Mistyk

Uniwersalna Duchowość .

5 postów w tym temacie

10 zasad udanego małżeństwa

Młoda para ślubująca sobie dozgonną miłość i oddanie nie myśli o problemach, jakie ją czekają w przyszłości. Raduje się swoją obecnością. Niestety nie zawsze "żyli długo i szczęśliwie" rzeczywiście ma miejsce. Blisko 1/3 małżeństw kończy się rozwodem; poza tym wiele związków jest nieudanych – mimo że ciągle pozostają małżonkami, nie tworzą szczęśliwej rodziny. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest mnóstwo.

Nie chciałabym jednak pisać o negatywnych elementach związków między kobietą a mężczyzną. Tak naprawdę małżeństwo jest doskonałym ćwiczeniem duchowym. Człowiek, który chce praktykować głęboką duchowość, najlepiej zrobi to właśnie poprzez założenie rodziny. Żaden klasztor czy pustelnia nie umożliwią tak wszechstronnego wzrostu duchowego jak właśnie małżeństwo.

Co sprawia, że niektóre pary dożywają późnej starości w zgodzie i miłości, a inne nie mogą ze sobą wytrzymać już po kilku latach wspólnego życia? Myślę, że odpowiedź tkwi przede wszystkim w sposobie podejścia do kwestii małżeńskich. Większość ludzi uważa związek za podstawę własnego szczęścia, element społecznej tradycji czy po prostu sposób na dobre i przyjemne życie. Nieliczni zdają sobie sprawę z tego, że założenie rodziny wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, problemami dnia codziennego i wyzbyciem się egoistycznego podejścia do życia.

Uczucia

Podstawą związków partnerskich są miłość i przyjaźń. Ludzie wiążą się ze sobą, ponieważ tego chcą; pragną być ze sobą. Akceptują ukochaną osobę ze wszystkimi jej wadami, zaletami, słabościami (a przynajmniej powinno tak być). Za tym idzie szacunek, wzajemne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.

Życie w małżeństwie wykracza jednak poza uczucia. Para tworzy wspólną przestrzeń; można powiedzieć, że w pewien sposób odgradza się od reszty społeczeństwa. Nie chodzi tutaj o zrywanie więzi z innymi ludźmi, lecz o świadomość wewnętrznej jedności oraz odrębności rodziny. Partnerów łączy szczególny rodzaj więzi – najważniejszy ze wszystkich, pozostawiający wszystkie inne (np. z rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi) na drugim planie.

Jeśli małżeństwo źle funkcjonuje, zamienia się w toksyczny związek, wyniszczający wszystkie zaangażowane weń osoby. Nie obejdzie się bez pracy nad sobą i pielęgnowania więzi z partnerem. Właśnie dlatego związek partnerski jest taki użyteczny w rozwoju duchowym – pomaga ludziom stawać się lepszymi na wielu płaszczyznach.

10 dobrych zasad udanego małżeństwa

Co zrobić, żeby małżeństwo było udane? Jest na to wiele sposobów, ale osobiście za najskuteczniejsze uważam te wymienione niżej:

 1. Zbudujcie wspólnotę opartą na intymności, pozostawiając sobie jednak nieco marginesu na zachowanie własnej autonomii;
 2. Oddzielcie się emocjonalnie od rodzin, w których oboje wyrośliście – niezależność pozwoli wam budować własne życie, skoncentrowane wokół nowej rodziny, którą sami założyliście;
 3. Uprawiajcie seks – regularnie i satysfakcjonująco dla obojga partnerów. W tej sferze egoizm nie popłaca. Na dłuższą metę prowadzi do niezadowolenia;
 4. Wspierajcie się i pocieszajcie w trudnych chwilach – partnerzy zawsze powinni "stać za sobą murem" i bronić przed atakami z zewnątrz.
 5. Wszystkie decyzje dotyczące życia rodzinnego powinniście podejmować wspólnie i z szacunkiem dla partnera. Czasami będzie trzeba iść na kompromis, ale przecież nie ma w tym nic złego.
 6. Starajcie się, w miarę możliwości, zaspokajać potrzeby partnera. Każdy człowiek ma jakieś marzenia i oczekiwania względem swojego życia. Małżonkowie powinni pomagać sobie w realizowaniu tych marzeń. Nawet jeśli jest to coś mało interesującego dla ciebie, dla twojego partnera może okazać się ogromnie ważne;
 7. Zachowajcie dobre poczucie humoru – bez niego szybko się sobą znudzicie i nie będziecie potrafili zachować dystansu do codziennych obowiązków;
 8. W obliczu kłopotów – pokonujcie je razem. Nie poddawajcie się tylko dlatego, że coś jest trudne. Małżeństwo powinno pełnić rolę bezpiecznej przystani, w której partnerzy mogą schronić się i zregenerować siły;
 9. Bawcie się dobrze ze swoimi dziećmi – wiem, to nie jest łatwe, kiedy człowiek chodzi ciągle niewyspany i przemęczony. Dobrze jest pamiętać, jacy sami byliście jako dzieci. Co robiliście i o czym marzyliście – pamięć o własnym dzieciństwie ułatwi wiele spraw;
 10. Bądźcie romantyczni – kiedy mija pierwsza ekscytacja ukochaną osobą i pojawia się codzienna rutyna, warto pamiętać o początkach swojej rodziny. Utrzymujcie to piękne wrażenie nowości i ekscytacji. Od czasu do czasu wybierzcie się na randkę do ulubionej restauracji lub wypijcie wieczorem lampkę dobrego wina przy świecach. Spędzanie czasu tylko we dwoje wzmocni między wami więź.

 

Na zakończenie dodam jeszcze, że małżeństwo jest jak odrębny świat. Każde jest inne i działa na nieco innych zasadach. Nie ma przecież dwóch takich samych ludzi, a tym bardziej nie ma dwóch identycznych par. Dlatego też powyższe zasady traktujcie jako punkt wyjścia dla głębszych rozważań nad własnymi zasadami udanego pożycia. Jestem pewna, że uda się wam sporządzić taką listę i z powodzeniem ją realizować.

 

wojciech-zielinski.jpg

Autor: Wojciech P. P. Zieliński
Założyłem tę stronę internetową, by pomóc wszystkim osobom, dla których liczy się uniwersalna duchowość. Nie taka, która nakłania do nienawiści i walki, lecz prawdziwa - skupiona na szczerych poszukiwaniach prawdy.

http://przewodnikduchowy.pl/a/10-zasad-udanego-malzenstwa.php

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OkÅadka ksiÄżki Mistycyzm a religie Åwiata

Książka ukazuje bogactwo różnych tradycji mistycznych w wielu kulturach i religiach świata. Poznajemy barwne zwyczaje i praktyki duchowe, będące źródłem wszystkich religii, ich odłamów i sekt.

 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak Rozpoznajemy Uduchowionych Ludzi?

 
 

Ezoteryczna, sekretna wiedza wiele przekazuje o sferach niebios, o piekłach i światach pośrednich, a także o tym, jak rozpoznać ludzi pochodzących ze sfer niebiańskich od ludzi, którzy niosą w świadomości piekielne skażenie. Poznać to po niesionym bagażu idei i poglądów, poznać po czynionych wyborach i przekonaniach, których osoba trzyma się kurczowo. Jeśli prawdziwie człowiek wglądnie w świadomość najskromniejszego anioła z Niebios i porówna z najlżejszego kalibru demoniczną, asurową istotą, zdolność odróżniania będzie jasna i oczywista. Trzeba tylko chcieć nauczyć się dobrze wiedzy o aniołach (dewas) z Niebios i o demonach (asuras) z piekielnych światów, przyjąć do wiadomości istnienie różnych warstw czy sfer istot. Studiowanie i badanie prawdziwie ezoterycznej wiedzy o zaświatach, o ponadmaterialnych panach istnienia wznosi i wysubtelnia myśl ponad materialistyczną zjawiskowość i świadczy o szczerych dążnościach duszy do wzrostu wzwyż. Z czasem poprzez zgłębianie rzetelnej, objawionej wiedzy pojawia się zrozumienie, poznanie, a w końcu Wyższa Mądrość.

 

Kwiatuszek.png


Pierwsza sfera, pierwszy plan Niebios, wyższego, idealnego świata, Wyższego Dobra to mieszkanie Aniołów (Dewów), które władają gwiazdami i planetami, siedziba aniołów będących świadomością kosmicznych bytów, gwiezdnych duchów, które są aniołami kosmicznych obiektów, także skupisk gwiazd czy rejonów wszechświata (gwiazdozbiorów). Pierwsze Niebo to siedziba Aniołów Stróży, opiekunów ludzi, którzy zapisują jawne i ukryte czyny ludzi i innych stworzeń, nadzorują ewolucje i wcielenia oraz karmiczne ludzkie przeznaczenia. Pierwsze Niebo to siedziba aniołów strzegących Skarbów jakie mają odbicie na Ziemi, archetypów rzeczy Dobrych. Pierwsze Niebo to siedziba Wielkiego Praoceanu, Górnych Niebiańskich Wód doświadczanych jako Łaska czy Energia płynące z góry, doświadczana w kategoriach Spływu, w kategoriach rodzaju wodnej energii spływającej z góry (Udāna). To tylko parę kwestii związanych z pierwszą sferą Niebios, a dusze ludzi pochodzących z tych Niebios i z Niebios w ogóle, bardzo łatwo poznać po tym, że spontanicznie same z siebie wiedzą o tych sprawach, a jak usłyszą o tych prawdach to przyjmują je spontanicznie jako swoje własne, jako coś o czym już wiedziały. Będą spontanicznie uważać planety i gwiazdy na nieboskłonie za żywe, duchowe istoty i zamieszkane światy, a imiona planet i gwiazd będą czuć jako imiona żywych boskich, niebiańskich duchów. Spontanicznie doświadczają też spływu energii, łaski i wody z góry, kochają to, co przychodzi z góry od Wyższych i Dobrych, niebiańskich istot. Szukają opieki anielskich bytów i schronienia w ich imionach, a sami przejawiają bezinteresowne skłonności do pomagania innym, do opiekowania się innymi, do zrobienia czegoś dobrego bezinteresownie dla innych. Anioły wiedzą, że ich funkcją jest doglądanie i opieka nad ludźmi, a także korygowanie błędów ludzi, aby funkcjonowali zgodnie z Prawem Niebios, z Ładem Natury, z Porządkiem Wszechświata. Wykonują te funkcje spontanicznie i z łatwością poddają się prowadzeniu przez Anioły bardziej zaawansowane, Starsze w Hierarchii, z wyższych Niebios pochodzące. Z łatwością gromadzą się wokół duchowych liderów skąd czerpią głębszą wiedzę, uczą się praktyk i zachęcają do bezinteresownego działania dla dobra innych, co jest funkcjonalną naturą wszystkich Aniołów (Dewów) bez względu na ich rangę i pozycję w Hierarchii Niebios.

 

Kwiatuszek.png


Wiedząc, że Piekła to demoniczne świadomości będące zaprzeczeniem Niebios, bardzo łatwo zidentyfikujemy demoniczne jednostki w codziennym życiu jak i w każdej duchowej wspólnocie. To są ci, którzy na innych chcą zarobić, ci, którzy pasożytują żyjąc kosztem innych, robią coś dla innych, ale tylko dla zysku i korzyści, a w gwiazdach i planetach nie czują ani nie dostrzegają żadnych wyższych światów. Energię do życia czerpią nie z góry, ale z boku lub sami z siebie, bo są generalnie ksobni i egoistyczni. Nie chcą się przyłączyć ani zdeklarować do duchowej Wspólnoty, nie uznają zwierzchnictwa starszych hierarchicznie sióstr i braci. Nie poddają się przewodnictwu płynącemu z góry, a jeśli już to częściowo lub pozornie, bo chcą w zamian coś zyskać lub osiągnąć. W istocie są surowi, bezduszni, a duchowością dręczą rodzinę i bliskich, groźnie zmuszając przykładowo własne dzieci do uczęszczania na praktyki religijne, których nie rozumieją ani sami, ani ich dzieci. Postrzeganie życia jako podróży do Wiecznego Celu poprzez Wielki Ocean Życia charakteryzuje mieszkańców pierwszych Niebios, ale demony nie lubią takich medytacji czy wyobrażeń i w rzeczywistości tworzą chore, bezmyślne koncepcje na takie duchowe tematy. Kontemplacja Światła Świtu i Światła Zmierzchu, Wschodu i Zachodu Słońca jest regularną działalnością anielskich dusz, którą nazywa się karmieniem aniołów, żyjących w szczególności poranną rosą. Im bardziej anielska jest dusza niebiańska, tym bardziej spontanicznie uwielbia długie poranne kontemplacje w świetle Świtu i Wschodu Słońca, karmienie duszy energią rosy. Demony źle znoszą i generalnie nie cierpią porannej medytacji i bardzo trudno im zsynchronizować się czy zmobilizować do duchowych praktyk o świcie i o zmierzchu co jest czasem anielskich dusz, karmieniem aniołów! Obserwując te skłonności i tendencje, kto zasypia na porannych medytacjach lub ich unika, źle się na nich czuje, łatwo rozróżniamy jednostki demoniczne od anielskich, bo demony „spontanicznie” to łamią odwieczne prawa i zasady, nie przestrzegają Ładu i Porządku Kosmosu. Nie jest to wszystko na temat odróżniania ludzi z Pierwszego Nieba (Szamaim, Wilon, Swarga) od ludzi z pierwszego Piekła (człekodemonów), a jedynie zasygnalizowanie tematu w oparciu o typowe zjawiska, dobrze znane Jasnowidzącym Mędrcom i duchowym Mistrzom czy Prorokom posłanym przez Boga.

 

Kwiatuszek.png


Świadomość, pogłębiona Świadomość kolejnych Niebios i ich lustrzanego odbicia, zniekształcenia, odwrotności w postaci Piekła jest częścią istotną duchowej podróży, mistycznym procesem poznawczym. Im bardziej anielską jest dusza ludzka, tym bardziej zaawansowana jest w tej wiedzy i w zdolności odróżniania kto jest kim i skąd pochodzi. Najkrótszy pobyt w Piekłach to 1 Boski Dzień, a jest to 1000 ziemskich lat, przy czym tyczy to pierwszej, najlżejszej sfery piekieł. Władza rodzicielska o mentalności pierwszej sfery piekieł kontroluje swoje dzieci w terrorystyczny sposób wymuszając na dzieciach to co chce, bez zwracania na naturalne tendencje i zdolności uwagi. Zimny chów dzieci, autorytarność i bezwzględny przymus ze strony władzy rodzicielskiej, to oznaka patologicznej, piekielnej mentalności. Niebiańscy rodzice nastawieni są na opiekę bez przymusu i pomoc w rozwinięciu talentów i zdolności dziecka jakie się w nim budzą spontanicznie. Represyjnie reagują wyjątkowo, gdyby dziecko mimo edukacji zbaczało w ewidentnie złym moralnie kierunku. Niebiańscy rodzice zaglądają w horoskop poczęcia dziecka, w horoskop urodzeniowy dziecka, badają jego skłonności i tendencje, a kto odrzuca wiedzę gwiazd jest demonicznie ściemniony. Piekielne istoty zawsze negują boską wiedzę i mądrość, negują objawienie płynące przez Proroków, Awatarów Boga. Ludzie anielscy spontanicznie gromadzą się w duchowe wspólnoty, grupy i kręgi i chętnie, wytrwale słuchają Boskiej Wiedzy dużo i chętnie ucząc się o duchowych sprawach. Chęć do nauki, pęd do wiedzy duchowej to cecha ewidentna anielskich bytów, dusz pochodzących z Nieba.

 

Kwiatuszek.png


Człowiek, który przed urodzeniem dłużej przebywał w Niebiosach ma wielką wiedzę spontaniczną, czuciową o Aniołach Stróżach Gurudewach, wyczuwa obecność dobrych Aniołów, Duchów Opiekuńczych. Człowiek demoniczny nawet własną Wyższą Jaźń myli z Aniołem Stróżem, nie rozróżnia i nie akceptuje Opieki Aniołów, powątpiewa w ich istnienie. Tego demonicznie skażona dusza nauczyła się w czasie pobytu w Piekle, bo w Piekle nie ma Boga ani Anioła Stróża, a ściślej w piekielnej, demonicznie zdeprawowanej osobowości, rakszasowego czy asurowego człowieka. Demony bardzo boją się duchowych inicjacji, nie cierpią tematu egzorcyzmowania (oczyszczania od demonicznych wpływów), źle im we wspólnocie, gdyż nie lubią słuchać wiedzy i nauk Boskiej Wiedzy od starszych, a na naukę rozróżniania między dobrem a złem zwykle reagują wymiotnie, walcząc z tym odróżnianiem, gdyż podświadomie boją zdemaskowania ich własnego, demonicznego wnętrza. Dużo większą wiedzę zyskasz ludzka istoto uczęszczając na regularne zajęcia do duchowych, niebiańskich Przewodników i biorąc udział w ezoterycznych sesjach, Czillach!

Mistrz Himalaya Swami

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.