia człowieka zmieniając je, spójnie organizując. Niejako poprzez kontakt ego z archetypem psychika pozwala na wpuszczenie do środka tego wszystkiego, co wspólne całej ludzkości. Jest to niezwykle ciekawe zjawisko, symbole uaktywniają bowiem szereg skojarzeń, odczuć, przeżyć wewnętrznych jednostki. Symbol kieruje strukturą myśli, wpływa na ich ciąg, czy też w końcu – nadaje sens życiu.

Teorie Junga jest bardzo trudno odnieść do badań empirycznych, porusza on bowiem zagadnienia nie dające się zmierzyć ani wystarczająco bogato zdefiniować, aby ująć sedno jego myśli. Jung jest przeciwnikiem obiektywizowania zjawisk psychicznych standardowymi metodami psychometrycznymi, uważa bowiem, że rzeczywistość psychiczną cechują zjawiska jakościowe i jako taka ma ona naturę obiektywną.

źródło - http://psychika.net/2008/04/teoria-archetypw-wg-junga.html

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.