Szept

Co to jest BSM

4 posty w tym temacie

Metoda B.S.M. (samoleczenie bioemanacyjnym sprzężeniem ciała z mózgiem lub trzymanie rąk na głowie w celach ozdrowieńczych) ? metoda, przez jej zwolenników uznawana za leczniczą, która polega na przyłożeniu dłoni do głowy. Dłoń trzymana jest nieruchomo przez odpowiednio długi czas w ściśle określonych miejscach odpowiadających ośrodkom w korze mózgowej, które zawiadują chorymi narządami, częściami ciała lub całym organizmem. Według jej wynalazcy ? Eugeniusza Uchnasta ? naturalne promieniowanie (bioemanacja) dłoni miałoby przywracać zachwianą równowagę wewnętrzną organizmu (homeostazę). Zabieg można przeprowadzać samodzielnie lub może zostać wykonywany przez inną osobę, również na dzieciach i zwierzętach.

Zarówno sugerowany mechanizm działania metody, jak i jej rzekoma skuteczność nie zostały nigdy potwierdzone wiarygodnymi badaniami naukowymi.

Nazwa nadana metodzie przez Eugeniusza Uchnasta jest tłumaczona w języku angielskim jako: BSM self-healing method albo Bio-Emanation Brain Linkage

Metoda B.S.M. została wynaleziona przez Eugeniusza Uchnasta ? emerytowanego pułkownika Wojska Polskiego z Warszawy, prawnika i historyka z wykształcenia ? przez przypadek podczas obserwacji poczynionych na własnej osobie w 1974 roku[1][2]. Autor metody, wg własnej relacji, miał się wyleczyć się w ten sposób z uporczywego bólu lewego biodra i kolana. Metoda została później przez jej wynalazcę rozwinięta i dopracowana w oparciu o doświadczenia na sobie samym.

We wrześniu 1979 ukazał się autoryzowany przez twórcę konspekt z jego wykładów na temat metody B.S.M. opracowany przez Piotra Lewandowskiego, który później połączył metodę B.S.M. z teorią tzw. pola L (pole życia, pojęcie wprowadzone przez doktora Harolda Burra mówiącą, że człowiek posiada pole elektromagnetyczne i jeśli pojawiają się w nim zmiany, to człowiek choruje, a wyrównywanie pola L skutkowałoby powrotem do zdrowia. Po śmierci Eugeniusza Uchnastego ? Lewandowski zajął się dalszym popularyzowaniem metody B.S.M.

W 1984 w Wytwórni Filmów Oświatowych powstał film dokumentalny pod tytułem Samoleczenie bioemanacyjnym sprzężeniem z mózgiem w reżyserii Stanisława Suchonia, w którym Eugeniusz Uchnast osobiście przedstawił metodę samoleczenia za pomocą trzymania rąk na głowie

Eugeniusz Uchnast hipotetycznie tłumaczył, że mechanizm działania samoleczenia B.S.M. jest biofizyczny i związany z istnieniem sprzężenia zwrotnego zachodzącego podczas przenikania bioemanacji (naturalnego promieniowania ciała ludzkiego) z ręki do mózgu i potęgowania się wpływów na poziomie fal elektromagnetycznych, co skutkowałoby według Piotra Lewandowskiego wyrównaniem się tzw. pola życia. Krytycy zarzucają metodzie B.S.M. działanie poprzez autosugestię oraz sceptycznie odnoszą się do podkreślanej przez Piotra Lewandowskiego konieczności zaprzestania stosowania niektórych leków farmakologicznych podczas stosowania terapii B.S.M. Piotr Lewandowski zaprzecza roli autosugestii w procesie leczenia z uwagi na możliwość stosowania jej do leczenia dzieci i zwierząt.

Do tej pory efektywność metody nie została zweryfikowana za pomocą badań naukowych, ani nie doczekała się naukowego komentarza[7]. Rzadko na jej temat pojawiają się artykuły w prasie naukowe

Ze stosowaniem metody B.S.M. można spotkać się w kręgach medycyny alternatywnej. Bywa wymieniana wśród metod wykorzystujących energię w celach profilaktyczno-leczniczych, tj. reiki i terapia polarity[14].

Według Piotra Lewandowskiego, który zarejestrował znak towarowy "B.S.M." i czerpie dochody ze sprzedaży książek własnego autorstwa na ten temat, skuteczne są techniki opisane w jego książkach wydanych w latach 2006?2009, o ile zostaną zastosowane precyzyjnie i ściśle zgodnie z opisem. Natomiast opisy metody zawarte w publikacjach starszych, zarówno jego autorstwa, jak i autorstwa Uchnasta, są częściowo błędne i mogą w niektórych przypadkach powodować szkody na zdrowiu osób, które je stosują. Ma to, zdaniem Piotra Lewandowskiego, wynikać z braku listy przeciwwskazań i błędnych obliczeń układu dłoni na głowie pacjenta[15].

Piotr Lewandowski twierdzi też, że metoda B.S.M. nie powinna być łączona z innymi metodami leczniczymi, zwłaszcza z fizykoterapią i bioenergoterapią, oraz nie można w jej trakcie stosowania przyjmować większości leków, natomiast powinno się pozostawać pod opieką lekarza

Skrót "B.S.M." został w 2001 r. zarejestrowany jako znak towarowy słowno-graficzny przez firmę Piotra Lewandowskiego Aries[17]. Na tej podstawie Piotr Lewandowski rości sobie prawa do wyłączności w opisywaniu tej metody i grozi pozwami każdemu, kto bez jego zgody publikuje informacje na ten temat

................................................................................................

źródło: wikipedia

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MAm gdzieś tą książkę w domu , ostatnio nawet próbowałem ją odnaleźc.Wypróbuję i dam znac jak efekty.Jak znajdę oczywiscie :).

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz prostymi słowami , i proszę nie rościć sobie żadnych praw ,bo to jawny egoizm ,chciwość ,ambicja i pycha :its_jus:/>/> .

BSM( Biologiczne Sprzężenie /Integracja Mentalna /Mózgu /Umysłu /Duchowa Dojrzałość ) czyt. Synchronizacja Półkul Mózgowych - Synchronizuj półkule mózgowe

Synchronizuj półkule mózgowe

W życiu często napotykamy wyzwania, które poza konkretnymi umiejętnościami wymagają od nas zdolności do szybkiej i skutecznej analizy sytuacji, a także zdolności do syntezy różnych danych.

Są to procesy, którymi czasem trudno jest kierować. Zauważanie pewnych aspektów problemów i znajdywanie rozwiązań często zależy od sprawności pracy naszego mózgu.

Sprawność ta to w dużym stopniu prawidłowa współpraca dwóch jego półkul- lewej, tej logicznej i językowej oraz prawej, tej od wyobraźni i emocji. Nasze półkule można synchronizować. Zapewnia to ich harmonijną współpracę, szybsze przetwarzanie informacji a także łatwiejszą ich syntezę.

Poniżej przedstawiam Ci najciekawsze i najskuteczniejsze według mnie sposoby na synchronizację półkul mózgowych. Spróbuj wszystkich lub wybierz jeden i zacznij go praktykować. Daj znać, czy po pewnym czasie zauważyłeś jakieś zmiany :)/>/>

– Doskonałym ćwiczeniem na synchronizację półkul jest żonglerka. Jest ona jak jazda na rowerze. Gdy już się jej nauczysz, będziesz ją wykonywać automatycznie. Rozłożona na czynniki żonglerka to dla naszego mózgu bardzo skomplikowana czynność.

Zaangażowana jest w nią kora czołowa (planowanie ułożenia rąk, ciała, głowy), kora ruchowa (wykonanie złożonej sekwencji ruchów), móżdżek (utrzymanie równowagi, ruch gałek ocznych) i wiele innych obszarów mózgu. Badania naukowe dowiodły, że synchronizacja wszystkich tych czynności przyczynia się do rozwoju tkanki mózgowej, tak, jak na siłowni rozwijają się mięśnie.

W internecie jest wiele stron z dokładnym opisem krok po kroku, jak się nauczyć żonglerki, np. http://kuglarstwo.pl/dropsy/3pnauka.php. Na początek znajdź sobie piłeczki- można kupić takie na allegro, możesz użyć owoców np. mandarynek, lub zrobić piłeczki samemu.

Gdy już będziesz umiał dobrze żonglować trzema piłeczkami, możesz spróbować zwiększyć ich ilość, albo uatrakcyjnić to, co już umiesz (rzucać piłeczki szybciej i niżej, dużo wyżej lub z szerzej rozstawionymi rękoma). Czasami sam uczę innych na swoich szkoleniach jak żonglować – czynność ta pozwala oprócz synchronizacji półkul, oczyścić umysł z niepotrzebnych myśli i uczy koncentracji.

– Popularną metodą synchronizacji półkul mózgowych jest słuchanie muzyki z dudnieniami różnicowymi. Płyty z takimi nagraniami sprzedają się jak świeże bułeczki. Teksty reklamowe, które towarzyszą sprzedaży tych płyt np. na allegro, to w dużej mierze przesada. Jednak jeśli trafisz na dobrą płytę, z pewnością w połączeniu z odpowiednim odprężeniem pomoże Ci ona bardzo skutecznie zsynchronizować półkule. Ponadto, taka muzyka znakomicie nadaje się do ćwiczeń relaksacyjnych.

Ostatnio również pojawiają się na rynku znacznie lepsze jeśli chodzi o wpływ na działanie naszego umysłu płyty z nagraniami hipnotycznymi. Oprócz synchronizacji półkul w takich nagraniach otrzymasz sporo pozytywnych sugestii, które zagnieżdżając się w Twojej podświadomości będą długo potem dawać Ci efekty w postaci trwałej zmiany.

– W usprawnianiu współpracy Twoich półkul bardzo przydatna będzie również wizualizacja. Więcej o tej czynności przeczytasz w artykule Jak tworzyć wizualizacje, które zmienią Twoje życie. Nie tylko w połączeniu z muzyką relaksacyjną, ale również same w sobie. To, jakie obrazy będziesz sobie tworzyć, zależy tylko od Ciebie.

Możesz stworzyć sobie obraz dużych półkul, między którymi jest pusta szczelina. Wyobraź sobie, jak między półkulami tworzą się mosty, lub innego rodzaju połączenia, a każde nowe połączenie to coraz większa harmonia i współpraca. Dodaj do tego różnego rodzaju afirmacje, a efekty będą jeszcze lepsze!

http://michalpasterski.pl/2008/08/synchronizuj-polkule-mozgowe/

Bo geniusz tkwi w prostocie ,prawda najwyższa jest najniższą i najprostrzą ,a Bóg Najwyższy ,to Najprostszy I Skromny Człowiek O Czystym Sercu ,Pełen Miłości I Dobra (Agape ,Empatia , )I Zawsze Gotowy Do Pomocy Bliźniemu (Altruizm ,Bezinteresowność ).

:yinyang:

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.