Dany Zen

Dany Zen kłania się nisko. Aloha.

6 postów w tym temacie

Witam wszystkich Forumowiczów. Odkąd pamiętam ciekawiły mnie rzeczy niewyjaśnione i tajemnicze, ale prawdziwy przełom nastąpił kilkanaście lat temu, kiedy to w wieku 18-stu lat przeczytałem "Potęgę Podświadomości" Joseph'a Murphy'ego, którą po dziś dzień uznaję za swoją "Biblios" i źródło bazowej Wiedzy... Obecnie po kilkunastu latach zgłębiania Wiedzy dla wielu okrzykniętej jako tajemną interesuję się w głównej mierze "pochodnymi" mojego Pierwotnego źródła: prawami umysłu/Energiami, Sekretem-Prawem Przyciągania, Huną, poza tym ciekawią mnie zagadnienia związane z OOBE i LD, aurą i czakrami, zaprzątają mój umysł również psychologia i filozofia (w dużej mierze filozofie Dalekiego Wschodu/New Age), ogólnie rzecz ujmując wszelakie aspekty związane z niewykorzystanymi (przez większość) możliwościami ludzkiego umysłu... Generalnie posiadam bardzo wszechstronne zainteresowania, chociażby fantastyka, nowoczesne technologie, podróże, książki, rowery, modelarstwo RC (modele zdalnie sterowane) i wiele, wiele innych, zarówno związanych, jak i nie związanych z tematyką niniejszego forum.

Głównym celem jaki mi przyświecał przy rejestracji na forum jest pomoc bliskiej mi osobie w bardzo trudnej sytuacji, ale o tym w stosownych postach. Niemniej jednak jestem otwarty na kreatywną wymianę poglądów i dzielenie się swoją Wiedzą i doświadczeniami.

Pozdrawiam, Dany Zen.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 Witaj Dany Zen ,a ja oprócz wszystkiego co napisałeś ,mam jeszcze prakytyczne 30 letnie doświadczenie w silnej technice  rozwoju umysłu /duchowym -medytacji-zen z Dalekiego Wschodu ,jodze, technikach szamańskich i odmiennych stanach świadomości i tai qi  ,także miło mi spotkać kogoś o podobnych zainteresowaniach ,zawsze chętnie poszerzam swe chorryzonty umysłowe /świadomość swoją , czy duchowo lubię się rozwijać   (chociaż to boli ,bo przebudowuje się twoje DNA ,komórki mózgu i system nerwowy na bardziej szlachetny i lepszy ) i powymieniam się poglądami .

Namaste :) 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko uważaj żeby  nie zaraziź się demionicznymi wirusami umysłu /duchowymi  otoczenia :)  

„Nie istnieją prawdy absolutne, a jedynie półprawdy. Próby traktowania ich jako ostatecznych prawd cieszą tylko diabła.”
Alfred North Whitehead

DEFINICJA MEMU
Termin mem wprowadził w roku 1976 Richard Dawkins, biolog z Oxfordu, w książce Samolubny gen.
Mem jest analogiczną do genu jednostką spuścizny kulturowej, wewnętrzną reprezentacją wiedzy. […]
Gdy przyrównamy umysł do komputera, to memy będą oprogramowaniem (software), a geny sprzętem (hardware).

Siedliskiem memów są nie tyle zewnętrzne atrybuty kultury, ile sam umysł. 
[…] „Wózek na kołach ze szprychami służy nie tylko do przewozu ziarna albo innego ładunku; przenosi także samą ideę kół ze szprychami od jednego umysłu do drugiego.”
Załóżmy, że osoba, w której umyśle pojawi się mem kół ze szprychami, zrobi wózek wyposażony w takie koła. Gdy ktoś inny go ujrzy, może „zarazić się” tym memem i zmontować taki sam pojazd. 
Sytuacja ma prawo powtórzyć się niezliczoną ilość razy. Sugeruje to, w przeciwieństwie do definicji biologicznej, że memy należą do niewidzialnego świata – oprogramowania umysłu – w którym oczekują na sposobność materializacji: przybrania takiej postaci, która poniesie ich zarodki do innych ludzi.

Mem jest zawartą w umyśle jednostką informacji, która wpływając na przebieg określonych wydarzeń, przyczynia się do powstawania swoich kopii w innych umysłach. […]

Wszystkie określenia, jakie mamy dla rzeczy, nie są Prawdą, a tylko memami.

Bolączki społeczne, które tak uparcie trapią ludzką kulturę, wcale nie zbierają się do odejścia – przeciwnie, chociaż niepożądane, nadal się szerzą po całym świecie.
Memetyka upatruje przyczynę tych problemów w wirusach umysłu, dając nam, chyba po raz pierwszy w historii, potężne narzędzie ich zwalczania.

Chociaż memy, jak widać, mogą rozprzestrzeniać się prostymi drogami, to jednak często szerzą się dzięki zawiłym, niemal przypadkowym łańcuchom przyczyn i skutków. Z tego chaosu czasem wyłania się stabilna sieć przyczynowo-skutkowa: rodzi się coś, co zaraża ludzi memami prowadzącymi do takiego zachowania, wskutek którego to coś powtarza się i rozprzestrzenia. To coś jest wirusem umysłu.

W hitlerowskich Niemczech narodowo-socjalistyczne przekonania’ szybko zyskały popularność. Stało się tak, ponieważ uwolniony został wirus umysłu, który skutecznie zarażał społeczeństwo nazistowskimi memami.

Wirus umysłu jest to element świata zewnętrznego zarażający ludzi takimi memami, które wywołują w ich zachowaniu zmiany prowadzące do utrwalenia i rozpowszechnienia wirusa.

Najbardziej interesujące w memach jest nie to, czy są prawdziwe czy fałszywe, ale to, że z nich właśnie składa się umysł.

Memetyka umożliwia zrozumienie bardzo interesującego aspektu świata: co powoduje, że myślimy i zachowujemy się tak, a nie inaczej.

 

https://zenforest.wordpress.com/2007/12/21/memy-i-wirusy-umyslu-niewola-wyobrazen-i-mysloksztalow/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś bez zastanowienia odpowiedziałbym, że "Mnie to nie grozi"... ale obecnie nie jestem już tego tak do końca pewien... Na pewno zachowam typową dla siebie rozwagę i ostrożność...

 

Ja pier***dykam... Sorry za tak ekspansywne wyrażenie myśli/emocji, ale kiedy ktoś stosuje określenia tak zbliżone i nieomalże "przemawia tym samym językiem", to nie potrafię inaczej... Nawet w ostatnio w pewnej bardzo długiej rozmowie wielokrotnie przywoływałem ukute przez siebie pojęcie "Wirusa podświadomości"...

Przy okazji odkryłem, że mój ulubiony, dawno nieodwiedzany blog o rozwoju świadomości "jednak żyje" :)...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem jak to fajnie mieć  roazmówcę ,który nadaje i odbiera telepatycznie /podświadomie na tych samych falach umysłowych /duchowycvh ,

Pozdrawiam :) 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.