Szept

Oczyszczajaca i ochronna funkcja Reiki

21 postów w tym temacie

ZEN.jpg

Czy masz czasem uczucie, że w danym miejscu, albo z danym przedmiotem coś jest nie tak? Czy zdarza Ci się odczuwać niechęć i negatywne emocje innych? Czy miewasz etapy w życiu, że wszystko zdaje się iść jak po grudzie?

Żyjemy w świecie pełnym rozmaitych energii. Wytwarzają ją ludzie, zwierzęta rośliny, maszyny, urządzenia z którymi stykamy się na co dzień. Wytwarzają ją także myśli i emocje. Stykając się z innymi, w pracy, autobusie, na spotkaniach towarzyskich, nasze aury siłą rzeczy przenikają się z aurami innych osób. Na pewno nie raz zdarzyło Ci się nowo poznaną osobę odebrać jako kogoś miłego, lub przeciwnie, od pierwszej chwili wyczuwa się dziwną niechęć. To są reakcje i odczucia aury.

Podobnie jest z miejscami, które nie raz gromadzą energię latami. Mieszkania, w których latami żyły osoby o pesymistycznym nastawieniu, nieszczęśliwe, kłótliwe małżeństwa, wydarzyły się nieszczęścia, itp., gromadzą emocje i energie tych osób. Nowy lokator czy nawet gość, często w takim domu źle się czuje, miewa złe sny, często zapada na infekcje.

Takie naładowanie energetyczne może też dotyczyć przedmiotów. Czasem otrzymany dar lub odziedziczony przedmiot odbieramy jako negatywny, przynoszący pecha. Zapewne znasz opowieści o takich nieszczęśliwych, obarczonych klątwą czy fatum rzeczach lub miejscach. Reiki w sposób prosty, a skuteczny może oczyścić i uzdrowić miejsce lub przedmiot.

Domy, mieszkania, miejsca pracy, itp. ? nie tylko nowe mieszkanie, ale i swoje stare kąty warto raz na czas oczyścić. Sprzątasz co dzień, ale jak często robisz porządki energetyczne? A naprawdę jest to istotne. W tym celu dobrze jest za pomocą Reiki słać energię do swego domu. Można nawet w ten sposób energetyzować poszczególne przedmioty czy meble. Energia Reiki, niczym miotła, wymiecie z domu negatywne energie. Ale prócz tego warto wykonac kilka innych, drobnych zabiegów.

Zapalenie świecy w pomieszczeniu (najlepiej białej) i pozwolenie jej wypalić się do końca, to jedna z bardziej skutecznych a przy tym prostych metod oczyszczania i ochrony mieszkania. Kolejną jest sól. Przed większymi porządkami, czy odkurzaniem mieszkania, warto sypnąć w nim trochę soli. Najlepiej w kąty, bo tam zwykle gromadzi się najwięcej ?brudów? energetycznych i nie tylko energetycznych. Jednocześnie wraz z solą posłać w te miejsca Reiki. Albo wcześniej naładować nią sól.

Inaczej nieco oczyszczamy przedmioty. Jeśli jest to możliwe, należy je dokładnie umyć pod strumieniem zimnej wody, a następnie okadzić w dymie z kadzidła (najlepiej z białej szałwii lub z bylicy). Jeśli nie jest możliwe zanurzenie przedmiotu w wodzie wówczas okadzamy go, posypujemy solą lub zostawiamy na dobę w mieszance ziół i soli (szałwia, bylica, ostrożeń). Oczywiście dodatkowo przedmiot trzymając w dłoniach ?ładuj? energia Reiki z intencją oczyszczenia.

Z siebie też możesz zdjąć potencjalny zły urok lub pecha, robiąc sobie codzienne zabiegi Reiki. Dodatkowo kąpiel z wywarem z czarciego ziela (ostrożeń warzywny) oczyści tak ciało, jak i aurę. Wystarczy trzy łyżki stołowe ziela zalać wrzątkiem i parzyć pod przykryciem około 20 minut. Następnie odcedzić i wlać do wanny z dodatkiem garści soli (najlepsza jest sól morska lub himalajska). W takiej wodzie kąpiemy się od 10 do 20 minut. Jeśli chcesz się przekonać czy nie było na Tobie jakiegoś uroku, zostaw wodę na około godzinę czasu i obserwuj. Jeśli zmieni kolor, zmętnieje lub pojawią się w niej nietypowe kłaczki, znaczy to, że było coś na rzeczy i wówczas kąpiel należy powtarzać do czasu, aż woda będzie czysta. Zwykle do siedmiu dni pod rząd. W trakcie takiej kąpieli warto robić sobie zabiegi Reiki, co dodatkowo wzmocni działanie ziół i oczyści nasza aure.

Reiki, zwłaszcza wykonywane regularnie względem siebie i otoczenia, będzie też spełniało funkcję ochronna. Z czasem zobaczysz, że w kątach coraz mniej zbiera się brudów energetycznych i fizycznych, atmosfera domu się poprawia, a znajomi będą dobrze się u Ciebie czuli.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma za co, mysle tez ze warto tu podzielic sie swoimi doswiadczeniami w tej materii :*

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja co prawda reiki nie robię- jeszcze, ale o uprzątaniu mieszkania z negatywnych energii,mogę coś powiedziec. Mianowicie, to co da się, to myję wodą zmieszana z naparem ziół z bylicy i szałwii. Po wielkim sprzątaniu w każdym pomieszczeniu zapalam białą świecę z intencją oczyszczająca- pozwalam się jej wypalic do końca, otwieram okna i wpuszczam świerze powietrze do domku. Czasem można zapalic w kominku olejek z bazylii.Też daje efekty oczyszczające.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakie duże świece palicie? Bo takie zwykłe świece to się palą ok 30 h i strach przy takim czymś spać, nie mówiąc o zaczadzeniu pomieszczenia :)

Można używać podgrzewaczy?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stromboli, to kup sobie małe białe świece. Tylko wypal je do końca. Nie przemawiają do mnie podgrzewacze. Jestem tradycjonalistką w pewnych kwestiach. Możesz np. kupić białą świecę taką jak do świeczników kilku ramiennych. Są dosyć chude i długie, ale nie palą się aż tak długo.

Pozdrawiam :D

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i mniej strachu, bo swieca w szklanym naczyniu pachnie pieknie i pali sie pieknie, nie raz spalam przy takiej swiecy i czad mi nie zrobil nic

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie świec, dlaczego świeca ma być koloru białego, z czym to jest związane ???

Arti, biały to kolor czystości i też kolor oczyszczania oraz neutralny. Do tego bialy zawiera w sobie wszystkie inne kolory.

Więcej o tym znajdziesz u nas na forum w dziale magii świec.

Poza tym ważny jest tu też płomień, ale przyjęło się w zasadzie, że używamy neutralnych i oczyszczających białych świec.

W zasadzie moga być też białe podgrzewacze w lampach solnych, jak napisal Sosna, co dodatkowo oczyszcza pomieszczenie, z uwagi na działanie soli.

lol, a mi się podobają pogrzewacze hihihi (gustum non...)

zwłaszcza w solnej lampie.

Też dobre.

A ja ostatnio stosuje jeszcze coś innego, ponieważ nie dorobilam się jeszcze lampy solnej dużej i elektrycznej.

Mam za to dośc spore krysztaly soli himalasjakiej i układam je na podgrzewaczach do potraw, kupionych za 5 zł w sklepie z rzeczami używanymi, o taki o:

20090810222403_podgrzewacz_do_potraw_brabantia_1.jpg

Krysztalki soli na nim oddają swe cenne skladniki, a jak się postawi to to blisko siebie to mamy efekt jaskini solnej wink.gif

Serio, przetestowane.

Fajnie też oczyszczają całą atmosferę pomieszczenia i nie tylko atmosfere.

20090810222403_podgrzewacz_do_potraw_brabantia_1.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do lampy solnej. Kupiłam taką niedawno i powiem, że nie tylko daje ładne światło ale naprawdę działa i czuć zmianę w powoetrzu. Uwielbiam jej zapach i stosuje ją na codzień. Bardzo ładnie oczyszcza powietrze.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I drogi oddechowe, jak ktoś podziębiony teraz to lampa solna jak znalazł :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I piękny wystrój mieszkania..nie każdy może pozwolić sobie na wielkie kryształy, kamienie półszlachetne..a taka lampka solna nie przekracza 30zl i daje efekt;))

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmm teraz w sumie można za niewielką cenę kupić lampki solne do podrzewaczy malutkie ale też się bronią, ogółem bardzo dobre są choc może nie tak trwałe.

Edytowane przez Vanilia22
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obstaję za lampkami solnymi ktore są na podgrzewacze. A dlaczego? dlatego, że działa w nich sama natura, nie prąd.

Mam taką i taką i nie ma w nich ekstra różnic. I tu i tu działa ciepło. Chociaż kocham ogień i jest moim drugim żywiołem to wolę te na podgrzewacze :)

to taki mały off top bo to się średnio juz ma do ReiKi ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eee tam, zalicza sie to do tematu co mozna dobrze laczyc z Reiki, a takie podgrzewane krysztaly soli wprowadzaja relaksujaca atmosfere, wazna przeciez podczas wykonywania zabiegu Reiki.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko po co umarłym na  cmantarzach świece ,z czego ich oczyszczać ? w grobach leży przecież bezwładny kawał mięsa ,prawdziwy człowiek -dusza wcielona połączona za życia z ciałem srebrnym sznurem ( jak za życia matkę pępowina łączy z noworodkiem ) - , odlatuje w światy astralne /duchowe przecież , czekając na wybór nowego ciała na ziemi w następnym życiu /wcieleniu  .

chlopiec-ktory-juz-raz-umarl.jpg

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 3.01.2011 o 22:00, Arti Zon napisał:

Jeszcze jedno pytanie odnośnie świec, dlaczego świeca ma być koloru białego, z czym to jest związane ???

Biały kolor ,zawiera subtelności /wibracje  energetyczne wszystkich kolorów .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.