Mistyk

głodówki lecznicze /oczysazczające organizm z toksyn .

8 postów w tym temacie

głodówek leczniczych najpopularniejsze są: głodówka jednodniowa i głodówka kilkudniowa. Każda głodówka wymaga odpowiedniego przygotowania - sprawdź, jak przygotować się do głodówki leczniczej.
Głodówka lecznicza, szczególnie jeśli przeprowadzasz ją po raz pierwszy, wymaga pewnych przygotowań. Przede wszystkim sprawdź swój stan zdrowia a potem przygotuj organizm.

Dla kogo głodówka lecznicza?
Głodówka lecznicza ma pomagać w schorzeniach, których przyczynami są złe odżywianie i brak ruchu. To m.in. choroby przemiany materii, nadwaga, choroba wrzodowa, zapalenia stawów, cukrzyca, zmiany zwyrodnieniowe, alergie, anemie, kamice, choroby układu krwionośnego (nadciśnienie, miażdżyca), cellulit i astma.

Absolutnie zrezygnować z głodówek muszą natomiast kobiety w ciąży i karmiące piersią, rekonwalescenci, chorzy na gruźlicę, wrzody żołądka. Praktycznie każda przewlekła choroba jest przeciwwskazaniem do stosowania głodówek. Głodówka jest wykluczona także w przypadku dzieci i młodzieży oraz osób starszych.

Decydując się nawet na kilkudniową głodówkę, trzeba się wcześniej dokładnie przebadać. Należy zrobić morfologię (choćby dla wykluczenia anemii), EKG - bo w okresie głodówki zwiększa się znacznie ryzyko zawału, USG jamy brzusznej - żeby sprawdzić, czy nie ma na przykład kamicy pęcherzyka żółciowego, zbadać stężenie kwasu moczowego w nerkach, poziom kreatyniny, a także zrobić rentgen płuc (żeby wykluczyć na przykład gruźlicę).

Głodówka lecznicza: przygotowania do głodówki
Przygotowania do głodówki leczniczej zacząć trzeba już 2 tygodnie wcześniej. Przede wszystkim odstawiasz lub wyraźnie ograniczasz ilość mięsa, nabiału i słodyczy w diecie. Rezygnujesz z mocnej herbaty i kawy, pijesz za to dużo wody, herbatki ziołowe, napary, świeże soki warzywne i owocowe, wywary z warzyw.

Tydzień przed godziną zero w ogóle rezygnujesz z mięsa i nabiału, twoja dieta składa się z owoców i warzyw (najlepiej surowe) z dodatkiem kasz i pieczywa razowego. Nadal pijesz dużo świeżych soków owocowo-warzywnych, które dostarczają organizmowi witamin i mikroelementów.
Dzień przez głodówką nie jesz już nic gotowanego - żujesz surowe i suszone owoce, jeść dużo cytrusów i warzyw oraz surówek warzywnych mocno doprawionych ziołami i oliwą, pijesz też jak najwięcej świeżych soków i wody.

www.poradnikzdrowie.pl/diety/lecznicze/glodowka-lecznicza-jak-przygotowac-sie-do-glodowki-leczniczej_40762.html

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz prawo mioeć swoje zdanie ,post jest z  internetu ,a od siebie z doświadczenia powiem że ,do głodówki okresowej która oczyszcza organizm z toksyn ,to trzeba się przygotować -mentalnie /.duchowo/psychicznie 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przygotować...,

słyszałem o człowieku który przeszedł na bretarianizm bez wiekszych trudnosci ani przygotowan.

organizm ma to do siebie ze przyzwyczaja sie do pewnych rzeczy.

chciec=moc. nie bede pisal co ja robilem ile najdluzsza, poniewaz uwazam ze nie jest Pan/Pani rozmówcą  na poziomie, pomimo iż nie chcę aby zostało odebrane to w sposób obraźliwy, moze tak brzmiec.

 

...

 

chyba to forum to kompletnie zly traf, strata czasu...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

edycja: 01/02/2018 19:38. 

--------------------------------------

słowo mięso obnaża Pańską/Pani osobę. 

 

Czyż obraz"grzeszny" zarazem(Biblia, ks.Wyjścia 20,), nie jest piękny???...

prana.jpg

Edytowane przez 11100001
istotne detale
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nir obrażam się  jako oświecony Boski mistrz duchowy  a o  poziomie nie chcę dyskutować ,bo jestem ponad tym , tylko Jezus Chrystus z Zachodu i Gautamma Budda z Dal;ekiego Wschodu mieli mój poziom ,a co do obrażania to was  ludzików łatwo obrazić ..

Pozdrawiam :) 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z powodu twojego poziomu koncze przygode z tym forum, chcesz byc odrebnym bytem..., we mnie rowniesz tkwia te toksyny, nie da sie zaprzeczyc,..., to forum to strata czasu,

dziekuje za czas poswiecony na odpowiedzi.

milego dnia i do widzenia.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

33 Słyszeliście również, że powiedziano przodkom: Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi14. 34 A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie, ani na niebo, bo jest tronem Bożym; 35 ani na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp Jego; ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego Króla. 36 Ani na swoją głowę nie przysięgaj, bo nie możesz nawet jednego włosa uczynić białym albo czarnym. 37 Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie15. A co nadto jest, od Złego pochodzi. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przecież z obfitości serca usta mówią. 35 Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy. 36 A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. 37 Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony".

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez 11100001
istotne detale
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pamiętaj ! Niebo I Piekło to stan umysłu ,wszystko odbywa się w twojej głowie ,a Bóg Stw órca ,to twoja nadświadoma ,duchowa ,transcendentna natura .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to ostatnie wpisy.

Dziękujemy że nareszczie jesteś prawdziwy/wa. Ujawniłeś/aś swoją twarz...

 

Do widzenia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.