Wampirczynie

Wampiryzm energetyczny - jak sie uwolnic?

4 posty w tym temacie

Witam,

 
Opiszę Wam pokrótce moją sytuację,a jest bardzo negatywna.Jakiś czas temu uwolniłem się z wampiryzmu fizycznego (tzn. podając rękę czerpałem energię od drugiej osoby),siłą własnej woli,trochę duchowością chrześcijańską itp.Przeszedłem strasznie długą drogę przemiany z osoby negatywnej na pozytywną....tak wcześniej byłem pesymistą,w tej chwili widzę świat w kolorowych barwach i nie zmieniam tego myślenia - tzn. jestem dobrym człowiekiem i optymistą (nie ma wyjątków,zawsze jak coś jest nie tak w związku z moim myśleniem odrzucam to i przeprowadzam kontraatak myślowy na pozytywny).Niestety ale jedna ważna dla mnie osoba czuje się wyczerpana po rozmowie ze mną.Objawy jakie nam towarzyszą to ból brzucha (tak jakby ktoś czerpał energię ze mnie,a z Niej to samo).Ja obwiniam siebie za tą sytuację ,musze powiedziec ,że kiedyś ludzie odemnie stronili ponieważ czerpałem z ich pól aurycznych energię,teraz tego nie robię ,to jedyna osoba która się tak czuje w moim towarzystwie.Chciałbym się dowiedzieć,czy jest to moja wina czy może jej (oboje chorujemy).Dodatkowo chciałem się zapytać znawców tematu – czy jest sens samemu oczyszczać i harmonizować własne czakry i aurę ,czy lepiej zapłacić Bioenergoterapeucie za wykonaną pracę? Bardzo zależy mi ,aby ta relacja się utrzymała i stąd to moje zaniepokojenie.W tej chwili kiedy nawet nie mam z nią kontaktu czuję się wyczerpany i boli mnie brzuch (tak jakby ktoś kradł mi energię).
 

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam gorąco , opisujesz stan podobny do mojego ,tylko że nie ty byłeś wampirem energetycznym ,a przekazicielem pozytywnej /uniwersalnej  pra- energii Boskiej rei ki  ,czyli uzdrowicielem ,z tego  co piszesz to masz blokadę na poziomie czakry 3 -Manipura -ośrodek mocy mistycznej - Brzucha -cecha psychiczna i emocjonalna to -gniew ,egoizm , pesymizm , smutek ,żal ( który jest przyczyną wielu dolegliwości psychicznych i fizycznych u ciebie ) . Bądź myślami zawsze tu i teraz - nie wspominaj przez chwilę ,nie planuj  ,oczyść  umysł ,a uzdrowisz ciało /organizm i dbaj o pogodę ducha zawsze ,ja tak  robię i zawsze pomaga )

Twoja energia i osobowość stały  się subtelniejsze bardzie i czystrze ,to takie połączenie z Bogiem Ojcem, ,gdzie ty i Bóg to jedno  ,jesteś  już na tak wysokim poziomie zaawansowania duchowego ( po prostu osiągnąłeś poziom Świadomości Chrystusowej ) ,że najlepiej dla ciebie żebyś jak najwięcej się  izolował od ludzi ,by  nikt twojej pozytywnej energii nie podkradał ( jak  Jezus Chrystus ,który 40 dni na  pustyni żył sam ,tak żyło  w historii wielu mędrców starożytnych , mistyków ,Proroków i świętych ,np   Dalajlama XVI Wcielenie) . Jest to nic innego jak uzdrawianie na odległość ,uniwersalną energią kosmiczną - Bioenergią /Praną / Boską Energią - Rei Ki  ,przekazywaniem energii QI w celu poprawy zdrowia ,itp . nazwy tej jednej praenergii ,zmieniały się z wiekiem ,przez pokolenia , ale chodzi ,o jedną i tą samą Energię Kosmiczną ,której materializacją jest życiowa energia pod postacją , wszystkich stworzeń żywych na ziemi ,w każdym zakątku świata

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Mistyk
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dopuszczam takze klatwe rodowa. Jest tak,ze gdy wypije Yerba Mate to ludzie lgna do mnie , tak jakgdyby wszystkie dziury w sferze mentalno-duchowej sie lataly a ja mialbym oczyszczona aure. Ale jak zniknie efekt dzialania to znow zaczynam pobierac energie swoim mistycznym punktem - i pobieram wraz z nia stan emocjonalny (ktos jest wesoly,lekliwy,smutny,takze to dotyczy dwoch biegunow naszego zycia). Przez dlugi okres czasu zle o sobie myslalem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To  nie żadna klątwa , ja mam poodobnie :) ,masz duże pokłady empati -współodczuwania emocjonalnego,czy :

Przeciwprzeniesienie[edytuj]

 
 

Przeciwprzeniesienie (niem. die Gegenübertragung), znane też jako "przeniesienie zwrotne" – zjawisko, za sprawą którego terapeuta odpowiada na przeniesienie pojawiające się u pacjenta, jeden z mechanizmów obronnych.

Przeciwprzeniesienie polega w gruncie rzeczy na tym samym, na czym polega przeniesienie u pacjenta, tyle że przebiega w odwrotnym kierunku: treści, jakie w trakcie procesu terapeutycznego przenosi na terapeutę pacjent, sprawiają, że pacjent zaczyna wywierać wpływ na terapeutę – początkowo "bezstronnego obserwatora" – że "indukuje" terapeutę, który w ten sposób "przyjmuje na siebie" te fantazje, a zatem, przyjmuje na siebie "cierpienie" pacjenta i podziela je, przeżywając tym samym – wraz z nim – jego konflikt psychiczny.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przeciwprzeniesienie

Nigdy ,ale to nigdy źle o sobie nie myśl , zawsze o sobie myśl  z szacunkiem ,że jesteś ukochanym  dzieckiem Bożym ,duchową iskrą /cząstką Boga ,twoje ciało to tylko powłoka materialna ,na czas posdróży duchowej przez życie ,potem następuje sąd Boży ,czy do piekła czy do nieba iść , zstępujesz na ziemię zależnie od popełnianych w poprzednim wcieleniu  uczynków , dobrych lub złych ,przybierasz nowe ciało ,w nowym życiu ,i tak w kółko z ciała do ciała ,z życia do życia ,dotąd ąz ,poprzez kolejne wcielenia i żywoty , nie osiągniesz doskonałości ,ucząc się i doskonaląc ,i nie powrócisz do swego stwórcy .

Reinkarnacja (również: metempsychoza, transmigracja; łac. re+in+caro, carnis – ponowne wcielenie) – pogląd, według którego dusza (bądź świadomość) po śmierci ciała może wcielić się w nowy byt fizyczny. Np. dusza jednego człowieka może przejść w ciało nowo narodzonego dziecka lub zwierzęcia czy nawet według niektórych poglądów rośliny.

Samo słowo reinkarnacja jest zestawieniem dwóch członów: inkarnacja (wcielenie) i przedrostka re (oznaczającego powtórzenie czegoś). Dosłownie więc reinkarnacja oznacza powtórne wcielenie.

 

Perspektywy religijne[edytuj]

Różne formy reinkarnacji stanowią jedno z podstawowych wierzeń hinduizmu, dżinizmu, wierzeń afrykańskich, orfików, pitagorejczyków, występuje w platonizmie, gnostycyzmie, kabalistyce, spirytyzmie, teozofii, antropozofii. W pewnym sensie stanowi także podstawową koncepcję w buddyzmie, jednak buddyzm łączy to z doktryną braku indywidualnej niezmiennej duszy (anatman), nie mówi się tutaj jednak dosłownie o reinkarnacji, a raczej o "wielu wcieleniach".

Hinduizm[edytuj]

Wiara w reinkarnację występuje w najbardziej rozbudowanej formie w hinduizmie. Według zasad tej religii cykl śmierci i ponownych narodzin dusz ciągnie się aż do przerwania (zob.moksza) – pełnego zjednoczenia z Brahmanem, które nigdy się nie skończy. Jakkolwiek nie można bezpośrednio sterować procesem przechodzenia do następnego wcielenia, o jego kierunku decyduje indywidualna karma oraz pragnienia danej duszy. Stąd poprawianie własnej karmy poprzez dobre, zgodne z dharmą uczynki skutkuje wcieleniem się po śmierci w lepszy byt, zaś pogarszanie własnej karmy powoduje wcielenie się w gorszy byt. Krąg reinkarnacji może być przerwany dopiero po osiągnięciu oświecenia, które wiąże się z całkowitym oczyszczeniem karmy. Według jednego z głównych nurtów filozoficznych, Wisznuizmu, krąg reinkarnacji może być przerwany po oczyszczeniu karmy oraz pozbyciu się materialnych pragnień w procesie rozwinięcia miłości do Osobowego Boga. Zjednoczenie z Bogiem, nie jest rozumiane jako zjednoczenie z bezosobowym Brahmanem, ale miłosny związek indywidualnej duszy, jivy z Duszą Najwyższą.

Buddyzm[edytuj]

Pogląd na temat reinkarnacji, występuje też w buddyzmie, jednak buddyzm godzi go z twierdzeniem, że nie istnieje wieczne "ja", czyli dusza, które przechodziłoby do następnego życia. Nazywa się to anatmanem. To tylko nieustannie zmieniający się konglomerat, kontinuum. Doktryna anatmana (pali. anatta) jest naturalnym rezultatem analizy pięciu skupisk i nauki o współzależności (pali: paticca-samuppāda; "Dwunastu Ogniwach Współzależnego Powstawania")... Nie ma niczego poza pięcioma skupiskami, co można odnaleźć jako atman, jaźń "ja" lub inną niezmiennie istniejącą istotę[1]. Budda nauczał, że kiedy człowiek dostrzeże, że idea trwałego, metafizycznego "ja" jest iluzją, przestanie cierpieć i zadawać cierpienie innym[2].

Nauki o "Dwunastu Ogniwach Współzależnego Powstawania" rozróżniają kontinuum pięciu skupisk, które można podzielić na kontinuum ciała i kontinuum umysłu. Kontinuum umysłu w przypadku narodzin (zapłodnienie) zaczyna być współzależnym z kontinuum ciała, a po śmierć nie współzależy już od niego[3]. O kolejnym odrodzeniu decydują rezultaty z niezliczonych uczynków zgodnie z buddyjskim prawem karmy. Uczynki wykonywane były nie tylko w obecnym życiu, ale i w poprzednich niezliczonych żywotach, jak i również, co podkreślane jest wbuddyzmie tybetańskim, wykonywane będą nawet po śmierci w stanie przejściowym bardo tuż przed kolejnymi narodzinami.

Ze względu na brak przewidywalności, jaki rezultat powstanie z niezliczonych uczynków, w buddyjskiej karmie nie ma fatalizmu na podobieństwo chrześcijaństwa, np. pojęcia grzechu śmiertelnego na wieczne piekło[4], czy fatalizmu nieuchronnej karmy skazującej kogoś na następne złe odrodzenie jako zwierzę. Rezultaty doświadczane będą tylko przez istotę, która nagromadziła ich przyczyny i nikt nie może zbawić z tego "z zewnątrz" lub tym bardziej potępić. Nie ma pojęć, takich jak bóg "zbawiciel" lub bóg karzący na wieczne piekło. Są natomiast poglądy siunjata lub anatman:

  1. w mahajanistycznej madhjamace owa nieskończoność uczynków jest argumentem stosowanym w dowodzeniach Nagardżuny ustanowienia poglądu siunjata na rzeczywistość: zjawiska choć konwencjonalnie wydają się tylko przejawiać z powodu nieskończonej ilości niezbędnych do tego przyczyn, ostatecznie nigdy nie powstały.
  2. w theravadzie naucza się, że prawdziwe i ostateczne zrozumienie buddyjskiej karmy jest możliwe jedynie dzięki głębokiemu wglądowi w Bezosobowość (anattā) i Przyczynowość (paticca-samuppāda) wszelkich zjawisk istnienia[5].

Chrześcijaństwo[edytuj]

W niektórych odmianach chrześcijaństwa, np. gnostycyzmie lub nestorianizmie, również występowały elementy wiary w reinkarnację, jednak po V Soborze Powszechnym w Konstantynopolu (553 r.), większość kościołów chrześcijańskich odrzuciła tę wiarę w całości, przyjmując jako jedynie słuszną koncepcję bezpośredniego pochodzenia duszy ludzkiej odBoga i zbawienia/potępienia następującego tylko raz – zaraz po śmierci człowieka.

Chrześcijanie odrzucając koncepcję reinkarnacji powołują się przede wszystkim na werset z Listu do Hebrajczyków, znajdującego się w Biblii: (...) ludzie muszą raz umrzeć, a potem następuje sąd (List do Hebrajczyków 9,27, Biblia poznańska).

Jednak według zwolenników reinkarnacji Nowy i Stary Testament zawierają wiele cytatów nawiązujących do reinkarnacji. Często stosowanym przykładem jest stwierdzenie Jezusa, żeJan Chrzciciel "jest Eliaszem, który miał przyjść" (Mt 11,14). Co jednak rozumie się symbolicznie.

Inne wersety biblijne, które miałyby nawiązywać do reinkarnacji to Mt 11:25-26, Mt 26:24, J 3:1-10, J 9:1-3, Ga 6:7-8.

Islam[edytuj]

Większość muzułmanów odrzuca wiarę w reinkarnację. Mimo to istnieją grupy sufickie, które w nią wierzą. Według nich nie kłóci się ona z Koranem. Koraniczny werset, na które muzułmanie wierzący w reinkarnację się powołują to 2:28 Jakże możecie nie wierzyć w Boga? Byliście umarłymi, a On dał wam życie; potem sprowadzi na was śmierć i znowu da wam życie; wtedy do Niego zostaniecie sprowadzeni. Inna aja interpretowana jako potwierdzenie teorii o reinkarnacji to 3:27 Ty wprowadzasz noc w dzień i Ty wprowadzasz dzień w noc. Ty wyprowadzasz żyjące z martwego i Ty wyprowadzasz martwe z żyjącego. Ty dajesz zaopatrzenie, komu chcesz; bez rachunku!

20px-Wiki_letter_w.svg.png Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

Judaizm[edytuj]

16px-Information_icon4.svg.png Zobacz też: Gilgul.

Perspektywy filozoficzne[edytuj]

  • Reinkarnacja występuje przede wszystkim w filozofii indyjskiej i buddyjskiej. Praktycznie wszystkie szkoły tych filozofii w nią wierzą.
  • Idea reinkarnacji pojawiała się także w starożytnej filozofii greckiej. Zwolennikami tego poglądu byli między innymi Pitagoras oraz Platon.
  • Zwolennikami takiego poglądu są również gnostycy.

Argumenty empiryczne[edytuj]

Przypadkami osób, które twierdzą, iż pamiętają swoje poprzednie wcielenia, interesuje się również nauka. Należy tu wskazać wkład psychiatry profesora Iana Stevensona. Wśród wielu jego publikacji (niemal trzysta pozycji) jedna została również wydana w Polsce, mowa o książce "Dwadzieścia przypadków wskazujących na reinkarnację"[6].
O przypadkach reinkarnacji pod wpływem hipnozy piszą Raymond Moody[7] i Brian Weiss[8].
O reinkarnacji mówią również autorzy książek, o tematyce podróży astralnych m.in Robert Monroe[9][10].

Licznych dowodów na reinkarnacje dostarcza także dr Michael Newton zajmujący się regresją hipnotyczną[11][12][13].

Przypisy

  1. Skocz do góry Walpola Sri Rahula Doctor of Philosophy of the Ceylon University: "What the Buddha Taught"; s.52; Revised Edition, Grove Press; New York; 1974
  2. Skocz do góry http://sasana.wikidot.com/przewodnik-po-buddyzmie-od-a-do-z Bhante Shravasti Dhammika "Przewodnik po Buddyzmie od A do Z", ĀNATTĀ; dostęp 12.12.2013
  3. Skocz do góry Sogjal Rinpocze, Tybetańska księga życia i umierania, s.108; Wydawnictwo EM, Warszawa 1997
  4. Skocz do góry Katechizm Kościoła Katolickiego po Soborze Powszechnym Watykańskim II, Jan Paweł II. KKK 1035: Nauczanie Kościoła stwierdza istnienie piekła i jego wieczność. Dusze tych, którzy umierają w stanie grzechu śmiertelnego, bezpośrednio po śmierci idą do piekła, gdzie cierpią męki, „ogień wieczny". 588 (przypisy)
  5. Skocz do góry http://sasana.wikidot.com/karma-sl "Słownik buddyjski" Nyanatilkoka Mahathera (online); dostęp 11.12.2013
  6. Skocz do góry Ian Stevenson, "Dwadzieścia przypadków wskazujących na reinkarnację", Wydawnictwo "SFAJROS", Wrocław 2005
  7. Skocz do góry Raymond Moody, "Życie przed życiem"
  8. Skocz do góry Brian Weiss, Poza czas i nieśmiertelność
  9. Skocz do góry Robert Monroe, Dalekie Podróże
  10. Skocz do góry Robert Monroe, Najdalsza podróż
  11. Skocz do góry Michael Newton, Wędrówka dusz - Studium życia pomiędzy wcieleniami
  12. Skocz do góry Michael Newton, Przeznaczenie dusz - Nowe badania nad życiem pomiędzy wcieleniami
  13. Skocz do góry Michael Newton, Życie między wcieleniami - Przez hipnoterapię do duchowej regresji

https://pl.wikipedia.org/wiki/Reinkarnacja

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.