Mistyk

Serce EnergetyczneCentrum Transcendentnej Mądrośc i .

2 posty w tym temacie

Czakra Serca ,Czy też  telepatyczny odbiornik ,intuicyjnej mądrości otoczenia , tzw Świątynia  Boga Wszechmogącego ,to centrum w ciele  człowieka ,które spaja wszelkie przeciwieństwa - ducha i materię ,świat zewnętrzny i świat wewnętrzny ,życie i śmierć ,przeszłość i przyszłość , energie  kobiece i męskie ,itp.

Życie to nie dar lecz odwieczne prawo. Byliśmy, jesteśmy i będziemy.

cape.jpg
 

27) Serce ma swój mózg (Gregg Braden)/ Czakra serca a szyszynka (Sabine Wolf)/ Inteligencja transcendentna serca/ Liczba Fi/ Złota proporcja w sercu (Dan Winter)

Grudzień 17, 2012 by Monmaria 11 komentarzy

serce 1

Sabine Wolf :

Rozwój duchowy odbywa  się poprzez czakrę serca, która jest centralnym transformatorem energii w człowieku, jest punktem zbiorczo-przekaźnikowym działającym w dwie strony: z jednej może generować esencję duchową zebraną w wyniku świadomego rozwoju duchowego/pracy nad sobą, a następnie wysyła sygnał do szyszynki (=jestem gotowe/oczyszczone z naleciałości karmicznych), który uruchamia w niej światłoczułe receptory, z drugiej zaś przyjmuje Boskie Energie odebrane z szyszynki i promieniuje do otoczenia, podnosząc jakość jego wibracji. Tak więc od ”czystości” energii tej czakry zależy pobudzenie, a następnie uaktywnienie receptorów w szyszynce (szyszynka połączona jest z 3 okiem/6 czakrą)), dzięki której w człowieku „budzą się” zdolności paranormalne. To uaktywnienie polega na tym, że po wysłaniu sygnałów z czakry serca o odpowiednio wysokich wypracowanych poprzez rozwój duchowy częstotliwościach (=wysoka etyka), potencjalnie światłoczułe receptory szyszynki (=komórki fotosensoryczne) otwierają się na Boskie Energie, które wnikając w szyszynkę, jednocześnie uruchamiają zdolność postrzegania pozazmysłowego, której źródłem jest przysadka mózgowa. Ten proces nazywa się „duchowa fotosyntezą”. Rozpoczęcie tego całego procesu jest możliwe dopiero po wysłaniu impulsów przez czakrę serca, w których zawarta jest informacja o koniecznym poziomie częstotliwości energii Serca. Szyszynka, przysadka mózgowa i czakra serca tworzą nierozerwalną „Trójcę”.

Aby czakra serca mogła stać się źródłem Uniwersalnej Miłości, trzeba ją oczyścić z emocjonalnych ran.

Kiedyś, dzięki tym światłoczułym receptorom, człowiek pozostawał w stałym kontakcie z Boska Energią. . Dzięki ich aktywności w szyszynce przebiegały procesy pełnej „duchowej fotosyntezy”. Ponieważ szyszynka jest połączona z 3. okiem, światło nieprzerwanie z niej płynące sprawiało, że to, co nazywamy poszerzoną percepcją/postrzeganiem pozazmysłowym/poszerzoną świadomością (na poziomie biochemicznym wywołane przez DMT), a przede wszystkim Energia Twórcza, Harmonia, Miłość i Szczęście (serotonina) były czymś naturalnym, wynikającym z poziomu uduchowienia/etyki. Poprzez swój stopniowy upadek moralny i pogrążanie się w gęstej materii człowiek doprowadził do (znacznego) zablokowania/”uśpienia” tych światłoczułych receptorów, odcinając się w ten sposób od swojej Wyższej Jaźni.

Obecnie Centralne Słońce (Centrum naszej galaktyki) wysyła bardzo intensywne promienie gamma (Majowie: ”Promień Synchronizujący”) do naszego Słońca, które z kolei przesyła te energie dalej do wszystkich planet Układu Słonecznego. Na przełomie 2012/2013 ma nastąpić apogeum, jeśli chodzi o intensywność i jakość Światła wysyłanego z Centralnego Słońca (Hunab Ku). I tak już zostanie, tzn. te pozostające nieprzerwanie na wysokim poziomie energie będą transformować Ziemię i tych ludzi, którzy się na nie świadomie otworzą (=muszą najpierw uaktywnić receptory szyszynki poprzez codzienną pracę nad sobą i swoja etyką).

Również Ellen Grasse (osoba sensytywna, znana niemiecka autorka książek o tematyce ezoterycznej) pisze,że „poszerzanie świadomości i rozwijanie w sobie umiejętności postrzegania pozazmysłowego jest możliwe jedynie poprzez prawdziwe MYŚLENIE SERCEM, modlitwę, medytację, a przede wszystkim przez dobre uczynki.”

żółte koło

NIE  MA  DRÓG  NA  SKRÓTY

Nie ma dróg na skróty, czyli przyspieszonego (=wymuszonego) pobudzania szyszynki poprzez zażywanie środków psychoaktywnych/chemii, ekstremalnie intensywną jogę, praktykę ciemnego pokoju, wkłuwanie specjalnych igieł między brwiami itd. Każdy, kto w ten sposób chce łatwo i szybko zafundować sobie „mistyczne” doznania, doświadczyć ekstazy/euforii i poczucia wielkości/mocy, wcześnie czy później płaci za to wysoką cenę: uzależnienia, zaburzenia osobowości, groteskowe zachowania, depresja, agresja na zmianę z euforią i uwielbieniem świata, megalomania itd., w ekstremalnym przypadku obłęd i szpital psychiatryczny. A nawet jeśli wyżej wymienione środki rzeczywiście doprowadzą do chwilowego/przejściowego „uwolnienia percepcji z okowów świata” (M. Burzyńska), a nie są tylko halucynacjami/projekcjami, to nie ma to nic wspólnego z autentycznym rozwojem duchowym, prawdziwą Miłością i Szczęściem. O różnych drogach na skróty i konsekwencjach pisze Johann Koessner Filozof, religioznawca, znawca starożytnych kultur i kalendarzy Majów): „Wielu wydaje się, że mogą zrobić radykalny zwrot, zamiast skutecznie iść dalej przez rozwój poziomów duszy.(…) Na finiszu czekają „doradcy” najwyższej miary. (…) Na scenie ezoterycznej można dziś spotkać wielu takich, co aż nazbyt chętnie chcą sobie skrócić drogę za pomocą technik duchowych i trików. Obecnie stosowane są najróżniejsze rytuały z innych epok – szczególnie z magicznych obszarów atlantydzkich. Ponieważ operacyjne ego zbyt pożądliwie podąża za takimi ofertami, dochodzi masowo do „upadków”, które odzwierciedlają się w dniu powszednim w formie krachu czy depresji. (…) Okrucieństwo materii nazbyt łatwo nakłania do rozglądania się za skrótami.” I jak napisała H. Kotwicka: Transformacja w Roku 7.Wichru (26.7.2012-24.7.2013) nie dokonuje się pod wpływem zażycia środków psychodelicznych (np. ajahuaski). Żadna Istota ze Światła nie zajmie się wówczas naszą „edukacją”- co najwyżej pseudomistrz lub pseudoszaman może „wdrukować” coś do naszej podświadomości.

TRANSCENDENTNA  INTELIGENCJA  SERCA  ENERGETYCZNEGO:

Wszystkie wymiary przestrzeni przenika fundamentalne pole wibracji, które istnieje na poziomie kwantowym i jest przekaźnikiem wszelkich informacji we wszechświecie oraz środkiem komunikacji, łączącym jednostkę z kolektywem. Bezpośrednio do tego pola podłączone jest Serce Energetyczne człowieka umiejscowione w wymiarze wysoko wibrujących subtelnych energii i stanowiące przez to rodzaj portalu kwantowego.  Pole  elektromagnetyczne  serca  energetycznego  jest  o  wiele  silniejsze  od  pola  elektromagnetycznego  mózgu  człowieka.  Inteligencja  transcendentna  Serca  Energetycznego  polega  na  tym, że  przekracza  ono  granice  świadomości  człowieka i operuje  na  poziomie  inteligencji  duchowej (Wyższej  Intuicji), skąd  można  czerpać  wiedzę  na  temat  powiązań  istniejących  na  różnych  płaszczyznach  bytu. 

https://monamornak.wordpress.com/2012/12/17/37-gregg-braden-serce-ma-swoj-mozg-i-jest-inteligentne/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nasze serce energetyczne /duchowe ,lub 4 czakra -ośrodek energetyczny -Anahata z Sanskrytu ,jednoczący wszelkie przeciwieństwa -duchowość i materializm ,kobiecość i męskość (chodzi o energie kobiece i męskie ,a nie płeć  biologiczną  ) ,życie i śmierć ,przeszłość i przyszłość , dobro i zło , strach i miłość ,wnętrze człowieka i to co na zewnątrz ,oraz górę i dół . itp.

Medyczne /Materialne  określenie naszego najważniejszego centrum energetycznego , to Grasica : 

OŚRODEK SERCA I GRUCZOŁ GRASICY
(
Boski Płomień)
(CZĘŚĆ 2)
LINK! DO CZĘŚCI 1

 

czakrasz3.jpg

Heart.jpg

Ośrodek czakry serca - czwarta czakra jest jednym z najważniejszych punktów w ciele człowieka. Należy go prawidłowo zrozumieć, dlatego poświęcam mu nieco więcej uwagi.

Energia przekazywana i gromadzona w tym rejonie odżywia serce i układ krążenia, całe ciało człowieka, każdą jego komórkę. Otwierając czakrę serca, człowiek kształtuje na nowo swoje dotychczasowe gęste ciało eteryczne, podnosi się jego wibracja. Inaczej zaczyna funkcjonować układ krążenia. W ciele gęstym, źle wybalansowanym dochodzi do poważnych zakłóceń, nie tylko w sercu i układzie krwionośnym, ale również w układzie nerwowym. A nawet, kiedy występuje zbyt długo zablokowanie ośrodka serca, może dojść poprzez obniżenie witalności do poważnych zaburzeń w mózgu. Źle dotleniany układ nerwowy może doprowadzić do zachwiania równowagi psychicznej, a nawet do obłędów i opętań.

Ośrodek czakry serca jest połączony z gruczołem grasicy (łac. glandula thymus). Ulokowany jest w ciele człowieka tuż za mostkiem, z przodu śródpiersia. Zbudowany z dwóch płatów oddzielonych od siebie przegrodami. Wytwarza hormon tymozynę. Bardzo ważny w okresie dziecięcym i w okresie dojrzewania, wówczas powiększa się a, późnej po okresie dojrzewania zmniejsza się. Kontroluje układ limfatyczny (węzły chłonne i śledzionę). Z biegiem czasu komórki grasicy wędrują do obwodowych tkanek limfatycznych i tam się zasiedlają pełniąc dalej swoje dotychczasowe funkcje. Grasica jest odpowiedzialna za odporność organizmu.

4_mandala_daisyrazor.jpg

Thymus czakra - górna czakra serca jest ulokowana pomiędzy 4 czakrą serca i piątą czakrą gardła. Aktywuje w człowieku wyższą świadomość, dodaje sił witalnych i odmładza. Połączona z gruczołem grasicy jest bardzo istotna w życiu spirytualnym, szczególnie przy wznoszącej się Energii Kundalini. W życiu fizycznym jak już wyżej wspominałam: ochrania układ limfatyczny, broni ciało przed chorobami. Jeśli ta czakra jest już aktywowana taka osoba czuje się bezpiecznie, jest pełna zaufania, żyje bez strachu i lęku o przyszłość i nie boi się śmierci. Słabo rozwinięta powoduje lęki i brak zaufania, dużą nerwowość i wieczną obawę o życie i o przyszłość. U kobiet zakłócenia w tej czakrze powodują zachorowanie na raka piersi, szczególnie kiedy kobieta odczuwa brak miłości swojego partnera i nie jest dobrze przez niego traktowana.

heart_stone_chakra_set_500pix_small.jpg

Aby wzmocnić ten ośrodek serca dobrze jest recytować Psalm 23. Energia tego Psalmu daje człowiekowi pewność bycia na Ziemi. Zapewnia, że nigdy nie jest sam i może liczyć na pomoc Boga. Człowiek, który codziennie potrafi medytować z tą czakrą i odmawia Psalm 23 wzmacnia ośrodek serca i podnosi Energię Kundalini.

... pozwól mi biec,
przypraw mi skrzydła wiatru,
abym mogła czuć,
że nie jestem sama.
Zapachem kwiatu róży
moje serce ożyw,
Już niosą anioły
złote światło,
pada na mnie
niczym pyłki kwiatów ...

Otwarcie czakry serca jest dla człowieka wielkim darem, podnosi wibracje i miłość, daje spirytualną moc, serce otwiera się na miłość, dla innego człowieka, szuka możliwości aby pomóc światu. Następuje pierwsze połączenie ze Źródłem Boskim. Poprzez tylny ośrodek serca, położony między łopatkami zaczyna wpływać w ciało Energia Chrystusowa. Jej pojawienie się otwiera wyższy umysł i pomaga w procesie transformacji, przenosi na wyższe poziomy.

4th_chakra_heart_fern_jpg.jpg

Człowiek z wyżej rozwiniętą czakrą serca odrzuca od siebie stare formy życia, ślepy egoizm, koncentruje swoją energię na pomoc dla słabszych, budzi się w nim nowy duch. Ten ośrodek odpowiada energii słońca, która jest źródłem światła i miłości. Wyższe energie rozwijają lotus serca i stopniowo usuwają wszystkie ziemskie pożądania. Człowiek odradza się w Świetle Miłości i rozwija w sobie inną osobowość.

W obecnych czasach następuje na Ziemi aktywacja gruczołu grasicy, rozwój tej nowej dodatkowej czakry thymus. Budzi się u ludzie niezależnie od ich wieku. Kiedy zadziała prawidłowo, da pełną równowagę już wyższej energii i stransmutuje ciało. Nastąpi wielki proces transformacji, dalszej ewolucji człowieka.

Punkt między łopatkami w połączeniu z innymi ważnymi centrami, w pełni objawi człowiekowi prawdziwą jego tożsamość. Powoli przepływająca wyższa energia będzie wciągała w stały kontakt z duszą i coraz mocniej będzie poszerzała świadomość mózgu, nastąpią duże zmiany w jego ciele fizycznym i astralnym. Nowa energia będzie dla człowieka nowym oddechem, nowym aktem twórczym w kierunku służenia ludzkości,

Energie, które przemieszczają się do ośrodka serca ze splotu słonecznego, wypuszczają z niewoli duszę człowieka, rozpoczynają wielki proces przyłączania się do Najwyższego Źródła. Wykwitająca róża - symbol czakry serca - łączy człowieka ze świętością.

... możesz obetrzeć
łzy cierpienia
i rany zadane przez życie.
Kolce róży już nie powinny
tak mocno ranić.
Twoja podróż
- odrywanie od Matki Ziemi
już się zaczęło i wzlecisz
w swoim czasie w niebiosa,
prosto w ramiona Boga Ojca

Wykwita w Boskim ogrodzie
jeszcze jedna czerwona róża.
Nabierz oddech, który da nowe życie,
wypełnia ciało twoje złota energia.
Między płatkami szkarłatnej róży,
schowanej głęboko w sercu
wybucha Rubinowy Płomień.
Powitaj ten ogień radośnie,
tęczowa mandala zakotwiczy
w Wielkiej Miłości Wszechświata ...

4th_chakra_heart_baby'sbreath_jpg.jpg

Energia Chrystusowa przenikająca przez tylną czakrę serca otwiera mądrość, moc i miłość. Trzy potężne strumienie Boskiej energii niczym Święta Trójca rozpoczynają swoją pracę w ośrodku serca. Umysł, ciało i dusza wzmacniają moc człowieka, a wznoszący się płomień w sercu daje wielkie możliwości bycia. Jest to pierwszy wielki krok w oświecenie.

Sekretna komnata serca staje się kanałem łączącym ze Źródłem Boga. Od tej chwili człowiek już świadomie kieruje swoje kroki tylko w jedną stronę.

Połączenie sekretnej komnaty serca człowieka z Kryształowym Sercem Boga, odbywa się za pomocą kryształowego sznura światła.

Już dwa serca biją razem: Boga i człowieka. Pełny ten proces domknie się w chwili przebudzenia się w głowie człowieka drugiego, bliźniaczego serca, które znajduje się środku czakry korony. Zapanuje całkowita harmonia i panowanie duszy.

I tak ośrodek serca połączony wprzódy z czakrą splotu słonecznego, z czakrą Ajni - trzeciego oka i czakrą korony domyka proces oświecenia człowieka.

A on już tylko wzrasta w nowym świetle z daleka od cienia, odnosi zwycięstwo łamiąc wszystkie bariery.

chakra_heart.jpg

Dla człowieka jest bardzo ważną rzeczą aby umieć rozpalić we własnym sercu ten Sekretny Płomień, znaleźć połączenie z Bogiem poprzez Energię Chrystusową - Jezusa Chrystusa... Ja i mój Ojciec jesteśmy Jedno...

Mistyczny wielki epizod otwierający oddech serca, tej małej okruszyny zagubionej w dolinach świata dobiega końca i płynie wielką drogą. Jeszcze ciągle w wibracji ziemskiej, ale już w Świetle Świadomości Chrystusa podąża na spotkanie z Bogiem.

thymus1.jpg

http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalini_osrodek_serca_i_gruczol_grasicy_cz2.html

 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.