Szept

Czym są skrypty runiczne

9 postów w tym temacie

Przyznaję bez bicia, ze poniższy tekst wyszukałam w necie, ale oddaje on istotę tego, czym są skrypty runiczne. Na końcu podam stronę źródłową.

"Skrypt runiczny, to ciąg run, połączonych ze sobą w taki sposób, aby ich wibracje wspierały się wzajemnie. Z tym, że zaznaczam od razu - sztuka łączenia poszczególnych run nie jest prosta. Są tutaj dwie "szkoły". Jedna mówi, że aby łączyć ze sobą runy i komponować je w skrypty, należy bardzo dobrze poznać symbolikę run bo można złym zestawem spowodować więcej szkody, niż pożytku, druga, żeby dobierać runy intuicyjnie, kierując się bardziej własnym wyczuciem niż rozumem. Nawet jeśli zdecydujemy się na drugą opcję - dobre poznanie symboliki run jest tutaj obowiązkowe.

Najbezpieczniejszym sposobem na początek jest korzystanie z gotowych skryptów runicznych dostępnych w literaturze, a także stosowanie skryptów danej runy. Jeśli na przykład zależy nam na poprawie zdrowia, możemy wspomóc się skryptem runy uruz, która składa się z run uruz, raido, uruz, algiz (...)

Skrypt taki możemy wyrysować na kartce papieru, oprawić ją w ramki i umieścić w rejonie wschodnim mieszkania, który odpowiedzialny jest za zdrowie według feng-shui.

Poniżej przedstawiam przykładowe skrypty wraz z dziedzinami ich zastosowania.

18.jpg

Skrypt możemu wyryć lub wymalować na kawałku drewienka z dziurką, przez którą należy przewlec na przykład rzemyk i nosić na szyi. Innym pomysłem jest zrobienie breloczka, wyhaftowanie takiego skryptu na poduszce czy też na przykład ubraniu.

Możemy tez stosować w ten sposób także pojedyncze runy.

Ciekawym pomysłem jest także zrobienie skryptu runicznego, który może służyć równocześnie do energetyzowania pomieszczenia oraz jego ozdoby. Poniżej przykładowe skrypty, wykonane przeze mnie pastelami.

skrypt3.jpg

Kolejnym sposobem korzystania z energii run jest zapisywanie swojego imienia za ich pomocą. Poniżej znajduje się przyporządkowanie liter alfabetu łacińskiego do znaków alfabetu runicznego. Literę C zastąpiono tutaj podobnie brzmiącą zbitką th (thurisaz) ale spotyka się także w literaturze przypisaną tutaj runę kenaz. Nie występującą w tabelii literę X możemy zastąpić poprzez połączenie run kenaz i sowelo, Y poprzez runę jeran, natomiast literę V możemy zastąpić runą wunjo lub fehu.

Skrypt runiczny naszego imienia jest wspaniałym talizmanem. Przy okazji warto wspomnieć, czym różni się talizman od amuletu, bo często te dwa pojęcia są stosowane zamiennie, a mają inne znaczenie.

Amulet ma za zadanie ochraniać noszącą go osobę przed nieszczęściem, chorobą, rzuceniem uroku, atakiem psychicznym. Ważnym elementem, przy tworzeniu amuletu, jest materiał, z jakiego jest wykonany, forma i sposób jego wykonania oraz symbole, jakie zawiera. Natomiast talizman służy głównie przyciąganiu szczęścia, a jego głównym atrybutem jest magiczna formuła, którą w sobie zawiera.

Za pomocą run możemy zapisywać całe zaklęcia, prośby kierowane do sił wyżych"

..............................................................................

źródło: http://runy.zdrowa-dusza.com/html/skrypty.htm

eld.gif

Wartość fonetyczna run pomocna przy tworzeniu skryptów z imienia i nazwiska

............................................................................

źródło: http://taimeis.webpark.pl/main.html

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Skrypt taki możemy wyrysować na kartce papieru" na innym wątku powiedziałaś ze nie ma na kartce papieru

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiedzialam, zę run sie nie powinno robić na papierze dlatego jestem pzreciwna kartom. Ale skrypy mzona narysowac na kartce.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja narysowałam sobie jedną runę na małej karteczce,rysując poprosiłam ją o pomoc w konkretnej sprawie i schowałam ją do portfela w miejsce bardzo honorowe , bo tam gdzie miejsce na zdjęcie :D U mojego synka,który jest kolekcjonerem kamieni :lol: znalazłam bardzo ładny kamień - jest płaski,owalny z przewagą koloru czerwonego,chciałabym na nim zrobić tą samą runę i schować kamyk też do portfela,jak myślicie; czy czasem nie przesadzam? bo trochę już zwątpiłam czytając że nie powinno się robić na papierze.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szepcząca napisała ,że nie jest zwolennikiem run wykonanych na papierze ale służących do wróżenia.

Natomiast skrypty jak najbardziej możesz wykonywać na papierze, a ten kamyczek jeśli ci sie bardzo podoba i syn ci go odda to możesz wykorzystać na tą swoja runke i włozyc do portfela. Jednakże skrypt pisany na papierze nie jest niczym złym.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję zoska1977 za odpowiedz,teraz już zrozumiałam,miałam też wątpliwości czy pracując z jedną runą mogę wykonać tylko jeden skrypt czy też mogę wykorzystać moją runke także do zrobienia talizmanu z kamienia,zresztą uważam że cokolwiek byśmy robili to najważniejsza jest wiara i szczere intencje. Zgodę na kamień już otrzymałam ale pod warunkiem że zrobię synkowi amulet :D ale o tym w innym wątku bo chciałabym wykonać także skrypt dla mojej mamy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aha, chciałam jeszcze wyryć moją runkę na drewnianym koralu który kupiłam w pasmanterii,tylko czy mogę go zawiesić na szyi obok mojego amuletu z kryształu górskiego? tylko teraz się zastanawiam że tak nie bardzo symetrycznie będzie wyglądać - to może zrobię dwa korale z jednej i drugiej strony?

A jak mam naładować swoją runkę 4 żywiołami? bo swoją energią to rozumiem. Mój kryształ oczyszczam w wodzie z solą a potem na słoneczko.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.