Hellgorak

Witam Wszystkich

26 postów w tym temacie

Witam wszystkich tutaj zgromadzonych jestem Mateusz mam 18/19 lat i ogólnie interesowałem się głównie filozofią i religą do tego stopnia, ze zacząłem sie interesować demonami i ich naturą. Skończyło się w ten sposób, że nie przetrwałem załamania wiary i zostałem gnostykiem a mój nurt kształcenia wiedzy zboczył na okultystykę. Chciałbym się na tym forum rozwijać poprzez praktyke i teorie to co jest zawarte co musze sie uczyc by to opanować i tak dalej witam i dziękuje za uwagę :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

szukasz praktyki z demonami nie ma lepszej drogi jak przebudzenie po przez medytacje,akt kundalini żeby dostąpić przebudzenia trzeba najpierw przejść przez piekło myślę że to coś ciebie za interesuję,ja przez swoje piekło przeszedłem i nie chciałbym tego jeszcze raz przeżywać ale pocieszenie gdy przejdziesz to wszystko czeka cie nowe lepsze życie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli zamordowanie brata i choroba serca kończąca się zawałem, niemożnością funkcjonowania w spoęłczeństwie i bycia wyżutkiem odczucie biedy oraz operacja która wyglądała jak eksperyment doktora Mengele zalicza się do piekła to widocznie chyba przeżyłem :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A wiesz co ja przeżyłem - ohoho i ...,czyli poznałem piekło i niebo

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak zaliczasz się ,bezazpelacyjnie ,a z tym lepszym życiem to różnie bywa ,każdy w końcu jest inny , moje życie np to takie życie po życiu , wieczne tu i teraz ,prawdziwe żyie po śmierci ciała w świecie duchowym - poczytaj o Buddyźmie

https://en.wikipedia.org/wiki/Reincarnation

i reinkarnajci

,a jak powiedział psyhiatra C.G.Jung-człowiek pełny zmaga się z diabłem i żyje z bogiem ,Cień – wg Junga

14

sobota

Mar 2009

Posted by ZF in Refleksje nad życiem, Rozwój, zdrowie, Świadomość ≈ 14 komentarzy

Tagialter ego, analiza, archetyp, ciemność, cień, dojrzałość, druga strona, dusza, ego, id, indywiduacja, integracja, jaźń, jung, mrok, nieświadomość, odwaga, podświadomość, psyche, psychoanaliza, stłumienie, symbol, tożsamość, transformacja, uzdrowienie, wyparcie, Świadomość

cien8

Pierwszy etap indywiduacji* prowadzi do doświadczenia z cieniem, który symbolizuje naszą, „drugą stronę”, naszego „ciemnego brata”.

Jest on wprawdzie niewidzialny, ale stanowi nierozdzielną część naszej całościowej psyche.

Albowiem „żywa postać wymaga głębokiego cienia, aby wystąpić plastycznie.

Bez cienia jest tylko dwuwymiarowym widmem.

Cień jest postacią archetypową, która w wyobrażeniach ludów prymitywnych dziś jeszcze bywa uosobiona w najrozmaitszych formach. Jest on także częścią każdej jednostki, jakby oddzieloną cząstką, jej istoty, która jednak właśnie „jak cień” jest z nią złączona.

Postać cienia jest również ulubionym i często wykorzystywanym motywem w sztuce.

Artysta w swej twórczości i w wyborze motywów wiele czerpie z głębi swej nieświadomości; z kolei rzeczy przezeń stworzone poruszają nieświadomość jego odbiorców i w tym leży ostateczna tajemnica jego oddziaływania.

Obrazy i postacie z nieświadomości powstają w nim i przemawiają potężnie do innych ludzi, chociaż ci ostatni nie wiedzą, skąd pochodzi ich „wzruszenie”.

Przykładami artystycznego wykorzystania motywu cienia mogą być: Peter Schlemihl Adalberta Chamisso, Wilk stepowy Hermanna Hesse, Kobieta bez cienia – Hofmannsthala-Straussa, Szara eminencja – Aldousa Huxleya, piękna bajka Oskara Wilde’a „Rybak i jego dusza”, „Portret Doriana Graya”, a także Mefisto, ciemny kusiciel Fausta.

Spotkanie z cieniem zbiega się często z uświadomieniem, sobie typu funkcjonalnego i typu postawy, do którego człowiek należy. Niezróżnicowanie funkcji i słabo rozwinięty typ po stawy są naszą „ciemną stroną”, tą pierwotną predyspozycją naszej natury, którą odrzucamy ze względów moralnych, estetycznych lub innych i której nie tolerujemy, ponieważ jest sprzeczna z uznanymi świadomie zasadami.

Dopóki bowiem człowiek zróżnicował tylko swoją główną funkcję, a rzeczywistość zewnętrzną i wewnętrzną chwyta prawie wyłącznie za pośrednictwem tej strony swojej psyche, dopóty pozostałe trzy funkcje z konieczności pozostają w ciemności, czyli w „cieniu”, i muszą być dopiero jakby po kawałku od niego odłączane i pozbawiane zanieczyszczeń pochodzących od różnych postaci nieświadomości.

Przetwarzanie cienia w ogólnych zarysach, choć z innym rozmieszczeniem akcentów, odpowiada temu, do czego zmierza psychoanaliza, gdy odkrywa historię życia jednostki, a zwłaszcza historię jej dzieciństwa; dlatego pojęcie i punkty widzenia Freuda nieraz zachowują swą wartość także dla Junga, gdy chodzi o ludzi, którzy znajdują się jeszcze w pierwszej połowie życia, a więc gdzie mamy do czynienia z koniecznością uświadomienia właściwości cienia.

Swój „cień” można spotkać w postaci albo wewnętrznej, symbolicznej, albo zewnętrznej, konkretnej. W pierwszym przypadku pojawia się on wśród danych nieświadomości, na przykład jako postać marzenia sennego, uosabiająca jakąś -jedną lub -jednocześnie- kilka cech psychicznych śniącego.

W drugim przypadku będzie to człowiek z otoczenia pacjenta, który dla tego ostatniego z tych lub innych przyczyn strukturalnych staje się nosicielem projekcji jego jednej lub kilku cech ukrytych w nieświadomości.

W zależności od tego, czy cień należy do sfery ja lub indywidualnej nieświadomości, czy też do sfery nieświadomości zbiorowej, przybiera on osobistą lub zbiorową formę przejawienia się.

Może zatem pojawić się równie dobrze jako postać z kręgu naszej świadomości – na przykład nasz brat (lub siostra), nasz najlepszy przyjaciel, jako człowiek będący naszym przeciwieństwem, albo jak w Fauście famulus Wagner – jak też jako postać mityczna – w przypadku gdy chodzi o przedstawienie treści nieświadomości zbiorowej – na przykład Mefistofeles, faun, Hagen, Loki

Chociaż na pierwszy rzut oka może się to wydać paradoksalne, cień jako „alter ego” może być reprezentowany także przez postać pozytywną, gdy na przykład człowiek, którego „drugą stronę” on uosabia, w wewnętrznym świadomym życiu żyje jakby „poniżej swego poziomu”, poniżej swoich możliwości, wtedy bowiem jego cechy pozytywne wiodą ciemne życie cienia .

W swoim aspekcie indywidualnym cień reprezentuje „osobistą ciemność” jako uosobienie tych treści naszej psyche, które w ciągu naszego życia zostały niedopuszczone, odrzucone, wyparte, które jednak w pewnych okolicznościach mogą mieć także pozytywny charakter.

W aspekcie zbiorowym cień reprezentuje ogólnoludzką ciemną stronę .

I tutaj stosuje się to, co wyżej powiedziano o „archetypie kobiecości” . Ten obraz (brak ilustracji) ze sfery nieświadomości pochodzi od kobiety, która zupełnie nie uświadamiała sobie, że posiada wrodzoną „drugą stronę”, „cień”, który stoi przy niej do pomocy, aby łatwiej mogła nieść ciężkie brzemię – „kamień swego problemu życiowego”.

W toku pracy nad psyche spotykamy cień głównie w postaciach należących do sfery indywidualnej nieświadomości i dlatego należy go interpretować najpierw w jego aspekcie zupełnie osobistym i dopiero w drugim rzędzie w aspekcie zbiorowym.

Cień znajduje się jakby na progu sfery „matek” nieświadomości.

Rośnie i krystalizuje się równoległe z ego. Jak ciemna masa doświadczeń, które nigdy lub rzadko są dopuszczane do naszego życia, stoi nam na drodze, aby dotrzeć do twórczej głębi naszej nieświadomości.

To jest przyczyna, dla której stopniowo lub nagle popadają w zupełną jałowość ludzie, którzy kurczowo, ze straszliwym wysiłkiem woli znacznie przekraczającym ich siły, starają się utrzymać „na górze” i którzy do swej słabości nie mogą się przyznać ani przed sobą, ani przed innymi.

Ich poziom duchowy i moralny nie został osiągnięty w sposób naturalny, ale jest raczej sztucznie wzniesionym i siłą utrzymywanym rusztowaniem, któremu w każdej chwili grozi załamanie nawet przy najmniejszym obciążeniu.

Widzimy, jak dla takich ludzi jest rzeczą trudną lub zgoła niemożliwą dać sobie radę ze swą wewnętrzną prawdą, ustalić właściwy stosunek albo wykonać prawdziwie życiową pracę; jak coraz silniej opanowuje ich neuroza, w miarę jak coraz większa liczba elementów wypartych nawarstwia się w ich cieniu.

W młodości bowiem warstwa ta z natury rzeczy jest jeszcze stosunkowo cienka i dlatego łatwiejsza do dźwigania; w trakcie życia gromadzi się jednak coraz więcej materiału i z czasem tworzy się z tego brzemię nie do zniesienia.

„Za każdym idzie jego cień i im mniej jest on włączony do świadomego życia człowieka, tym bardziej jest czarny i gęsty”.

https://zenforest.wordpress.com/2009/03/14/cien-wg-junga/

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

życie to jedna wielka szkoła ,kłopoty ,dramaty ,tragedie itp.egzaminami dojrzałośi,a logiczne wyciąganie wniosków ze swoich błędów ,sprawdzianem wiedzy i dojrzałości .

czytaj,ucz się ,najlepiej ode mnie ( mam duże doświadzenie praktyczne i teoretyczne ,i telepatyczne oraz empatyczne zdolności,to całą energię psychiczną z internetu i otoczenia czuję w sobie.(na zasadzie przeciw-przeniesienia )

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poleam ci książką Alistera ,Crowleja pod tytułem - Magija,bo osobiście lepiej wtajemniczę , odwieczne,ponadzasowe, święte nauki i prawdy oświecone ,były przekazywane tylko ustnie z mistrza na uznia

Aliester Crowley Magija W Teori I Praktyce Peĺ‚Na Wersja[1]

1. MISTRZ THERION - ALEISTER CROWLEY MAGIJA W TEORII I PRAKTYCE Przełożył: Marek Uniejski Wydawnictwo „KOS"

2. SPIS TREŚCI Hymn do Pana 7 WPROWADZENIE 10 Rozdział 0. Magiczna teoria Wszechświata 25 Rozdzial I. PODSTAWY RYTUAŁU 33 Rozdział II. Formuły broni żywiołów 38 Rozdział III. Formuła Tetragrammatonu 17 44 Rozdział IV Formuła Alhim i formuła Alim 46 Rozdział V Formuła I.A.O .49 Rozdział VI. Formuła Neofity 58 Tytuł oryginału: Rozdział VII. Formuła Świętego Graala, Abrahadabry i pewnych innych słów. Magick in theory and practice Także: Pamięć magiczna 60 Tłumaczenie: Rozdział VIII. O równowadze oraz ogólnej i szczególnej metodzie przygotowania Marek Uniejski wystroju świątyni oraz instrumentów sztuki 77 Rozdział IX. O milczeniu i tajemnicy oraz barbarzyńskie imiona ewokacji 83 Rozdział X. Gesty magiczne 93 Korekta, skład i łamanie: Rozdział XI. O naszej pani Babalon i o Bestii, którą ujeżdża. Także o trans­ Piotr Kos, Ryszard L i e b i c h formacjach 101 Rozdział XII. O ofierze krwi i sprawach pokrewnych 105 Rozdział XIII. O odpędzaniu i o oczyszczaniu 111 Rozdział XIV. O konsekracjach, naturze i tworzeniu magicznej więzi 115 Rozdział XV. O inwokacji 131 Copyright ° by Wydawnictwo EJB 1998 Rozdział XVI. Część I. O ślubowaniu 135 Część II. O zobowiązywaniu ducha oraz wzmianki o przydatnych czasami klątwach i zniewalaniu . 140 Wydawca: Wydawnictwo „KOS" Rozdział XVII. Pozwolenie na odejście 145 ul. Agnieszki 13, 40-110 Katowice Rozdział XVIII. O jasnowidzeniu i ciele światła, jego mocy i rozwijaniu się a także tcl./fax 258-40-45, 258-27-20; tel. 258-26-48 o wróżeniu 148 e-mail: kos@kos.com.pl Rozdział XIX. O rytuałach dramatycznych 171 http://www.kos.com.pl Druk: Zakład Poligrafii - Alicja Genowska

3. Rozdział XX. O Eucharystii i sztuce alchemii 173 Rozdział XXI. O czarnej magii, o głównych typach operacji w sztuce magicznej Czyń swoją Wolę, i o mocach Sfinksa 183 niechaj będzie całym Prawem Dodatek I 195 CURRICULUM A.'. A.' .197 Dodatek II GWIAZDA NA HORYZONCIE 215 217 HYMN DO PANA DODATEK III Uwagi na temat natury „Planu Astralnego" 230 Dodatek IV Liber Samekh 245 Dodatek V Kilka głównych zasad zależności w Kabale 275 Dodatek VI. Kilka podstawowych rytuałów 293 Liber XXV Rubinowa Gwiazda 295 LIBER XXXVI. SZAFIROWA GWIAZDA 296 LIBER XLIV MSZA FENIKSA 297 LIBER V vel REGULI 299 LIBER XV O.T.O. ECCLESIAE GNOSTICAE CATHOLICAE CANON MISSAE 309 Niechże Cię porwie pragnienie światła Dodatek VII. Kilka podstawowych instrukcji autoryzowanych przez A.'. A.' .326 O mój człowieku! Boże człowieku! LIBER HHH. SUB FIGURA CCCXLI 326 Wyrwij się z nocy, nagle zapadła Continct Capitula Tria: MMM, AAA et SSS 326 Z nocy, co nie zna płci ani wieku. LIBER E vel EXERCITIORUM 333 Przybądź tu do mnie z Arkad, z Sycylii LIBER O vel MANUS ET SAGITTAE 341 Taniec nam swoje bramy uchyli - LIBER ASTARTE vel BERYLLI 356 Taniec szarpaniec i taniec miłość. LIBER RV vel SPIRITUS 372 O, przybądź Panie! O, przybądź, Io! LIBER YOD 377 Błądząc z faunami jak Balchus LIBER BRASHITH vel THISHARB 382 Z nimfami w zbrojnym orszaku LIBER B vel MAGI 390 1 z satyrami na białym ośle LIBER RESH vel HELIOS 393 Przypłyń na ośłep LIBER III vel JUGORUM 395 Przepłyń to morze LIBER CHETH vel VALLUM ABIEGNI 398 I przybądź ku mnie, tylko dla mnie, Boże! LIBER AASH vel CAPRICORNI PNEUMATICI 400 Przybądź z Apollem w weselnym stroju LIBER A vel ARMORUM 404 Przybądź z pasterką i z pytonnisą Do wodopoju, do wodopoju Idąc pod rękę wraz z Mona Lizą I z Artemidą w jedwab okrytą

4. 8 A. Crowley - MAGIJA HYMN DO PANA 9 W góry marmuru, w bursztynów zdroje W samotność - precz! Krew w sercu wre! Tu na podboje, tu na pokoje! Ty, który wszystko tworzysz i niszczysz Gdzie czysta woda tworzy nasz gust Otwartym okiem, proszę daj znak Gdzie obmyj uda, piękny mój Boże! Udem ciernistym, prężystym cudem I daj swych ust! Wypełnij brak! I cofnij przekleństwa Zanurz namiętnej modlitwy purpurę Mieczem tajemnic, mieczem szleństwa! W karmazynowej świątyni szkarłatne żądze I ulecz mnie z ran Człowieku! Mój człowieku! Wszak Tyś jest Pan! Ty IO Pan! O, duszo Pana - duszo Bogini Ty IO Pan! IO Pan Pan! Pan Pan! Przybądź, gdy błądzę! Czyń swoją Wolę, tak czynią Bogowie Ty, której siła oczy błękitu porusza Także tak mogę, też jestem człowiek. Ty nad rozkoszą czuwająca dusza Ulecz mnie z ran, Ty jesteś Pan! Ty IO Pan! Ty nad rozkoszą, która bez końca wypływa Ty IO Pan! IO Pan Pan! Ze splątanego, sękatego pnia - Imadło węża ściska mnie nocą Z żywego drzewa wydzielina żywa Szponami sieka mnie orzeł - tnie dziobem Od świtu do świtu - od nocy do dnia! Kiedy się budzę, Bogowie odchodzą Tam umysł, ciało, dusza i duch Bestia się zbliża - już stoję nad grobem Tam w gaju pląs, miłosny ruch. O Boże, Boże przepłyń to morze O,IO Panie! O,IO Boże! Przykuć do krzyża mnie chce Jednorożec! Jakże Cię proszę, przepłyń to morze! Ja Twym kompanem, wszak jam Twój człowiek Diabelsko-boski przybądź tu w pędzie Sam jestem Panem! Ja IO Pan! IO Pan Pan! Jam Pan! Bo Tyś Bóg-człowiek, bo ja w obłędzie! Ja kozłem jestem z Twojego stada Przybądź z trąbami, grzmią przeraźliwie 1 Bogiem z krwi i Bogiem z ciała Znad górskich szczytów, otchłani, przestrzeni Oto mnie wściekłość dopada - Przybądź z bębnami, tętnią straszliwie Skaczę po górach, po górskich skałach - Ze źródeł ziemi, potoków, strumieni I gwałci rogiem moc oszalała. Weź z sobą fletnie, piszczałki, bo w jęku Ja czyste złoto, różdżki Twej kwiat Czekam na Ciebie, pragnąc tych dźwięków. Manekin, panna, mężczyzna, bachantka Spotkaj się ze mną - zmagam się zwijam Już czynię gwałt Wyzbyty gniazda nad wietrznym urwiskiem Już mara Twą moc Dosiadam ciała pustym uściskiem - W przesileniu gwiazd, w nadłuższą noc Ja silny lew, ja ostra żmija. Już drę na strzępy, już resztki szat Och przybądź, przybądź, czas biegnie wściekle Jak kat ofiara - ofiara kat! I w odrętwieniu zabija biegle Dziko się śmieje, gwałcąc szaleję Gdy mnie samotność drąży w mym piekle. Do krwi, do ran Och przybądź, przybądź, diabelstwa chcę Ja IO Pan! IO Pan Pan! Pan! IO Pan! I ciskam miecz

5. 10 A. Crowley - MAGIJA WPROWADZENIE 11 i kapryśnej istoty, nie korzy się przed żadnym straszliwym bóstwem. Choć sądzi, że jego moc jest wielka, nie jest bynajmniej ani ostateczna, ani nieograniczona. Może ją dzierżyć dopóty, dopóki ściśle przestrzega zasad swojej sztuki albo tego, co można nazwać uznanymi przez niego prawami natury. Pominięcie tych zasad, złamanie ich w najmniejszym szczególe skutkuje porażką, a niedoświadczonego adepta może wystawić na największe niebezpieczeństwo. Jeśli czarownik twierdzi, że posiada władzę nad naturą, to jest to władza konstytucyjna, ściśle ograniczona w swoim wymiarze i sprawowana w ścisłej zgodności ze starożytnymi WPROWADZENIE zaleceniami. Z tego powodu bliska jest analogia pomiędzy magiczną a naukową koncepcją świata. W obu koncepcjach następstwo zdarzeń cechuje się doskonałą regularnością i pewnością ich wystąpienia, stanowiąc determinantę niezmienności praw, których działanie można przewidzieć i precyzyjnie obliczyć; elementy kaprysu, losu Pitagoras i przypadku są wykluczone z biegu natury. Obie koncepcje otwierają pozornie nieograniczony zakres możliwości dla tego, kto zna „Magia jest Najwyższą, Ostateczną i Najświętszą Wiedzą Filozofii przyczyny spraw i może dotknąć tajnych źródeł wprawiających Naturalnej, zaawansowana w swoich działaniach i wspaniałych w ruch niezmierzony oraz zawiły mechanizm świata. Stąd właśnie dokonaniach dzięki prawidłowemu rozumieniu wewnętrznych bierze się moc przyciągania, które zarówno magia, jak i nauka i ukrytych cech przedmiotów; kiedy właściwe czynniki zastosuje się odcisnęły na ludzkiej umysłowości, i stąd bierze się potężny bodziec, wobec odpowiednich pacjentów, osiąga się zadziwiające i godne jaki obie te dziedziny popycha ludzkość ku wiedzy. Wabią znużonego podziwu efekty. Dlatego też Magowie są dogłębnymi i pilnymi badacza, błądzącego poszukiwacza od kniei niezadowolenia badaczami Natury; dzięki swoim zdolnościom wiedzą, jak przewidzieć w teraźniejszości do nieskończonych obietnic przyszłości: wiodą go skutek, który zwykłej osobie wydawać się będzie cudem." na szczyt niebotycznie wysokiej góry i wskazują poza jej wierzchołkiem ciemne chmury i przewalające się u stóp mgły na wizję Goetia Lemegeton Króla Salomona niebiańskiego miasta, być może odległego, ale promieniującego nieziemską wspaniałością, skąpanego w świetle marzeń." „Kiedy mamy do czynienia z magią sympatyczną w jej czystej i nie zmienionej formie, to zakłada się, że w naturze jedno zdarzenie dr J. G. Frazcr Złota Gałąź pociąga za sobą inne w sposób nieunikniony i niezmienny, bez interwencji jakiegokolwiek duchowego czy osobistego czynnika. „O ile społeczne praktykowanie magii było jedną z dróg, dzięki którym Zatem podstawowa koncepcja magii jest identyczna z koncepcją ludzie docierali do najwyższej władzy, o tyle w wymiarze jednostki współczesnej nauki; podłożem całego systemu jest ukryta, ale realna przyczyniła się ona do wyzwolenia jej z tradycji niewoli i podniosła i trwała wiara w ład i jednolitość natury. Mag nie ma wątpliwości co ją na wyższy, swobodniejszy poziom rozszerzający jej światopogląd. do tego, że te same przyczyny spowodują za każdym razem takie Niemała to przysługa oddana ludzkości. A jeśli będziemy pamiętać same skutki, że przeprowadzeniu właściwej ceremonii, z zasto­ o tym, że pod pewnym względem magia utorowała szlak nauce, to sowaniem odpowiedniego zaklęcia, w sposób nieunikniony będziemy zmuszeni przyznać, że choć czarna sztuka uczyniła wiele towarzyszyć będą pożądane rezultaty, chyba że jego zaklęcia zostaną zła, to także była źródłem wielu dobrodziejstw; jeśli była więc udaremnione przez potężniejsze czary innego czarownika. Czarownik dzieckiem pomyłki, to była również matką wolności i prawdy." nie próbuje przebłagać siły wyższej: nie przyzywa łaski niestałej Ibid.

6. 12 A. Crowley - MAGIJA WPROWADZENIE 13 Jeszcze nie byłem nastolatkiem, gdy wiadomo mi było, że jestem Spróbuj wszystkiego, a zatrzymaj tylko to, co dobre. BESTIĄ o numerze 666. Nie miałem pojęcia, co to oznacza; było to Św. Paweł pasjonująco ekstatyczne poczucie tożsamości. Będąc trzeci rok w Cambridge, świadomie poświęciłem się Wielkiemu „Także mantry i zaklęcia, obeah i wanga, dzieło różdżki i dzieło Dziełu, rozumiejąc przez to pracę nad stawaniem się Duchową Istotą wolną miecza: tych będzie się uczyć i nauczać." od więzów, wypadków i oszustw materialnej egzystencji. „Musi nauczać, ale może srogie próby stwarzać". „Słowem Prawa jest Th(eta)E(psilon)L(ambda)E(ta)M(u)A(lpha)." Miałem trudności ze znalezieniem nazwy na określenie mojego dzieła, tak jak kilka lat wcześniej H. P. Bławatska. „Teozofia", „Spirytualizm", Liber AL vel XXXI: The Book of the Law „Okultyzm", „Mistycyzm" - wszystkie niosły ze sobą niepożądane konotacje. Dlatego wybrałem nazwę MAGIJA, jako zasadniczo najbardziej wysublimowane, a zarazem najbardziej a książka jest dla WSZYSTKICH: dla każdego mężczyzny, kobiety, T dziecka. Z powodu korzystania z terminów technicznych, moje poprzednie dzieło zdyskredytowane ze wszystkich dostępnych pojęć. Przyrzekłem zrehabilitować MAGIJĘ, zostało źle zrozumiane, a jego zasięg był ograniczony. Przyciągnęło ono zbyt wielu dyletantów i ekscentryków, mizerot szukających w „Magii" identyfikując ją z moją karierą i nakłaniając ludzi do szacunku, miłości ucieczki od rzeczywistości. W taki sam zresztą sposób zwróciłem się na i zaufania do tego, czym gardzą, czego nienawidzą i czego się boją. początku ku temu zagadnieniu. Zraziło to zbyt wiele umysłów naukowych Dotrzymałem danego Słowa. i praktycznych, do których najbardziej chciałem dotrzeć. Ale przyszedł teraz czas na przekazanie swej wiedzy ludzkości. Ale Pragnę uczynić z MAGIJI MAGIJA zasadniczy element życia jest dla WSZYSTKICH. WSZYSTKICH. Przedstawiając tę książkę, muszę wyjaśnić i usprawiedliwić swoje Napisałem tę książkę, żeby pomóc bankierowi, pięściarzowi, biologowi, poecie, marynarzowi, sklepikarzowi, robotnicy, matematykowi, stanowisko poprzez sformułowanie definicji MAGIJI scenografowi, golfiście, żonie, konsulowi - i całej reszcie - aby mogli się spełnić, każdy we właściwej roli. oraz objaśnienie jej głównych zasad w taki sposób, żeby WSZYSCY Pozwólcie wyjaśnić w kilku słowach, jak doszło do tego, że sławię słowo MAGIJA mogli natychmiast zrozumieć, że ich dusze, że ich życie w każdym pod sztandarem, który noszę przez całe życie. związku, z każdą osobą i w każdych okolicznościach zależy od MAGIJI i jej prawidłowego pojmowania oraz zastosowania.

7. 14 A. Crowley - M A G I J A WPROWADZENIE 15 I. DEFINICJA (3) Każda porażka wykazuje, że jedno lub więcej wymagań postulatu nie zostało spełnione. MAGIJA (Objaśnienie: Może nastąpić błąd w zrozumieniu przypadku; jak u lekarza, który stawia błędną jest Nauką i Sztuką powodowania mającej nastąpić Zmiany diagnozę i w trakcie leczenia szkodzi pacjentowi. Może nastąpić błąd w zastosowaniu odpowiedniego rodzaju siły, jak ma to miejsce w przypadku wieśniaka starającego się zapalić światło elektryczne. zgodnej z Wolą człowieka. Może nastąpić błąd w zastosowaniu właściwego stopnia siły, jak ma to miejsce w przypadku zapaśnika, (Objaśnienie: Jest moją Wolą poinformować Świat o pewnych faktach z obszaru mojej wiedzy. Biorę gdy ten zastosuje niewłaściwe trzymanie. Może nastąpić błąd prawidłowego sposobu zastosowania zatem „magiczną broń" - pióro, atrament i papier - i piszę „inkantaejc" - zdania - w „magicznym siły, jak ma to miejsce w czasie realizacji czeku w nieodpowiednim okienku banku. Może nastąpić języku", tj. w takim, który jest zrozumiały dla ludzi, do których się zwracam; przyzywam „duchy": błąd w zastosowaniu niewłaściwego medium, jak to uczynił Leonardo da Vinci, który odkrył, że drukarzy, wydawców, księgarzy i tak dalej oraz zmuszam ich do tego, żeby przekazali moje przesłanie zniknęło jego arcydzieło. Siła może być zastosowana wobec złego obiektu, gry np. próbujemy rozłupać ludziom. Kompozycja i dystrybucja tej książki jest zatem aktem kamień, myśląc, że jest to orzech) MAGIJI, poprzez który powoduję mającą nastąpić zmianę, zgodną z moją Wolą. 1 (4) Pierwszym niezbędnym warunkiem do spowodowania zmiany jest jakościowe oraz ilościowe zrozumienie warunków. (Objaśnienie: Najpowszechniejszą przyczyną porażki w życiu jest zignorowanie swojej Prawdziwej II . POSTULAT Woli albo sposobów jej spełnienia. Mężczyzna może uznać się za malarza i marnować życic na próbie zostania nim; może być także prawdziwym artystą, a jednak nic pojmować tego i błędnie oceniać szczególne trudności wiążące się z tą karierą) Każda pożądana zmiana może być uskuteczniona dzięki zastosowaniu właściwego rodzaju i stopnia siły we właściwy sposób (5) Drugim warunkiem niezbędnym do spowodowania zmiany jest oraz za pomocą odpowiedniego medium wobec odpowiedniego praktyczna zdolność do uruchomienia we właściwy sposób obiektu. niezbędnych sił. (Objaśnienie: Bankier może znakomicie pojmować daną sytuację, a jednak brakować mu będzie (Objaśnienie: Zamierzam przygotować jeden gram chlorku złota. Muszę dobrać właściwy kwas, nitro­ kompetencji lub zasobów potrzebnych do podjęcia decyzji) hydrochlorowy, nie inny, w wystarczającej ilości i odpowiedniej mocy, i razem z potrzebną ilością złota umieścić go w naczyniu, które nie pęknie, nie przecieknie ani nic skoroduje, żeby nic spowodować (6) „Każdy mężczyzna i każda kobieta jest gwiazdą." Oznacza to, niepożądanych rezultatów, i tak dalej. Każda zmiana podlega swoistym warunkom. że każdy człowiek jest w swej istocie jednostką niezależną, Przy obecnym stanic wiedzy oraz mocy, niektóre zmiany nic są w praktyce możliwe; nic możemy na o właściwym tylko jej charakterze oraz sposobie działania. przykład spowodować zaćmienia słońca, przemienić ołowiu w cynę czy z grzybów wytwarzać ludzi. Teoretycznie jednak możliwe jest spowodowanie dowolnej zmiany w dowolnym obiekcie, o ile z natury (7) Każdy mężczyzna i każda kobieta znajduje się na naturalnej obiekt ten jest zdolny do takiej zmiany, a warunki spełniają powyższy postulat). i niezbędnej dla siebie drodze, która jest częściowo zależna od niego, a częściowo od środowiska. Każdy, kto zostanie zepchnięty ze swego szlaku, czy to z powodu niezrozumienia siebie, czy przez zewnętrzne III . TEOREMATY siły, wkracza w konflikt z porządkiem Wszechświata i stosownie do (1) Każde intencjonalne działanie jest Działaniem Magicznym.2 tego cierpi. (Objaśnienie: „Definicja") (Objaśnienie: Człowiek może sądzić, że winien działać w określony sposób, kreując piękny obraz samego siebie, zamiast badać swoją prawdziwą naturę. Na przykład kobieta może się unicszczęśliwić (2) Każde udane działanie spełnia postulat. na cało życie, uważając, że woli miłość od przyjętych standardów społecznych lub na odwrót. Jakaś kobieta może przebywać z antypatycznym mężem, choć naprawdę byłaby szczęśliwa na poddaszu 1 z kochankiem, inna z kolei może uciec z kochankiem, choć prawdziwą przyjemność znajduje Przez „Intencjonalny" rozumiem „napełniony Wolą". Ale nawet akty wyglądające na w pełnieniu ważnych funkcji domowych. Znowuż instynkt młodzieńca pcha go na morze, podczas gdy nieintencjonalne nie są takie do końca. Oddech jest zatem aktem Woli Życia. rodzice nalegają, by został lekarzem. W takim przypadku nic osiągnie ani sukcesu, ani szczęścia 2 W pewnym sensie Magiję można określić jako imię nadane Nauce przez pospólstwo. w medycynie)

8. 16 A. Crowley - MAGIJA WPROWADZENIE 17 i niewyobrażalne. Magija zajmuje się odkrywaniem i zastosowaniem nieznanych dotąd sił w naturze. (8) Człowiek, którego świadoma wola różni się od Prawdziwej Wiemy o tym, że te siły istnieją i nie możemy wątpić w możliwości umysłowych lub fizycznych środków Woli, marnuje swoją siłę. Nie może żywić nadziei na skuteczne zdolnych do stworzenia związku z nimi) wpływanie na swoje otoczenie. (13) Każdy człowiek jest w mniejszym lub większym stopniu (Objaśnienie: Kiedy w państwie szaleje wojna domowa, nie stwarza to warunków do inwazji na inne świadomy tego, że jego indywidualność zawiera w sobie kilka kraje. Człowiek chory na raka, posilając się, odżywia zarówno siebie, jak i swojego wroga, który jest porządków egzystencji, nawet jeśli utrzymuje, że jego subtelniejsze częścią niego. Wkrótce zniknie jego opór stawiany naciskom otoczenia. W praktyce, człowiek, który robi to, co jego świadomość określa jako niewłaściwe, będzie bardzo niezdarny. Początkowo!) zasady są tylko symptomami zmian w całości jedynego poziomu. (9) Człowiekowi, który wykonuje Prawdziwą Wolę, sprzyja inercja Można założyć, że podobny porządek rozciąga się na całość natury. Wszechświata. (Objaśnienie: Nic należy mieszać bólu zęba z powodującą ten ból próchnicą. Przedmioty nieożywione są wrażliwe na pewne siły fizyczne, jak przewodnictwo elektryczne i cieplne; ale ani w nich, ani (Objaśnienie: Podstawową zasadą sukcesu ewolucji jest to, że jednostka powinna żyć w prawdzie ze w nas - jak dotąd wiadomo - nic istnieje świadomość percepcji tych sił. Niepostrzcgalnc wpływy są swoją naturą, a jednocześnie adoptować się do swojego środowiska) zatem kojarzone ze wszystkimi zjawiskami materialnymi i nic ma powodu, by sądzić, że dzięki tym (10) Natura jest nieustającym zjawiskiem, choć w wielu subtelnym energiom nic wpływamy na materię. W rzeczywistości używamy siły magnetycznej żeby poruszać żelazem tak jak korzystamy z promieniowania słonecznego do reprodukowania obrazów) przypadkach nie jesteśmy w stanie rozpoznać w jaki sposób rzeczy ze sobą się wiążą. (14) Człowiek może być zdolny do bycia wszystkim, co postrzega, (Objaśnienie: Świadomość człowieka zależy od właściwości protoplazmy, której istnienie determinują a także korzystać z postrzeganych rzeczy, ponieważ wszystko, co niezliczone warunki fizyczne właściwe tej planecie; zaś ta planeta zależy od mechanicznej równowagi postrzegane, jest w pewnym sensie częścią jego istnienia. Może całej materii wszechświata. Możemy zatem powiedzieć, że nasza świadomość jest przyczynowo w ten sposób, zgodnie ze swoją Wolą, ujarzmić cały Wszechświat, powiązana z najodleglejszymi galaktykami; jednak nie wiemy nawet tego, w jaki sposób pojawia się w (lub z) molekularnych zmianach mózgu) którego jest świadomy. (11) Nauka daje nam przewagę nad ciągłością Natury dzięki (Objaśnienie: Człowiek wykorzystał ideę Boga, aby dyktowała mu sposób postępowania w celu uzyskania władzy nad swoimi towarzyszami, usprawiedliwienia zbrodni oraz niezliczonych innych empirycznemu zastosowaniu pewnych zasad, których współdziałanie celów, wliczając w to uznawanie siebie za Boga. Skorzystał z irracjonalnych i nierzeczywistych tworzy ład powiązanych ze sobą idei w sposób przekraczający nasze koncepcji matematycznych służących pomocą w konstruowaniu urządzeń mechanicznych. Ze swoich sił moralnych - do wpływania na zachowanie dzikich zwierząt. Dla politycznych celów wykorzystał aktualne pojmowanie. zaś geniusz poetycki) (Objaśnienie: Możemy oświetlić miasto dzięki znanym nam metodom. Nie wiemy, co to jest świadomość, ani w jaki sposób wiąże się z działaniem mięśni; nie wiemy, czym jest elektryczność, ani (15) Przy pomocy dopasowanych środków każda siła we Wszech­ w jaki sposób jest powiązana z wytwarzającymi je maszynami, a nasze metody zależą od obliczeń świecie może zostać przekształcona w dowolny rodzaj innej siły. Istnieje zawierających idee matematyczne, które nic mają odpowiednika w znanym nam Wszechświecie) zatem niewyczerpalne źródło dowolnie potrzebnej nam siły. (12) Człowiek nie zna natury swojego istnienia i swoich mocy. (Objaśnienie: Ciepło można przekształcić w światło i energię dzięki uruchomieniu prądnicy. Wibracje Nawet idea dotycząca własnych ograniczeń bazuje na doświadczeniu powietrza można wykorzystać do zabijania ludzi przez takie wypowiadanie dyrektyw, które rozpali z przeszłości, zaś każdy krok w jego postępie rozszerza to imperium. w nich żądzę mordu. Halucynacje związane z tajemnymi energiami seksu skutkują przedłużaniem gatunków) Nie ma zatem powodu do zakładania teoretycznych granic (16) Zastosowanie jakiejkolwiek siły wpływa na wszystkie dotyczących tego, kim człowiek może być lub co potrafi uczynić. porządki istnienia obecne w obiekcie, do którego zastosowano siłę, (Objaśnienie: Jeszcze w zeszłym pokoleniu teoretyczne założenia wskazywały na niemożliwość poznania chemicznego składu gwiazd. Wiadomo, że nasze zmysły zaadoptowały się do odbioru jedynie bez względu na to, który z porządków potraktowaliśmy bezpośrednio. niewielkiego wycinka możliwego zakresu wibracji. Nowoczesne urządzenia pozwalają na pośrednie (Objaśnienie: Kiedy uderzam kogoś sztyletem, wpływam tym działaniem nie tylko na jego ciało, ale badanie niektórych z tych wibracji, a nawet wykorzystanie ich szczególnych cech w służbie człowieka, i na jego świadomość, choć sztylet nie ma z nią bezpośredniego związku. Podobnie siła mojej myśli jak ma to miejsce w przypadku promieni Hertza i Roentgena. Jak powiedział Tyndall, człowiek jest może tak oddziaływać na czyjś umysł, że wytworzy w nim daleko sięgające fizyczne zmiany, w nim w stanic w każdej chwili nauczyć się postrzegać i wykorzystywać wszelkie wibracje wyobrażalnc albo w innych przy jego udziale) 2 Magija..,

9. 18 A. Crowley - M A G I J A WPROWADZENIE 19 myśli przy użyciu zalet śpiewnej i elokwentnej wypowiedzi uczynili ze swej miłości potężny bodziec (17) Biorąc pod uwagę powyższe teorematy, człowiek może poruszający ludzkość. Z kolei Kleopatra i inni ludzie władzy kształtowali losy wielu innych ludzi, nauczyć się wykorzystywania każdej siły w taki sposób, żeby pozwalając na to, by miłość wpływała na działalność polityczną. Jednakże Mag, bez względu na to, spełniała jego dowolny cel. na ile skutecznie nawiąże kontakt z tajnymi źródłami energii w naturze, może je wykorzystać jedynie w zakresie dozwolonym mu przez jego intelektualne i moralne zalety Spotkanie Mahometa z Gabrielem (Objaśnienie: Człowiek może skorzystać z brzytwy, aby zachować panowanie nad mową, może było efektywne dlatego, że byl on mężem stanu, żołnierzem oraz ze względu na wzniosłość skorzystać w ten sposób, że skaleczy się za każdym razem, kiedy wypowie wybrane słowo. Może wydawanych przez niego poleceń w języku arabskim. Odkrycie promieniowania Hertza, z którego osiągnąć ten sam cel, kiedy każdy incydent w życiu będzie przypominać mu o wybranej sprawie, teraz korzystamy w telegrafie bezprzewodowym, było bezpłodne, dopóki nic znalazło oddźwięku czyniąc z samego wrażenia początek serii wiążących się ze sobą myśli, kończących się na tej sprawie. w umysłach i woli ludzi potrafiących pojąć przekaz Hertza i wprowadzić je do czynu działania przy Może również poświęcić wszystkie swoje energie szczególnemu obiektowi, nie czyniąc niczego innego, pomocy mechanicznych i efektywnych urządzeń) zaś każde działanie obracać na korzyść tego obiektu) (22) Każda jednostka zależy w istocie od samej siebie. Nie (18) Człowiek może przyciągnąć do siebie każdą siłę znajduje jednak satysfakcji, dopóki nie ustanowi właściwych relacji Wszechświata i uczynić z siebie dostrojony doń odbiornik, z Wszechświatem. ustanawiając z nią łączność i aranżując takie warunki, że ich natura (Objaśnienie: Nawet doskonały mikroskop jest bezużyteczny w rękach dzikusów. Poeta, choćby zmusza wszystkie siły do popłynięcia w jego stronę. wybitny, musi wpłynąć na swoje pokolenie, jeśli ma być uznany (a nawet zrozumiany), jak to (Objaśnienie: Kiedy chcę czystej wody do picia, to kopię studnię tam, gdzie są podziemne cieki, teoretycznie powinno zaistnieć w takim przypadku) zabezpieczam ją przed wypływem i zgodnie z prawami hydrostatyki aranżuję takie warunki, by mieć (23) Magija jest Nauką zrozumienia siebie i swojego otoczenia. z niej pożytek) Jest to Sztuka zastosowania tego zrozumienia. (19) Poczucie oddzielenia od Wszechświata i sprzeciw wobec (Objaśnienie: Kij golfowy służy do poruszania określonej piłki w określony sposób oraz w określonych Niego stanowi barierę dla nadawania siłom kierunku. To izoluje okolicznościach. Z rzadka używa się niblika na trójniku czy brassiego na brzegu bunkra. Zatem człowieka. również posługiwanie się różnymi kijami golfowymi wymaga umiejętności i doświadczenia) (Objaśnienia: Przywódca osiąga największy sukces, kiedy zapomina o sobie, a pamięta o „Dziele". (24) Każdy człowiek posiada esencjonalne prawo do bycia tym, Zapatrzenie w siebie wywołuje zazdrość i schizmę. Kiedy organy ciała zaznaczają swoją obecność kim jest. w inny sposób niż cicha satysfakcja, stanowi to oznakę ich choroby. Wyjątkiem jest organ reprodukcji. Jednak nawet w tym przypadku samozadowolenie tego organu świadczy o jego własnym braku (Objaśnienia: Naleganie na to, by ktoś dostosował się do cudzych standardów, jest znieważaniem nie satysfakcji, gdyż nie może on wypełnić swojej funkcji bez odpowiadającej mu części w innym organizmie) tylko tej osoby, ale i siebie, ponieważ obie strony mają wyznaczoną im drogę) (20) Człowiek może do siebie przyciągnąć i wykorzystać tylko te (25) Każdy człowiek wykorzystuje Magiję przy każdym działaniu, siły, do których jest naprawdę dostosowany. a nawet w trakcie myślenia, ponieważ myśl jest wewnętrznym aktem, (Objaśnienie: Nie dasz rady zrobić jedwabnej sakiewki z ucha maciory. Prawdziwy człowiek wiedzy który ostatecznie wpływa na działanie, chociaż czasami tak się nie czerpie naukę z każdego zjawiska. Lecz Natura milczy w obliczu hipokryty, ponieważ nie ma w niej zdarza. za grosz fałszu) (Objaśnienie: Najmniejszy gest powoduje zmianę w ciele człowieka oraz w otaczającym go powietrzu; (21) W samej istocie nie istnieje ograniczenie w zakresie relacji zaburza równowagę w całym Wszechświecie, a jego skutki rozciągają się po wieczne czasy na całość człowieka z Wszechświatem; gdy człowiek zjednoczy się z jakąś przestrzeni. Każda myśl, nawet błyskawicznie stłumiona, wpływa na umysł. Staje się przyczyną następnych myśli i może wpływać na wynikające z tego działanie) ideą, przestają istnieć jednostki miary. Jednak siła wykorzystywania (26) Każdy człowiek ma prawo do samo-ochrony, aby w pełni tej mocy jest ograniczona władzą umysłu i zdolnościami, a także 3 siebie spełnić. środowiskiem społecznym. 3 (Objaśnienie: Kiedy człowiek zakochuje się, cały świat staje się niczym więcej jak niezmierzoną Ludzie o „naturze kryminalisty" mają po prostu problem ze swoją prawdziwą Wolą. i immanentną miłością; ale jego mistyczny świat nie jest zaraźliwy; jego bliscy są albo zadziwieni, Morderca posiada Wolę Życia, a jego wola mordu stoi w sprzeczności z jego prawdziwą albo zaniepokojeni. Efekt, jaki wywiera na niego miłość, może rozprzestrzenić na innych dzięki swoim Wolą, ponieważ będąc posłusznym swojemu kryminalnemu impulsowi, ryzykuje śmiercią umysłowym i fizycznym zaletom. Dlatego Katullus, Dante czy Swinburn dzięki sile przelewania swych z rąk społeczeństwa.

10. 20 A. Crowley - MAGIJA WPROWADZENIE 21 (Objaśnienie: Niedoskonale spełniona funkcja uszkadza nic tylko samą siebie, ale wszystko, co jest z nią związane. Jeśli serce obawia się bić ze strachu przed uszkodzeniem wątroby, wątroba jest spełnienia zadania, do którego powołała ich Natura. A nawet więcej, jest wygłodzona z braku krwi i mści się na sercu, zakłócając trawienie, które z kolei zaburza oddychanie, to ich obowiązkiem tak wobec siebie, jak i względem innych, obowiązkiem od którego zależy dobra jakość krążenia) stworzonym przez uniwersalną konieczność, który nie zostanie porzucony (27) Każdy człowiek powinien uczynić Magiję zasadniczym pod wpływem przypadkowych okoliczności chwili, która może wpływać elementem swojego życia. Powinien nauczyć się jej praw i żyć zgodnie destrukcyjnie w związku z niedogodnością, a nawet okrucieństwem. z nimi. Mam nadzieję, że przedstawione powyżej zasady pomogą zrozumieć (Objaśnienie: Bankier powinien odkryć prawdziwe znaczenie swojej egzystencji, prawdziwy motyw, który doprowadził go do tej profesji. Powinien pojmować bankowość za niezbędny czynnik im tę książkę i zapobiegną odstraszeniu adeptów przed studiami w ekonomicznej egzystencji ludzkości, a nic tylko jako biznes, którego obiekty są niezależne od ogólnego i technicznymi terminami wypełniającymi tę książkę. dobrobytu. Powinien nauczyć się odróżniać wartości fałszywe od prawdziwych i nic działać pod wpływem przypadkowych fluktuacji, ale rozważać istotę znaczenia. Taki bankier udowodni sobie, że stoi wyżej Esencja od innych, ponieważ nie będzie jednostką ograniczoną przemijającymi sprawami, ale wyłącznie siłą MAGIJI Natury, tak nieosobową, niecząstkową i wieczną jak grawitacja, tak cierpliwą i niepokonaną jak przypływ morza. Jego system nic podda się panice w większym stopniu, niż prawo Odwróconych Kwadratów jest wystarczająco prosta dla każdej świadomości. To tak jak sztuka bywa zaburzane przez Wybory Nic będzie się obawiał o swoje sprawy, ponieważ nie należą one do rządzenia. Celem jest powodzenie, ale teoria jest skomplikowana, a droga niego; a z tego powodu będzie umiał kierować nimi ze spokojem, czystym zaufaniem obserwatora, praktyki ciernista. z inteligencją niezmąconą tymi sprawami i z mocą nie osłabioną namiętnościami) W taki sam sposób (28) Każdy człowiek ma prawo do spełniania swojej woli bez obaw, MAGIJA że może to kolidować z wolą innych, gdyż znajdując się we jest głównie istnieniem i działaniem. Powinienem dodać „cierpieniem". właściwym miejscu, jest winą innych, jeśli to oni ingerują. Ponieważ Magija jest czasownikiem, a częścią Treningu jest stosowanie (Objaśnienie: Jeśli przeznaczeniem człowieka, takiego jak Napoleon było faktycznie rządzenie Europą, to nie powinien być on obwiniany za egzekwowanie swoich praw. Sprzeciwianie się mu byłoby formy biernej. Jest to jednakże bardziej kwestia Inicjacji niż Magiji w jej błędem. Kto by tak zrobił, popełniłby błąd odnoszący się do swojego przeznaczenia, chyba że byłoby zwykłym znaczeniu. Nie jest moją winą, że życie jest kłopotliwe mu to potrzebne jako lekcja wyciągana z porażki. Słońce porusza się w przestrzeni bez przeszkód. Porządek Natury nadaje każdej gwieździe swoją orbitę. Zderzenie gwiazd wykazuje, że jedna z nich i prowadzące do desperacji! zeszła ze swego kursu. Ale każdemu człowiekowi, który trzyma się swojego prawdziwego kursu, im Kiedy jednak powyższe zasady zostaną dobrze przyswojone, całkiem łatwo szczerzej postępuje, tym mniej prawdopodobne jest, że inni wejdą w drogę. Jego przykład pomoże zaś jest poradzić sobie z sytuacją. Trzeba się określić i upewnić ponad wszelką innym w odnalezieniu ich własnej drogi. Każdy człowiek, który zostaje Magiem, pomaga innym działać podobnie. Im szczerzej i pewniej ludzie poruszają się i im bardziej takie działanie jest akceptowane wątpliwość, „kim" się jest, „czym" się jest i „dlaczego" się jest. Po dokonaniu jako moralny standard, w tym mniejszym stopniu konflikt i pomieszanie przeszkadzać będą ludzkości) tego, można Wolę, która kryje się w „dlaczego", przełożyć na słowa a raczej Mam nadzieję, że powyższe zasady wykażą na Jedno Słowo. W ten sposób człowiek będzie świadomy właściwego WSZYSTKIM kierunku. Następną sprawą zaś jest zrozumienie warunków niezbędnych do że ich powodzenie, że jądro ich egzystencji jest związane z utrzymania tej drogi. Następnie trzeba wyeliminować wszelkie elementy obce MAGIJĄ. lub wrogie sukcesowi i rozwinąć te części siebie, które są szczególnie Wierzę w to, że zrozumieją oni nie tylko zasadność, ale niezbędność potrzebne do kontrolowania wspomnianych powyżej warunków. fundamentalnej prawdy, którą mam do przekazania ludzkości: Skorzystajmy z analogii. Naród musi uświadomić sobie swój charakter, „Działaj podług swojej Woli i niech to będzie całym Prawem." zanim zacznie istnieć. Czerpiąc z tej wiedzy, musi kierować swoim losem. Wierzę, że ludzie będą wierzyć w siebie, jako w jednostki absolutne, że Następnie musi wziąć pod uwagę polityczne uwarunkowania świata: zrozumieją fakt, że do nich należy prawo do władzy nad sobą i do w jaki sposób inne kraje mogą pomóc mu lub zaszkodzić. Następnie musi

11. 22 A. Crowley - MAGIJA WPROWADZENIE 23 zniszczyć wszystkie elementy niezgodne z jego przeznaczeniem. W końcu że nic nie może uczynić go niczym innym niż tym, czym jest. Może się musi rozwinąć w sobie te jakości, które pozwolą mu skutecznie zwalczyć okłamywać, oszałamiać się, ukrywać się przed sobą, ale zawsze tam warunki zewnętrzne mogące zagrażać jego celom. Ostatnim przykładem będzie. Magija nauczy go, że jego umysł to wiarołomca. To tak jakby takiego przypadku było młode Cesarstwo Niemiec, które znając siebie wmawiano człowiekowi, że pokazy mody określają kanon ludzkiego i swoją Wolę, zdyscyplinowało i wyszkoliło się na tyle, że podbiło sąsiadów, piękna, a w związku z tym próbowałby on być bezforemnym, pozbawionym którzy uciskali je przez stulecia. Ale po latach 1866 i 1870, w 1914 roku(!) cech i byłby przerażony pomysłem, że Holbein mógłby namalować jego pomyliło się, określając swoich obywateli w kategorii nadludzi, żądało portret. Magija pokaże mu takie piękno i majestat siebie, który spróbował rzeczy niemożliwej, nie wyeliminowało swoich wewnętrznych zazdrości, stłumić i zataić. nie zrozumiało warunków zwycięstwa, nie wyćwiczyło się w po­ Wkrótce po odkryciu swojej tożsamości, dostrzeganie swój cel. Inny wstrzymywaniu morza, a przez to, gwałcąc wszelkie zasady proces pokaże mu, w jaki sposób oczyścić i umocnić ten cel. Później MAGIJI, nauczy się, jak oceniać swoje otoczenie, jak pozyskiwać sprzy­ zostało uziemione i poszatkowane prowincjonalizmem i demokracją. mierzeńców, jak być silniejszym od wszelkich mocy, które błędnie weszły Uniemożliwiło ponowne powstanie doskonałości indywidualnej czy na jego ścieżkę. obywatelskiej cnoty w tej majestatycznej jedności, która rości sobie prawo W trakcie Treningu będzie się uczyć eksploracji Ukrytych Tajemnic do panowania nad rasą ludzką. Natury oraz rozwijania nowych zmysłów i zdolności, dzięki którym można Oddany uczeń, poza symbolicznym żargonem technicznym tej książki, kontrolować i komunikować się z Istotami i Siłami związanymi odnajdzie praktyczną metodę stawania się Magiem. Opisany proces z porządkami egzystencji, które były dotychczas niedostępne umożliwi mu rozróżnienie pomiędzy tym, kim faktycznie jest, a tym, co poszukiwaniom profanów, a dostępne tylko nienaukowej oraz empirycznej naiwnie sobie wyobrażał.4 Musi ujrzeć swą duszę w jej okropnej nagości, MAGIJI nie może się lękać w patrzeniu na tę przerażającą rzeczywistość. Musi (tradycyjnej), którą przybyłem zniszczyć, żeby osiągnąć spełnienie. porzucić barwne szaty, którymi zasłonił go wstyd; musi zaakceptować fakt, Posyłam tę książkę w świat, żeby każdy mężczyzna i każda kobieta mogli spełnić swoje życie we właściwy sposób. Nie ma znaczenia, czy 4 Profesor Zygmunt Freud oraz jego szkoła odkryła w ostatnich latach część tej Praw­ obecna cielesna siedziba jest chatą pasterza; dzięki mocy mojej dy, która przez stulecia była nauczana w Sanktuariach Inicjacyjnych. Ale błąd w pojmowa­ niu pełni Prawdy, szczególnie zawartej w szóstym teoremacie (powyżej), doprowadził ich MAGIJI do pomyłki przyznającej, że głośno samobójczy „Cenzor" jest właściwym arbitrem postę­ będzie on takim pasterzem, jakim był Dawid. Jeśli będzie to pracownia powania. Dlatego oficjalna psychoanaliza jest w błędzie, choć podstawą tej nauki było rzeźbiarza, odsłoni on w sobie marmur zakrywający ideę i będzie w tym dostrzeżenie katastrofalnych skutków, jakie na jednostce wywiera oszukiwanie się co do mistrzem na miarę Rodina. Podświadomego Ja, którego właściwym zapisem w języku snów jest suma tendencji praw­ dziwej natury jednostki. W efekcie, psychoanaliza błędnie zinterpretowała życie i ogłosiła Zaświadczam to swoim podpisem: absurd twierdzący, że każdy człowiek jest zasadniczo aspołecznym, zbrodniczym i szalo­ TO MEGA TERION: Bestia 666; Mag dziewiątego stopnia = 2 Kwadrat nym zwierzęciem. Dowodzi to faktu, że błędy Podświadomości, na które skarżą się psy­ A.'. A.'. który jest słowem Eonu Thelema, którego imię brzmi V.V.V.V.V.; choanalitycy, nie są niczym więcej niż „grzechem pierworodnym" teologów, których psy­ 8 Stopień = 3 Kwadrat A.'. A.'. w Mieście Piramid; OU MH 7 Stopień = choanalitycy serdecznie potępiają.

12. 24 A. Crowley - M A G I J A = 4 Kwadrat A.'. A.'.; OL SONUF VAORESAGI 6 Stopień = 5 Kwadrat, ROZDZIAŁ 0 i 5 Stopień = 6 Kwadrat A.'. A.'. w Górach Abiegnus, jako Frater Perdurabo w Zewnętrznym Zakonie lub A.'. A.'., a w Świecie ludzi jako, Aleister Crowley z Trinity College w Cambridge. MAGICZNA TEORIA WSZECHŚWIATA I stnieją trzy główne teorie Wszechświata: dualizm, monizm i nihilizm. Nie można omawiać ich wzajemnych zalet w tak popularnym podręczniku. Można je przestudiować w „History of the Philosophy" Erdmanna oraz w podobnych traktatach. W teorii, która teraz zostanie przedstawiona, zostają one wszystkie pogodzone i zunifikowane. Podstawa tej Harmonii została wyłożona w „Berashith" Crowleya, do której należałoby zajrzeć. Nieskończona przestrzeń nazywa się bogini NUT, podczas gdy nieskończenie mały i atomowy, a jednak wszechobecny punkt nazywa się HADIT.5 Są one nieprzejawione. Jedno z powiązań tych nieskończoności 6 nazywa się RA-HOOR-KHUIT , jednia, która zawiera i łączy w sobie wszelkie rzeczy. Ta głęboka mistyczna koncepcja bazuje na faktycznym duchowym doświadczeniu, ale wyćwiczony umysł może dosięgnąć jedynie przebłysków tej idei metodą logicznych sprzeczności, które wieńczy samotranscendencja rozumu. Czytelnik powinien konsultować się z The Soldier and the Hinchback w Equinox I, I oraz w Konx Om Pax. „Jedność" transcenduje „świadomość". Znajduje się ona ponad wszelkim podziałem. Ojciec myśli - Słowo - zwane jest Chaosem - diada. Liczba Trzy, Matka, zwie się Babalon. W związku z tym, czytelnik powinien 5 Przedstawiam tę teorię w bardzo prostej formie. Nie mogę nawet wyjaśnić (na przy­ kład), że idea może wcale nie odnosić się do Bycia, ale do Podążania. Księga Prawa wyma­ ga specjalnych studiów i inicjacji. 11 Poprawniej HERU-RA-HA, włączając HOOR-PAAR-KRAAT.

13. 26 A. Crowley - MAGIJA MAGICZNA TEORIA WSZECHŚWIATA 27 przeczytać The Tempie of Salomon the King w Equinox I, V oraz Artykuł o Kabale w tomie I nr V Equinox jest najlepszym, jaki został Liber 418. kiedykolwiek napisany na ten temat. Powinien on zostać głęboko Ta pierwsza triada jest zasadniczo jednością w sensie, który przestudiowany w powiązaniu z kabalistycznymi diagramami w nr II i III: przekracza rozum. Ogarnięcie tej Trójcy jest kwestią doświadczenia The Tempie of Salomon the King. duchowego. Wszyscy prawdziwi bogowie są tej Trójcy przypisani. Taki jest surowy i podstawowy zarys tego systemu. Niezmierzona otchłań dzieli ją od wszelkich manifestacji Rozumu czy Formuła Tetragrammatonu jest najważniejsza dla praktykującego niższych jakości człowieka. W ostatecznej analizie Rozumu odnajdziemy Maga. Jod tutaj = 2, He = 3, Vau = 4 do 9, ostatnie He = 10. wszelki rozum utożsamiony z tą otchłanią. A jednak ta otchłań jest Liczba Dwa reprezentuje Jod, Świat Boski lub Archetypowy, a liczba zwieńczeniem umysłu. Czysto intelektualne zdolności są tutaj dostępne Jeden jest osiągalna tylko poprzez destrukcję Boga oraz Maga w Samadhi. w całości. Ta otchłań nie ma liczby, ponieważ wszystko jest w niej Świat Aniołów znajduje się w liczbach Cztery do Dziewięć, a świat duchów pomieszaniem. 8 w Dziesięć. Wszystkie te liczby są oczywiście częścią mikrokosmosu Maga. Poniżej tej otchłani znajdziemy moralne przymioty człowieka, których Mikrokosmos jest dokładnym obrazem Makrokosmosu; Wielkie Dzieło jest jest sześć.Najwyższy z nich symbolizuje liczba 4. Jej natura jest ojcowska; kształtowaniem całości człowieka w doskonałym zrównoważeniu mocy litość i autorytet są atrybutami jej godności. Nieskończoności. Liczba 5 stanowi dla niej równowagę. Atrybutami Piątki są Energia Czytelnik zauważy, że wszelki krytycyzm skierowany przeciw i Sprawiedliwość. Liczby 4 i 5 są z kolei łączone i harmonizowane liczbą 6, Magicznej Hierarchii jest bezowocny. Nie można nazwać go której naturą jest Piękno i Harmonia, Śmiertelność i Nieśmiertelność. nieprawidłowym - jedyne, z czym można się zgodzić, to niedogodność. W liczbie 7 ponownie dominuje żeńska natura, lecz jest to męski typ W ten sam sposób nie można powiedzieć, że alfabet łaciński jest lepszy żeńskości, Amazonka, którą w liczbie 8 równoważy żeński typ męskości. lub gorszy od greckiego, ponieważ wszystko, co wymaga dźwięków, może W liczbie 9 docieramy do końca czysto umysłowych jakości. Utożsamia zostać lepiej lub gorzej zaprezentowane przez oba z nich; jednak oba ona Zmianę wraz ze Stabilnością. z tych alfabetów okazały się na tyle mało przydatne, kiedy przyszło do Uzupełnieniem tego sześciostopniowego systemu jest liczba 107, próby fonetycznego zapisu języków orientalnych, że trzeba było rozszerzyć w której zawiera się cała materia poznawana zmysłami. alfabet o kursywy i inne znaki diakrytyczne. Tak samo nasz magiczny Niemożliwe jest tutaj gruntowne wyjaśnienie pełnej koncepcji. Nie może alfabet Sefirot i Ścieżek (trzydziestu dwóch liter) został rozszerzony na zostać zbyt jasno zrozumiane, iż jest to „klasyfikacja" Wszechświata, że cztery światy odpowiadające czterem literom imienia Jod-Heh-Vau-Heh; nie istnieje tak naprawdę nic, co by się tutaj nie zawierało. a każda Sefira powinna zawierać swoje Drzewo Życia. Otrzymujemy zatem czterysta Sefirot zamiast początkowych dziesięciu, Ścieżki mogą powielać 7 Równowaga Sefirotów: Keter (1) jest w Malkut, a Malkut jest w Keter, ale w inny się podobnie, lub raczej dzielić się, wciąż rozszerzając liczbę. Oczywiście sposób. Chokma (2) jest to Yod Tetragrammatonu, a zatem również Jedność. Bina (3) jest proces ten może być kontynuowany w nieskończoność bez naruszenia to He Tetragrammatonu, a zatem „Cesarz". Chesed (4) to Deleth, żeńska Venus. Gebura pierwotnego systemu. (5) jest Sefirą Marsa, Męskość. Tifaret jest Heksagramem harmonizującym i mediującym pomiędzy Keter i Malkut. Odbija on również Keter. „To, co na górze jest takie, jak to, co na dole; a to, co na dole jest takie, jak to, co na górze". Necach (7) i Hod (8) równoważą się, 8 Niemożliwe jest pełne przedstawienie dwudziestu dwóch „ścieżek" w tak zwięzłym tak jak w tekście. Jesod (9), zobacz w tekście. Malkut (10) zawiera wszystkie liczby. zarysie.

14. 28 A. Crowley - MAGIJA MAGICZNA TEORIA WSZECHŚWIATA 29 Wyjaśnieniem dla tego systemu jest fakt, że nasze najczystsze zaobserwujemy w przypadku dżentelmena, który uzyskał „honorowy koncepcje są symbolizowane matematycznie. „Bóg jest wielkim stopień" w zakresie języków współczesnych w Cambridge, a który po Arytmetykiem". „Bóg jest wielkim Geometrą". Najlepiej będzie zatem przyjeździe do Paryża nie potrafi zamówić sobie obiadu. Stawianie przygotowywać się do zrozumienia Go za pomocą formowania naszych zarzutów Mistrzowi Therionowi jest jak działanie osoby, która obserwując umysłów podług tych miar.9 powyższe, atakuje zarówno profesorów francuskiego, jak i mieszkańców Każda litera tego alfabetu może posiadać swoją specjalną magiczną Paryża, a może nawet przeczy istnieniu Francji. sygilę. Student nie może oczekiwać, że otrzyma ścisłą definicję znaczenia. Powiedzmy sobie raz jeszcze, że język magiczny jest niczym więcej jak Wręcz przeciwnie, musi podążać wstecz, umieszczając całość swojego dogodnym systemem klasyfikacji umożliwiającym Magowi odnotowanie umysłowego i moralnego ekwipunku w odpowiednie przegródki. Nie uzyskanych doświadczeń. możesz oczekiwać tego, że kupisz sobie notes wypełniony imionami Jednak jest także prawdą, że po nauczeniu się języka można wszystkich przeszłych, obecnych i przyszłych korespondentów: twój przewidzieć nieznane dzięki studiom nad znanym, tak jak studia nad notesik posiada system liter i numerów nie mających znaczenia, ale łaciną i greką umożliwiają zrozumienie obcych słów wywodzących się gotowych uzyskać je dzięki tobie w miarę, jak będziesz zapisywał kartki. z tych źródeł. Podobny przypadek zachodzi w prawie okresowym w chemii, W miarę rozwoju biznesu, każda litera i nazwa uzyska znane ci znaczenie, które umożliwia Naukowcowi przepowiadanie, a w końcu odkrycie a dzięki zaadoptowaniu tego uporządkowanego związku, będziesz mieć istnienia pewnych uprzednio niespodziewanych elementów w naturze. o wiele lepsze rozeznanie w swoich sprawach, niż miałoby to miejsce Wszystkie dyskusje o filozofii są bezpłodne, ponieważ prawda znajduje w odwrotnym przypadku. Korzystając z tego systemu Mag może się poza językiem. Są one jednakże przydatne, jeśli poprowadzi się je ostatecznie zunifikować całą swoją wiedzę - przekształcić, nawet w Plan dostatecznie daleko - jeśli przywiedzie się je do punktu, gdzie staje się Intelektualny, Wiele w Jedno. widoczne, że wszystkie argumenty krążą po okręgu. Natomiast dyskusje Czytelnik może teraz zrozumieć, że przedstawiony powyżej szkic o szczegółach cech czysto wyobrażeniowych są lekkomyślne i mogą być Magicznej Hierarchii nie jest nawet zarysem rzeczywistej teorii śmiercionośne. Ponieważ wielkim niebezpieczeństwem tej teorii magicznej Wszechświata. Ta teoria może być jednakże poznana w artykułach, do jest to, że student może popełnić omyłkę, biorąc alfabet za rzeczy, które których już się odnosiłem, w Equinox nr V, a jeszcze głębiej w Book of reprezentują słowa. the Law i zamieszczonych komentarzach: ale prawdziwe zrozumienie Pewien wybitny człowiek o wielkiej inteligencji, uczony w Kabale, zależy w całości od samej pracy Maga. Bez doświadczenia magicznego zadziwił kiedyś Mistrza Theirona stwierdzeniem, że Drzewo Życia jest nie będzie to miało znaczenia. strukturą Wszechświata. To tak, jakby ktoś utrzymywał, że kot jest Nie ma w tym niczego szczególnego. Tak samo jest w przypadku stworzeniem składającym się z uporządkowanych następująco liter wszelkiej wiedzy naukowej. Ślepiec może wkuwać astronomię, żeby zdać K. O. T. Nie dziwi więc, że Magija jest narażana na śmieszność przez egzaminy, lecz jego wiedza będzie całkowicie nieprzystająca do jego nieinteligentne osoby, skoro nawet wykształceni w niej uczniowie mogą doświadczenia i z pewnością nie przywróci mu wzroku. Podobne zjawisko być winni poważnego naruszenia podstawowych zasad zdrowego rozsądku. f) Przez Boga rozumiem Idealną Tożsamość najgłębszej natury człowieka. Coś w nas, Układ stopni A.'. A.'., jako ilustracja Magicznej Hierarchii w człowieku, co sprawia, że jesteśmy sprawiedliwi, przy czym sprawiedliwość jest tutaj wewnętrzną spójnością. podana jest w Apendiksie 2: One Star in Sight. Powinno to zostać

15. 30 A. Crowley - MAGIJA MAGICZNA TEORIA WSZECHŚWIATA 31 przeczytane przed dokończeniem niniejszego rozdziału. Temat jest bardzo Otóż istnieje tradycyjna zgodność, której miarodajność wykazuje trudny. Pełne zajęcie się nim przekracza ramy tego traktatu. współczesny eksperyment. Istnieje pewien naturalny związek pomiędzy pewnymi literami, słowami, liczbami, gestami, kształtami, perfumami „DALSZE ROZWAŻANIA O MAGICZNYM WSZECHŚWIECIE" i tak dalej, w którym dowolna idea lub (jakbyśmy to nazwali) „duch" może zostać stworzony lub wezwany przez zastosowanie takich rzeczy, W szystkie - wspomniane powyżej - litery magicznego alfabetu są jak nazwy na mapie. Człowiek jest całkowitym mikrokosmosem. Niewiele innych istot ma tak zrównoważoną doskonałość. Każde słońce, które z nim harmonizują i wyrażają pewną część jego natury. Te zgodności zostały obszernie skatalogowane w Book 777 w bardzo przystępnej i zwięzłej formie. Konieczne będzie, aby uczeń uważnie każda planeta rzecz jasna może być zamieszkana przez podobne istoty. przestudiował tę książkę w powiązaniu z pewnymi faktycznymi rytuałami Ale kiedy mówimy o zajmowaniu się planetami w Magiji, nie odnosimy się Magiji, na przykład z ewokacją Taphatharath, wydrukowaną w Equinox zazwyczaj do faktycznych planet, ale do części ziemi, które mają naturę I, III, str. 170-190, gdzie zobaczy, dlaczego używa się tych rzeczy. przypisywaną tym planetom. Kiedy zatem mówimy, że Nakhiel jest Oczywiście w miarę postępu wiedzy związanej z doświadczeniem, student „Inteligencją" Słońca, to nie chodzi o to, że żyje on w Słońcu, tylko że ma odkryje postępującą subtelność Magicznego Wszechświata korespon­ specyficzną rangę i charakter; a chociaż możemy go przyzywać, to wcale dującą z jego własną. Powiedzmy raz jeszcze: nie tylko jego aura jest nie znaczy to, że istnieje on w tym samym sensie słowa, w jakim istnieje Magicznym Lustrem Wszechświata, ale Wszechświat jest magicznym nasz rzeźnik. lustrem jego aury! Kiedy „zaklinamy Nakhiela do widzialnej postaci", może to przypominać W tym rozdziale możemy podać jedynie bardzo wąziutki zarys teorii stwarzanie - lub raczej wyobrażanie - o wiele bardziej niż przywoływanie. magicznej - zaledwie naszkicowany słabymi i drżącymi palcami - Aura człowieka jest nazywana „Magicznym Lustrem Wszechświata" i na ponieważ można powiedzieć, że ten temat współ-rozszerza się wraz tyle, na ile można powiedzieć, nic nie istnieje poza tym lustrem. Jest to z całością wiedzy jednostki. przynajmniej poręczne w reprezentowaniu całości, tak jakby była ona Wiedza nauki egzoterycznej jest w komiczny sposób ograniczona subiektywna. Prowadzi to do mniejszego pomieszania. A jako że człowiek 10 faktem, że nie posiadamy dostępu do żadnych innych niebiańskich ciał, jest doskonałym mikrokosmosem , to niezmiernie łatwo jest oprócz naszych własnych, a wszelkie środki jej poznania są środkami przemodelować czyjąś koncepcję w dowolnej chwili. bezpośrednimi. W ostatnich latach ćwierćinteligenci doszli do wniosku, że 10 bardzo dużą wiedzę o Wszechświecie, co stanowi podstawę ich dobrego Jest nim tylko z definicji. Wszechświat może zawierać nieskończoną różnorodność mniemania o sobie, wymyślenie telefonu lub samolotu. Przykro jest czytać światów niedostępnych ludzkiemu poznaniu. Jednak z tego właśnie powodu nie liczą się one w tej dyskusji. Człowiek wszelako posiada pewne instrumenty wiedzy; możemy zatem pompatyczne dyrdymały o postępie, które serwują nam dziennikarze oraz zdefiniować Makrokosmos jako całość rzeczy dostępnych ludzkiej percepcji. W miarę jak inni, powstrzymując przez to ludzi od myślenia. Nieskończenie mało wiemy ewolucja rozwija te instrumenty, Makrokosmos i Mikrokosmos rozszerza się, jednak za­ o świecie materialnym. Nasza dokładna wiedza jest tak znikoma, że trudno wsze zachowują one wzajemną relację. Nie mogą posiadać żadnego znaczenia poza wza­ jest się do niej odnieść, wziąwszy fakt, że nasz wstyd może nas przynaglić jemnym określaniem się. Nasze „odkrycia" są dokładnie w takim samym stopniu nasze, jak należą do Natury. Ameryka i elektryczność istniały, zanim dowiedzieliśmy się o nich: do zwiększenia zachodu. Wiedza, jaką posiadamy, jest bardzo ogólnikowa ale nawet teraz nie są one kompletnymi ideami, wyrażonymi w symbolicznych określe­ i niejasna, o filozoficznym i niemal magicznym charakterze. Składa się niach jako serie związków pomiędzy dwoma zestawami nieprzeniknionego zjawiska. ona zasadniczo z czysto matematycznych koncepcji. Dlatego nieomal

16. 32 A. Crowley - MAGIJA uprawnia nas to do powiedzenia, że czysta matematyka łączy nas z resztą ROZDZIAŁ 1 Wszechświata oraz z „Bogiem". Same koncepcje Magiji są matematyczne. Całą podstawą naszej teorii jest Kabała, która odpowiada matematyce i geometrii. Działanie Magiji bazuje w bardzo zbliżony sposób do tego, w jaki prawa mechaniki bazują na matematyce. Tak więc, skoro możemy powiedzieć, że posiadamy Magiczną Teorię Wszechświata, to musi być ona kwestią wyłącznie podstawowego prawa, z kilkoma prostymi i jasnymi propozycjami PODSTAWY RYTUAŁU przedstawionymi w bardzo ogólnych określeniach. Mógłbym spędzić życie na badaniu jednego planu, tak jak podróżnik mógłby poświęcić życie jednemu krańcowi Afryki albo chemik jednej podgrupie komponentów. Każda tak szczegółowa praca może być bardzo wartościowa, ale nie funkcjonuje ona jako reguła rzucająca światło na I stnieje jedna, podstawowa definicja celu każdego Rytuału Magicznego. Jest to jednocześnie powiązanie Mikrokosmosu z Makrokosmosem. Najwyższy i Pełny Rytuał jest zatem Inwokacją Świętego Anioła Stróża, podstawowe zasady Wszechświata. Jej prawda jest prawdą jednego jest zjednoczeniem z Bogiem.11 krańca. Może nawet wieść do błędu, jeśli jakaś niższa osoba dokonałaby Wszystkie inne Rytuały Magiczne są szczególnymi przypadkami tej uogólnienia, posiadając zbyt mało faktów. ogólnej zasady, a jedynym usprawiedliwieniem dla ich wykonywania jest Wyobraź sobie mieszkańca Marsa, który zapragnąłby pofilozofować fakt, że czasami zdarza się, że jakaś szczególna część Mikrokosmosu jest na temat ziemi, a nie miałby żadnych źródeł, oprócz pamiętnika jakiegoś tak słaba, że jej niedoskonałość lub nieczystość skaziłaby Makrokosmos, człowieka z bieguna północnego! Ale praca każdego badacza, będącego którego jest obrazem, zjawą czy odbiciem. Na przykład Bóg jest ponad gąsienicą na którejkolwiek gałęzi Drzewa Życia, po okresie czołgania się, płcią i dlatego ani mężczyzna, ani kobieta nie może w pełni rozumieć, uzyska ogromny sens dzięki pojęciu ogólnych zasad. Dlatego każdy Mag a jeszcze w mniejszym stopniu reprezentować Boga. Na Magu-mężczyźnie powinien studiować Świętą Kabałę. Po nauczeniu się zasad głównych ciąży zatem obowiązek kultywowania tych cech żeńskich, których mu odkryje, że jego praca staje się znacznie łatwiejsza. brakuje, a to zadanie musi oczywiście wypełnić bez umniejszenia swojej „Solvitur ambulando", co nie znaczy: „Wezwijcie ambulans!" męskości. Mag ma prawo zatem inwokować Izis oraz utożsamiać się z nią; jeśli mu się to nie uda, jego pojmowaniu Wszechświata w chwili osiągnięcia Samadhi będzie brakowało koncepcji macierzyństwa. Efektem będzie metafizyczne i - w następstwie - etyczne ograniczenie w stworzonej przez niego religii. Judaizm oraz Islam są jaskrawymi przykładami tej pomyłki. Kolejnym przykładem jest ascetyczne życie, gdzie oddanie Magiji bardzo często pociąga za sobą nędzę natury, wąskie horyzonty, brak 11 Różnica pomiędzy tymi działaniami jest bardziej teoretyczna niż praktyczna.

17. 34 A. Crowley - MAGIJA PODSTA WY RYTUAŁ U 35 wielkoduszności. Natura jest nieskończenie rozrzutna - nawet jedno W przypadku Bachusa możemy z grubsza zarysować procedurę. Wiemy, nasienie na milion nie daje owocu. Kto tego nie rozpoznaje, niech inwokuje że symbolika Tifaret wyraża naturę Bachusa. Potrzeba więc skonstruować 12 Jupitera. Rytuał Tifaret. Otwórzmy Book 777; w linii szóstej każdej kolumny Najsubtelniejsze i najgłębsze niebezpieczeństwo Magiji ceremonialnej znajdziemy różne części wymaganego urządzenia. Po prawidłowym jest takie, że Mag ma naturalną tendencję do inwokowania tego uporządkowaniu wszystkiego, powinniśmy zająć umysł powtarzaniem częściowego bytu, który najmocniej go pociąga, tak więc jego naturalna modłów do najwyższej koncepcji Boga aż, w tym czy innym znaczeniu nadwyżka skierowana w tę stronę, będzie jeszcze bardziej wyolbrzymiana. tego słowa, pojawi się On, wypełniając świadomość światłem Swojej Niech przed rozpoczęciem swojej pracy sporządzi mapę swojej istoty boskości. i zaaranżuje inwokacje w taki sposób, żeby przywróciła równowagę. „Trzecia Metoda jest Dramatyczna", być może najbardziej atrakcyjna Powinno być to oczywiście wykonane na wstępnym etapie, w czasie ze wszystkich, na pewno jest taka dla temperamentów artystycznych, przygotowywania broni i wystroju świątyni. ponieważ odwołuje się do jego imaginacji z pomocą zmysłu estetycznego. Rozważając dokładniej kwestię Natury Rytuału, możemy założyć, że Jej niedogodność polega zasadniczo na trudności przeprowadzenia jej posiada on braki w dostrzeganiu wartości Życia i Śmierci, tak jednostek, w pojedynkę. Ale posiada z kolei najstarszy przekaz i prawdopodobnie jak i ras, co jest cechą Natury. Może wykazywać tendencję do postrzegania jest najbardziej przydatna przy zakładaniu religii. Jest to metoda „pierwszej szlachetnej prawdy" wypowiedzianej przez Buddę, że Wszystko katolickiego chrześcijaństwa i polega na dramatyzowaniu legendy Boga. jest cierpieniem. Wydaje się, że Natura jest tragedią. Być może, doświadczy Bachantki Eurypidesa są wspaniałym przykładem takiego Rytuału, nawet wielkiego transu nazywanego Cierpieniem. Powinien zatem a także - w mniejszym stopniu - msza. Możemy także wspomnieć wiele rozważyć, czy nie ma jakiegoś Bóstwa, które wyraża ten cykl, a którego stopni Wolnomularstwa, szczególnie trzeci. Rytuał 5 stopień = 6 Kwadrat, natura jest radosna. Odkryje, że tym, czego potrzebuje, jest Dionizos. opublikowany w nr III Equinox, stanowi kolejny przykład. Istnieją trzy główne metody inwokowania Dionizosa. W przypadku Bachusa wspomina się najpierw jego narodziny ze „Pierwsza Metoda" oparta jest na kulcie tego bóstwa, a ponieważ śmiertelniczki, która oddała swój skarb Ojcu Wszystkiego, o zazdrości posiada ona charakter mistyczny, nie trzeba się tym zajmować w tym i wściekłości wzbudzonej przez tę inkarnację i o niebiańskiej opiece miejscu, zwłaszcza, że doskonała instrukcja znajduje się w Liber 175 udzielonej dziecięciu. Później wspomina się podróż na zachód na ośle. (Zobacz: Dodatek). Następnie nadchodzi wielka scena dramatu: szlachetny, wybitny „Druga Metoda" to prosta inwokacja ceremonialna. Jest to metoda, młodzieniec z kompanią (złożoną głównie z kobiet) wydaje się zagrażać która była zazwyczaj stosowana w średniowieczu. Jej zaletą jest ustalonemu porządkowi rzeczy, a ten Ustanowiony Porządek podejmuje bezpośredniość, jej wadą zaś szorstkość. Goetia daje jasne instrukcje tej kroki zmierzające do zdławienia zagrożenia w zarodku. Spotykamy metody, tak samo czynią to inne, białe i czarne Rytuały. Poświęcimy tutaj Dionizosa konfrontującego się ze złym Królem nie buntowniczo, ale trochę miejsca na wyraźne przedstawienie tej Sztuki. łagodnie, z subtelną pewnością, z ukrytym śmiechem. Jego czoło zdobione jest winoroślą. Czy jest zniewieściałą postacią ozdobioną tymi pękami liści 12 ponad brwiami? Ale te liście ukrywają rogi. Króla Penteusza, Są znacznie istotniejsze względy, dla których „Wszystko co jest, jest właściwe". Są one wykazane gdzie indziej, możemy je jedynie podsumować stwierdzeniem, że przetrwa­ reprezentującego powagę, niszczy duma. Wyrusza w góry, żeby nie najlepiej przystosowanych jest tego następstwem. zaatakować podążające za Bachusem kobiety - młodość, z której kpił,

Recommended

Management Tips

Management Tips

Entrepreneurship Fundamentals

Entrepreneurship Fundamentals

Coaching and Developing Employees

Coaching and Developing Employees

Crowley Aleister Goecja[1]

Crowley Aleister Goecja[1]

Miroslaw Duczkowski

Magija Seksualna Aleistera Crowleya Dariusz Misiuna[1]

Magija Seksualna Aleistera Crowleya Dariusz Misiuna[1]

Miroslaw Duczkowski

Nostradamus Wielka Ksiä™Ga Przepowiedni[1]

Nostradamus Wielka Ksiä™Ga Przepowiedni[1]

Miroslaw Duczkowski

Phil Hine Magia Chaosu

Phil Hine Magia Chaosu

Miroslaw Duczkowski

It w xxi w.

It w xxi w.

Kamila Szczepańska

Eric berne w co graja ludzie

Eric berne w co graja ludzie

Ola Monola

Anton Szandor La Vey Biblia Szatana[1]

Anton Szandor La Vey Biblia Szatana[1]

Miroslaw Duczkowski

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MOŻESZ ,ALE POD OKIEM KOGOŚ DOŚWIADCZONEGO , MAGIA ZOSTAŁA STWOŻONA JAKO BOSKA, ODWIECZNA I ŚWIĘTA NAUKA, KU DOBRU BLIŹNIEMU I NAPRAWY ŚWIATA NA LEPSZE , BO JEST CZARNA MAGIA ( SZKODLIWA /ZŁA /DEMONICZNA )I BIAŁA MAGIA (LECZĄCA - PSYCHOTERAPIA /REI-KI I INNE TERAPIE LECZĄCE DUSZĘ /PSYCHIKĘ CZŁOWIEKA).

PAMIĘTAJ DOBRO JAK I ZŁO WRAJĄ DO TEGO KTÓRY CO CZYNI ,JEZUS CHRYSTUS BYŁ PRZYKŁADEM MAGA UZDROWICIELA /POZYTYWNEGO /DOBREGO , A HITLER BYŁ PRZYKŁADEM MAGA DEMONICZNEGO I ZŁEGO ,JEZUS BYŁ SYNEM,BOGA ,HITLER SZATANA,WIĘC MASZ WYBÓR JAK KAŻDY W ŻYCIU.

JEZUS CHWALIŁ SIĘ SWOJĄ MOCĄ I ZAPŁACIŁ ZA TO .

BÓG NIE LUBI PYSZAŁKÓW , EGOISTÓW , LUDZI PYSZNYCH I AMBITNYCH ZAPALEŃÓW .

NA WSZYSTKO JEST ODPOWIEDNIA PORA I CZAS ,SŁUCHAJ SERCA ( ŚWIĄTYNI BOGA )I INTUICJI (*BOSKIEGO DROGOWSKAZU W ŻYCIOWEJ PODRÓŻY)

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cyzli nie zaleznie w kogo wieże i tak będe po smierci tam gdzie jest mi przepisane przez uczynki jak to głosi nauka Thelmy Alistra Crowleya ?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy mogę się dzielić z każdym naukami Alistra Crowleya i wiedza Okultystyczna ? czy ta wiedza powinna zostać moja i tylko moja ?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NIE Z KAŻDYM, ,SŁUCHAJ ZAWSZE SERCA I BĄDŹ ŚWIADOM ŻE TO CO DAJESZ ,TO WRACA ,A.CROWLEJ NAPISAŁ SWOJĄ PRACĘ KU DOBRU BLIŹNICH i naprawy świata nalepsze ,tak jak ja to robię od lat ,ZMIENIAJĄC SERCA I UMYSŁY LUDZKIE POPRZEZ MODELOWANIE PSYCHO-EMOCJONALNE - DUCHOWE /UMYSŁOWE .

Mistrzowie Zen mawiają -jeśli chcesz zmienić świat i ludzi,zacznij najpierw od siebie , oraz lekarzu lecz się sam .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Racja czytając wstęp do magii w teorii i w praktyce Alister Crowley podkreslał pracę nad sobą i poznanie siebie w jaki sposób trzeba poznać siebie co trzeba zgłębić jak nie czuć nacisku czasu ?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozwól że za odpowiedź ,posłużę się cytatami Szwajarskiego Psychiatry Transpersonalnego i Ewolucyjnego C.G.Junga ,poleam ci jego prace ,są bardzo mądre i ponadzasowe ,sam się nimi interesowałem w życiu :

Carl Gustav Jung :

Spot­ka­nie dwóch oso­bowości przy­pomi­na kon­takt dwóch sub­stan­cji che­micznych: jeżeli nastąpi ja­kakol­wiek reak­cja, obie ulegają zmianie

Człowiek zaw­sze no­si z sobą całą swą his­to­rię, a także his­to­rię ludzkości.

W każdym z nas jest ktoś ko­go nie zna­my. Prze­mawia do nas w snach i tłumaczy, że widzi nas zu­pełnie inaczej, niż my – siebie

Wspólno­ta da­je nam ciepło, byt osob­ny da­je nam światło.

Człowiek przyz­wycza­ja się do wszys­tkiego, jeżeli tyl­ko osiągnie właści­wy sto­pień uległości.

Naj­bar­dziej prze­rażającą rzeczą jest całko­wita ak­ceptac­ja sa­mego siebie

Nie da się zmienić ciem­ności w światłość ani apa­tii w ruch, bez udziału emocji

Pełny człowiek to ta­ki, który zarówno przechadza się z Bo­giem, jak i zma­ga z diabłem.

Świado­mość nie przychodzi bez bólu

War­tość człowieka os­ta­tecznie nig­dy nie wy­raża się w sto­sun­ku do dru­giego człowieka, tyl­ko w sto­sun­ku do siebie sa­mego. Dla­tego też nig­dy nie po­win­niśmy uza­leżniać nasze­go poczu­cia włas­nej war­tości al­bo też poczu­cia włas­nej god­ności od in­nych ludzi, bez względu na to, jak cier­pieli­byśmy z te­go powodu.

Człowiek bez amor fa­ti* to neurotyk.* - umiłowa­nie losu

Carl Gustav Jung

Ze sta­nu dos­ko­nałości nie wie­dzie żad­na dro­ga w przyszłość; osiągnąwszy dos­ko­nałość można się tyl­ko cofnąć.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%82a_Carla_Gustava_Junga

A poznawanie siebie ,to poznawanie swoich psycho-emocji = umysłu / ducha .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panie mistyku czy zechciałby pan ze mna poprowadzić mała konwersację na gadu gadu albo na jakimś chacie naprwde mnie zaintrygowałeś i pragnąłbym poprowadzić rozmowę :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie posiadam komunikatorów ,a to dla tego , że nieraz byłem otwarty i szczery ,to tylko natykałem się na prowokatorów,co to dowartościowali swoje ego ,pychę i ambicję moim kosztem ,i teraz nie mam z kim nawet porozmawiać na codzień w cztery oczy ,taki jestem osamotniony ( wspomnij na historię chrystusa, wszysy go potem zdradzili i się do niego nie przyznawali , a wiele dobrego dawał innuym ,.tak jakja ,ale zazdroś Sanchedrynu ,Faryzeuszów-ówczesnych kapłanów powiększyła w nich tylko pychę ,pogardę i egoizm ).

Ale obserwuję cię od długiego czasu i widzę że jesteś taki, wytrwały jak jeszcze nikt,najlepiej jak przyjedziesznaŚląskdo Jastrzębia na Szkolną ,to popgadamy,a tak przez internet , to mnie męczy ,pisałem o wampiryzmie psycho-emocjonalnym , czuję całą energię psychiczną,zaburzoną ludzi ,nieraz gorzej się czułem ,i mieszkam z takimi chorymi psychicznie matką i bratem .

Ale napisz prywatnie jak co,albo tutaj się spytaj

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To troche daleko :/ sanok to prawie granica z ukrainą jak znajde pieniadze z pewnością przyjadę pierw musze podszkolić swoją więdze dziekuje za rady :) nie zawiodę Ciebie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam wszystkich bardzo serdecznie, i tak jak sobie, wszystkim życzę wiele świadomości.
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj serdecznie bog-dan :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.