Szept

Mądrości Albusa Dumbledore'a.

8 postów w tym temacie

W ksiażkach dla młodzieży wiele mozna znaleźć mądrości, ponizej przedstawiam te z Harrego Pottera

Co ma być, to będzie, a jak już będzie, to trzeba się z tym zmierzyć.

To dziwne, ale kiedy człowiek się czegoś boi i oddałby wszystko, byle tylko spowolnić upływ czasu, czas ma okropny zwyczaj przyspieszania swego biegu.

Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą.

"Ostatecznie dla należycie zorganizowanego umysłu śmierć to tylko początek nowej wielkiej przygody"- "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", fikcyjny autor słów:

Albus Dumbledore.

- "(...) to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności."- "Harry Potter i Komnata Tajemnic", fikcyjny autor słów: Albus Dumbledore.

- "Myślisz, że umarli, których kochaliśmy, naprawdę nas opuszczają? Myślisz, że nie przypominamy sobie ich najdokładniej w momentach wielkiego zagrożenia?"- "Harry Potter i Więzień Azkabanu", fikcyjny autor: Albus Dumbledore.

- "Ciekawość to nie grzech. Ale z ciekawością trzeba uważać...oj, tak..."- Harry Potter i Czara Ognia", fikcyjny autor słów: Albus Dumbledore.

- "Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."- "Harry Potter i Zakon Feniksa", fikcyjny autor słów: Albus Dumbledore.

- "Nie żałuj umarłych(...). Żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości."-"Harry Potter i Insygnia Śmierci", fikcyjny autor: Albus Dumbledore.

- "Jeśli chcesz poznać człowieka, dowiedz się, jak traktuje swoich podwładnych, a nie równych sobie."-"Harry Potter i Czara Ognia", fikcyjny autor słów: Syriusz Black.

- "Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą."- "Harry Potter i Czara Ognia", fikcyjny autor: Albus Dumbledore.

- "(..)będziemy na tyle silni, na ile będziemy zjednoczeni, i na tyle słabi, na ile będziemy podzieleni."- "Harry Potter i Czara Ognia", fikcyjny autor: Albus Dumbledore

- "Kiedy patrzymy na śmierć albo na ciemność, lękamy się tylko nieznanego, niczego więcej."- "Harry Potter i Książe Półkrwi", fikcyjny autor: Albus Dumbledore.

- "Głupi i zapominalski jest stary, który nie docenia siły młodości..."- "Harry Potter i Książe Półkrwi", fikcyjny autor: Albus Dumbledore.

- "Gdzie skarb wasz tam i serce wasze."- "Harry Potter i Insygnia Śmierci", cytat z nagrobka matki i siostry Albusa Dumbledore'a.

- "(...) jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że w życiu są o wiele gorsze rzeczy od umierania."- "Harry Potter i Insygnia Śmierci", fikcyjny autor: Albus Dumbledore.

dumbledore-harris-film.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawda? :)

Widać i w poczytynych ksiażkach dla młodzieży mozna sporo madrości znaleźć

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sądzę, że każda książka ma to "coś" w sobie co czyni ją bardzo oryginalną i ma często bardzo mądry i pouczający morał/treść.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja z tym "każda" bym się nie zgodziła ;) za dużo czytadeł wokoło ;)

choć zdecydowanie pośród książek zdecydowanie wiele ma w swej treści mądrość, ale jako, iż piszą ją różni ludzie i do różnego odbiorcy nie wszystko jesteśmy zdolni dojrzeć ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj nawet w największym czytadle czasem się trafi perełka mądrości ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.