Anioł Hanahel

Jak Ma Się Rzeczywisty Obraz Do Snu

21 postów w tym temacie

Witam Was serdecznie dawno mnie tu nie było.. zaglądałam od czasu do czasu bez logowania aż zaczęły pojawiać się sny z tymi samymi motywami. Dlatego proszę o pomoc. Może streszczę sytuację - mam nie wiadomą sytuację w pracy tzn kończy mi się umowa i nie jestem pewna czy zostanie przedłużona, nie dawno dowiedziałam o śmierci osoby na której mi zależało (zmarła na białaczkę) i nie był to były mąż zupełnie inna osoba, teraz chcę wyjechać na dany mi urlop (9-13 luty no własnie do 15 mam umowę i wszystko zależne od finansów o który prosiłam i niby dopiero mogłam dostać w marcu ) do przyjaciela. teraz sny. Jeśli chaotycznie to przepraszam nie da się tego wyplenić ze mnie..

1. wczorajszy - jechałam tramwajem chciałam pomóc pasażerce. wysiadła z bólem brzucha. była blada. widać że również wymiotowała. czoło miała spocone (gorączka?). widziałam jak dwie kobiety prowadzą ją na przystanek sadzają na ławce. mówią mi że mam się nie przejmować, nie wtrącać i iść dalej. że jej nic nie będzie. przechodzę koło sądów. na przejścu na pasach żeby zdążyć na tramwaj - przechodzę koło ławki na niej siedzi jakiś mężczyna widzę jego nogi buty i tors. ubrany w czarne eleganckie buty, spodnie eleganckie jasne i śnieżnobiałą aż bijącą po oczach koszulę. odwracam się do niego i mówie nie martw się z nią będzie wszystko dobrze. spoglądam na niego. spokojnie.

2). i3) pierwszy dzisiejszy sen - śniło mi się że słyszałam rozmowę z dwuch osób o tym właśnie że będzie dobrze ale z drugiej strony nie wiadomo dlaczego pociągnąłam ją do góry koleżankę - chyba dlatego żeby mieć ją na swojej wysokości twarzy. jak to zrobiłam okazało się że trzymam jej głowę która kręci się wokół własnej osi i mnie przeraża. ( nie wiem może praca mnie preraża albo wieści o niej?) odrzuciłam nią dal.... przerażona. widzialam jak jedna dziewczyna odchodzi chichocze uważając to najwyraźniej za dobry dowcip.. ta sama z poprzedniego snu. ( czarne długie lśniące włosy, szczupła , biała koszula.. smukłe ręce ładne zgrabne gesty ... mam wrażenie że to taki anioł.. trochę inny ale anioł.. :/ jest zagatkowa pojawia się ostatnio w każdym moim śnie..)

drugi sen tej samej nocy czyli dziś - jestem w pracy, rozmawiam o umowie z kimś mówię że muszę wiedzieć przed urlopem bo nie wiem jak rozłożyć finanse..doradzają żebym poszła do personalnego. idę więc jakoś niezbyt chętnie. w personalnym przede mną jest ta sama dziewczyna chce szybko wziąć rmułe i podbić książeczkę bo tego dnia jedzie do domu i prosi żebym ją przepuściła robię to chętnie. pojawia się drugi człowiek podobny do tego co stoi w okienku składa wypowiedzenie. nie wiedzieć czemu obaj panowie są zadowoleni z tego faktu ja odsówam się za niego w cień jakbym chciała byc nie widoczna.w końcu i mnie zapytał po co przyszłam - wtedy sen się urwał i się obudziłam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapisuj swoje sny ! ,sen to osobisty mistrz duchowy ,anioł stróż ,opiekun duchowy ,kierownik ,nauczyciel rozwoju osobistego i duchowego - jakim jest życie - zwane szkołą rozwoju duchowego / osobistego i osobisty lekarz - psychoterapeuta , w jednym - sny mogą być prorocze ,jasnowidzące ,pokazujące obrazy z naszych poprzednich wcieleń / żywotów ,ostrzegawcze ,lub po prostu obrazy naszej głębi psychicznej -podświadomości .

A realna rzeczywistość jest dokładnym ,lustrzanym odbiciem , naszych marzeń sennych , dlatego lepiej zapisywać swoje sny , gdyż ich przekqaz jest symboliczny , iluzoryczny i metaforyczny ,ale z czasem rośnie nasza świadomość duchowa , intuicja ,i coraz lepiej wszystko rozumiemy ,tak lepiej uczymy się poznawać siebie ,a co znaczy twój sen ,tego to sam musisz się nauczyć dzięki praktyce ,,doświadczając osobiście wzlotów i upadków życiowych .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jak te moje sny mają się do teraz ? co je łączy po za specyficzną ematyką i panienka która jest chyba kimś głównym ale mogę się mylić... realnie jej nie znam nawet na zdjęciach nie przewineła mi się :/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To wewenętrzy głos w tobie , z psychologii wewnętrzna kobieta .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pomęczę cię jeszcze a co ma do rzeczy mężczyzna w białej koszuli ? bo nie jest tu przypadkowy? i jeszcze jedno pytanie czy wyczytane słowa z dokumentu mają znaczenie? i jak je odczytać? bo nie sądzę żeby było tak prosto i były napisane wprost jako wskazówka.... a sny często pamiętam a charakterystyczne zapisuję. czy zapisywyać każdy sen?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No zapisuj sen ,ale jak uznasz za istotny ,by go nie zapomnieć ,ja snów nie miewam ,bo u mnie podświadomość to obrazy z otopczenia mnie -po prostu moja nieeświadomość i podświadomość ,są całkowicie świadome ,

jak pisał ponadczasowy psychiatra ,naukowiec transpersonalny C.G.Jung " Dopóki Nie Uczynisz Nieświadomego ,Świadomym , będziesz brał swoje sny i wypadki życiowe oraz wzloty za przypadek dobry lub zły , i będziesz wierzył naiwnie w szczęśliwy los lub traf ,a w życiu przypadki nie istnieją ,

wszystko jest dokładnie zaplanowane przez ciebie od wielu wcieleń i żywotów ",to inaczej swoje nocne - mistyczne doznania utwierdzam ,czy to malując go i w oknie sobie wystawię ,jak idę gdzieś , by mnie po drodze wirusy umysłu "Memy " nie zawirusowały ,skaziły głupotą ,zapomnieniem i niewiedzą mojego czystego ,mądrego ,oświeconego umysłu i jasnej ,nieskazitelnej duszy ,lub podobnie swoje doznania ,które przejmę od kogoś ,

gdyż wszystkich ludzi na ziemi łączy niewidzialna pępowina /sznur psychiczny ,którym Energia Mentalna/Psychiczna /Umysłowa płynie od jednego umysłu ludzkiego do drugiego ,czyli twój sen może być czyimś snem ,ja miałem tak nie raz ,jak ty ,to wiem ,dla mnie nie ma poczucia czasu ,jest nieustająca ciągłość świadomości ,wieczne teraz .

Czyli jak chcesz coś zrozumieć dobrze ,to poprzez osobistą samo-dyscyplinę i samo -doskonalenie , bowiem doświadczenie i osobista praktyka to najlepsi nauczyciele w tej szkole duchowego .osobistego rozwoju ,jakim jest życie , a choćbyś jak wiele czytał czy rozmawiał na jakieś tematy ,to przejmiesz tylko czyjąś wiedzę i doświadczenie , a i tak tego ty nie zrozummiesz ,ponieważ Bóg Stwórca Stworzył Dla każdego osobne bytowanie .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję za rady sny są coraz bardziej wyraziste choć w dzisiejszym nie rozumiem motywu pamiątek ktoś chciał mi je zabrać ja bardzo chciałam je zatrzymać, potem okazało się że chciał je przenieść w bezpieczne miejsce. po przytuleniu do tej osoby poczułam tak niesamowite ciepło tzw boskie inaczej nie umiem określić. motyw śnieżnobiałej koszuli się powtarza oraz kobiety. jednego snu dzisiaj nie potrzebuję pomocnika do interpretacji aż nazbyt wyraźny komunikat.. będę zapisywać sny, bo wiem są okresy kiedy śnią mi się ciągle specyficznie dając sygnały które potem przekładają się na realia życia.. aczkolwiek nie zawsze te znaki muszą się nam podobać.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję za rady sny są coraz bardziej wyraziste choć w dzisiejszym nie rozumiem motywu pamiątek ktoś chciał mi je zabrać ja bardzo chciałam je zatrzymać, potem okazało się że chciał je przenieść w bezpieczne miejsce. po przytuleniu do tej osoby poczułam tak niesamowite ciepło tzw boskie inaczej nie umiem określić.

Proszę bardzo ,cieszę się że mogłem pomóc ,pamiątek ktoś chciał mi je zabrać ja bardzo chciałam je zatrzymać, potem okazało się że chciał je przenieść w bezpieczne miejsce. po przytuleniu do tej osoby poczułam tak niesamowite ciepło tzw boskie inaczej nie umiem określić.

A sen ten znaczy żebyś niczego nie trzymał /ła się tak kurczowo )(nałogi ,uzależnienia ) ,poddaj się woli boskiej a on ci poprowadzi ,Intuicja to Boski drogowskaz a serce -uczucia jego głosem . ,ponieważ dając cokolwiek ,otrzymujesz wielokrotność tego .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jedynym moim uzależnieniem jest strach przed nieznanym i zależność od rodziców.:/ niby nic a jednak sporo. wiem jedno jeśli miałabym gdzieś jechać to intuicja mi mówi że bezwzględu na moją sytuację powinnam teraz jechać... gdziekolwiek.. :) przyzwyczajenia i stareotypy i rutynę trudno zmienić a już na pewno ciężko uwolnić się od miejsca gdzie coś nas wiąże czy też wydaje się nam że coś nas wiąże albo celowo ktoś nam wmawia że jesteśmy uwiązani...pozdrawiam od czasu do czasu pozwolę sobie wrzucać co ciekawsze sny.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję Aniołku za szczerą otwartą interpretację ,będzie mi łatwiej ci dokładniej na wszystko odpowiedzieć , że otworzyłaś przede mną swe serce :)/>/>/>

Strach Bywa Przyczyną Wielu Czynności Pomyłkowych ,już Z. Freud o tym wspominał , Strach to również głos Boga ,czy Intuicji ,Wewnętrznego Dziecka ,wewnętrznej Duchowej Mocy W Człowieku ,Czy Po prostu Mój Głos ,otwierający i Pobudzający człowieka do działania ,czynu i otwierający nasze serce na miłość Boga Stwórcy -Miłość Doskonałą -Agape - bezinteresowną ,nie znającą strachu ,jak ją opisał św. Paweł (*pamiętaj -Miłość Jest Prawem ,A Bóg Jest Miłością ,Miłość Zaś To Największa Siła We Wszechświecie Zdolna Pokonać Każde Zło Na Ziemi ,A Intuicja (której warto i trzeba zaufać ) To Boski Drogowskaz W tej Zemskiej Szkole Duchowego Rozwoju ( metaforyczny -czyściec ,padół łez ) w której egzaminami dojrzałości są problemy życiowe i trudności oraz wszelkie dramaty ludzkie .

Jesteśmy również non stop bombardowani przez pasorzyty umysłowe : Mem (od gr. mimesis – naśladownictwo). W memetyce to nazwa jednostki ewolucji kulturowej, analogicznej do genu, będącego jednostką ewolucji biologicznej. Termin został wprowadzony przez biologa Richarda Dawkinsa w książce Samolubny gen.

Memy powielają się poprzez naśladownictwo, w procesie ich replikacji działa dobór naturalny. Podlegają również mutacji.

Aktualnie w memetyce istnieją równolegle alternatywne definicje pojęcia memu:

Mem jest jednostką informacji kulturowej, zapisanej w mózgu. Jego oddziaływanie jest widoczne dzięki obserwacji efektów socjotypowych.

Mem jest jednostką informacji zapisanej w mózgu lub na innym nośniku – w książce, na płycie CD, na ulotce reklamowej itd. W tym przypadku pojęcie memu i socjotypu się zlewają.

Mem jest autonomiczną strukturą neuronalną w mózgu, będącą nośnikiem informacji kulturowej.

Dość jasne wytłumaczenie istoty memu zostało przytoczone przez Susan Blackmore w książce Maszyna memowa: "Jeśli wasze irytujące nucenie przy pracy zaraża resztę biura obiema zwrotkami Jeruzalem Blake’a, memem jest cała ta natchniona pieśń. Jeśli zarażacie ich samym tylko „Da da da dum”, memem są te właśnie stare dobre nuty".

Glen Grant: Zaraźliwy wzorzec informacji, powielany przez pasożytniczo zainfekowane ludzkie umysły i modyfikujący ich zachowanie, powodujący, że rozprzestrzeniają oni ten wzorzec. Pojedyncze hasła, melodie, ikony, wynalazki i mody są typowymi memami. Idea czy wzorzec informacji nie jest memem, dopóki nie spowoduje, że ktoś go powieli. Cała przekazywana wiedza jest memetyczna.

H. Keith Henson: Memom udaje się przetrwać w świecie, ponieważ ludzie przekazują je innym ludziom, wertykalnie – następnym pokoleniom i horyzontalnie – swoim ziomkom. Proces jest analogiczny do tego, w jakim geny wierzby powodują, że wierzby-drzewa rozsiewają te geny albo do procesu, w którym wirus przeziębienia powoduje, że kichanie go rozsiewa.

Peter J. Vajk: W przeciwieństwie do genów, memy nie są zapisywane w żadnym uniwersalnym kodzie w ludzkich umysłach czy kulturze. Np. perspektywa zbieżna w malarstwie, która pojawiła się w XVI wieku, może być przekazywana wśród Niemców, Anglików czy Chińczyków. Może być opisana słowami, równaniami algebraicznymi czy rysunkami. Niezależnie od tego, w jakiej formie ten mem będzie transmitowany, przejawia się w rozpoznawalnym elemencie realizmu, który pojawi się w dziełach sztuki, wytworzonych przez artystów zainfekowanych tym memem.

Lee Borkman: Memy, tak jak geny, różnią się swoim przystosowaniem do przetrwania w środowisku ludzkim. Niektóre rozmnażają się jak króliki, ale mają bardzo krótki żywot (mody), podczas gdy inne reprodukują się wolno, ale utrzymują się przez wieki (religia). Przystosowanie memu nie jest równoznaczne ani koniecznie powiązane z przystosowaniem organizmu. Np. mem ‘palenie jest fajne’ jest bardzo dobry dla samego siebie, ale w dużym stopniu zabójczy dla swego gospodarza.

Podział memów

Richard Brodie podzielił memy na:

memy-kategorie – memy, którymi kroimy świat na kawałki, klasyfikując i nazywając rzeczy;

memy-strategie – przekonania dotyczące skutków i przyczyn;

memy-skojarzenia – wiążą memy ze sobą: przyswojenie memu-skojarzenia sprawia, że pojawienie się danego obiektu wyzwala natychmiast odpowiednie uczucie.

Określił też, co nazywać należy dobrym memem. Jest to mem, który z łatwością rozprzestrzenia się w populacji.

Wynikiem ekspresji memów są socjotypy, przybierające postać języków, melodii, projektów, wartości moralnych i estetycznych, wzorów działania czy czegokolwiek innego, co można przyswoić dzięki internalizacji i co można przekazać innym jako całość poprzez proces obiektywizacji – eksternalizacji. Memy konkurują ze sobą o środowisko naturalne – o pamięć zawartą w ludzkich mózgach i o szersze środowisko, w którym się obiektywizują.

Memy, które zawierają nakaz samoreplikacji, nazywane są w memetyce wirusami umysłu.

Memy jako replikatory

Dawkins wymienił trzy cechy charakterystyczne jakiegokolwiek replikatora:

copying-fidelity: wierność kopiowania – im wierniejsza jest kopia, tym bardziej po kilku aktach kopiowania przypomina pierwotny wzorzec; jeśli obraz jest reprodukowany poprzez robienie kopii, oryginał wkrótce stanie się nierozpoznawalny;

fecundity: płodność – im szybsze jest kopiowanie, tym więcej powstanie replikatorów. Przemysłowa maszyna drukarska produkuje więcej kopii tekstu niż kopiarka biurowa.

longevity: długowieczność – im dłużej trwa jakakolwiek forma replikatora, tym więcej zostanie wykonanych z niej kopii. Obrazek wykonany patykiem na piasku może zniknąć, zanim ktokolwiek zrobi mu zdjęcie czy w jakikolwiek sposób zreprodukuje.

Memy pod względem tych cech są zasadniczo podobne do genów i innych replikatorów, takich jak wirusy komputerowe. Jednakże metafora genetyczna ma swoje ograniczenia.

Geny mogą być transmitowane tylko z rodziców na dzieci (wertykalnie), memy mogą być transmitowane między jakimikolwiek dwiema jednostkami (horyzontalnie). W tym sensie są podobne do pasożytów. Do transmisji genów konieczne jest całe pokolenie. Memom replikacja zajmuje chwilę i mają potencjalnie znacznie większą fecundity. Z drugiej strony copying-fidelity memów jest znacznie mniejsza. Jeśli jakaś opowieść jest opowiadana jednej osobie przez inną, ostateczna wersja będzie bardzo różna od oryginału. Ta różnorodność czy niejasność prawdopodobnie najbardziej odróżnia memy od struktur DNA: wersja idei czy wierzenia każdej jednostki będzie różnić się od innych pod jakimś względem. Nie oznacza to, że ewolucja memów nie może być precyzyjnie wymodelowana/przedstawiona. Genetyka była cenioną nauką na długo przed odkryciem DNA

Memy jako jednostki

Memetyka traktuje memy jako dyskretne jednostki, które są niepodzielne, nie dające się podzielić na inne, mniejsze. Mem jako ‘jednostka’ pozwala myśleć o nim jako o ‘fragmencie, części myśli, która może kopiować się z osoby do osoby, niezależnie czy myśl ta zawiera inne, czy też tworzy część większego memu. Mem składa się z pojedynczego słowa albo z całego tekstu, w którym po raz pierwszy został użyty.

Memplex

Większość badań nad memami skupia się na grupach memów, zwanych memplexami – takimi jak religia, doktryny lub systemy polityczne czy kulturowe. Memplex zawiera wzajemnie wspierające się memy, które razem mają większe szanse na sukces ewolucyjny.

Mem internetowy

( ja czuję je codzięnnie ,jak wchodzą przez zmysły najpierw wzroku -więc zakładam okulary ( mawia się - oczy zwierciadłem duszy , oczy też mają powiązanie systemem nerwowym z wątrobą - ludzka fabryka oczyszczania człowieka z toksyn ,i właśnie poprzez łzy wątroba oczyszcza się z nagromadzonej złości ,stresów i nerwów -takie psychologiczne katcharsis ),

potem słuchu ( a uszy mają powiązanie z nerkami - lewa gromadzi energię odziedziczoną po rodzicach i przodkach ,a prawa nerka gromadzi osobistą energię na przyszłość , z kosmosu , muzyka np. i ciarki / bio prądy rozchodzące się po ciele ,to przykład docierania do nas tej pozytywnej energii ) - słyszę chałasy i ludzie są nadmiernie pobudliwi w koło mnie - więc zakładam zatyczki do uszu -stoppery ,Nerki również gromadzą Strach Ludzki ,a on rośnie i rośnie ,jeśli coś z tym nie zrobimy , więc aby codziennie pokonywać swój strach - chodzę na spacery -uprawiam spory ,jogę ,tai-qi , karate , i inne , ćwiczę marszo-biegi z kijkami do treckingu czy nordick woking ,maluję , wynajduję , medytuję ,modlę się ,kontempluję ,i wiele innych rzeczy które z chęcią pokażę swojej partnerce życiowej - bratniej duszy ,lub komókolwiek ,poonieważ od roku żyję jak samotny mnich buddyjski ,asceta w celibacie , będąc niedoceniony ,wyśmiewany ,plotkowANY ,OBMAWIANY ,grają mi na nerwach iitp.

bo jak mam dużą empatię to bardzo na mnie wpływają zbyt wysokie tony ,po prostu jako medium odbieream ultra-dźwięki - subtelne sygnały ze świata duchowego - nie słyszane dla zwykłych uszu ludzkich ,a telepatia - umożliwia mi odczucie myślki innych ludzi wokoło mnie

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję Aniołku za szczerą otwartą interpretację ,będzie mi łatwiej ci dokładniej na wszystko odpowiedzieć , że otworzyłaś przede mną swe serce :)

Strach Bywa Przyczyną Wielu Czynności Pomyłkowych ,już Z. Freud o tym wspominał , Strach to również głos Boga ,czy Intuicji ,Wewnętrznego Dziecka ,wewnętrznej Duchowej Mocy W Człowieku ,Czy Po prostu Mój Głos ,otwierający i Pobudzający człowieka do działania ,czynu i otwierający nasze serce na miłość Boga Stwórcy -Miłość Doskonałą -Agape - bezinteresowną ,nie znającą strachu ,jak ją opisał św. Paweł (*pamiętaj -Miłość Jest Prawem ,A Bóg Jest Miłością ,Miłość Zaś To Największa Siła We Wszechświecie Zdolna Pokonać Każde Zło Na Ziemi ,A Intuicja (której warto i trzeba zaufać ) To Ludzki Drogowskaz W tej Zemskiej Szkole Duchowego Rozwoju ( metaforyczny -czyściec ,padół łez ) w której egzaminami dojrzałości są problemy życiowe i trudności oraz wszelkie dramaty ludzkie .

Jesteśmy również non stop bombardowani przez pasorzyty umysłowe : Mem (od gr. mimesis – naśladownictwo). W memetyce to nazwa jednostki ewolucji kulturowej, analogicznej do genu, będącego jednostką ewolucji biologicznej. Termin został wprowadzony przez biologa Richarda Dawkinsa w książce Samolubny gen.

Memy powielają się poprzez naśladownictwo, w procesie ich replikacji działa dobór naturalny. Podlegają również mutacji.

Aktualnie w memetyce istnieją równolegle alternatywne definicje pojęcia memu:

Mem jest jednostką informacji kulturowej, zapisanej w mózgu. Jego oddziaływanie jest widoczne dzięki obserwacji efektów socjotypowych.

Mem jest jednostką informacji zapisanej w mózgu lub na innym nośniku – w książce, na płycie CD, na ulotce reklamowej itd. W tym przypadku pojęcie memu i socjotypu się zlewają.

Mem jest autonomiczną strukturą neuronalną w mózgu, będącą nośnikiem informacji kulturowej.

Dość jasne wytłumaczenie istoty memu zostało przytoczone przez Susan Blackmore w książce Maszyna memowa: "Jeśli wasze irytujące nucenie przy pracy zaraża resztę biura obiema zwrotkami Jeruzalem Blake’a, memem jest cała ta natchniona pieśń. Jeśli zarażacie ich samym tylko „Da da da dum”, memem są te właśnie stare dobre nuty".

Glen Grant: Zaraźliwy wzorzec informacji, powielany przez pasożytniczo zainfekowane ludzkie umysły i modyfikujący ich zachowanie, powodujący, że rozprzestrzeniają oni ten wzorzec. Pojedyncze hasła, melodie, ikony, wynalazki i mody są typowymi memami. Idea czy wzorzec informacji nie jest memem, dopóki nie spowoduje, że ktoś go powieli. Cała przekazywana wiedza jest memetyczna.

H. Keith Henson: Memom udaje się przetrwać w świecie, ponieważ ludzie przekazują je innym ludziom, wertykalnie – następnym pokoleniom i horyzontalnie – swoim ziomkom. Proces jest analogiczny do tego, w jakim geny wierzby powodują, że wierzby-drzewa rozsiewają te geny albo do procesu, w którym wirus przeziębienia powoduje, że kichanie go rozsiewa.

Peter J. Vajk: W przeciwieństwie do genów, memy nie są zapisywane w żadnym uniwersalnym kodzie w ludzkich umysłach czy kulturze. Np. perspektywa zbieżna w malarstwie, która pojawiła się w XVI wieku, może być przekazywana wśród Niemców, Anglików czy Chińczyków. Może być opisana słowami, równaniami algebraicznymi czy rysunkami. Niezależnie od tego, w jakiej formie ten mem będzie transmitowany, przejawia się w rozpoznawalnym elemencie realizmu, który pojawi się w dziełach sztuki, wytworzonych przez artystów zainfekowanych tym memem.

Lee Borkman: Memy, tak jak geny, różnią się swoim przystosowaniem do przetrwania w środowisku ludzkim. Niektóre rozmnażają się jak króliki, ale mają bardzo krótki żywot (mody), podczas gdy inne reprodukują się wolno, ale utrzymują się przez wieki (religia). Przystosowanie memu nie jest równoznaczne ani koniecznie powiązane z przystosowaniem organizmu. Np. mem ‘palenie jest fajne’ jest bardzo dobry dla samego siebie, ale w dużym stopniu zabójczy dla swego gospodarza.

Podział memów

Richard Brodie podzielił memy na:

memy-kategorie – memy, którymi kroimy świat na kawałki, klasyfikując i nazywając rzeczy;

memy-strategie – przekonania dotyczące skutków i przyczyn;

memy-skojarzenia – wiążą memy ze sobą: przyswojenie memu-skojarzenia sprawia, że pojawienie się danego obiektu wyzwala natychmiast odpowiednie uczucie.

Określił też, co nazywać należy dobrym memem. Jest to mem, który z łatwością rozprzestrzenia się w populacji.

Wynikiem ekspresji memów są socjotypy, przybierające postać języków, melodii, projektów, wartości moralnych i estetycznych, wzorów działania czy czegokolwiek innego, co można przyswoić dzięki internalizacji i co można przekazać innym jako całość poprzez proces obiektywizacji – eksternalizacji. Memy konkurują ze sobą o środowisko naturalne – o pamięć zawartą w ludzkich mózgach i o szersze środowisko, w którym się obiektywizują.

Memy, które zawierają nakaz samoreplikacji, nazywane są w memetyce wirusami umysłu.

Memy jako replikatory

Dawkins wymienił trzy cechy charakterystyczne jakiegokolwiek replikatora:

copying-fidelity: wierność kopiowania – im wierniejsza jest kopia, tym bardziej po kilku aktach kopiowania przypomina pierwotny wzorzec; jeśli obraz jest reprodukowany poprzez robienie kopii, oryginał wkrótce stanie się nierozpoznawalny;

fecundity: płodność – im szybsze jest kopiowanie, tym więcej powstanie replikatorów. Przemysłowa maszyna drukarska produkuje więcej kopii tekstu niż kopiarka biurowa.

longevity: długowieczność – im dłużej trwa jakakolwiek forma replikatora, tym więcej zostanie wykonanych z niej kopii. Obrazek wykonany patykiem na piasku może zniknąć, zanim ktokolwiek zrobi mu zdjęcie czy w jakikolwiek sposób zreprodukuje.

Memy pod względem tych cech są zasadniczo podobne do genów i innych replikatorów, takich jak wirusy komputerowe. Jednakże metafora genetyczna ma swoje ograniczenia.

Geny mogą być transmitowane tylko z rodziców na dzieci (wertykalnie), memy mogą być transmitowane między jakimikolwiek dwiema jednostkami (horyzontalnie). W tym sensie są podobne do pasożytów. Do transmisji genów konieczne jest całe pokolenie. Memom replikacja zajmuje chwilę i mają potencjalnie znacznie większą fecundity. Z drugiej strony copying-fidelity memów jest znacznie mniejsza. Jeśli jakaś opowieść jest opowiadana jednej osobie przez inną, ostateczna wersja będzie bardzo różna od oryginału. Ta różnorodność czy niejasność prawdopodobnie najbardziej odróżnia memy od struktur DNA: wersja idei czy wierzenia każdej jednostki będzie różnić się od innych pod jakimś względem. Nie oznacza to, że ewolucja memów nie może być precyzyjnie wymodelowana/przedstawiona. Genetyka była cenioną nauką na długo przed odkryciem DNA

Memy jako jednostki

Memetyka traktuje memy jako dyskretne jednostki, które są niepodzielne, nie dające się podzielić na inne, mniejsze. Mem jako ‘jednostka’ pozwala myśleć o nim jako o ‘fragmencie, części myśli, która może kopiować się z osoby do osoby, niezależnie czy myśl ta zawiera inne, czy też tworzy część większego memu. Mem składa się z pojedynczego słowa albo z całego tekstu, w którym po raz pierwszy został użyty.

Memplex

Większość badań nad memami skupia się na grupach memów, zwanych memplexami – takimi jak religia, doktryny lub systemy polityczne czy kulturowe. Memplex zawiera wzajemnie wspierające się memy, które razem mają większe szanse na sukces ewolucyjny.

Mem internetowy

( ja czuję je codzięnnie ,jak wchodzą przez zmysły najpierw wzroku -więc zakładam okulary ( mawia się - oczy zwierciadłem duszy , oczy też mają powiązanie systemem nerwowym z wątrobą - ludzka fabryka oczyszczasnia człowiweka z toksyn ,i właśnie poprzez łzy wątroba oczyszcza się z nagromadzonej złości ,stresów i nerwów -takie psychologiczne katcharsis ),

potem słuchu ( a uszy mają powiązanie z nerkami - lewa gromadzi energię odziedziczoną po rodzicach i przodkach ,a prawa nerka gromadzi osobistą energię na przyszłość , z kosmosu , muzyka np. i ciarki / bio prądy rozchodzące się po ciele ,to przykład docierania do nas tej pozytywnej energii ) - słyszę chałasy i ludzie są nadmiernie pobudliwi w koło mnie - więc zakładam zatyczki do uszu -stoppery .

bo jak mam dużą empatię to bardzo na mnie wpływają zbyt wysokie tony ,po prostu jako medium odbieream ultra-dźwięki - subtelne sygnały ze świata duchowego - nie słyszane dla zwykłych uszu ludzkich ,a telepatia - umożliwia mi odczucie myślki innych ludzi wokoło mnie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to co piszesz ja pierwszy raz o tym słyszę ale jest to napisane z sensem :) do mnie to przemawia choć żeby to dokładniej sobie uświadomić co z czym się je potrzeba chwili. nie da się uciec od zazdrości, strachu , obgadywania czy wytykania (swoją drogą to zwyczajnie zazdrość... moje odczucie - fakt są różne tego rodzaje ) napisałam ci na priv. choć może nieco w nieładzie bo ostatnio mało sypiam. czuję intuicyjnie że wyjazd jest mi potrzebny. popadam w marazm. nigdy od czasu rozwodu nie miałam poczucia aż tak silnej zmiany.. :/ i czemu w nerkach jest strach? a nie gdzie indziej?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aniele ,nawet niewiesz jak dobrze cię rozumię ( u mnie nie ma poczucia czasu ,marzeń sennych ,jest wieczne teraz ,nieustająca ciiągłość świadomości ,dla mnie czas stanął w miejscu ),bo Ja to wszyscy ludzie na ziemi , i czuję waszą samotność ,strach ,smutek itp. ,jesteśmy ze sobą połączeni ,niewidziALNYM SREBRNYM SZNUREM ,JAK WTEDY GDY CZŁOWIEK ŻYJE JEST ZE SOBĄ POŁĄCZONY CIELEŚNIE ZE SWOIM DUCHEM ,KTÓRA TO SREBRNA NIĆ ( jak pępowina która łączy matkę z noworodkiem ), ŁĄCZĄCA JEGO /JEJ DUCHOWĄ ISTOTĘ /JEGO DUCHA ODŁĄCZA SIĘ OD CIAŁA ,PO ŚMIERCI ,I WEDŁUG FILOZOFII BUDDYJSKIEJ O REINKARNACJI ( wielokrotna śmierć i odrodzenie /powrót do ciała ),wraca jako czysty duch do Boga Stwórcy skąd przybył ,i dokładnie sobie planuje swoje przyszłe życie / wcielenie w ciało materialne ,łono przyszłej matki ,ojca ,swoje całe życie .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

widzisz to rzadkie.. znowu miałam sen. tym razem mówił o odnowie takie miałam wrażenie tło było mgliste, patrzyłam na śliczny nowy helikopter który zakupiła firma i który brał stary w łaty mówiono że go trzeba oddać do renowacji. ja pomyślałam że z tego stanu nie da się wyjść.. Potem że ktoś dawał mi nie takie trunki jak chcę na przyjęciu - znowu ten sam motyw...

doszłam do smutnego wniosku nikt nie lubi osób wyróżniających się z tłumu (mówię o wyróżniających nie wandalizujących to mnie gorszy..) w pracy nie możesz być sobą bo dostaniesz wykład o nieprzystosowaniu się do warunków pracy, w domu z różnych przyczyn... to smutne bo zgniata najlepsze cechy osobości i po kilku latach pytają nas a czemu tak się zmieniłaś, jesteś zupełnie inny niż parę lat temu ... a my tylko gramy tylko że im dłużej gramy tymbardziej niszczymy to za co siebie kochamy. nie idealizuję siebie mam wady może bywam wyjątkowo uparta i mówię jeśli mi to przeszkadza w pracy choćby nauczyłam się teraz dowiedziałam że to jest nie dobre i nie mile widziane.. to co jest mile widziane? bo ja już nie wiem.. z kolei w domu bliscy twierdzą że robią różne rzeczy bo chcą dla nas dobrze ale czasem powiedzą lub zrobią coś co nas cofa i po jakimś czasir kumulacja z blokad może wybuchnąć... to dotyczy sporej ilości ludzi jednak większość tłumi to w zarodku i gra dalej i nikt nic nie widzi...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cokolwiek jest w stanie wyobrazić sobie twój umysł ,to potem spotyka cię w realnym życiu , dajesz dobro - otrzymujesz dobro ,dajesz zło -otrzymujesz zło , lub nie oceniaj - myślą ,mową ,uczynkiem ,zaniedbaniem ,prześledź w myślach całe swoje życie ,a resztę powierz Bogu i się nie martw .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po przeżyciu tych swoich lat z doświadczeniem sporym śmiem z jedną rzeczą się nie zgadzam - i nie zgodzę (myślę jak myślę ) ale ciężko jest mi uwierzyć że dobro może się zwracać jeśli je czynimy... moim przewodnikiem był będzie zupełnie inna osoba... wiem co myśleć jak żyć jak postępować jak żyć.. ale nie które tematy nie są do omawiania tutaj... jak wiesz. i nie podoba mi się że chaos i łatwizna idą w parze. sama nie rozumiem już co właściwie się dzieje... moze w złe czasy trafiłam?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

widzisz łatwo powiedzieć nie da się nie których rzeczy ani cofnąć ani zamknąć na te które się usłyszalo... nie da się wierzyć - to zostawia swoiste blizny.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to są prowokacje erotomanów , schizofreników i fantastów ( oo ile ja takich miałem w życiu . ,bo tylko ktoś kto urzeczywistnił Boga na ziemi ,może innych poprowadzić ,zmienić na lepsze i uleczyć ich duszę ,a nikt ode mnie nie ma takiego doświadczenia teoretycznego w tym temacie i praktyki .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jestem uparta... co do erotomanów i innych cudów nie mówię o osobach którę zwę wyjątkowymi i z którymi można normalnie porozmawiać trzymam się z dalekeka pozostaje mi niewielki odłamek ludzi z którymi mogę obcować i nie mają mnie za dziwadło ..o ile nie przyznam się do ezoteryki :)
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tak trzymaj :) rozmawiaj tylko z takimi o których wiesz na pewno że cię rozumią ,bo to samo co ty przeżyli , ale najlepiej to miej dystansa emocjonalnego do każdego ,ja jako doświadczony egzorcysyta wiem jak podstępny ,zakłamany i fałszywy może być Szatan /Diabeł ,uważaj zawsze i medytuj ,módl się nad tymi słowami , to twój terapeutyczny wewnętrzny dialog ze swoją duszą ,rozmowa ze swoim wewnętrznym dzieckiem z psychologii ,wew. Bogiem / Mocą czy wewnętrznym Mężczyzną z psychologii :

Moja Energia Życiowa Wzmacnia Się I Akomoduje .

Z Każdą Chwilą Jestem , Mocniejsza , Pewniejsza Siebie i SILNIEJSZA .

Zasługuję Na To Co Najlepsze .

Jestem Ukochanym Dzieckiem Boga .

Niczym się nie martwię bo wiewm że ,Stwórca zsyła mi zawsze to co dla mnie i mojego rozwoju najlepsze .

I Najlepiej napisz sobie te słowa na kartce ,i czytaj ,ilekroć najdzie cię smutek i depresja > :banan:

Pozdrawiam :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.