Szept

Woda i myśl, zobacz co sobie robisz

12 postów w tym temacie

W necie znalazłam ciekawy artykuł o wodzie i odkryciu pewnego Japończyka.

Przed kilku laty japończyk Maseru Emoto w wyniku swoich eksperymentów odkrył, że woda reaguje na nasze myśli i słowa oraz że potrafi je odzwierciedlić. Zależnie od tego, jakie wysyłano słowa w kierunku kropli wody, jej kryształki po zamrożeniu ukształtowały się w zupełnie różne formy krystaliczne.

Masaru Emoto urodził się w 1943 roku w Jokohamie. Ukończył kierunek stosunków międzynarodowych na Wydziale Nauk Ścisłych i Humanistycznych Uniwersytetu Jokohama. Pracował w firmie Chisan, potem w gazecie Chubu Yomiuru Shimbun, a w 1986 roku założył firmę IHM.

W październiku 1992 roku otrzymał tytuł i licencję doktora medycyny alternatywnej w Open International University. Zaczął badać zagadki wody po zetknięciu się z MRA, Analizatorem Rezonansu Magnetycznego, w USA.

Obecnie prowadzi badania wody znajdującej się w ludzkim ciele, wody w środowisku człowieka, wody na powierzchni Ziemi. Jest kierownikiem Głównego Instytutu Badawczego IHM, dyrektorem firmy IHM oraz przewodniczącym Międzynarodowego Towarzystwa Przyjaciół HADO IHM. Opublikował kilkanaście książek, a większość z nich stała się prawdziwymi bestsellerami. W marcu 2004 miała miejsce premiera hollywoodzkiego filmu fabularnego "What the bleep do we know", w którym odkrycia Masaru Emoto i ich konsekwencje zostały wplecione w akcję jako element odmieniający koleje życia głównej bohaterki. W wyniku coraz większego zainteresowania świata nauki tymi badaniami powstały filie Instytutu Badawczego IHM w Europie i w USA.

Masaru jako pierwszemu udało się doświadczalnie potwierdzić możliwość energetyzowania tzw. "materii nieożywionej" za pomocą naszych myśli. Wszystko jest wibracją, energia jest wibracją. Czym jest wibracja? Wibracja jest życiem. Tak twierdzi japoński badacz. To twierdzenie popiera powtarzalnymi doświadczeniami, związanymi ze sposobem krystalizacji próbek wody. Wykonał on szereg eksperymentów, które przeprowadzał wraz ze swoim zespołem badawczym. Rezultaty jego doświadczeń są zdumiewające, wręcz niewiarygodne. Próbki wody poddane wcześniej pozytywnym słowom czy myślą krystalizują zdecydowanie inaczej (wykazują niezwykłe piękno form) od tych, które poddane zostały myśleniu negatywnemu (są po prostu brzydkie). Wielkim osiągnięciem badacza jest to, że znalazł stosunkowo prosty sposób na wykazanie poprzez wizualizację, że woda magazynuje informacje. Wizualizację uzyskał poprzez zamrożenie próbki wody w temperaturze -5 stopni C. Tak skrystalizowaną wodę należy obejrzeć pod mikroskopem powiększającym co najmniej 400-krotnie.

Wodę pochodzącą z tego samego źródła poddawano oddziaływaniu różnych czynników, różnych rodzajów muzyki, naklejano na pojemniki napisy o różnym zabarwieniu emocjonalnym, ustawiano naczynia na różnych fotografiach i po jej zamrożeniu okazywało się, że obraz krystaliczny jest w każdym przypadku inny, co potwierdziło, że woda ma właściwość zapisywania w swojej strukturze dźwięków, obrazów, myśli i emocji. Jego rewolucyjna metoda fotografowania zamrożonych cząsteczek wody przekonuje nawet wielu największych sceptyków.

Masaru w swych publikacjach analizuje, jaki wpływ na nasze życie ma woda, z której korzystamy na co dzień ta w kranach i studniach i która nas otacza w rzekach, jeziorach, stawach; w jaki sposób woda odzwierciedla nasze działania, myśli, intencje; co zrobić, by woda była czysta i przyjazna ludziom. Dowodzi on, że energię naszego życia możemy świadomie kształtować, myśląc o wodzie, z której korzystamy, czyniąc przez to życie lepszym, a nasz świat bardziej przyjaznym.

Doniosłość odkryć Masaru Emoto staje się oczywista, jeśli uświadomić sobie, że woda stanowi około 70% składu organizmu dorosłego człowieka. Wnioski z nich płynące stały się przedmiotem badań w wielu już krajach. Teza, że woda może swoimi wibracjami wpływać na nasz organizm i my możemy wibracją myśli i słów wpływać na wodę, otwiera ogromny obszar możliwości. Pijąc wodę, możemy ją dobrą myślą nastrajać, by nam lepiej służyła. Możemy ją też naszą myślą i modlitwą oczyszczać w naturalnych zbiornikach wodnych. Tego rodzaju akcje mnożą się obecnie w wielu krajach. Coraz więcej osób podejmuje w skali globu działania mające na celu objęcie troską wody, tego podstawowego czynnika życia na naszej planecie (np. http://www.thank-water.net).

W świetle powyższego jasne staje się znaczenie np. modlitwy przed posiłkiem - oczywiście nie takiej klepanej byle jak z pamięci, ale takiej odmawianej własnymi słowami z sercem. Jedzenie przeszło przecież różne koleje losu, nim trafiło na nasz stół i jego pole może być zdezorganizowane, chaotyczne, a przynajmniej nie dostosowane wibracyjnie do naszego. Takie duchowe nastawienie, świadome jedzenie jak i przygotowywanie posiłków ma więc duże znaczenie, dostraja wibracje pokarmu do naszych własnych i powoduje, że wraz z jego odżywczymi składnikami wnikają w nas pozytywne wibracje. Natomiast wszelkiego rodzaju kłótnie, zawistne myśli, włączanie telewizora, z którego nadawane są negatywne obrazy podczas przygotowywania i jedzenia posiłków sprawia, że dosłownie zjadamy wibrującą w nich negatywną energię.

Możemy również wyobrazić sobie, jak wygląda woda w naszym organizmie (i w organizmach naszych dzieci) gdy pijemy wodę wodociągową, a do tego jesteśmy wściekli, zestresowani, lub gdy oglądamy brutalny film, słuchamy muzyki niosącej w słowach agresję, lub po prostu oglądamy dziennik telewizyjny w większości z negatywnymi wiadomościami.

Na jednym z wykładów Emoto ktoś z widowni podzielił się wynikami następującego doświadczenia. W eksperymencie tym gotowany ryż włożono do dwóch słoików. Następnie każdego dnia do jednej próbki mówiono "Dziękuję", a do drugiej "Ty głupku". Obserwacje prowadzono przez miesiąc. W wyniku eksperymentu ryż do którego mówiono "Dziękuję" częściowo sfermentował i zaczął wydzielać przyjemny aromat. Natomiast ten, do którego mówiono "Ty głupku" sczerniał, zgnił i wydzielał wręcz okropny odór. Później to samo doświadczenie wykonało więcej osób i uzyskały one identyczne rezultaty.

Przeprowadzono też eksperyment z przeniesieniem informacji zawartej w olejkach do aromaterapii - rumiankowego i koperkowego - na próbki wody. W wyniku tego kryształy wody przypominały swym kształtem kwiaty, z których wykonano olejki - można powiedzieć, że kryształy potrafią również odzwierciedlić kształt substancji.

17 stycznia 1995 r. w Hanshin-Awaji w Kobe wystąpiło silne trzęsienie ziemi. Trzy dni później z wody pobranej z wodociągów w Kobe wykonane zostały zdjęcia kryształów lodu. Wyglądało na to, jakby woda przejęła strach, panikę i wielkie cierpienie, które ludzie odczuwali bezpośrednio po trzęsieniu ziemi. Kryształy były całkowicie zniekształcone. Odzwierciedlały to, co przeżyli ludzie. Trzy miesiące później ponownie pobrano próbki z wodociągów. Stało się to w okresie, gdy do Kobe płynęła pomoc i sympatia z całego świata. Badania zdawały się wskazywać na to, że woda również wchłonęła te uczucia.

70% powierzchni naszej planety to powierzchnia oceanów, woda występuje w postaci chmur, mgieł, mamy wodę deszczową, głębinową, wodę z jezior i mokradeł, lodowce, wieczne śniegi w wysokich górach, pokrywy lodowcowe na biegunach.

Poniżej kilka przykładowych zdjęć:

Masaru Emoto bada jaki wpływ na nasze życie ma woda, z której korzystamy na co dzień - ta w kranach i studniach - i która nas otacza - w rzekach, jeziorach, stawach:

maseru2.jpg

Woda z jeziora Biwa, Japonia

(silnie zanieczyszczone przez przemysł).

maseru19.jpg

Woda ze źródła Sanbuichi Yusui, Japonia

maseru18.jpg

Woda ze źródła Saijo Japonia

maseru21.jpg

Woda z Lourdes, Francja

Znając doskonałe efekty muzykoterpii, Emoto wykonał doświadczenie, pokazujące jaki wpływ ma muzyka na wodę. Umieścił wodę destylowaną pomiędzy dwoma głośnikami, na czas jednej godziny. Następnie wodę zamroził i sfotografował jej kryształy. Poniżej zdjęcia efektów doświadczenia.

maseru5.jpg

"Aria na strunie G " J. S. Bacha

maseru8.jpg

Muzyka Heavy Metal

Emoto z zespołem naukowym przeprowadził doświadczenie, jak myśli i słowa wpływają na kształt kryształów destylowanej wody. Okazało się, że istnieje duża różnica pomiędzy wykrzyczanym ze złością - "Ty głupku", a powiedzianym przyjaźnie - "Ty głuptasie". Zdecydowano się więc przeprowadzić badania wody poddanej działaniu słowa pisanego. Wodę rozlewano do dwóch takich samych szklanych buteleczek. Potem na jedną z nich naklejano kartkę z wydrukowanym słowem np. "dziękuję". Na drugą butelkę naklejano słowa np. "ty głupcze" i pozostawiano butelki na jedną noc. Następnego dnia wodę zamrażano i fotografowano uformowane kryształy.

Kryształy powstałe z wody opisanej hasłem "Adolf Hitler" wyglądają podobnie, jak kryształy, które poddane zostały działaniu słów - "Czynisz mnie chorym" i "Zabiję cię". Za każdym razem rezultat badania był taki sam - miedzy dwiema butelkami wykryto zauważalne różnice.

maseru10.jpg Miłość i Wdzięczność

maseru11.jpg Przez Ciebie choruję.

Ja Ciebie zabiję.

maseru15.jpg Woda przed modlitwą

maseru16.jpg i po specyficznej modlitwie.

Japoński naukowiec Masuro Emoto jest więc autorem jednego z najbardziej sensacyjnych odkryć przełomu tysiącleci. Udowodnił naukowo, że materia to nie wszystko, gdyż najważniejszy jest przenikający ją duch, który - jak dalece wydawałoby się to nieprawdopodobne - w określonych sytuacjach w przejmujący i aż nadto wyrazisty sposób potrafi zamanifestować swoją obecność. Gdzie? W zwykłej, a może raczej należałoby powiedzieć: niezwykłej wodzie, którą na co dzień traktujemy bezrefleksyjnie, instrumentalnie, przedmiotowo.

..................................................................................

źródło: http://www.darmowa-energia.eko.org.pl/p ... emoto.html

W Polsce wydano książkę autorstwa M. Emoto.

a w jednym z filmów dodano wspaniały komentarz do zdjeć z tą wodą:

Jeśli myśl potrafi to zrobić z kropla wody, to zastanów się, co potrafi zrobić z nami?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ktoś potwierdził później te badania? No i jak zachowuje się woda, gdy nie wysyła się do niej żadnych informacji? Krystalizuje losowo, czy może przyjmuje formy pośrednie?

Bardzo ciekawy, wręcz fascynujący artykuł, jednak sceptycznie podchodzę do tego typu badań.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słyszałam o tych badaniach. Są fascynujące i mam nadzieję, że kiedyś jeszcze ktoś to potwierdzi. Jestem zwolenniczką teorii, że mamy na siebie ogromny wpływ. Od dawna wiadomo, że np muzyka ma na nas ogromny wpływ. Przykładem np jest muzyka klasyczna, którą wykorzystują w oddziałach dla noworodków dla szybszego rozwoju niemowląt. Odwrotny skutek mają tony głośne, szarpliwe czy jednostajne jak np techno. Niektóre tony wzbudzają w nas agresję, złość. Jeśli muzyka ma nas taki wpływ to co dopiero słowa? Emocje? Intencje? Już teraz mówi się, jak wpływają emocje na poszczególne ośrodki. Sama jestem tego przykładem co stres zrobił z moim organizmem. Lęk? Frustracja odbiła się na moim zdrowiu. Warto przyjrzeć się takim badaniom...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mogę powiedzieć w materii energii (widzenie w sensie, że) bowiem badań jako badań nie prowadziłam. Niemniej po zapoznaniu się z tą teorią (jakieś 4-5 lat temu) postanowiłam przetestować zmiany w strukturze energetycznej na zwykłej wodzie z kranu. Zdecydowanie jest to widoczne, choć oczywiście funkcjonuje nie tylko w przypadku wody. ładunek energetyczny jakim potraktujemy może dowolny przedmiot zmienić w coś co nas będzie wspomagać (pozytywne energie, struktury regularne, konstruktywne) jak i w coś co nam będzie szkodzić (wszelkie deformacje, braki, nieregularne zawirowania, obniżona wibracja). generalnie na podobnej zasadzie działają klątwy na przykład. Kwestia jest tylko taka, że w przypadku wody udało się to uchwycić "naukowo" tak by gołym okiem dało się dostrzec.

generalnie w przypadku wody jest to fajnie namacalne i co ciekawe, nie jest specjalnie trudne do zrealizowania by podnieść wibracje wody którą spożywamy. Ale warto to przełożyć na szerszy plan. Szczególnie dotyczy to osób przygotowujących posiłki :) jeśli są one przygotowywane z miłością i dbałością ich wartość dla organizmu jest o wiele większa niż te same dania ale robione ot tak (analogicznie będąc zdenerwowanym czy obrażonym tym samym przepisem możemy zaszkodzić)

ot takie codzienne niuanse godne rozwagi ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świadomy pomaga rozwiac to i tamto:

NAUKOWE WYTŁUMACZENIE http://www.eioba.pl/a/1snl/pamiec-wody-fakt-czy-bzdura

i co wyczytałem z książek emoto to to że można takie badanie samemu wykonac , link do częsci książki http://www.kos.alpha.pl/pdf/Przyklad_Uzdrawiajaca_sila_wody.pdf 5/10 str. mówi o tym jak wykonac samemu badanie!!!.

Dla dalszej ciekawosci wypromuję link do strony z implikacjami woda--->kręgosłup

vipdostrojenie.pl

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tylko krótko napiszę że za pomocą wody można przesłać w magiczny sposób Swoją Energię Życiową ,Swoje Myśli.

Czyli Woda To Dobry Przekażnik Naszych Intencji ,Modlitw i Naszych Żalów,wystarczy się w niej obmyć w intencji czyli z myślą o zmyciu z siebie wszystkiego co było złe w naszym życiu ,Wszelkich Naszych Grzechów.

Woda To Poprostu Przedłużenie Waszego Systemu Nerwowego ,Gdzie Poprzez Wasze Myśli I Intencje Wędrują Z Mózgu Do Mózgu Następnego Człowieka.

Nawet Poprzez Desz ,Każde Zbiorniki Wodne , Myśli Ludzkie Lub Intencje , Wędrują lub Są Przesyłane Na Duże Odległości ,Mogą Tak Obiec Cały Glob Ziemski.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co wiem, to chyba naukowcy nawet uważają, że woda potrafi zachować coś na kształt pamięci i jest nośnikiem informacji. Muszę poszperać w sieci, jak to jest dokładnie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieźle to ująłeś Wilku,ty niczego nie musisz szukać ,ty to wiesz,tylko uwierz sobie,ponieważ najtrudniej jest uwierzyć samemu sobie , i siebie przekonać że to umysł jest twoim więzieniem ,on stwarza iluzje.:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mistyk, to kolejny temat, w ktorym pouczasz i zwracasz uwage tworząc offtop. proponuje założyć temat: Mistyk radzi jak życ czy coś w tym stylu, a nie ladowac się z mądrosciami w każdy temat. Niec z Twojej mądrości i wiedzy skorzystają Ci, którzy naprawde sa na nią gotowi. Dlatego naprawdę uważam, ze taki temat będzie dobrym miejscem, gdzie ci mają cię uslyszec uslyszą i zadadzą pytania.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisałem to co odczułem ,i co sumienie mi podyktowało, nikogo nie pouczam ,ponieważ wiem kto jest gotowy.

A twoje wypowiedzi Agnieszko sprawiają że aż mi słabo.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mistyk prosze zakończ offtop bo będe zmuszona sięgnać po środki regulaminowe.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.