Mistyk

Życie Po Śmierci ,nowym Życiem Duchowym

9 postów w tym temacie

Życie tak naprawdę nie kończy się z chwilą tzw ,Śmierci ciała materialnego ,lecz zrzucając powłokę materialną ,w tej podróży doczesnej zwanej życiem ,doświadczamy juako wolne duchy / ludzie duchowi - większej swobody w myśleniu i własnych decyzjach i wy borach ,pozbywamy się także całego balastu emocjonalnego .

Lepiej rozumiemy całe nasze przeszłe życie , niż jak byliśmy uwięzieni w ciałach materialnych ,i niewolnikami własnych iluzji umysłowych i wyobrażeń .

W Każdym Człowieku jest -Bóg I Diabeł ,Anioł I Demon ,Dobro I Zło ,Męska Energia I Kobieca -

pl.wikipedia.org/wiki/Androgynia_(psychologia)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadziwiające jest to jak wszyscy mają cie gdzieś.

Tyle postów tutaj tyle, przemyśleń od tych kilku miesięcy, a nikt z tobą przez cały ten czas nie rozmawia.

Zadziwiająca pewność siebie, że twoja rzekoma wiedza jest komuś w ogóle potrzebna.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie to jest dziwne że ktoś jest tak głupi ,zacofany i uparty ,że twardo trwa w swoim samo-oszukiwaniu się ,jakby był maszyną człekopodobną ( bo u nas w wojsku mówiono -zdziwiony ,bo młody ),ale to jest dla mnie pewnością ( bo mistycy zawsze byli ponad ludzkim pojmowaniem ,a człowiek w historii od zawsze bał się tego ,czego nie mógł pojąć i ogarnąć rozumkiem prymitywnym ) jakbyś z moim bratem schizofrenikiem i maniakiem komputerowym ,mitomanem oraz alkoholikiem był połączon telepatycznie i łączyła was jakaś więź jeszcze z poprzedniego życia .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

życie tutaj to przystanek w drodze,a jego kres to powrót do domu...

a każdy człowiek jest dualny jak Bóg, jest bogiem...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie ,tak Szukająca :thumbsup:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

....tak naprawdę to życie nie kończy się nigdy, to nie my umieramy, to umierają nasze ciała, ciała, które tak naprawdę były nam potrzebne na czas wędrówki na tym świecie. Dusza jest wieczna i z chwilą, kiedy opuszcza ciało, które oddało t/z ostatnie tchnienie życia, rozpoczyna ponowną wędrówkę w poszukiwaniu następnego ciała jakie obierze sobie za miejsce swego pobytu. Śmierć jako taka jest czymś w rodzaju przejścia z jednego pomieszczenia do drugiego. Dusza potrzebuje wielu doświadczeń i tym samym wybierając sobie następne ciało, zamieszkuje w nim i doświadcza wszystkiego, co dany człowiek przeżywa w swoim istnieniu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie ,tak ,dusza żyje wiecznie jako nieśmiertelny byt ,stwożony na obraz i podobieństwo Ducha Stwórczego zwanego ogólnie Panem Bogiem Stworzycielem Nieba i Ziemi ,Gwiazd i Planet ,itd. ,mówi o tym dokładniej teoria reinkarnacji Buddyjskiej -( czyt. wielokrotne wcielenie w ciało )- Reinkarnacja (również: metempsychoza, transmigracja; łac. re+in+caro, carnis – ponowne wcielenie) – pogląd, według którego dusza (bądź świadomość) po śmierci ciała może wcielić się w nowy byt fizyczny. Np. dusza jednego człowieka może przejść w ciało nowo narodzonego dziecka lub zwierzęcia czy nawet według niektórych poglądów rośliny.

Samo słowo reinkarnacja jest zestawieniem dwóch członów: inkarnacja (wcielenie) i przedrostka re (oznaczającego powtórzenie czegoś). Dosłownie więc reinkarnacja oznacza powtórne wcielenie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Reinkarnacja

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Stwórczego zwanego ogólnie Panem Bogiem

No i tu bym polemizował, czego faktycznie nie za bardzo lubię. Dlaczego nazywamy coś, co nie ma początku ani końca - panem Bogiem ? Równie dobrze, można by nazwać pani Bug. Tak ? Czy nie ? :mysli:/>

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgoda , bo słowo Bóg to tylko miano /nazwa dla inteligentnej siły stwórczej wszechświata ,a po za tym Bóg to największy wirus /zarazek umysłu ,w historii uniemożliwiający człowiekowi prawidłowy rozwój - psycho-fizyczny -jak mem -https://pl.wikipedia.org/wiki/Mem - Memy jako jednostki

Memetyka traktuje memy jako dyskretne jednostki, które są niepodzielne, nie dające się podzielić na inne, mniejsze. Mem jako „jednostka” pozwala myśleć o nim jako o „fragmencie”, części myśli, która może kopiować się z osoby do osoby, niezależnie czy myśl ta zawiera inne, czy też tworzy część większego memu. Mem składa się z pojedynczego słowa albo z całego tekstu, w którym po raz pierwszy został użyty.

Memplex[edytuj]

Większość badań nad memami skupia się na grupach memów, zwanych memplexami takimi jak religia, doktryny lub systemy polityczne czy kulturowe. Memplex zawiera wzajemnie wspierające się memy, które razem mają większe szanse na sukces ewolucyjny.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.