Mistyk

Prawdziwa Wiara ,i Jeden Bóg-Duch Stwórczy .

17 postów w tym temacie

To nie Bóg A Człowiek czyni źle gdyż odchodzi od prawdziwej ,pierwotnej i ponadczasowej wiary ,dostając od Losu /Boga /Życia dostatek szczęścia ,miłości i powodzenia ,przekraczając w ten sposób Boskie Prawa Miłości I Szczęścia staje się niewolnikiem swych rządz cielesnych i uciech zmysłowych ,sługą złych duchów i demonów .

Po prostu nadużywa swego szczęścia ,które otrzymał od losu / Boga /Egzystencji

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Boskie Prawa /Mądre /Filozoficzne - ( Miłość Mądrości ) ,Czyli W Pełni Doskonałe , Zgodne Z Naturalnym Prawem Cyklicznej Egzystencji ,Przyczyny I Skutku ,W Poszanowaniu Praw Każdej Żyjącej I Czującej ,Istoty Na Ziemi , To Każdy Człowiek Jest Kowalem Swego Losu ,Nie Można Gwałcić Praw Natury ,I Uwarzać Siebie Wierzącym Wyznawcą Jakiejkolwiek Religii Na Ziemi .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wierzę we wrodzoną i nabytą

mądrość człowieka.

Wierzę w rozsądek który w momentach

kryzysowych urzeka.

Każdy ma prawo sam decydować

o swoim losie.

Ma prawo też inne poglądy

prywatnie mieć w nosie.

Człowiek ma prawo jak chce

kochać, żyć i śnić.

Nie ma jednak prawa w imię poglądów

innych krzywdzić i bić.

Wierzę, że tak samo powinien

być leczony stary i młody.

Lekarz ma leczyć a nie wymyślać

odmowy religijne powody.

Wierzę, że ludzie powinni być

szczęśliwi w życiu.

Dostatnią emeryturę winni

dostawać na długim dożyciu.

Wierzę, że dobrze będzie

jeśli bezrobotni zawsze

zasiłek dostaną.

I bardzo dobrze będzie, gdy chorzy

rentę bezzwłocznie otrzymają.

Nie musisz się zgodzić lecz wierzę,

że jesteśmy dziećmi jednego Boga.

A wszelkie wojny w jego imieniu

powoduje pycha, zawiść i głupota.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje poglądy dotyczące wiary, czy też jakiejkolwiek religii uległy zmianie, kiedy poznałem prawdę o samym sobie, oraz o tym, w czym żyję, TU i TERAZ Kiedyś byłem obojętny na sprawy Religi, uważałem, że religia to całe zło ludzkości, jednak po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że to nie religia jest winna tego, jak ja myślę czy też myślałem, lecz ci, co z Religi utworzyli źródło własnego dochodu i ją profanowali. Czy jak człowiek idący drogą, potknie się o kamień..... to, kogo wina jest — kamienia, czy człowieka?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest odwieczny problem filozofów -wierzyć czy nie wierzyć ,myślowy chaos Shakespeera -Być czy nie być ,oto ,jest pytanie ? Stwierdzenie Jezusa Chrystusa -Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne ,niż bogacz wejdzie do królestwa niebieskiego .

A moje stwierdzenie ,wynikające z wieloletniej praktyki i doświadczenia życiowego ,jest prosta - BĄDŹ SOBĄ ,STRACH MA WIELKIE OCZY ,KAŻDY JEST KOWALEM SWEGO LOSU ,POZORY MOGĄ MYLIĆ (BOWIEM NIE WSZYSTKO CO PRZYCHODZI NAM DO GŁOWY ,MA POKRYCIE W REALNEJ RZECZYWISTOŚCI ,A STRACH MA TYLKO WIELKIE OCZY ) 
 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Samym rozumem nie zrozumiesz zamysłu Boga ,będą to jeno iluzje ludzkiego umysłu , to trzeba mądrości intuicyjnej ,mądrości serca , wewnętrznej mądrości empatycznej ,człowiek dzisiaj jest sam dla drugiego największym zagrożerniem ,.ze swoim rozszczepieniem osobowości -jedno mówi ,.drugie myśli , a co innego zrobi .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bóg to twoje duchowe wewnętrzne serce ,twe wnętrze /sumienie - gdzie ciało ludzkie to świątynia Boga ,a serce ,to Boskie schronienie ,prawdziwa wiara to praktyka i działanie ,a nie klepanie modłów ,bo to dopiero wstęp do autohipnozy ,i oczyszczenia umysłu ,z nadmiaru wiedzy - słowo joga znaczy z sanskrytu -Unia z Bogiem ,połączenie z wyższą jaźnią "ja " ,integracja - osobowości /psychiki /ducha /umysłu - nieświadomości ,świadomośści ,nadświadomości (transcendencji ).

1. Karma Joga ( ścieżka działania ) 

2. Radża Joga (ścieżka Serca / Miłości )

3. Bahti Joga (ścieżka modlitwy /medytacji/kontemplacji ,poświęcenia się w służbie dla Boga / Ludzi )

4. Ha(słońce )Tha(księżyc ) Joga ( ścieżka dla zdrowia ciała i umysłu )

5. Dżani Joga ( ścieżka zdobywania wiedzy ,poprzez poszerzane granic umysłu -książki ,lektury , rebusy ,krzyżówki itp.)

Joga to ponadczasowy ,starożytny system Indyjski ,gdzie wszystkie ścieżki powinny być praktykowane w równowadze ,i żadna ze ścieżek nie powinna być praktykowana osobno ,aby dobrze zrozumieć /uświadomić sobie czym jest ta święta i odwieczna wiedza ,którą otrzymaliśmy w spadku ,po mędrcach starożytnych Indii -Riszich .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak osiągnąć Świadomość Chrystusową ,Stan Buddy ,Nirwanę ,Satori ,Przebudzenie Duchowe Lub Oświecenie :

ŚWIADOMOŚĆ CHRYSTUSOWA

Religie przedstawiają swoich liderów religijnych z aureolą złocistego światła wokół głowy lub otaczają całą postać otoczką światła. Dzisiaj to ludziom już zupełnie wystarcza aby wiedzieć, że ta osoba wzniosła się na poziom Świadomości Kosmicznej.
Czym jest Świadomość Kosmiczna?
Kosmiczna świadomość jest bardzo wysokim stanem oświecenia w ludzkim umyśle, który jest już poza samoświadomością i ego świadomością. Taki stan umysłu osiąga Świadomość Wszechświata. 

Świadomość kosmiczna zna całe życie i porządek Wszechświata. Jest wysoko rozwiniętym intelektem o olbrzymim stopniu mądrości, szczerych uczuć, moralności takich jak posiadał Guadama Budda, Jezus i wielu innych, którzy przeszli przez chrzest Kosmicznego Ognia czyli Ducha Świętego. Kosmiczna świadomość to niepojęte światło, niewypowiedziane żadnym językiem świata, a za Nim przychodzi wgląd w kosmiczne prawdy, prawa, mistyczne doświadczenia i inne nieskończone łaski Boga. 

Nasze życie i nasza świadomość, w której jesteśmy obecnie zakotwiczeni zależy od ludzkiej jednostki, od jej świadomości i nadania swojemu życiu swoistego przepływu energii, zarówno światła w sensie pozytywnym (myśli, działań) czy nawet duchowym i wprowadzania w nasz umysł ciemności, zaciemniając jeszcze mocniej obszary naszego światła; co nie pozwala nam już jasno ujrzeć wielu sytuacji, które dotąd zawsze były proste i uczciwe. 

W chwili kiedy zbieramy w sobie dużo światła otaczamy się pasem promieniującego na zewnątrz we wszystkich kierunkach światła, właśnie stąd wywodzi się taki blask. Kiedy zbieramy ciemność ściągamy całe światło do wewnątrz, do centrum i coraz bardziej więzimy go w sobie, tym samym stajemy się egoistyczną jednostką lub mocno zagubioną na swojej życiowej drodze. 

Kiedy człowiek promieniuje światłem na zewnątrz widać go daleko poza jego normalne granice, jego system zaczął produkować inny rodzaj energii i ludzie instynktownie wyczuwają jego pozytywne energie. W jego ciele pojawiają się silniejsze kolory światła o różnych długościach fal. Sam proces wchodzenia w wielkie światło nie jest łatwy, musi się otworzyć siedem głównych bram i wniknąć w ciało siedem głównych kolorów (promieni) o różnej częstotliwości wibracji i wszystkie muszą się zintegrować w tym samym czasie. Dopiero wówczas człowiek zaczyna żyć w pełni. 

Główne kolory to: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, granatowy, fioletowy – siedem kolorów tęczy, w których emanują niższe jednostki światła, a po przejściu i zintegrowaniu tego poziomu wchodzą na jeszcze wyższy stopień rozwoju duchowego, gdzie te siedem podstawowych kolorów ponownie zmienią swoje barwy, na wyższe kwantowe, które wznoszą człowieka na jeszcze wyższy poziom świadomości, już kosmicznej. 

Wiele tradycji te pierwsze siedem kolorów nazywa siedmioma promieniami, ale zawsze każda osoba ma przypisane cechy do jednego promienia. Na wyższym etapie człowiek przyjmuje już 12 promieni kosmicznych. W tym przypadku kształtuje go już dwa lub więcej promieni kosmicznych. 

W naszym obecnym życiu ciężko nam osiągnąć potrzebną ilość światła w komórkach naszego ciała, nasz energetyczny system jest narażony na chaos ze świata zewnętrznego, co także odbija się na naszym świecie wewnętrznym i zmusza nas do różnych ograniczeń. 

Aby zsynchronizować swoje światło najlepiej połączyć naszą wewnętrzną falę z zewnętrzną, ale przenieść ją daleko poza stare granice. Należy produkować inny rodzaj energii, bardziej zbliżyć się do oryginalnego źródła, wyrwać się z systemu chaosu i przenieść się bliżej natury. Należy wyjść poza ograniczenia i korzystać z naturalnych źródeł energii, dzięki którym nadamy swojej duszy nowy kierunek, w ten sposób nasza świadomość będzie żywa i trzeźwo myśląca, odsunie od nas to co mylące i ogranicza nasze prawdziwe życie.
Kiedy w nasze ciało wnika prawdziwa siła życia zyskujemy pewną świadomość, w zależności od energii jaką przyjmujemy i produkujemy; nasza świadomość jest impulsem światła. Mamy dwa główne kierunki przepływu światła, w prawo lub na lewo ... w którą stronę popłyniemy: w prawo czy w lewo, po każdej jednej będziemy doświadczać jeszcze wiele innych etapów i tak będzie rozwijać się nasza nowa natura. To czy będziemy światłem czy ciemnością zależy tylko od nas Zmieniona świadomość to nasze nowe zachowanie.
Kiedy idziemy drogą doskonałości, zgodnie z naturą życia, z prawdą, w miłości ... zmieniają się nasze kolory światła, poprzedni kolor już nie działa, jego żywotność zależy od naszego działania i jego czasu, jeśli go nie podsycamy starą energią wygasa i odradza się jako inny kolor, (rodzaj nowej energii). Idąc przeciwną drogą, kiedy produkujemy zakłamanie, fałsz, nienawiść ... zaciemniamy kolory naszych komórek ciała w zależności od energii jaką produkujemy na tej drodze, wówczas nasza świadomość się również zmienia. Negatywne myśli i emocje zaniżają częstotliwość wibracji. I tak światło, życie, świadomość, są fotonami naszego systemu życia. Obecnie duża ilość ludzi już rozumie ten proces i ucieka od chaosu i zakotwicza się w centrum naszego Wszechświata, w Źródle naszej Najczystszej Energii Bytu, które istniało od zawsze. 

Ludzie, a raczej nasze dusze są jednymi z najstarszych fotonów i po długiej tułaczce wracają do domu. Budzimy się do innych czystych form, a każda dusza zaczyna wibrować czystą oktawą. Oczywiście mówimy o tych, które wybrały prawdziwą drogę życia, uśmiercają swój stary wzorzec i odradzają się w nowym, który daje im prawdziwą wolność. Tylko jeszcze naiwni Don Kichoci walczą z wiatrakami i tracą swój cenny czas na coś, co nigdy się nie wypełni w ich życiu. 

Idąc drogą do światła musimy przebyć siedem mniejszych cykli we własnym obrębie, musimy dobrze opanować każdy jeden, który wypełni nas wyższym rodzajem energii. W kosmosie wszystko opiera się na liczbach. Liczba siedem jest ważnym fundamentem naszego życia i całego Wszechświata. Biblia mówi nam o siedmiu pieczęciach, które będą się otwierać przed końcem czasów. Każda otworzona pieczęć wskazuje na inny charakter walki jaką musimy podjąć i zwyciężyć, aby otworzyć następną pieczęć i uwolnić się od ziemskiego chaosu. Siedem kolorów tęczy, siedem pieczęci, siedem promieni, siedem głównych czakr, to wszystko to siedem kluczy do naszego wyższego wzrostu, wyfrunięcia z chaosu i zakotwiczenia w wolności.

Co ciekawe, znamy też siedem pierścieni wokół najcięższych atomów, a każdy pierścień staje się wyższą oktawą niż poprzedni. 

W życiu człowieka są trzy rozstrzygające pokłady, które decydują o jego życiu: światło, dźwięk i materia fizyczna, i jak każdy z nas przejdzie przez te etapy w taki sposób zapewni sobie nowy rodzaj energii, w taki sposób zapieczętuje się we Wszechświecie. 

Każdy ten pokład musi przejść na siedmiu poziomach, zależeć będzie czy jego myślenie i działanie pójdzie w kierunku natury czy popłynie w kierunki materii co powoduje jego cofanie się od Najczystszego Źródła, co zamyka w nim coraz mocniej światło i odrywa od rzeczywistego życia. 

Obecnie siły ciemności wiedzą co dla człowieka jest największą pułapką: strach, lęk, urojenia, zbyt wygórowany idealizm, a to zawsze prowadzi do bezradności i bierności. Te elementy są najprostszym sposobem, aby uczynić kogoś bezradnym i nieskutecznym. Toteż denerwuję się kiedy widzę na necie takie straszaki, które całymi dniami i nocami siedzą przy klawiaturze i tylko na około wszystkich straszą. Nie tędy droga!
Ludzie lękają się o własne życie, własne bogactwo, własną pozycje w materialnym świecie; ciągle zbyt wielu ludzi uważa, że to jest prawdziwy sens życia. Ciągle zbyt mała grupa ludzi podejmuje walkę o odzyskanie naturalnego życia zawierającego proste rzeczy, zbyt wiele ludzi panicznie boi się śmierci ... a przecież wszyscy wcześniej czy później odejdziemy ... tylko cały problem leży w tym, z czym odejdziemy, i gdzie odejdziemy??? Nasze ciało zostanie na ziemi jak stara zużyta odzież nikomu już niepotrzebna, zapomniana ... toteż warto jeszcze pomyśleć o tym, że człowiek ma także duszę, która potrzebuje innego paliwa niż ciało. 

Myśląc o pracy nad duszą uniemożliwiajmy sobie przeżywanie coraz to nowszych dramatów życia, nie faszerujmy się elementami strachu i nienawiści, grozy i horroru ... na to zawsze mamy czas ... nie bądźmy karmicielami świata chaosu, który chce nas wprzódy do końca ogłupić przez swoje straszaki, a później pożreć. 

Prawdą też jest, że idąc drogą do światła musimy przejść przez siedem pierścieni chaosu, musimy zderzyć się ze wszystkimi negatywnymi energiami, czym wyżej się wybijamy tym cięższe wytaczają przed nami armaty... , które próbują nas zatrzymać, a następnie zepchnąć na stare pozycje. Czym ktoś toczy większą walkę ciemnościami wiadomo, że wchodzi na sam szczyt góry ... stąd też wynika walka z samym sobą, ze światem ludzi żywych, światem cieni i demonicznych energii.

Niejeden człowiek zatrzyma się między tymi siedmioma pierścieniami, niejeden spadnie na samo dno ... jeśli przejdziemy wszystkie pierścienie z sukcesem rozpoczniemy nowy rodzaj ruchu, ruch wirowy. To jest nowa obrotowa energia pola magnetycznego. Ta energia działa jak biegun północny, kiedy wiry są rozległe i rozprzestrzeniają energię szeroko, obszernym kołem, wtedy taki człowiek promieniuje potężnym światłem. To północny biegun ziemi odpowiedzialny jest za rozwój, wzrost i starzenie się. Południowy biegun prowadzi do ograniczenia i trwałości, jego wiry idą z zewnątrz do środka aż znikną głęboko w centrum spirali. 

Biegun północny utożsamiany jest z męską energią, południowy z żeńską. Ale dzieje się również tak, że te dwa bieguny łączą się razem i stabilizują kulę obrotową, czyli Ziemię. A to jest skok do nowego stanu rzeczy, odrodzenia nowych form energii już o wyższych oktawach. ... i teraz czy my stworzymy wzrost i rozwój ... czy doprowadzimy do zamrożenia starych energii, a ten cykl zawsze prowadzi do śmierci i całkowitego fizycznego rozpadu, zależy tylko od nas samych. 

W naturalnym środowisku, gdzie jest niezakłócona energia, gdzie nie ma chaosu, strachu, lęku, ten proces przebiega niezwykle harmonijnie i zawsze prowadzi do wzrostu. Jest to naturalny cykliczny proces. 

Dzisiaj ziemia jest w punkcie krytycznym; biegun północy i południowy nie współdziałają prawidłowo. Ziemia i nasza ludzkość dochodzi już do siódmego pierścienia, dlatego obecnie życie na ziemi stworzyło człowiekowi zupełnie nowy system bytu, stajemy się człowiekiem bardziej chemicznym o strukturze w jakiej wcześniej człowiek nigdy nie istniał, nasze komórki otacza zupełnie inna energia i inna częstotliwość, która nie pozwala produkować im życia. 

I pytanie jak mamy wypłynąć na spokojne wody oceanu Wszechświata? Coraz mniej możemy korzystać z energii słońca, powietrza, gleby, wody, żywności ... nasze komórki szybko niszczeją, zapadamy na nowe choroby. 

Tutaj musimy już użyć nowej tajnej broni, siły naszych zmysłów i inteligencji ciała. Otwórzmy się na głębszą intuicję i wrodzoną mądrość, zróbmy potężny skok z materii do świata ducha. Musimy szybko przemeblować naszą świadomość i niezależnie od naszych składników odżywczych , którymi żywimy nasze komórki przejść samych siebie ... Pamiętajmy, że to w naszych genach jest pamięć życia, to w naszych komórkach jest wzór pamięci, a proces życia można powtarzać w kółko.
Wilhelm Reich nazwał siłę życiową energią orgonu, a nasze komórki produkują „bion”, która ożywia życie fizyczne. To biony łączą siły życiowe , które krążą wokół organizmów żywych. Wzór DNA znajduje się w centrum każdej komórki i jest dostosowany do naszego systemu energetycznego. Utrzymuje żywe komórki i daje im witalność, przyciąga składniki odżywcze jakie są potrzebne do życia i wyrzuca śmieci. Każda żywa komórka zostaje naprawiona własnym bionem. Każdy umysł ludzki tworzy duchowe prądy, które działają przez nasze myśli, modlitwy, strumienie te dostarczają ważnych informacji dla duszy, która jest bardzo cenna dla człowieka. Poprzez ten nasz strumień myśli – pozytywnych energii nawiązujemy kontakt z Duchem Świętym, a tylko On jest tym Źródłem wszystkiego tego co prawdziwe, piękne, dobre i przekazuje nam te ideały do naszego mózgu. Każdemu z nas pomogą wstąpić na wyższy stopień świadomości., który poprawi jakość życia i udoskonali nas. Im więcej w nas przybywa takiej energii nasze pole potrafi oczyszczać zakłócone elementy naturalnego życia, poprzez nas dokonuje się odnowa tego, co zostało zakłócone.
W życiu człowieka rozwój duchowy ujednolica prądy duchowe, które pochodzą zarówno z osobowości i umysłu duszy poprzez nasze emocje. Narastająca w nas świadomość nadaje nam wyższych cech, które są źródłem szczęścia i spełnienia. Ta świadomość wzrasta z biegiem czasu w myśli, w zamiarach, czynach, otwartości, aż wzrasta do poziomu boskiego czyli Świadomości Chrystusowej, która jest umysłem oświeconym. 

W tej świadomości umysł ludzki rośnie i wzmacnia się, a życie staje się coraz bardziej wyzwolone, radosne, spokojne i dominuje w nim miłość. Zaczynają znikać: strach i rozpacz, od tej chwili taki człowiek staje się wolny, zaczyna żyć w Duchu Wszechświata pełnego Miłości i wsparcia. 

Utarło się mniemanie, że Świadomość Chrystusowa jest przynależna tylko do religii chrześcijańskiej, lecz sam Jezus powiedział, że przyszedł zbawić cały świat, tylko trzeba w Niego uwierzyć. 

Najwyższy stan rozwoju duchowego człowieka i jego dojrzałości emocjonalnej zawarty jest w Świadomości Chrystusowej ze względu na świętość i czystość tej osoby, która go osiągnęła. Jezus dokonał tego swoim życiem i od Niego świat przyjął nazwę tego stopnia świadomości. Jest to droga otwarta dla każdego, niezależnie od religijnych tradycji czy nawet braku praktyki religijnej. To jest stan umysłu człowieka, który żyje w Miłości, Prawdzie i intensywnie dąży do osiągnięcia perfekcji. 

Obecnie wszystkie światowe religie coraz mocniej otwierają się na Jezusa Chrystusa. Coraz częściej mówią o Świadomości Chrystusowej buddyści, hindusi, jako o drodze , która pozwoli znaleźć Ducha Świętego i da nam możliwość rozwijania się w sposób naturalny. Ważne, aby człowiek znalazł własną drogę i umiał czerpać wiedzę ze wszystkich mądrości narodów, ale musimy pamiętać, by na naszej drodze były zawsze: wybaczenie, współczucie, tolerancja, szczęście, pokój, miłość do drugiego człowieka. Wszyscy wywodzimy się z tego samego źródła i wszyscy bez względu na religię chcemy dojść do samego Stwórcy i zjednoczyć się z Nim. 

Świadomość Chrystusowa jest stanem świadomości naszej prawdziwej natury, która daje nam prawo jako dzieciom Boga. Chrystus jest naszym wzorem świadomości życia i przez Niego rozwijamy nasz Boski plan życia na płaszczyźnie Ziemi, aby połączyć niebo i ziemię. 

Tylko w Chrystusie możemy ujrzeć kim jesteśmy? Możemy żyć, aby pomagać innym i wspólnymi siłami przenieść naszą planetę bliżej Boga. 

Toteż nasza dzisiejsza podróż w kierunku światła, w kierunku naszego prawdziwego domu powinna się odbywać pod inspiracją Jezusa Chrystusa. Tylko ta droga da życie wieczne. Duch Święty nigdy nie dotrze do umysłów pełnych nienawiści, agresji, kłamstwa. Tutaj człowiek jako pierwszy odsłania swoją osobowość i albo wejdzie na drogę Boga, albo w głąb skóry ludzkiej i odcina drogę powrotu, a tym samym jego serce staje się zatwardziałe jak kamień.
To w sercu człowieka jest sekretna komnata, miejsce które umiera jako ostatnie, zwane Ultima Mortes, o którym człowiek zbyt dużo nie wie. To jest punkt zdobycia śmierci i zyskania nowego życia poprzez zmartwychwstanie. Ów mały pęcherzyk w górnej prawej części serca zwany jest żywotem Boga i żyje w człowieku jeszcze trzy doby po śmierci jego fizycznego ciała. Kiedy otworzysz go na Świadomość Chrystusową odniesiesz triumf nad śmiercią. 

O otwarciu się na nową wiarę decydują trzy elementy:
1. Obudzić się na Świadomość Chrystusową - „Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej tylko przez Syna”. 
2. Wyrazić wdzięczność w każdej sprawie życia i szczerą postawę wobec Boga i ludzi. 
3. Prośba i modlitwa
„Proście, a otrzymacie, 
szukajcie, a znajdziecie ... „
nawet źli ludzie nie dadzą swoim dzieciom kamieni zamiast chleba, dają dobre rzeczy, tak samo uczyni Bóg kiedy Go prosi człowiek z prawdziwą wiarą w sercu. Jezus zawsze nam przypominał o mocnej wierze ... powtarzał,„wiara cię uzdrowiła...”. 

Nie patrzmy na tych co żyją na tej ziemi jak bogacze, przychodzi i na nich czas, umierają jak zwykli ludzie. Pochowani są w trumnach, nieważne, że w drogich, tylko spójrz jacy są bezsilni wobec śmierci, przecież ich lekarze nie mogą ich przywrócić do zdrowia i dać im wiecznego życie. Ze względu na ich życie, śmierć będzie dla nich bolesna, wielu z nich pęka w jej obliczu wzywając Boga, Chrystusa ... bo gdzieś tam głęboko w sercu czują, że to Jezus Chrystus jest jedyną drogą, aby połączyć się z Bogiem. 

Człowiek wierzący przyciąga do siebie promienie Światła Bożego, rozkwita, jest promienny, prowadzony przez Ducha Świętego, docenia życie i drugiego człowieka, nie da się osaczyć przez kłamliwych ludzi, nie zabiega o ich względy, ani o ziemskie skarby, umie się podzielić kromką chleba i nie spycha innych ludzi na margines nędzy. Krząta się koło drugiego człowieka i stara się go uszczęśliwić.
Jeśli szukasz światła, to go znajdziesz. 
Jeśli się w nim zanurzysz, 
będziesz kochał innego człowieka najgłębszym uczuciem. 
Gdy będziesz szukał szczęścia, 
sam daj drugiemu dużo szczęścia, a otrzymasz życie wieczne.
A źli ludzie chociaż całe życie szukają szczęścia i miłości, przyjemności, otrzymują je tylko tymczasowo, żyją w konflikcie z własnym sercem, a przed nimi rozpościera perspektywa szeroko otwartej otchłani. I pamiętajmy: 
Bóg najlepiej pomaga tym, którzy sami sobie dopomóc potrafią, bez pracy nie ma kołaczy ... wprzódy człowiek musi przezwyciężyć w sobie zło i stać się kolumną światła, aby mógł odpocząć w wieczności. 

Należy też pamiętać, że nauki Chrystusa są naukami prawdziwymi i odwiecznymi, sam Jezus powtarzał: nie uczę was niczego nowego, czego by już świat nie znał... 

Zgodnie z Jego naukami Bóg jest Inteligencją Uniwersalną. Każdego człowieka obowiązuje Prawo kosmiczne, ale ze względu na wolną wolę daną człowiekowi, którą należy uszanować, nikomu nie można pomóc, nikogo nie można na siłę zbawiać wbrew jego woli, każdy musi sam wyrazić własne życzenie ... 

Ci, którzy ciągle budują wokół siebie mury oporu wobec Boga, hamują swój rozwój duchowy.
3 July 2011 

WIESŁAWA

ŹRÓDŁO :http://www.vismaya-maitreya.pl/miecz...rystusowa.html

christ.gif

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bóg jest Duchem Świętym i Synem .
W Trzech Postaciach Niematerialnych ,a więc każdy ma takiego Boga ,takie wizerunki świętych , obrazy ,figury ,itp. jaki ludzki system wartości ,moralność ,wyobrażenia ,charakter ,światopogląd ,poziom rozwoju duchowego /umysłowego .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwotnie ,od początków świata była Jedna Na Całym, Świecie - Doktryna Serca /Miłości /Boga /Sumienia = Filozofia Mistyczna ponad zinstytucjowanymi religiami na świecie ,łącząca w sobie wszelkie przeciwieństwa ,nauki i wiary ,z Sanskrytu Joga czyli Unia /Zjednoczenie /Integracja (Pojęcie z Dalekiego Wschodu Z Indii ) christ.gif ,gdzie belka pozioma krzyża to symboliczny materializm naukowy =profanum /grzeszność /materializm , natomiast pionowa belka metaforycznego krzyża życia /symbol jedności i pokolu na świecie to = sacrum /świętość /duchowość .

Lecz odkąd z każdym pokoleniem zaczęto przeinaczać te święte nauki , i rozumieć na swój prosty sposób ,odwieczne te nauki obrosły zabobonami ,fanatyzmem ,przesądami i niezrozumieniem , i religie nie służyły już prawdziwym Celom Duchowym /Bogu ,lecz zrobiono z nich biznes ,i prywatne środki do zarabiania pieniędzy .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oto prawdziwe tłumaczenie trójcy świętej ,trzech poziomów głębi psychicznej ,poziomów świata duchowego - Bóg Ojciec ( Duch Człowieka / Wyższe Ja /Mentalność ) ,Syn Boży (Ciało Materialne ) ,Duch Święty (Emocje /Uczucia ) /// Nad-świadomość ,Pod-świadomość ,Nie-świadomość .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma jak eksponowanie swojej pychy ,egoizmu ,dumy ,zazdrości , pogardy dla innych wyznań i wierzeń , i innych uczuć i emocji ,i opisywać przez swój niski osąd ,zawężony pryzmat widzenia świata ,ludzi i świadomości swoich zwierzęcych instynktów ,opisywanie przymiotów Boskich (a w stosunku do innych żyć jak zło wcielone ) ,o Bogu jak I O prawdziwej Miłości czystej i niewinnej nikt nie wie naprawdę ,można tylko wzrastając duchowo w kierunku Boskiej doskonałości ,Boga tylko poznawać , Bo Bóg jest Miłością ,która jest największą magią na świecie ,i spoidłem łączącym -Serca i Dusze ludzkie na globie ziemskim ,we wzajemnej zgodzie ,szacunku , sympatii ,miłości i braterstwie .

O prawdziwym Bogu /Istocie Wyższej /Duchowej /Niewidzialnej ,nikt na ziemi nie ma pojęcia ,poza wyjątkami ,ale ... :bezrad::mysli::aniol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 6.05.2016 o 12:21, Mistyk napisał:

To nie Bóg A Człowiek czyni źle gdyż odchodzi od prawdziwej ,pierwotnej i ponadczasowej wiary ,dostając od Losu /Boga /Życia dostatek szczęścia ,miłości i powodzenia ,przekraczając w ten sposób Boskie Prawa Miłości I Szczęścia staje się niewolnikiem swych rządz cielesnych i uciech zmysłowych ,sługą złych duchów i demonów .

Po prostu nadużywa swego szczęścia ,które otrzymał od losu / Boga /Egzystencji

Wiara nie może być na słowo honoru, musi mieć mocną podbudowę w odkryciach nauki, którą ma Biblia, zbieżna z odkryciami nauki oraz Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 26.06.2017 o 12:24, teodor44 napisał:

Wiara nie może być na słowo honoru, musi mieć mocną podbudowę w odkryciach nauki, którą ma Biblia, zbieżna z odkryciami nauki oraz Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka.

To wiara i nauka jest Bogiem  „Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu. Przystępujący bowiem do Boga musi uwierzyć, że [Bóg] jest i że wynagradza tych, którzy Go szukają.” (Hbr 11,6)

Większą część wiedzy, którą posiadamy o nas samych i o otaczającym nas świecie, nie zdobyliśmy poprzez osobiste doświadczenia, ale została nam przekazana przez innych ludzi, którym uwierzyliśmy: przez naszych rodziców, nauczycieli, poprzez książki, telewizję, prasę… A Bóg, Który osobiście mógłby uczyć nas prawd o Sobie i o nas samych, chciał dokonać tego poprzez Objawienie, które przekazał innym osobom w historii dziejów i które dotarło do nas za pośrednictwem Kościoła.

„Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy. Dzięki niej to przodkowie otrzymali świadectwo. Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych.” (Hbr 11,1-3)

 

Wiara dziecka

Mówiąc prościej, prawdziwa Wiara to pozwolić się złapać za rękę Bogu, jak czyni to dziecko i pozwolić Mu się prowadzić. A zatem to ufać Mu, ufać Jego Dobroci, Jego Wszechmocy, Jego Mądrości oraz Jego Miłości. Prawdziwa Wiara to oddawać cześć Bogu, poznawać Go, wielbić Go, wychwalać Go.

Prawdziwa Wiara to należeć i chcieć do Niego w pełni należeć, to znać Go i poczuć Go całkowicie naszym, to WSPÓLNOTA ŻYCIA z Bogiem…, a zatem to posiadać dostęp do Jego nieskończonej Mądrości, to brać udział w Jego Wszechmocy, to doświadczać Jego Miłości, to jak Św. Piotr mówi: „Wy, choć nie widzieliście, miłujecie Go; wy w Niego teraz, choć nie widzicie, przecież wierzycie, a ucieszycie się radością niewymowną i pełną chwały.” (1 Pt 1,8)

Zatem prawdziwa Wiara to pierwsza rzecz, która jest niezbędna, aby spodobać się Bogu i móc do Niego przystąpić (Hbr 11,6), to pierwsze i ostatnie błogosławieństwo Ewangelii, zawierające w sobie wszystkie pozostałe, które można wyjaśnić tylko za pomocą Wiary: „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła…” powiedziała Elżbieta do Maryi (Łk 1,45); „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli

powiedział Jezus do Apostoła Tomasza. (J 20,29)

Warunki, których wymaga prawdziwa Wiara

Dlaczego mówi się „prawdziwa” Wiara? Ponieważ nie ma nikogo, kto by w coś nie wierzył, a kiedy nie wierzy się w Boga, to wierzy się w brednie. Światło jest darem Boga, nawet oczy są Jego darem, ale otwarcie czy zamknięcie oczu zależy od nas. Innymi słowy, Wiara jest darem łaski, inicjatywą Jego Miłości, ale jej przyjęcie zależy od dobrej woli człowieka. Należy być w dobrej wierze, aby móc przyjąć łaskę Wiary. „Bo trzeba uwierzyć sercem, by zostać usprawiedliwionym (aby Bóg nas usprawiedliwił), a wyznać natomiast ustami, aby być zbawionym.” (Rz 10, 10 )

Jezus Miłosierny

«…Jezus powiedział  dokładnie te słowa: „Wiara to Bóg”. Te dwa słowa zawierały w sobie ogromne światło, którego nie da się wyrazić, ale postaram się je opisać, tak jak potrafię. W słowie „wiara” rozumiałam, że wiarą jest Sam Bóg. I tak jak jedzenie materialne daje życie ciału, żeby nie umarło, tak wiara daje życie duszy. Bez wiary dusza jest martwa. Wiara ożywia, wiara uświęca, wiara uduchawia człowieka i sprawia, że jego oczy zwracają się ku Najwyższej Istocie, tak iż nie przyswaja niczego z rzeczy tu na dole, a jeśli cokolwiek przyswaja, to przyswaja to w Bogu.» (28.02.1899)

Córka moja, wszystkie rzeczy posiadają swoje źródło w wierze. Kto jest mocny w wierze, jest mocny w cierpieniu. Wiara znajduje Boga wszędzie, dostrzega Go w każdym działaniu, dotyka Go w każdym ruchu, a każda nowa okoliczność, która się pojawia to nowe objawienie Boże, które stworzenie otrzymuje. Dlatego też bądź mocna w wierze, bo jeśli będziesz w niej mocna, w każdym stanie i w każdej sytuacji, wiara doda ci męstwa i sprawi, że będziesz na zawsze zjednoczona z Bogiem. (20.03.1904)

Jak zabiegać o prawdziwą wiarę?

  Mężczyzna ćwiczy, żeby wzmocnić swoje mięśnie
 

Pielęgnowanie wiary przypomina ćwiczenie mięśni

Proś Boga o pomoc. Prorok Mojżesz modlił się: „Daj mi, proszę, poznać twoje drogi, bym cię znał, żebym znalazł łaskę w twoich oczach” *. Bóg wysłuchał tej modlitwy — Mojżesz okazał się przecież mężem niezwykłej wiary. Również tobie Bóg pomoże pielęgnować prawdziwą wiarę.

Poświęcaj czas na studiowanie natchnionych pism. Pisma te, między innymi Tora, Psalmy i Ewangelie, wchodzą w skład Pisma Świętego, itp. pisma zwanego też Biblią. Jest to najczęściej tłumaczona i najbardziej rozpowszechniona Księga na świecie. Czy ją posiadasz?

Uwzględniaj rady z natchnionych pism w codziennym życiu. Pielęgnowanie wiary przypomina ćwiczenie mięśni. Gdy postępujesz zgodnie z wiarą, staje się ona coraz silniejsza. Odczuwasz na sobie, że rady Boże sprawdzają się w życiu.

O pozytywnym wpływie wskazówek z Pisma Świętego i innych natchniopnych duchem świętym pism na świecie  ,wiary prawdziwej (*medytacji /modlitwy /kontemplacji ) i równoważącej praktyki / czynów szlachetnych i dobrych ,oraz nauki  przekonało się już mnóstwo ludzi na świecie ,których  tego doświadczyło  ,a których w dużym stopniu zmieniło to wewnętrznie /moranie . 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wewnętrzna / Podświadoma Droga Energii Seksualnej (Kundalini ) Mistyczna /Magiczna Droga Do Boga /' Ścieżka Miłości ,Do Przemiany Duchowej /Wewnętrznej /Alchemii Umysłu /Oświecenia Ciemnej Duszy :

- 1. Strachu .Złości ,2. Lęku ,3. Obaw ,4. Zazdrości /Pożądania , 5. Pychy , 6. Egoizmu /Niewiedzy I 7. Nienawiści /Gniewu / Głupoty W

= 1. Odwagę ,2. Radość ,3. Zadowolenie , 4. Opanowanie /Równowaga Psycho-Logiczna (Duchowo-Materialna ) , 5. Spokój ,6. Mądrość ,7. Miłość

 

 

kundalini-yoga.gif

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.