Duch

Energetyka - ogólnie

6 postów w tym temacie

Tutaj chciałbym krótko i wstępnie napisać o samej energii. A więc:

Energia - rzecz jeszcze bardziej podstawowa od żywiołów, bez której też o żywiołach mówić nie można. Posługujemy się nią w magii cały czas, nawet nieświadomie, należy też dodać że nasza własna energia w pewnym zakresie działa sama - jest inteligentna, ma swoja pseudo wolę. Ogranicza ona się tylko do ochrony nas samych, do regeneracji nas samych (fizycznie i duchowo). Co można jeszcze tak na wstępie powiedzieć... energia to bardzo ważny element w magii, bez niej nie można by było nic osiągnąć, nie można by było się rozwinąć.

Czakry i meridiany - są to takie części naszej duszy jak organy wewnętrzne i żyły. O czakrach rozpisywać się nie będę - ale wytwarzają one energię (7 głównych) zasilającą cały nasz duchowy "organizm". Każda z czakr odpowiada za inny aspekt nas samych, począwszy od podstawy, do korony. Meridiany można porównać do układu krwionośnego - roznosi energię po całym ciele. Najlepszy ich użytek reprezentuje sławny na cały wszechświat "psiball". Kiedy zbieramy energię w dłoni do czakr w dłoniach przekazuje się większa ilość energii, a z tych czakr energia płynie do meridianów, i z tych meridianów energia (w tym wypadku) energia wydostaje się na zewnątrz i formuje się na dłoni - można to odczuć jako ciepło lub zimno.

Jest to też ważny element rytuałów i zaklęć, reiki i metod uzdrawiania oraz wielu innych. Ogółem w energii można wyróżnić4 elementy określające ją:

- żywioł - energia może być nasycona żywiołem który "opanowaliśmy" i przybierać dodatkowe właściwości jak i przejść tzw. "ewolucję". Pod względem przebywania w astralu energia powleczona danym żywiołem wzmacnia nasz całokształt (tu już jest trochę jak w grze komputerowej) np.: osoba z żywiołem ziemi jest o wiele bardziej "twardsza", wytrzymalsza. Można tutaj też nadmienić o konstrukcji samej duszy przewleczonej samym żywiołem, ale o tym może kiedyś.

- ukierunkowanie - w skrócie mogą być dwa ukierunkowania - zniszczenie lub tworzenie, mroczne lub świetliste, szkodzące lub pomagające. To jest aspekt tak intuicyjny jak oddychanie - robimy to nawet nie myśląc o tym. Dzieje się już to w momencie kiedy zakładamy sobie jakiś cel np.: uzdrowić, wtedy nasza energia automatycznie ukierunkowuje się na tworzenie, leczenie, pomoc, będzie działała w tym kierunku. Innym celem może być rzucenie uroku - wtedy energia przestawiana jest na zniszczenie, szkody. Można tutaj dojść do ciekawego wniosku - intencje i emocje właściciela odpowiadają za to.

Rzadko kiedy dochodzi do świadomego zapanowania nad tym.

- ukształtowanie - inaczej forma energii, kształt jaki chcemy by przybrała. Jest to często używane do wizualizacji ładowania amuletów i talizmanów, czy tez przy tworzeniu serwitorów (myślokształtów). Nie jest to znaczące ale po wyglądzie ogólnym można się domyślić o ukierunkowaniu energii.

- kolor - kolor energii, nie aury (chociaż obie są do siebie drastycznie zbliżone) to dwa osobne elementy. Różnice są niewielkie, i trudno je (aurę i energię) odróżnić. Aura to odwzorowanie naszego stanu emocjonalnego, ma wiele kolorów zależnych od osoby patrzącej. Kolor energii mamy tylko jeden, do tego ciężko zmienny ponieważ odwzorowuje ona nasze prawdziwe intencje lub "specjalność" (nie zagłębiam się tu). Tutaj kolor też jest zależny od osoby patrzącej, bo np.: jeżeli ktoś ma dobre emocje może widzieć kolory :biały, zielony, różowy, a z kolei ktoś inny: brązowy, szary, czarny, kolory są inne, ale interpretacja bardzo podobna. To samo z energią - dajmy na to ktoś ma dobre intencje tak naprawdę do wszystkiego i wszystkich - jedni widzą czarny, drugi biały. Jedynym aspektem nad którym się dyskutuje jeżeli energia odzwierciedla naszą specjalność, talent - kolory są już naprawdę różne i w wielu wypadkach nie są zależne od osoby widzącej.

Podsumowując - energia choć prosta w użytkowaniu, po przyglądnięciu się jej staje się skomplikowana, a to co nadmieniłem to tylko parę wstępnych wiadomości, jeżeli miałbym opisać wszystko musiałbym też opisać wpływ powyższych na czakry, meridiany, jak współdziałają za sobą, energię w nas i na zewnątrz, energie cudze i neutralne i parę innych.

Energia jest odwzorowaniem nas samych w niektórych aspektach.

Nooo to chyba tyle... Pozdrawiam.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic dodać nic ująć. Dobra robota Van, dzięki. Zachęcam jednak do zadawania pytań o energetykę i energię.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam jedno!

Czytalam gdzies w sieci, ze niektore amulety i talizmany wytwaraja wlasna energie, np biala itp....Jak to sie ma do naszej osobistej energii w nas???

I jakie amulety wytwarzaja jaka energie, jak dobrac wlasiciwy aby z nami wspolgral, czym sie przy tym wyborze kierowac???

Gdzie moge znalezc wiadomosci na ten temat?

P.S. Szukam wlasciwego amuletu dla siebie i chcialabym dowiedziec sie jak najwiecej na ten temat- dziekuje za pomoc (Szepcaca :) ), nie oczekuje gotowego linka z obrazkiem, chetnie pogrzebie sama, bo coraz bardziej mnie to interesuje, tylko prosze pomozcie troche...

Dzieki :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mgiełko z energetyką to jest tak, ze każdy z nas ma swoja indywidualna wibrację energetyczna. Przedmioty też ja maja. Najlepiej wiec wybierając amulet udać sie do sklepu ezoterycznego i wziąć pzredmiot czy kamien do ręki i zobaczyc co sie czuje.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Czytalam gdzies w sieci, ze niektore amulety i talizmany wytwaraja wlasna energie, np biala itp....Jak to sie ma do naszej osobistej energii w nas ???"

Nijak, nic sie raczej nei dzieje. Amul;ety wytwarzają własny "prąd" zasilający, niekiedy zdarza się czerpanie od nas samych energii, w niewielkiej ilości po to by był "rozruch".

"I jakie amulety wytwarzaja jaka energie, jak dobrac wlasiciwy aby z nami wspolgral, czym sie przy tym wyborze kierowac???"

Wybierz ten który najlepiej poczujesz, ale też i taki który hmm... jak to ująć dobrze, o tak: który ni będzie posiadał czegoś co przykuje uwagę tamtego świata. Dość często słyszałem jak amulety typu pentagram, heksagram, itd były do wymiany bo zaczynały być nie przyjemne. Oczywiście też, mogło to być z powodu nie czyszczenia ich. ja doradzam ostrożność jeżeli chodzi o symbol.

P.s. przepraszam ze po takim czasie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 12.10.2010 o 12:35, mgielka napisał:

Ja mam jedno!

Czytalam gdzies w sieci, ze niektore amulety i talizmany wytwaraja wlasna energie, np biala itp....Jak to sie ma do naszej osobistej energii w nas???

I jakie amulety wytwarzaja jaka energie, jak dobrac wlasiciwy aby z nami wspolgral, czym sie przy tym wyborze kierowac???

Gdzie moge znalezc wiadomosci na ten temat?

P.S. Szukam wlasciwego amuletu dla siebie i chcialabym dowiedziec sie jak najwiecej na ten temat- dziekuje za pomoc (Szepcaca :) ), nie oczekuje gotowego linka z obrazkiem, chetnie pogrzebie sama, bo coraz bardziej mnie to interesuje, tylko prosze pomozcie troche...

Dzieki :lol:

Każda żywa istota na ziemi wytwarza własną energię -psychiczną /duchową /rei ki /kundalini ,czy jak zwał ,tak zwał ,ogólnie nazywana zbiorową  nieświadomą  bio-energią ,

A każdy amulet czy talizman ,to tylko biżuteria ,którą każdy człowiek nosząc na sobie ,lub się nim otaczając ,nasyca ten przedmiot ,swoją unikalną i jedyną bio-energią ,lub energią życiową , i tak to jest przenoszone  , z pokolenia na pokolenie ,w genach biologicznych (nasienie  męskie ) i genach duchowych /umysłowych (memy ,lub pole morefogenetyczne ) 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.