Szept

Stopnie Reiki

14 postów w tym temacie

W tradycyjnym Usui Reiki Ryoho, a tylko tego nauczam i ten aprobuję, mamy trzy stopnie:

Shoden ? I stopień Reiki

Okuden ? II stopień Reiki

Shnipiden ? III stopień Reiki.

Shoden służy oczyszczeniu i uzdrowieniu, równoważy, harmonizuje i ułatwia rozwój duchowy. Tu poznaje się podstawy Reiki i uczy pracy z energią. Jest to też stopień podstawowego samoleczenia oraz uzdrawiania innych. Pozwala także na energetyzowanie przedmiotów, roślin, pożywienia, leczenia zwierząt, itp.

Shoden uaktywnia nas na przepływ Reiki, otwiera i oczyszcza nasze kanały energetyczne oraz czakry. Następuje to podczas Inicjacji składającej się z czterech wtajemniczeń (najczęściej podczas dwudniowego kursu przeprowadza się dwa wtajemniczenia na dzień).

Okuden czterokrotnie poszerza przepływ Energii Reiki przez nas. Poza tym umożliwia także przekazywanie Reiki w czasie i przestrzeni. Na tym stopniu otrzymuje się także trzy znaki Reiki, wspomagające przekazywanie Reiki, ochraniające oraz mające szereg innych zastosowań.

Shinpiden jest stopniem zwanym także mistrzowskim, gdyż uzyskujemy tu już tytuł Mistrza. Jednakże obecnie nie jest to równoznaczne z uzyskaniem uprawnień do nauczania i inicjowania innych. Wielu Mistrzów Reiki rozdziela ten stopień niejako na dwie części. Moim zdaniem słusznie, gdyż nauczanie i inicjowanie innych osób, to bardzo duża odpowiedzialność. Ważne tez jest, aby umieć pracować już z energią trzeciego stopnia i czwartym znakiem, który wówczas otrzymujemy. Jednak jest to indywidualna sprawa każdego Mistrza, a często seminarium III stopnia dostosowuje się do potrzeb i oczekiwań oraz możliwości samego ucznia.

Ten etap wtajemniczenia w Reiki zwiększa też wielokrotnie możliwości korzystania z jej dobrodziejstw. Otrzymujemy tutaj 4 i ostatni znak, który podobnie jak poprzednie wspomaga naszą prace z energia.

Tutaj też, jeśli zdecydujemy się na drogę nauczania Reiki, dowiemy się, jak inicjować inne osoby.

W tym miejscu pragnę też podkreślić, że Reiki to Reiki, a te dodatki, które się ostatnio namnożyły w stylu Kundalini Reiki, Gold Reiki itd itp to po prostu Reiki z jakimś tam dodatkiem, za który często tzreba słono zapłacić a do tego otrzymuje się jakieś dodatkowe znaki nie Reiki i często dzieli na różne inne stopnie.

Ale o tym napiszę więcej w innym poście.

.........................................................................

powyższy tekst jest częścią mojego skryptu o Reiki dla osób inicjowanych u mnie do I stopnia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy to oznacza że po Okuden jesteśmy w stanie tą samą ilość Energii przesłać czterokrotnie szybciej niż po Shoden ?

Pytanie dotyczy opisu ,, Okuden czterokrotnie poszerza przepływ Energii Reiki przez nas".

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy to oznacza że po Okuden jesteśmy w stanie tą samą ilość Energii przesłać czterokrotnie szybciej niż po Shoden ?

Pytanie dotyczy opisu ,, Okuden czterokrotnie poszerza przepływ Energii Reiki przez nas".

Podejżewam, że tak jest. Na spotkaniu we Wrocławiu, pewna dziewczyna otrzymała w dłoń Reiki ode mnie, kiedy to drugi stopień robiłam jakiś czas temu oraz od Vanilii która jest w drugim stopniu 'świeżakiem'. Dziewczyna ta twierdziła że Reiki podawane z mojej dłoni ja kłuje i jest niemiłe, jakby za mocne.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy to oznacza że po Okuden jesteśmy w stanie tą samą ilość Energii przesłać czterokrotnie szybciej niż po Shoden ?

Pytanie dotyczy opisu ,, Okuden czterokrotnie poszerza przepływ Energii Reiki przez nas".

Tu nawet nie chodzi o szybciej, a bardziej intensywnie i więcej. Poza tym Okuden daje nam mozliwosć przekazu energii na odleglość bardzije efektywnie niz po I stopniu. I mamy tu już stosowne narzędzia w postaci znaków, które nam umozliwiają przekaz na odległosć, trafny i dobry.

Przy tym zabiegi na odległosć są często krótsze niz płen zabieg bezpośredni.

Poza tym, na pewno po Okuden pzrekazujemy dużo wiecej energii w tym samym czasie niż po I stopniu.

Podejżewam, że tak jest. Na spotkaniu we Wrocławiu, pewna dziewczyna otrzymała w dłoń Reiki ode mnie, kiedy to drugi stopień robiłam jakiś czas temu oraz od Vanilii która jest w drugim stopniu 'świeżakiem'. Dziewczyna ta twierdziła że Reiki podawane z mojej dłoni ja kłuje i jest niemiłe, jakby za mocne.

Z przekazem Reiki jest tak, że kazdy stopień poszerza nasz przepływ reiki i jest go więcej. A jak jest wiecej to moze poruszyć w człowieku coś więcej. Ty zaś Tribalku bylaś dzień pzred wkroczeniem na ścieżkę jeszcze wyższego reiki ;) a ono w tym czasie juz bardzo intensywnie płynęło. Mogło więc poruszyć w tej osobie coś więcej, choćby w emocjach.

Poza tym na takich spotkaniach gdzie jest 7 osób po Reiki w tym prawie 3 mistrzów (bo ty byłaś dzień pzred) i 3 osoby po Okuden, a każdy zaczął wysyłaś sprawdzać i testować, wiec energia w powietrzu wirowała jak wiatr chaosu. Dodaj do tego naturalne zdolności i właściwości każdego na spotkaniu i zabawy energetyką różną, bo nie tylko reiki, a powstanie ciekawa energetycznie mieszanka, I trudno w takich warunkach mówić o obiektywnym odczuwaniu jakiejkolwek energii.

Poza tym czasem się zdarza, ze ktos ma więcej zabrudzeń energetycznych np na dłoni, którą pisze, wita sie, płaci itd, a to zostawia sporo brudów i moze się objawić np kłuciem podczas reiki.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Więc to oznacza że nie została zachowana zasada BHP podczas przekazu Reiki. Dłonie nie zostały oczyszczone wodą przed wykonaniem dotyku Reiki - zabrudzenia energetyczne zostały przekazane dziewczynie .

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Arti na takich spotkaniach nie ma zasad BHP niestety. Bo ludzie chcą zobaczyć i spóbować poczuć. Na szczęscie jeśli chodiz o reiki oraz inne wysokie energie to one same w sobie juz mocno chronią pzred pewnymi rzeczami.

Czasem dobre uziemienie i własna bariera ochronna bardzo są przydatne.

Poza tym pamiętaj, ze nie zawsze i nie wszędzie masz możliwosć umyć łapki i oczyścić aurę. Oczywiscie tu na spotkaniu była po prostu zabawa energia, testowanie, więc nie mozemy mówić o konieczności. Ale bywaja sytuacje,. że szybko komus chcesz udzielic pomocy, np przy wypadkach, czy siedząc w pracy a chcąc komus pomóc. Tu są jakieś priorytety, ale wtedy warto puścić też intencje reiki jako oczyszczenie i samą energią szybko oczyscić najpierw siebie potem oosbę i dopiero słać pzrekaz.

A ja chyba powinnam napisać pare słów o szybkich metodach oczyszczania kiedy nie ma czasu lub warunków na zachowanie wszelkich zasad BHP Energetyki ;)

Postaram sie napisać to w najbliższym czasie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie pytanie odnośnie nagłych przypadków miałem zamiar zadać. Co z osobą ranną , półprzytomną, która nie jest świadoma chęci przyjęcia Reiki, czy bez jej wiedzy i aprobaty energia jest w stanie jej pomóc.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak i nie ;)

Można spytać rodzinę jeśli jest taka mozliowść, jeśli nie to ślemy. Jeżeli osoba jest gotowa na przyjęcie reiki to ona przyjmie. I tu trzeba czasem wyczuć. Zwykle ślemy w takie sytuacje reki. Poza tym na poziomie mentalnym mozna uzyskac zgode.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze jedno małe pytanko. Co kryje stwierdzenie - ,, jeśli ktoś nie jest gotowy na uzdrowienie ,nie będzie uzdrowiony ".

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dużo poważniejszy problem. Na logikę rzecz biorąc wydaje sie, ze każdy z nas chce być zdrowy, jednak okazuje się, ze nie jest to takie oczywiste. Jest bardzo wiele osób, ktore zwyczajnie się poddają i nie chcą walczyc o swoje zdrowie i często życie. Jest też spora grupa osób, która po prostu chopruje bo tak jest wygodniej. Moze to nie jest logiczne, ale uwierz, choroba bywa świetnym usprawiedliwieniem wielu zachowań i działań. Dodaj, ze koło chorego często się skacze, jak koło przysłowiowego zgniłego jajka, a okaże sie, ze niktórym wygodnej jest być chorym.

Problem zaczyna się wówczas, kiedy ten stan pzrechodzi w stan pewrmanentny a chory reprezentuje stanowisko: mam pecha jestem powaznie chory na nieuleczalna chorobę. I wtedy nawet reiki tu nie pomoze.

Są też przypadki koniecznosci doświadczenia choroby.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli w książce Waltera Lübeck Reiki kompletny kurs uzdrawiania opisując na stronie 160 o Oczyszczaniu karmy za pomocą Tęczowego Reiki dla 1. stopnia Reiki i użyciu symboli jest czymś co się nie da wykonać....:nerwus:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 2.02.2011 o 12:37, Szept napisał:

To dużo poważniejszy problem. Na logikę rzecz biorąc wydaje sie, ze każdy z nas chce być zdrowy, jednak okazuje się, ze nie jest to takie oczywiste. Jest bardzo wiele osób, ktore zwyczajnie się poddają i nie chcą walczyc o swoje zdrowie i często życie. Jest też spora grupa osób, która po prostu chopruje bo tak jest wygodniej. Moze to nie jest logiczne, ale uwierz, choroba bywa świetnym usprawiedliwieniem wielu zachowań i działań. Dodaj, ze koło chorego często się skacze, jak koło przysłowiowego zgniłego jajka, a okaże sie, ze niktórym wygodnej jest być chorym.

Problem zaczyna się wówczas, kiedy ten stan pzrechodzi w stan pewrmanentny a chory reprezentuje stanowisko: mam pecha jestem powaznie chory na nieuleczalna chorobę. I wtedy nawet reiki tu nie pomoze.

Są też przypadki koniecznosci doświadczenia choroby.

Tak ,lub reakcji organizmu na nasilające się choroby psychiczne i fizyczne ,  Jesteśmy Materialnym /Biologicznym /Fizycznym = Odbiciem Człowieka Kosmicznego / Duchowego /  Energetycznego / Świetlistego /Boskiego /Niebiańskiego /Chrystusowego ,Bo Jak Na Górze ,Tak I Na Dole ., A Jak Wewnątrz ,Tak I Na Zewnątrz . Poznaj Samego Siebie

polihy.gif

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.